Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

vesikaliyarim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2014
8.843
15.579
44
Yaşadığım ilişkilere, çevreme ve burdaki konulara bakınca sanki erkekler bizleri mutsuz etmeye yemin etmişler gibi geliyor...İstisnalar elbette vardır...

Bunları yetiştiren yine erkeklerden çeken kadınlar değil mi? O halde nasıl oluyor da hala yanlış yetiştiriyoruz erkekleri?

Bir anneciliktir gidiyor mesela...Annesi peşini bırakmıyor oğlunun kocası gibi yapıyor, erkek te karısı ve annesini dengeleyemiyor...Olan yine evlendiği kadına oluyor...Burdaki konulara bakınca deliriyorum, günde 10 defa oğlunu arayan mı ararsın, balayına beraber giden mi ararsın, koskoca herife ben oğluma aşığım diyen mi hatta evli oğlunun dudağından öpeni de okuduk burda

Hadi onu da geçtim, annesi olmasa ya da olsa da bu sefer ya yeğene ya da bir akrabaya bağımlılık oluyor...Yeğenine sanki önceki eşinden çocuğu gibi davranıp evleneceği kızın sürekli önüne bu meseleyi sürenlerden tut ta teyzesinr bağımlı olanlara kadar...Ya da bir dayısı veya arkadaşı oluyor, eşinden çok onu sevip onla zaman geçiriyor...Arkadaşı çıkalım dediği anda eşle olan tüm planlar iptal ediliyor...

Bekarlarda da bir yuva kurayım ailem olsun yanımda bana destek olacak, evimi çekip çevirecek bir eşim olsun isteği yok..Sadece tek düşündükleri sex sex sex...Nasıl bir yokluk ve açlıksa artık tanışıp daha baştan amacın evlilik değilse konusmayalım laflarıyla baslayıp sonrasında her lafı sexe getirme...

Bir de sayıları azınsanmayacak kadar çok olan narsistler var...Aman sakın şimdi bana yüklenmeyin narsist değil herkes diye...Tanı konmuslar üzerinden diyelim o zaman...Bunların tahribatı cok büyük oluyor kadın üzerinde yaşayan bilir ben gibi...5 yıllık ilişkim bitti hala acı ve yaralarını silemedim...

Nedir dertleri, bir kadının normalde sayılıp sevilmek ve ilgi gösterilmek, birinci planda olmaktan başka nedir ki isteği...Maddi çıkarları olanları hariç tutarsak...
Bir kadını mutlu etmek çok ta zor değilken nedir dersiniz ki bu kadar mutsuz etmeyi başarabiliyorsunuz? Ve amaç nedir? Daldan dala atlayarak ne bileyim ego tatmini yaparak, şiddet uygulayarak gercek mutluluk oluyor mu?

Bir erkek, bir insan olarak bir kadınla uzun süreli ve düzenli sağlıklı bir ilişki içinde ancak mutlu olabilir...Kadının mutsuz olduğu bir Türk toplumu yarattılar ilişkiler açısından ve mutsuz kadınların olduğu bir toplum başarılı mı olur...

İçimi dökmek istedim belki ne alaka diyeceksiniz belki şikayet edip ban yememi sağlayacaksınız olsun...Ben 5 yıllık narsist bir erkeğin ilişkisinden kendimi kurtarmış biriyim...Kendi seçimimle acılar çektim, hayallerim vardı, ailem olacaktı, eşim olacaktı tabiki olmadı....Ağladığım, acı cektiğim günler güldüklerimden fazlaydı ...Sonra biriyle tanıstım, adam maskesini 1 ay sonra indirdi meğer ne kadar merhametsizmiş...

Çok şey istememiştim oysa, yıllardır her işimi kendim yaptım, yanımda olacak değer verecek bana unuttugum kadın oldugumu tekrar hatırlatacak biri, dokunabileceğim seveceğim biri...Yemekleri yalnız yemeyecektim, ben de onu cok mutlu edecektim, zora düştüğümde güvenebileceğim bir dağım olacaktı...Ama işte istemiyorlar...Tek dert yatıp kalkmak...Bu mudur hayat...Bunları yazarken ağlıyorum...Kimi sevmeye niyetlensem hep hayalkırıklığı...

