Umudumuz aralık ayı diyenler....!!!!

deneyeyim bakalım. normalde adetlerim, yumurtlama zamanlarım hep düzenlidir.
afedersin yumurtlama zamanında akıntım olurdu. son 1 haftadır akıntım var.normalde kuru olmam lazım.
belirti mi tekrar mı yumurtladım bilemem.yumurtladı isem son günü değerlendirmiş olurum.
bir de benim eşim metal sektöründe.ağır metale maruz kalanlarda sperm azalıyormuş.
aynı işyerindeki arkadaşının eşi 8 yıldan sonra hamile kalabilmiş.
ve çocuğu olmayan birsürü arkadaşı var. korkuyorum olmazsa diye.
inşallah bu ay müjdeli haberler alırız. sen de adet olmadın dimi canım? bekliyorsun?

Son düzenleme:
öle bişi hiç duymadım tatlım.tıbben bi açıklaması varmı????????genelde adet siklusunun son 14 gün öncesinde yumurtlama oluyoo.ben yumurtlamadan 1 gün sonra bile hamile kalamadım ki nerde 13 gün sonra kalmak.ilginççç

ben kızımada 2. bebişimede ilk ayda hamiş kaldım.neden olmasın?

Ben bu sabah gördüm kırmızıları(
Ne güzel günüm geçti diyordum ama bakalım bir dahaki aya artık
hayırlısı olsun canım.

yok canım bende beklıyorum.. ya aslında benim belirsizlik var gibi.geçen ay 11 kasımda regl oldum. simdi üzerine 28 gün sayınca tam aralık ın 8 i oluyor.ama ben normalde her ay 4 gün öne atarak regl oluyorum yanı 7 sı olması lazım.
kısacası tam günü bilmiyorum ama simdilik hiç adet belirtisi yok. büyük ihtimalle 8 i gibi gelir kırmızılar,tabı dün gece biseler olmussa bilemem:)
canım spermogram mı ne diye test var ya, biz ilk korunmayı bıraktığımız ay ondan yaptırdık, baya iyi çıktı allaha sükür. sende esine söyle dr a söylesin hemen yapıolar. aklınızda soru isareti kalmaz hem.

valla bende burdaki bi arkadastan duymustum, dr söylemis?tam emin değilim tabı kı. ama denemekte fayda var diye düsündüm:) hayırlısı artık ya, çok yıpratmamak lazım kendimizi..

sperm sayımı diye bildiğimiz test değil mi?
bu ay da olmazsa kolundan tutup götüreceğim.
kocacım ya bizim de hemen olsun inşallah diyo.inşallah çok bekletmez bizi. 3,5 yıl boşuna beklemişiz. borçlar harçlar var diyorduk.hala var. artık düşünmüyorum.o nasibiyle gelir nasılsa.
bu hafta çarçabuk bitse de herşey netleşse.ne olacaksa olsun artık. beklemek çok zormuş canım ya

evet canım sperm sayımı dedikleri test.ne kadarı harektli ne kadarı sağlıklı ona bakıyorlar.
insallah dıdoşcum hayırlısıyla bi bebişin olur göbüşünde:) borca harca bakmamak, planlamamak lazım aslında.bizde güya eylülde yapcaktık ve ilk denemede hamile kalcaktım sankı:)
benim canım adetten önce tuzlu isteyip duruyo 25 yıllık hayatımda ilk kez:) çok garipsedim:) ama hamile olsam simdiye midem falan bulanırdı heralde

mide bulantısı için çok erken canım.
ayy düşünüyorumda ikimizde hamiş kalınca mide bulantısı, doktor kontrolleri, cinsiyeti, gelişimi, ... ooo neler neler konuşacağız daha. tez zamanda gelsin o günlerimiz. Amin
bu arada benim ateş de düştü.test de net tek çizgi.sabah sabah umutlarım yok oldu.
birşey soracağım. birakaç gündür kasıklarım gıcıklanıyor o ne diyeceksiniz şimdi.içten kaşınıyor gibi, karıncalanıyor gibi.nedir, nedendir acaba

yaa bizde güya kasım-aralık'ta yapacaktık.ağustos'a doğacaktı. öyle hemen olmuyormuş.öğrenmiş olduk

bütün anne adayı hamişleri tebrik ederim,Allah hayırlısıyla kavuştursun minik yavruşlarınza ya benim bat burda 6 aralık diyo ama aslında 3ü ve hala hastalanmadım.cumaya kadar bekliycem hala olmamışsa kan testi yaptırcam.eşimle karar verdik,çalşma saatlerimiz yüzünden cumaya kadar gidemiyoruz hastaneye,ben de tek başıma kan aldıramam kan tutuyo hemen bayılıyom çünkü :18:
öğrenir öğrenmez yazıcam sonucu buraya inşallah hissettiklerim beni yanıltmıyordur :44:

