Umudumuz aralık ayı diyenler....!!!!

prensesia cnm 2,5 yıldır evliyiz
oydu buydu derken çocuk düşünemedik herşeyi kendimiz yaptık borç ödedik işte ancak toparladık
ondan artık düşünüyoruz cnm
ama kısmet dediğin gibi hiç ümitlenmiyorum ((
cuma günü alacağım testi
o zaman yaptırcam eğer o zamana kadar olamzsam regl
:)
senin varmı bebişin evlimisin

inş gelmezde hamişssindir cnm:) bi kaç gün sonra test yap:)

iyi akşamlar kıslarrrr napıyosunuzzz???
benim bata 8 gün kaldı ama hiç bir belirtiömmmm yoookkk (43:
ocağa mı taşıncaz yoksammmm

inş hamilesindir cn benim 5. ayım bu denemede.. bundan önceki belirtilerim birebir hamilelik belirtisiydii ondan artık belirtilere takılmıyorum.. sadece normalden şiddetli belirtilerim olursa şüphelenirim..mesela bel agrısı kasık batması mide bulantısı baş dönmesi yani bunların epsi oluyor bende adet öncesii... ama ciddi şekilde rahatsız ederse şüphelenirim artık.. yoksa belirtiler önemsiz..kimisinde hiç belirti olmuyor ama hamile oluyorlar.. ondan takılma onlara.. günün geçsin test yaparsın evde:)

iyi akşamlar kıslarrrr napıyosunuzzz???
benim bata 8 gün kaldı ama hiç bir belirtiömmmm yoookkk (43:
ocağa mı taşıncaz yoksammmm

of en geçmeyen zaman son günler demi.. son 1 hafta hiç geçmiyor malesef...
benim daha bata çok varrrr 20 gün:) gecmez zaman kesin:)
belirtilere takılma hem daha adetine var son günlerde olursa olur belirtiler:)

minikgelincim
şimdi benim normalde zaten tek şikayetim kasıklarımda ağrı
onun dışında hiçbir şikayetim yok
aslında geçti regl dönemim ama bir türlü konduramadım ve ne bileyim korkuyorum yaptırmaya
(((((
inşallah olmuşumdur :)))))))))))))))

bizde 2010 mayısta evlendik canım.3 aydır korunmuyoruz. bakalım hayırlısı artık.bu ay da olmadı gibi görünüyor.na adet ne de hamilelik belirtisi var. bat 7-9 aralık arası benim.bekliyorummm

prensesra
cnm
bende zannetmiyorum olabileceğimi diyorum ya konduramdım ama bi yandan da olursa ne kadar iyi olur ne kadar çok sevinirim
((((
inşallah hepimiz için hayırlısı olur :))))

beli olmaz valla cnmm ilk yaından hamile kalanlardan olursun inş:)
ben hep ilk aydan hamile kalındıgını sanıyordum ama öyle olmuyormuş:)
5.ayım denemede malesef..bu ay ovulasyon testi kulandıgım için kaçırmıycam yumurtlama günümü inş:)
hafta sonu annemlerde kalcaz inşşşş orda ovulasyon günüm denk gelmez yaf:)

of en geçmeyen zaman son günler demi.. son 1 hafta hiç geçmiyor malesef...
benim daha bata çok varrrr 20 gün:) gecmez zaman kesin:)
belirtilere takılma hem daha adetine var son günlerde olursa olur belirtiler:)

hiç sorma geçmek bilmiyor :)
takılacak belirtim de yok zaten canım inşallah olurrr

arkadaşlar aranızda ara kanama geçiren oldumu hiç.yumurtlama zamanına rastlayan kanama gibi ama adet gibi değil çok az kan geliyo.ve benim kasım da böyle birşey başıma geldi,29 kasımda olmam gerekirken 16 kasımda oldum.ve normal adetim halen gelmedi..bşaına gelen yada fikri olan lütfen yorum yapsın..

