Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Ben adim adim bu hatalari yaptim. Makyaj yapma, erkek arkadaslarin olmasin vs vs herseye boyun egdim. Beni cok seviyor kiskaniyor modunda mutlu oluyordum. Ezik halimle adam resmen benden sogudu. O halimden vazgecmemeliydim anladim artik.

Kadınlar mitoz bölünmeyle üreyerek anne olmuyorlar. O çocukların bir de babaları var. Çocuğun gelişiminden ve ileride yaşayacağı duygu durum ve davranış bozukluklarından anne ne kadar sorumluysa baba da o kadar sorumlu.

Ee sen kabul etmeyince sonra ne yaptı? Ne oldu

Çıkışta o kocasına hesap soracagina ne biçim adamsın arkadaşınınin sevgilisine ağzınızın suyu aktı demek yerine kadının kiyafetine yok sortuna yorum yapmak yok ülkesini soylemek nesini beğenelim?
Sorunlu düşünme tarzı bu işte tam olarak. O adama soracaksın hesabını. Çıkışta iyy ne iğrenç giyinmişti o diyip oturup bı de giybetini mi yapacaksınız şortunun yaşam tarzının kadinin?

Feministliğin lüzumu yok şuan şu toplumda kaç baba görevini yapıyor yada yapabiliyor daha doğrusu hep bir müdahale yok sen beceremedim öyle mi yapılır yok bu olmadı böyle mi olur yüreklendirme yok hiç...

Evet babanın da rolu var ancak burda arkadasın bahsettiği annenin kendi rolunu yanlış yapıyor olması

Eve gidince demiştir belki ne biliyoruz?

Yoo lüzumu var. Yapsınlar. Yanlış bir şey yapıyorlarsa da doğrusunu öğrensinler. Kadınlar çok mu yüreklendiriliyor sizce?
"Ayyy sen sezaryen mi oldun, ben ikizlerimi bile normal doğurdum!" "Bana bak bu çocuk hep ağlıyor aç bu sütün mü yetmiyor?" "Ben hamileliğimde 5 kilo aldım doğumda 10 kilo verdim." "Bir gün olsun makyajsız gezmedim çocuk doğunca hep bakımlıydım." "Eltimin gelinin kuzeninin görümcesinin bacısı ikiz doğurmuş hiç de mama vermiyor maşallah ikisine de emziriyor, bir de sütü taşıyor!"
Kadınlar da tüm bunlara maruz kalıyor ve onca depresyon, yetersizlik hissi ve eleştiriye rağmen o çocuklara bakıyor büyütüyor. Sonra birileri çıkıyor diyor ki "Türk erkekleri sorunlu çünkü anaları yetiştiremiyor hep onların suçu!" Kimse de demiyor o zaman bu kadın bunlara maruz kaldı deyince. Ama erkeğe "Düzgün tut çocuğu." deyince yüreklendirilmiyor yazık.

Henüz anne olmadım bu baskılara maruz kalmadım ama duyuyorum görüyorum malesef haklı yanlarınızda var.Yani izlediğimi dinlediğim kişiler hep çocuğun kendi yemeğini yemesinin oyuncaklarını toplamasının veya evcil bir arkadaşının olup onunla ilgilenmesinin onda sorumluluk duygusunu pekiştirdiğini söylüyorlar.Açıkçası erkeklere sorumluluk yüklenmeyen bir aile büyümedim iki abim var temizlikten tut yemeğe hatta sarmaya mantıya kadar herşeyi yaparlar hesaplarını bilirler bunlar hep annemin "ilerde eşinize yardım edersiniz" mantığını desteklemesiyle oldu yıllar sonra yengem ne dedi biliyor musun "sende işi hep onlara yaptırmışsın" al sana cevapbekar abim hala biz ağır bir yemek yapınca yardıma gelir teklifsiz ama iş yaptıran bir anne oluyor annem cik cik cik

Ne kadar güzel siz erkek ve kız çocukların eşit biçimde iş bölümüne katıldığı bir ailede büyümüşsünüz. Siz de gözlemliyorsunuzdur eminim annenizin bu tutumu sayesinde abileriniz kimseye ihtiyaç duymadan hayatlarını gayet iyi standartlarda idama ettirecek özerkliğe kavuşmuşlar. Ayrıca annenin eşine yardım etme fikrini oğullarına telkin etmesi de harika bir durum. Umarım tüm kız ve erkek çocuklar böyle ailelerde büyürler

Bilemedim. Tek taraflı bir eleştiri var. "Her şey annenin suçu." denmiş sonuçta. Her şey.
Ve benim eşim hala bir salata bile yapmamıştır 4 yıllık evliliğimde hep ben anlamam ki yapmadım ki bilmem ki yaparsın edersin koçumda 30dan sonra pek etmiyor sanırım daha dün manava gitti başka birşey almaya manav parça kötü muzu satmış fırına gitmiş taş gibi ekmeği alıp poşete koyup vermiş bazı şeyler zamanında oluyor olmuyorsa zor oluyor gerçekten...

Çocuk sahibi olmak gibi bir planınız varsa çocuğunuz olduğunda çocuğa iyi örnek olabilmesi için bu konularda kendisini geliştirmesini telkin edebilirsiniz belki o zaman daha duyarlı olur bu konularda.

Yani benim annem sorumluluk duygusu alsın diye değil sadece yardım anlamında niyet etmiş şükürler olsun öyleler.

Çocuk sahibi olmak gibi bir planınız varsa çocuğunuz olduğunda çocuğa iyi örnek olabilmesi için bu konularda kendisini geliştirmesini telkin edebilirsiniz belki o zaman daha duyarlı olur bu konularda.
Çocuk ileriki bir dönemde inşallah kat ettiğimiz bir yol var ama o yolun uzunluğu pek iç açıcı değil hayırlısı diyelim... Önerinize uyacağım teşekkürler

30 yaşla pek ilgisi olduğunu düşünmüyorum...Biraz yaşanmışlık ve hayat tecrübesi lazım...Alışverişi böyle yapıyorsa demekki evde hiçbir iş yaptırılmamış, alışveriş bile ve hatta alışveriş yapılırken ne alınıyor nasıl alınıyor şahit bile olmamış eşiniz...Öyle büyümüş yani ve ben pek gülünecek bişi de bulamadım açıkcası bunda aksine ilerki yıllarda her iş size düşeceği için fena halde bezeceksiniz

ben yurtdisinda yasiyorum. benim yasadigim memleketteki erkeklerle turk erkeklerinin alakasi yok.. evlenince aile bitiyor. kendine bir aile kurmus oluyor. onemli olan onceligi olan her zaman o ailenin memnuniyeti oluyor. konu sahibine gelince.. annenin yetistirilis tarziyla ve turk aile baglariyla alakali bir durum.

Anneyle başlatılan ve gerisi çorap söküğü gibi gelen şımarıklık büyüdükçe eklenen dozunu aşmış ego ve egosunu tatmin etmeleri için para seks başka da hiçbir şey hayatlarında.Bizde onları gözümüzde büyütüp çok geçmeden hayal kırıklığına uğrayarak mutsuz pismanlar oluyoruz.Ve inanın bence daha da bencil bir nesil geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…