Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Çünkü kadınları da hala aynı yetiştiriyoruz.
Ped alırken ped alıyorum demesine izin vermiyoruz kadınların. Cinselliğini yok sayıyoruz. Evlenirken hala beline kırmızı kuşak bağlayan kadınlar kusura bakmasın ama bu istisna erkekleri asla bulamayacaklar. Ailesine dehşet seviyede bağımlı insanlarla evlilik bağı oluşturuyoruz mesela. Ailesini hala ailesi kabul edip, sizi ailesi olarak saymayan kendisini yetiştirememiş insanlarla.

Ya da daha farklı bir örnek "ailesi yardım etmedi" diye yakınıp duruyoruz, hala ailesinden bağımsız bir şeyler başarabilmesini daha evlenmeden beklemiyor bunu kaynananın kayınpederin görevi sayıyoruz. Sonra da neden evliliğime karışıyorlar ki diyoruz. Parasını onun ödediği bir koltukta yazıyoruz ama bu yorumu ya da başlığı.

Evlenirken takı istiyoruz mesela, sanki malmış da satılıyormuş gibi kendimize bir fiyat biçiyoruz. Bunu yapan insan da bekliyor senden her şeyi. Eh damat da karşı gelemiyor tabii her şeyi evlenirken ailesine ödetmiş, hala düğün borcunu ödüyorlarsa hela asla karşı gelemiyor.

Evlenir evlenmez hamile kalıyoruz mesela, daha karşındaki kişinin ailesinin huyunu tam tanımıyorken, hatta karşındaki kişiyi bile henüz tanımıyorken bir çocuğun sorumluluğunu alıp gelecekteki tüm hayatımızı değiştiren bir adım atıyoruz. Adamı ya da ailesini tanımaya başladıkça da ayrılmak istesek de için için ya çocuğa kıyamıyoruz ya gidecek bir yerimiz olmuyor.

Bunlardan en önemlisiyse kız çocuklarımızı düzgünce yetiştirmiyoruz, bir birey gibi. Bekaretini o kadar sorun ediyoruz ki, tek başına yaşamasına, tatile gitmesine kendi başına eğlenmeyi öğrenmesine izin vermiyoruz. Bir şey istiyor mesela "şuraya gitmek istiyorum" diyor, evlen kocamla gidersin diyoruz. Bu kadının birey olmasını engelliyorum böyle böyle. Sonra ne mi oluyor? Kendi zihniyetini kendi kendine değiştiremediyse o da kendi çocuklarına aynı cinsiyet rollerini öğretiyor ve devran böyle dönüp duruyor.

Umarım birey olmayı öğrenmeden evlenmez, karşınızdakini tanımadan çocuk yapmazsınız.

İnan bana karsıma hiç boyle duzgun bir erkek cıkmadı...Başta melek sonra arıza. Yarısı iyi olsaydı mutlaka karşılaşırdım
40 yasina geldim.ben de yarisinin iyi oldugu tezini çürütenlerdenim.anlatsam roman olur.hepsi mi ariza olur..?yarisi iyi ise bu denk geldiklerimden biriyle sürdürebilirdim herhalde..sürdüremeyecek kadar ciddi sorunlulardi.vee evet sevgi olayi yoktu iclerinde..akillari hep sekste.sen nasil olursan ol,onlar icin sen bir seks objesisin.

Valla canım 11 yıl olacak evleneli keşke böyle kadının yetiştirdiği oğluyla evlenmeseydim diyorum.
Önce aileyi bilmek gerekiyor tabi zor ama.
He su an eşim çok iyi evine düşkün tam bir aile babası hiç sorun yok gibi mesela şuan ama şuana gelene kadar ben neler yaşadım Allah biliyor.
Aile baskısı üstünde bir erkekti eşim, babanne hala baba baskısıyla yetişmiş daha çok dede tarafından büyütülmüş birisi.
Annesi çok sessiz bir kadındı. Annemde şaşırmıstı isteme aksamında annesinin sesi çıkmadı sanki komşunun oğlu evlenen diye.
Bende dedim anne kadın çok baskı görmüş diye açıyordum hep ona yakın oldum. Eltim bile devamlı eziyordu onu.
Ama sondadan çıktı kokusu kadın bana etmediği laf kalmadı eğtimi yüceltti hep.
Ve çok sey yaşadık bu süreçte.
Bir gün ağlayarak bosanmazsam ben bu aileden kurtulamayacağım diye rabbime yalvardım.
Bir sebep verdi kurban olduğum ama olan banada oldu 8 yıllık emeğimiz çöpe gitti.
Şimdi ailesinden bir tane ınsanla görüşmüyoruz okadar huzurluyuzki evet emeğimiz gitti ama 11 yıllık evli değilde sanki yeni evlenmiş gibiyiz.
Niye bu kadar uzattım bilmiyorum ama kv ile son görüşmemiz 1 yıl öncesine dayanıyor.
Kadın öyle laflar ettiki hala etkisindeyim.
Diyeceğim o ki aile önemli ama bizim çevremizde birbirine bağlı maddi manevi gerçekten oğluna destek olan insanlar çok. Hele eşimin ailesinin çevresi hep böyle. Bunlar nasıl böyle olmuş bilmiyorum.