canım cevap verdiğin için çok teşekkür ediyorum
şimdi ben tam olarak anlatayım :)
şöyleki:
ben ağustos ayında doğum kont hapını bıraktım ve
21 ağustosta regl oldum 24 ağustosta bitti
22 eyllülde regl oldum 25 eylülde bitti
ekim ayında 24 ekimde akşam vakti acayip bir sancıyla acile gittim meğersem kist yırtılması olması ama doktor bu yumurta çatlamadığı zaman olur dedi ondan dedi sonra evde dinlenme verdi
daha sonra
1 kasım regl oldum 4 kasım bitti ama 5 kasım 6 kasım minik minik lekeler geldi
işte şimdi bekliyorum bugün 6 aralık henüz regl olmadım ama kasıklarımda regl olacakmışım gibi bir ağrı var ve üstümde de sanki şişkinlik kendimi kiloluymuşum gibi hissediyorum onun dışında hasizlik o kadar
test yaptırmaya korkuyorum ya değilse diye
acaba diyorum yine geçen ay gibi gecikecekmi
boşu boşuna umutlanmayayım
(((((((((((

işte böyle kızlar bana yardımcı olursanız ve aydınlatıcı bilgiler yazarsanız çok sevinirimmmm
ne yapacağımı şaşırdım bilemiyorum
birde sormak istediğim adet döngüleri hesaplaması tam olarak nasıl yapılıyor regl başından itibarenmi 28 gün baz alınıyor yoksa bitiminden itibaren mi????????
şimdiden çok teşekkür ediyorummmm

AMİNNNN..
kasıkların mı gıcıklanıyorr:))) o ne demicem ( ben bu surat ifadelerini yapamıyorum ya seninkinde 52 li biseler yazıodu bi deneyeyim dedim olacak mı bakalım) :)
canım regl olacaksn dıedır belki hissettiğin sey
didoscum birazdan esim gelir.ona yine test siparısı verdim:9 bakalım kırmızılardan önce son bir kez daha deneyeyim dedim.o gün bi tane nokta çıktı 2.çizgiye yakın bı yerde meraklardayım valla

sinemcim adetinin ilk gününden itibaren saymaya baslıyorsun.ama herkesın illa 28 günde bir döngüsü olacak dıye bır sey yok.belki sen 30 günde 1 regl oluyrda olabılırsın.daha önceki adetlerin arasındakı günleri say.adetin 1.gününden itibaren say.diğerinin ilk gününe kadar.kaç günde bir regl olduğunu bul.
yine kist yırtılması gibi bi sorunun olabılır mı? bence önce idrar testi yap,sonra dr a görün?

prensesra
çok teşekkür ediyorum şimdi şöyle bir durum var ben 2008 ekim ayından itibaren yasmin kullandım ve ağustos 2011 de bıraktım o güne kadar zaten hep düzenliydi regl dönemim ama öncesindede benim hiç sıkıntım yoktur genç kızlığımda falan hep düzenli giderdi işte ağustosa kadar zaten hap kullandığım için düzenliydi öncesindede sorun yoktu ağustostan sonrada adet düzenim yazdığım gibi ondan merak ettim cnm
yani peki idrar tesiti alsam belli olurmu
zaten kendimede çok kızıyorum niye hap kullandım diye ama işte o zaman öyle karar aldık eşimle
yani aslında belirtiler tam olarak nedir gebelik durumlarında ????

canım ben senin günleri saydımda, yasmını bıraktıktan sonra 32 günde bir regl olmaya baslamıssın.ve ağustos,eylül aylarında sıkıntın olmamıs.ekımde kist yırtılması olmus. demekki kist yırtılması olmasa yine 32 günde regl olacaktın.yanı sunu demek istiyorum, en son 1 kasımda regl olmussun.üstüne 32 gün sayarsak 2 aralık oluyor yanı sen su anda 32 günü geçmissin.bence hamıs olma ıhtimalın var:) ama o kistin yüzünden de olmus olan bi durum olabılır dıye çok ümitlenmeni istemem. canım bence sen hiç korkma idrar testini yap yarın.çünkü bu kistle ilgili bi sıkıntıysa geciktirme dr ye git.
hamilelik belirtilerine gelince, o çok karısık
kimisinin daha bat geçmeden mide bulantısı oluyor, kiminin hiç biseyi olmuyor.benimde bilmediğim bi durum yanı:) ama genelde en çok duyduğum anı hareket edince kasıkta batma oluyormus. bu aradakaç yıllık evlisiniz?

kızlar hayırlı akşamlar;
bugün temizlik günümüzdü işyerinde.çok yoruldum ama değdi.Ve düşünmeye şimdi sıra geldi.bat günüm yarın başlıyor.9'una kdr olma ihtmali yüksek,kasıklarım battı bugün.bikaç kez kırmızılar gelmiştr diye düşünmüştüm ama yarın gelir herhalde.Hadi hayırlsı.

iyi akşamlar kızlar ovulasyn testimin ikinci günüü dünden daha koyu çıktı sanırım 3-4 güne kırmızı olur.. bugun 10.günüm .. ben daha geç yumurtluycagımı düşünüyordum çünküü 30-35 gün arası oluyorum.. bu ovulasyon testiyle nezaman yumurladıgımı ögrenip eger hamiş kalmassan bundan sonra o tarihlere dikat ederim artık:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…