ateş ölçümü yapan arkadaşlar ne olur cevap verinnn zaman geçmiyo hiiiççç(((( çok heyecanlıyım...

ateş ölçümü yapan arkadaşlar ne olur cevap verinnn zaman geçmiyo hiiiççç(((( çok heyecanlıyım...

cnm sabah uyandıgındaki ateş önemli uyandıgında mümkünse çokta hareket etmeden hemen ölceceksin..
mesela ben sabah uyandıgımda 36.1 di.... hazırlanıp işe gidecegim zaman ölçtüm 36.8 di..sürekli deişen bşy bu ateş..ondan sabah uyandıklarına bakkkk..geri kalanı kafanı karıştırmasın..ama ateşin güzel gidiyorrrr inş hamişssindir:)

mrb canım nasılsın beni hksımdan hatırladınmı umarım bu ay son olur artık hamile kalırız ne yaptın canım sen testi uygulamaya başladınmı seninle geçen ay günde kırmızılarımız gelmişti ama benim sıklusum kısa sürüyor çok net degil ama galiba 23 aralık beim yeni batım testi uygulamaya başladım hala negatif of acaba yumurta oluşmumu yok bende sen ne yaptım bu arada kızlar benide eklermisiniz batım 23 aralık galiba(

canım ateş ölçmeyle ilgili bişe sorucam ben çalışmıyorum eşime gece çalışıyor dolayısıyla en erken 3 gibi uyuyoruz ve ben ateşimi genellikle 12 de ölçüyorum çünkü ilk uyandıgım saat o oluyor sence dogru çıkarmı yoksa boşunamı ölçüyorum o saatte

mrb canım ben yaşadım ama seninkiler hala gelmemiş bende 2 aralıkta adet olmam gerekirken 18 kasımda lekelenme başladı yumurtlama kanamasıdır diye düşümüştüm o hafif lekelenme bende 1 hafta sürdü ve 28 kasımda normal adetim başladı 3 gün önce biitti bende eger senin batın geçtiyse bi test yaptır seninki benim durummdan biraz farklı canıminşallah hayırlı haber alırsın

hatırladım tabi cnmbeni:) benim batım 27 sine.. son aylarda geç oluyorum sanırım 1-4 ocak arası olurum.. ama normal döngüm 32 günde bir..
sen ovulasyon testimi uygulamaya başladın cnmm.. ben dün ovulasyon testine başladım ilk kez kulanıyorummm.. dün 9. gündü bugun 10. gün ama iki test arasında belirgin fark var. düne göre baya belirgin kırmızı ikinci çizgi.. eger böyle giderse 2-3 güne yumurtlarım:)
ateş konusundada okudugum kadarıyla 4-5 saat derin uyuman gerekiyor kalkmadan.. ona göre ayarla cnmm.. 1-2 saatllik uyku ile olmuyor diye biliyorum..
hayıt tohumu içiyorum sanki işe yarıyo nerden anlıyorsan dersen yumurtalıklarımda sürekli batmalar var ki benim adet zamanımda olur böle...
bakalım bu ay çok ugraşıyorum yani elimden gelen herşeyi dneiyorum inş rabbim hayırlı kılar hamile kalırım kalırız:)

kızlar bi yazı buldum nette doktorun yazısı belki ilginizi çeker...

Kadınlar adet döneminin herhangi bir döneminde gebe kalabilirler mi?
Hayır. Kadınlar sadece yumurtlama döneminde, yani adetin 12-16 (adet döneminin ortasında) günlerinde gebe kalabilir.

Yumurtlama dönemini nasıl anlayabilirim?
Yumurtlama dönemini hormon testleri, vücut ısısı takibi, rahim ağzındaki salgının incelenmesi ve gelişen folikülün (içinde yumurtanın büyüdüğü kesecik) ultrasonografik olarak incelenmesi ile tesbit edilebilir.