Hiç evlendin mi peki?

Yazdıklarının %99 una katılıyor ve alkışlıyorum...Umarım cok güzel zihniyette çocuklar yetiştirirsin veya zaten yetiştiriyorsundur...

Yalnız kızlar 1 noktada erkeklerden ayrıldığı için daha cok korunmaya muhtaçlar erken yaşlarda, o da cocuk yapabilme yetenekleri...Erkekleri düzgün yetiştiremediğimiz için kızları heryere rahatca gönderdiğimizde erkeklerden zarar görebilirler...Erkekleri düzgün yetiştirsek bile yine de psikolojisi bozuk olan erkekler cıkacaktır ve kızlarımıza onların iradesi dısında dokunma ihtimaline karsın kızlarımıza daha korumacı davranabiliriz bu bana normal geliyor

Ataerkil toplum yapısından erkek cocuklarını gollere cıkarma yı bırakmadığı sürece bu toplum ne gelısecek ne adamlar hanzoluktan kopacak mesele bu. Oglunu paşam aslanım diye yetıstıren daha kucuk yasta oglum sana bu kızı alayım mı diyen anne babalar oldugu surece ne tecavuzculerden kurtulucaz ne kadın cinayetlerinden hayır barı yeni nesil yapmasın dıyorum ama cok ta degısen Bısey yok. Arkadasımın ablası Esinin kendını aldattığını ogrendıgı halde ve bir meslegı oldugu halde 3 tane dogurdu ucude kız diye 4. Yaptı neymıs ılerde o erkek ona bakarmıs esi eve baglanırmıs ee biz daha ne diyelim

ben annelerin eşlerinden göremediklerini oğullarında yasamaya calismalarinin sorunu yarattigini düşünüyorum. kocasi ile romantizm yasayamayan kadin oglu.ile romantik bir bag kuruyor, sarilip uyuyor misal, ya da cocuk ona cicek hediye edince bunu bir hediye gibi degil sevgilisinden gelen bir cicekmis gibi algiliyor. bu duygularla buyuyen erkek cocugu da sağlıklı olamiyor tabi. onun yaptigi.gibi annesini mutlu etmedigi icin babasina dusman oluyor. sonra hayatindaki kadin ile annesini ayirt edemiyor cunku daha once hayatindaki kadin annesiydi.

Aman sanki biz kadinlar cok mu normaliz? Kadin erkek diye ayirmamak lazim bence toplumun buyuk cogunlugu sorunlu kisilerden olusuyor. Siz sadece erkeklerin yaptiklarini anlatmissiniz,kadinlarinkini de ben anlatmak isterdim uzun uzun ama valla enerjim yok kisacasi herkes once kendine bakmali,kendini duzeltmeli.

Her türk erkeği böyle değil, sizin karşınıza çıkan, kendi tercihiniz doğrultusunda beraber olduğunuz erkekler böyle. Ayrıca Türk diye kısıtlama yapmamalıyız, dünyanın her yerinde iyi de var kötü de.
Benim sevgilim bu söylediklerinizin hepsinin tam tersi ama gelin görün ki mutlu olunmayınca olunmuyor. Bence marifet biraz ruh ikizini bulabilmekte.

Arkadasin yazdiklarindaki erkekleri eksiliyorlar bence, yorumu degil

Ben uzun uzun yazmayayım, altına imzamı atıp gideyim :)
Kesinlikle daha birey olamamış , ailesinin ağzından bir kere çıkma cesareti göstermemiş (ki benim gözlemim kadınların tek ailesine karşı çıkma cesareti koca konusunda oluyor. Onda da bir otoriteden kaçıp başka otoriteye sığınmak...) kadınlar , yine birey olamamış , hala düğününü bile ailesinden bekleyen erkeklerle evleniyorlar.
Sonra?
Aynı sorunlar sıkıntılar yaşıyorlar.

