Umudumuz aralık ayı diyenler....!!!!

Beni bu konuda aydınlatabilirlermi????
Kaç aydan denemeden sonra başlanıyo yani 1 sene dolmuş olması gerekiyor mu? Birde bu çatlatma iğnesi göbüştenmi yapılıyo???
.ondan korkuyorum:KK43:(( benim normalde yumuytluyorum ama zamanı belli değil çok düzensiz bana klomen uygularlarmı acaba??

cnm doktorlar 1 yıl beklemeyi uygun görüyor. Çatlatma iğneside deri altı yapılıyor kol göbek bacak farketmiyor.Birde korkulacak bir iğne değil deri altı yapıldığı için acı yanma ağrı vs. duymuyorsun.Hiç doktora gittinmi mesela düzensizliğinin nedeni ne araştırdınmı..eğer yumurtlama tembelliği gelişme bozukluğu varsa doktorlar klomen vb. gibi yumurta geliştirici ilaçlarla tedaviye başlıyorlar..

Beni bu konuda aydınlatabilirlermi????
Kaç aydan denemeden sonra başlanıyo yani 1 sene dolmuş olması gerekiyor mu? Birde bu çatlatma iğnesi göbüştenmi yapılıyo???
.ondan korkuyorum:KK43:(( benim normalde yumuytluyorum ama zamanı belli değil çok düzensiz bana klomen uygularlarmı acaba??

ben 9 aylık evliyim evliliğimin ilk ayında korunduk sonrasında korunmadık ama tedavi için 6 ay geçmesini bekledik 8.ayda da doktora gitmek nasip oldu biraz akıntım vardı onu çözdük önce eşimin sper testi iyi çıktı sonrasında klomen ve ovitrelle çatlatma iğnesi oldum 25 kasımda şimdide beklemedeyim cnm

cnm doktorlar 1 yıl beklemeyi uygun görüyor. Çatlatma iğneside deri altı yapılıyor kol göbek bacak farketmiyor.Birde korkulacak bir iğne değil deri altı yapıldığı için acı yanma ağrı vs. duymuyorsun.Hiç doktora gittinmi mesela düzensizliğinin nedeni ne araştırdınmı..eğer yumurtlama tembelliği gelişme bozukluğu varsa doktorlar klomen vb. gibi yumurta geliştirici ilaçlarla tedaviye başlıyorlar..

Bende adet düzensizliği vardı dr gittim kist varmış çeşidide poliksitikover ama tek 1 tane kist vardı sonra 7 ay doğumkontrol kullandım kistim eridi adetlerim düzene girdi sonra hapı bıraktım bebek istediğimiz için 10 ay oldu işte korunmuyoruz. Bu PCO denen bişey var ama onda yanyana birsürü kistten bahsediliyo ama dr bana sen PCO lusunda demedi ben neyim şimdi anlamadım???
Dr dediğinine göre iki yumurtamda sağlıklı yumurtluyorum ama vaktini kestiremiyorum. ve şu 2 aydır adetler şaştı gitti geçen ay 25 gün gecikti şimdi 7 gün oldu:KK43:((( Sen neden klomen kullandın sorunun ne?

ben 9 aylık evliyim evliliğimin ilk ayında korunduk sonrasında korunmadık ama tedavi için 6 ay geçmesini bekledik 8.ayda da doktora gitmek nasip oldu biraz akıntım vardı onu çözdük önce eşimin sper testi iyi çıktı sonrasında klomen ve ovitrelle çatlatma iğnesi oldum 25 kasımda şimdide beklemedeyim cnm

Umarım ilk denemende başarılı olur bu zor durumda Rabbim kimseyi oyalamasın gerçekten zor bi sınav küçük çocuk bebek görünce gözlerim doluyo sanki o duyguyu hiç yaşamayacakmışım gibime geliyo:KK43::KK43::KK43:

Bende adet düzensizliği vardı dr gittim kist varmış çeşidide poliksitikover ama tek 1 tane kist vardı sonra 7 ay doğumkontrol kullandım kistim eridi adetlerim düzene girdi sonra hapı bıraktım bebek istediğimiz için 10 ay oldu işte korunmuyoruz. Bu PCO denen bişey var ama onda yanyana birsürü kistten bahsediliyo ama dr bana sen PCO lusunda demedi ben neyim şimdi anlamadım???
Dr dediğinine göre iki yumurtamda sağlıklı yumurtluyorum ama vaktini kestiremiyorum. ve şu 2 aydır adetler şaştı gitti geçen ay 25 gün gecikti şimdi 7 gün oldu:KK43:((( Sen neden klomen kullandın sorunun ne?

cnm ben de pko luyum. Yalnız poli çok demek büyümemiş çok yumurta demek polikist. 1 tane kistinin olması beni düşündürdü ? üstelik doktorda sana dememiş..Hormon testi falan yaptırdımı ordanda belli oluyor. Buarada doktor sana klomen vermeden kullanma arkadaşım. pokistikover dışındaki kistlere sahip olan kişilerin kullanaması sakıncalı çünkü kisti büyütüyor bu ilaç. Doktor kontrolünde kullan zaten ilacın reçetesini okursan ordada yazıyor kimlerin kullanıp kullanmayacağını..

cnm ben de pko luyum. Yalnız poli çok demek büyümemiş çok yumurta demek polikist. 1 tane kistinin olması beni düşündürdü ? üstelik doktorda sana dememiş..Hormon testi falan yaptırdımı ordanda belli oluyor. Buarada doktor sana klomen vermeden kullanma arkadaşım. pokistikover dışındaki kistlere sahip olan kişilerin kullanaması sakıncalı çünkü kisti büyütüyor bu ilaç. Doktor kontrolünde kullan zaten ilacın reçetesini okursan ordada yazıyor kimlerin kullanıp kullanmayacağını..

14 aralıkta dr gidicem tabi dr sormadan kullanmam. benim kistimi ilk öğrendiğimizde kist 7,5 cm olmuş patlama riskine karşın 1 gece hastanede yattım tabi bu 1,5 yıl önce oldu sabaha kadar biçok test yaptılar sabaha taburcu oldum kistim tehlikeli değilmiş kan değerlerim normalmiş falan filan sonra işte hapla eridi 3 ayda geçen ay adetim gecikince tekrar gittim dr mm kistin var dedi ama bu başka dr bende durumumdan bahsettim işte 6 günlük ilaçla regl olabildim. dr dedim 9 aydır deniyoruz olmadı diye dr sorun var demedi hatta regl olamama rağmen yumurtam çatlamış dr denk gelmemiş dedi biraz sık ilişki önerdi bu ay günaşırı oldu hemde bütün ay ama yine olmadı sanırım testler negatif regl yok. oyüzden tekrar gidicem işte dr klomen kullanalım diycem bakalım ne diyecek bilmiyorum!!!!:26::26:

merhaba kızlar ben 6 yıllık 4 aylık evliyiim tedavii asılama tüp bebek vesaire denedik bebeğimiz henüz olmadı ümidimizi yitirmedik rabbim ne zaman layık görürse o zaman baş tacı devaaaam son hızla calışmalarımız sürüyoorrr inşallah her isteyen kadına rabbim hepimize anne olmayıı nasip etsin

kocamı cok seviyoorum 11 yıldır birlikteyiz önemli olan sağlığımız birde bebeişimiz olsa fena olmazdı ama hayırlıssı neyse o olsun ne yapalım elden birşey gelmez bu arada benim bat 31 aralık listeye ekleyin inşallah yeni yıla hamiş olarak girerizzzzzzzz

kocamı cok seviyoorum 11 yıldır birlikteyiz önemli olan sağlığımız birde bebeişimiz olsa fena olmazdı ama hayırlıssı neyse o olsun ne yapalım elden birşey gelmez bu arada benim bat 31 aralık listeye ekleyin inşallah yeni yıla hamiş olarak girerizzzzzzzz

