Menopoz Umutsuz olmak. Düşük amh yüksek fsh ile mücadele

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
24 ekimde olmam lazimdi canim olmadım
Hayır canım onu demiyorum. Regli olduğun ay hangi ay hangi günü. 2 ay önce ise günü ve ayı neydi onu soruyorum. Mesela 21.eylülde regli oldun o gün senin 1.adet günün. Aradan 1 ay geçti regli olmadın diyelim 21 ekim mesela oda adet 30.gün olarak hesaplanıyor. Onu hesapla ne kadar süre geçti diye hesaplicaktim

Ay pardon canim en son 26 eylülde regl gördüm ben 24 ekimde olmam lazimdi olmadım yani en son 26 eylül

54 gün falan olmuş ilk defa başına geliyor napicam vala bilmiyorum deliricem resmen salı ya daha çok vakit var

Hiç stres yapma stres yaptıkça olmuyorsun. Bende arada öyle 2 3 ay olmadığım oluyordu tabi doktora gitmiyordum bilsem giderdim. Sen salı doktora gidince bu kadar gün geçti diye belirt.bu arada youtubeda adet olmak için mesaj felan var ya onları uygula belki etkisi olur. Güzel beslen. Yürüyüş yap. Dolaşım sağlanırsa alt karında reglin başlar diye düşünüyorum birde limon ya da limon suyu iç kan sulandırıcı etkisi olur. Sökülmesi için.

Masaj yoga yaotim banamisin demiyo çalışıyorum hep ayakta koşturma halindeyim valla anlamadim sogam suyu yaptım ondan sonra böyle oldu sanki hiç regl olamayacak hissim var Allahım sabır versin tez zamanda regl olayım tedavim başlasın

Pozitif düşünmeye devam kafana çok takıyorsun. Az biraz sal kendini eminim ki olacaksın cnm. Hiç kafani olmadım bu ayda gelmedi diye takma. Stres o kadar çok etkiliyor ki bu hormonları. Relax olalım olacaksın inşallah regliyi

Insallah insallah canim benim

Sogan kuru yapip adet geckmesi yasayan cok var grupta neden blmiyorm dr a gidin ya adet soktrucu veriyorms yada Ebru hanimin adet soktrucu masaji varmis o cok ise yario yazmis birileri deneyin zarar gelmez

Sogan kuru yapip adet geckmesi yasayan cok var grupta neden blmiyorm dr a gidin ya adet soktrucu veriyorms yada Ebru hanimin adet soktrucu masaji varmis o cok ise yario yazmis birileri deneyin zarar gelmez
Tarlusal kullandım gelmedi reglim canim masaj ve yoga da yaptım yine gelmedi

Selam durumunuzu merak ettim.

Gittim canim doktor da şaşırdı rahimde hic bise yok kist vs trisequen diye ilaç verdi bakalim insallah ise yarar
kuzum seninki psikolojik yada soğan suyundan dedğin gibi. her gün 45 dakika mutlaka yürü bir metabolizman hızlansın şekerli yeme karbonhidrat minimuma indir beyaz un falan da yeme metabolizmayı yavaşlatıyor bunlar ayrıca çöp gıda vücut çöplerle uğraşmaktan temizlik yapamıyor. Vücudun temizlik saati akşam 5 sorası yani hava kararınca o yüzden akşam yemeğinden sonra sabaha kadar hiç birşey yeme mümkünse vücut ne hasarı varsa gece tamir etsin . çok aşırı geç yatıyorsan yatma en kaliteli temizlik gece 11 ila 3 arası oluyor. sabah kahvaltıyı da maximum da geç yap.
öğlenleri aç kalma öğle yemeği meyve yada sağlıklı birseyler mutlaka ye gündüz açlığı vücudu strese sokar açlık gece yapılınca makbul ve vucudu onarıyor. Bu sydıklarmdan sonra eminim adet olucaksındr.
Tam değerlerin neydi senin ? Bir de herhangi bitki çayı kullanıyor musun?

Canım ise başladım zaten en sin regli ozaman oldum işim cok yogun gün boyu koşturuyorum sabah dengeli besleniyorum öğlen pilav makarna kestim canim evdede genelde sebze yada et ürünleri tuketiyom bi kötü alışkanlığım çok çay içmek onu azaltmak lazım şuan çay veya herhangi bise kullanmıyorum vitamin vardı prowomen birde ocean balık yagi ve saf ari sutu şuan onlarida kestim bi tiroit ilacımı birde doktorum hormon ilacı yazdi onları kullancam

çayı kahveyi gluteni ekmeği böreği şekeri ve paketli yicekleri komple kestim bende yumurtalıklar kendni 3,4 ayda bir yeniliyormuş o yüzden sen de böyle devam et sağlıklı beslnmeye faydasını ennde sonnda görürsün. En son muayene olduğunda folikül yada yumurta göründü mü ?

2 aydır kontrol olmuyo regl olamadığım için ama daha önce altan ultrosan da 18 mm falan yumurta yada folikul gördü hoca devlet olunca pek izah etmiyorlar bide en son 14 15 diye rakamlar saymıştı doğru düzgün bilmiyorum ama soğan yaptım yapalı yumurtlama göremedim 2 ay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…