Zamanlı cinsel ilişki ile gebelik şansımı arttırabilir miyim?
Evet arttırabilirsiniz. Adet dönemleriniz düzenli ise bunu ayarlamak daha kolay olur. Adet döneminin yumurtlamadan sonraki kısmı 14 gün sürer. Son altı ay içinde adet dönemleri en az 27 en çok 32 gün süren kişilerin 13 ve 18 günler arasında yumurtladığı var sayılır. Bu çiftlere 12 ila 19 uncu günler arasında gün aşırı ilişki kurmaları önerilir.

Sık cinsel ilişkide bulunmak ve orgazm hamilelik şansını etkiler mi?
Yumurtlama döneminde her 36-48 saat ara ile ilişkide bulunulması önerilir. Orgazm ile alakası yoktur.

Hamile kalabilmek için cinsel ilişkide uygulanması gereken özel bir pozisyon var mı?
Meni vajinaya ulaştıktan sonra cinsel ilişki pozisyonu önemli değildir.

İlişkiden sonra meninin çoğunun dışarıya aktığını hissediyorum bu gebeliği engeller mi?
Hayır engellemez. Yirmi dakika içinde meni sıvılaşır ve bir kısmının vajenden dışarı akması normaldir.

İlişkiden sonra bir süre uzanmak gebelik şansını arttırır mı?
Hayır spermin tüplere doğru olan hareketini kadının pozisyonu belirlemez.

Yumurtlama döneminde cinsel ilişkide bulunulduğunda gebelik kesin midir?
Hayır, her adet döneminde gebe kalma şansı yüzde 15-25 arasında değişir.
Normal bir kadının gebe kalması ne kadar sürer?
Genç bir kadının her adet döneminde ve düzenli cinsel ilişkide bulunduğu takdirde gebe kalma şansı yüzde 20'dir. Korunmayan çiftlerin bir çoğu ilk 6 ay içinde gebe kalır. 35 yaş üzerindeki kadınlarda bu sürer uzar.

Kadının yaşı ilerledikçe gebelik şansı azalır mı?

Yaş ilerledikçe düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edilene dek geçen süre uzar. 25 yaşındaki bir kadın genellikle 2-3 ay içinde gebe kalırken, 35 yaşın üzerindeki normal kadınlarda bu süre 6 aydan uzun sürebilir.

Gebeliğin oluşabilmesi için kaç tane sperm gereklidir?
Bir adet yumurtanın döllenebilmesi için bir adet sperme ihtiyaç vardır fakat spermlerin bir çoğu yumurtaya ulaşmadan önce kadın genital organlarında canlılığını kaybeder. Her ejekülasyonda (boşalmada) 100-300 milyon arasındaki sperm vajinaya boşalır. Sperm yoğunluğu mililitrede 20 milyonda az ise gebelik şansı azalır. Spermin hareketliliğinin, yapısının ve yumurtayı dölleme yeteneğininde çok önemli olduğu unutulmamalıdır.

Sperm ve yumurta nerede ve nasıl karşılaşır?
Meni önce çok yoğundur. Boşalmadan 20-30 dakika sonra sıvılaşır. Spermler rahim ağzındaki mukusu geçerek tüplere (yumurtalık kanalları) ulaşır. Sperm ve yumurta tüplerin orta kısmında karşılaşır.

Kadın vücudunda sperm ne kadar yaşayabilir?
Normalde sperm vajende 2-4 saat yaşar, fakat ilişkiden 16 saat sonra bile vajenden alınan örneklerde canlı sperm görülebilir. Kadında enfeksiyon varsa yada ilişkide kayganlaştırıcı maddeler kullanılmışsa spermler daha kısa süre canlı kalır

İlişki sırasında ne kadar sperm salınır?
Boşalma ile vajene 100-300 milyon arasında sperm bırakılır.

Yumurtanın döllenebilmesi için ne kadar sperme ihtiyaç var?
Vajene boşalan spermlerden ancak 25-30 tanesi yumurtanın yakınına ulaşır. Bunlardan bir tanesi yumurtanın zarını delerek geçer ve yumurtayı döller.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…