Bu arada konu sahibi size bir şey söylemek istiyorum;
Eğer hayatınızda hep aynı insanları seçiyorsanız demek ki konu sizinle alakalı. Belki de bilincaltinizla.
Kendiniz çağırıyor olabilirsiniz. Derinlemesine düşünün bence bunu. Ben de hep aynı tip - aynı önemli ortak özelliğe sahip erkeklere vuruluyorum yıllardır. Önce 'tesaduf, demek ki zevkim bu' diye düşünüyordum. Ama bu sene birden beynimde bir ampul yandı ve buna mantikli bir sebep buldum. Simdi eminim, kesinlikle ben o insanlar için enerji yayiyorum.
(Sadece bir örnek) Kavgaci baba figurune sahip insan babasını sevmese bile genelde agresif insanları buluyor. İçten içe bir baba hayranlığından.
Belki de sizin devamlı anneci insanlar bulmanızin sebebi , daha çocukken bağlanma doneminde yaşadığınız bilinç altına saklanan şeyler ve sonucunda bu insanları çekecek enerjinizin olmasidir.
Benim çektiğim insanlarin da ortak özelliği Türkçe konusamamalari mesela:) 7 yıldır hayatimda rus ,amerikan ve arap sevgililerim oldu (bir tane de türk, ki Allah onu davul etsin)
Gerçekten Türk erkeği benim de ilgi alanıma girmiyor. Ama bu genellemeniz türk erkeklerinden değil sizden kaynaklı bence.

Zaten bu bahsettiklerim aslında 18 yaş sonrası için. 18 yaşından sonra hala kadın bir şey yapmak istediğinde kocanla yaparsın diyor anneler :) bu korumak değil, bu sindirmek ne yazık ki

3 evlilik derken? 3 kere evlenmiş boşanmış bir erkek mi bu ?

"Kadınlar sadece hizmet eder bir toplulukta önce erkeklerin karnını doyururlar erkekler hep masada kadınlar yerde yer yemeğini. " Bizde de öyle maalesef. Sırf bu durumdan dolayı misafirliklere gitmiyorum. Veya böyle durumlarda isyanımı açıkça belirtmek, bunun yanlış olduğunu ve bu durumdan rahatsız olduğumu belirtmek istiyorum ama yapamıyorum. Bir kadın olarak ordinaryüs profesör de olsan iki kuruşluk adamlara hizmet ediyorsun bu ülkede. Ben bunu kendime yediremiyorum. Sen kimsin ki ben sana hizmet ediyorum. Ben artık bıktım bu durumdan ama nasıl değiştireceğimi de bilmiyorum. Mesela benden kaç yaş küçük bir işe yaramayan erkek kuzenim padişah gibi oturuyor koltuğunda, ben ona hizmet ediyorum. Sen kimsin ki ben sana hizmet ediyorum. Hatırlayınca sinirlendim yine.

bazı insanlar evlilik insanı sorumluluk insanı değil, yani tek başına olmaktan mutlu, biz zannediyoruz ki her erkek bizim gibi yuva kurma peşinde, ya da hangi cins olursa olsun herkes evlilik insanı değil, o insanlar da o şekilde mutlu yani

bizim toplumda illa insanları evlendirme ısrarı var, sırf çevre-toplum-aile baskısıyla evlenenler sonradan boşanabiliyor ya da sorumluluğu tek taraf üstlenmiş oluyor

evlenirken çok iyi analiz etmek lazım, diyelim biz sorumluluk insanıyız, karşı taraf da öyle mi?

O gece yillardir karisina elini sürmeyen arkadas bile sapitmis karisi anlatmisti. Ayrica begenmeyen bir kitle ne yazsam begenmez onemli degil bosverin
Ne garip kadinlar varben gerçekleri yazdım kadinlarda klo tipler var ya olmayan hayatlar klon
Yaşadığım olayı yazmışım bazı bayanlar begenmemis Ukraynalı kadın hayranı onlar herhalde. Klon Dolly sevgiler

Birbirlerini tamamlıyorlar
Toplumda o kadar hanzo adam varsa o hanzolarla sevgili olup evlenen kadın var
işinde gücünde efendi olan erkeklere ööff çok sıkıcı ben heyecan istiyorum diyen hatta onları başka erkeklerle aldatan kadınlar var

Defalarca sevgili değiştiren daha nişanlıyken aldatılıp ısrarla evlenip o adamdan çocuk yapan kadınlar var
Üstüne tekrar aldatılınca yine eşini suçlamayıp başka kadınlara sataşıyorlar

Aile içinde huzursuzluklar ilk kadınlardan çıkıyor
İş yerlerinde erkeğin işini kolaylaştırıp kadınınki zorlaştırmak için elinden geleni ardına koymayanlar kadınlar oluyor

Hemcinsinin kilosuna boyuna giydiğine yediğine içtiğine hatta çocuğuna laf söyleyen yarıştıranlar kadınlar
Şurada bile laf sokmak için sinsice bekleyen konularla dalga geçeyim diye konu kovalayan var ki sanal ortam

Hay Allah razi olsun hislerime tercuman olmussun valla surekli erkekler soyle erkekler boyle demeye gerek yok,kadin erkek her biri ayri sorunlu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…