aLLAHIM GÖNLÜNÜN muradını tez zamanda nasip etsin inşallahhh

günaydınnnn benim canım ailem :)))) bebiş bekleyen güzeller umarım gün hayırlı olur.
bugün hem üzgün hem mutluyum arkamdan kuyumu kazmaya çalışan birinin varlığından haberdar oldum dün gece, sabah da kendi kazdığı kuyuya kendi düştüğünü öğrendim Yüce Allah'ım kimseyi darda koymadığı gibi ezilene yardım eder, bende ne hayırlı bir kul olmuşum ki bana da yardım etti. Şükürler olsun Rabbime...
kızlar sanırım ovulasyon günüm. öğleden sonra doktora gidip yumurtama baktıracağım. ateş tablom aşağıda bakın bakalım sizcede ovulasyondamıyım?

http://www.fertilityfriend.com/home/38c0ae]My Ovulation Chart

Son düzenleme:

İSİM
BAT
DURUM
fidankaa
30 Kasım

hulyabaskurt
1 Aralık
Hamişşş
mavusbebek
1 Aralık
Kırmızı kart
su4184
1-2 Aralık
Kırmızı kart
gull-aslan
2 Aralık
Kırmızı kart
aysunayy
2 Aralık
Kırmızı kart
seraprap
3 Aralık

haticeee
3 Aralık
Kırmızı kart
ozler86
3 Aralık

baharer
4 Aralık

sheima80
4 Aralık
Kırmızı kart
perilous
5 Aralık
Kırmızı kart
sinhus
5 Aralık
Kırmızı kart
depresyonnn
6 Aralık

mulberry8092
6 Aralık
Hamişşş
pdr55
6 Aralık

sub
6 Aralık

angelif
6 Aralık

deryalcın
7 Aralık

kepi3
7 Aralık

didos86
7 Aralık

sea.1013
7 Aralık
Hamişşş
prensesra
7 Aralık

saremsinsen
7 aralık

seastarh
7 Aralık

slna
8 Aralık

mugus1980
8 Aralık
Kırmızı kart
eknhanifsay
8-9 Aralık
Kırmızı kart
nevercare
9 Aralık

accident
9 Aralık

Sdfclb
9 Aralık
Hamişşş
Umutsunuz
9 Aralık

sakaaar
11 Aralık

mrysyr
11 Aralık

cadicuk
11 Aralık

niluferr
12 Aralık

orkide2
12 Aralık

Sesevda
12 aralık

nilufereren
13 Aralık

Sama
13 Aralık

Yesil33
14 Aralık

sementa33
15 Aralık

yezal
16 Aralık

ozlemk
16 Aralık

aleyyna
17 Aralık

mzuhal
18 Aralık

Fdeda
18 Aralık

saranhaeyo
19 Aralık

yasib2538
20 Aralık

ddeerryya
20 Aralık

ikizler5
20 Aralık

beklenti
20 Aralık

gamzelal
21 Aralık

olimbera
23 Aralık

sedosumm
23 Aralık

egemn
25 Aralık

glsshh
24 Aralık

ecntrk
26 Aralık

gocmenkuslar
26 Aralık

cewo
27 aralık

minikgelin
27 Aralık

gece_07
27 Aralık

Gull_aslan
29 Aralık

neslisesu
31 Aralık

mavusbebek
31 aralık

Aysunayy
31 Aralık

Ciceklara
31 Aralık

Eliflevent
31 Aralık

kızlar batı gelen ve geçenlerden haber varmı?ben takip edemiyorum bazen de

kızlar merhaba bişey sorucam benim yumurtlamayı gösteren akıntım bu ay çok az oldu.acaba yumurtam oluşmadımı?????daha önce hiç olmadı böyle:KK43:(

X