Son düzenleme:
Türk erkekleri böyledir ama diğer ülkelerde de çok farkı yok.
Aile bağı birazcık bile olsa hemen bu tavra giriyorlar. Başka ülkelerden tanıdıklarım arkadaşlarım var. Bir tanesi evlendiğim zaman her gün kayınvalidene gitme sakın alıştırma bizim orada çok beklerler demişti çok gülmüştüm. Ki bunu diyen Çinli idi

Bence memleket meselesi değil sağlıklı birey olma meselesi.
Akli melekeleri, kalbi, vicdanı, merhameti doğru çalışan insanlar karşısındaki insan bu şekilde davranmaz.

Ben temelde sorunun Türk annelerinden kaynaklandığını düşünüyorum.Eski nesilde bir "erkek evlat" kavramı mevcut ve dengeyi kurmayı da bilmiyorlar.Herkes anasına bağımlı olmayı bağlı olmak sanıyor.

Ben tek çocuğum.Ona rağmen diyelim ki annemle bir yemek üzerinden konuşuyorsak ve odada erkek çocuğu varsa ,annem;" Amaa o erkek evlat,canı çeker" vs diyor:))) Ulen kızların canı çekmez mi,ne alaka..Bu düzeni bozarsak bozarsak biz bozarız.Ama bir nesil arada kaynıcak gibi gözüküyor.

Yıllardır şikayet ama hep aynı tarz erkekler yetişiyor....Ben de bunu anlamıyorum

Her ülke erkeği aynı değildir .Çin dediğiniz uzak doğu asya..Asya erkekleri,güney doğu asya erkekleri,kuzey afrika erkekleri(araplar) ve akdeniz eerkkleri bizim Türklere benzer temelde..Ama Avrupada hele Kuzey Avrupada mümkün değil o tarz beklentiler. Coğrafya kaderindir die boşuna dememişler.

Son düzenleme:
Çünkü Allah vergisi bedava beyinlerini kullanmayı bilmiyorlar. Tek eksikleri o muhteşem organları için (beyin) kullanım kılavuzu onuda aileler bu herifler küçükken yanlış doldurup verince yazılımları bozuluyor adamların eeee sonra da biz seviyoruz, çocuğum var, yuvam bozulmasın diye düzeltmeye, katlanmaya çalışsak ne olur ki? Malzeme belli, temel yanlış atılmış adam komple çöp. Ondan sonra ortadan kalan çocuklar, mağdur olan suçsuz kadınlar vs. vs. Allah herkesi iyi ve aklını kullanmayı bilen insanlarla karşılaştırsın.

Tabii bu kadınlar için de geçerli neticede mağdur olan bir çok erkekte var.

Ben sorunun boyle adamları secen kadınlarda oldugunu dusunuyorum.
Erkeklerin yarısı dıyelım kı boyle, dıger yarısı da tam aksi.
Aksi yondekılerle beraber olmak varken, sevgiliyken annesı tarafından on kere Aranan adamı sevmek evlenınce degıstırırım sanmak kadının sucu. Arayan annenın degıl.

Amin

Anaları böyle yetiştiriyor. Sonra aynı analar kendi kızlarını ezik büzük yetiştiriyor aman erkeğe laf söylenmez, itiraz edilmez, sen susacaksın gibi gibi. Daha sonra bu iki cins karşılaşınca o ezik büzük yetiştirilmiş kadınlar bu insan müsveddelerini iyice poh pohluyor ve böylece türk erkeği bir level daha atlamış oluyor. Karşılık olarak Türk erkeği Türk kadınını ezmeye devam ediyor, böylece türk kadınıda dibe doğru bir level atlıyor. Ailede böyle gören onların çocukları da bunu normalleştirip benzer bireyler oluyor ve böyle devam ediyor.
Bir de elalem var. Erkeğin dulu olmaz, erkeğin elinin kiri gibi lafların mucidi. Ataerkil, patriyarkal toplum ve onun yetiştirdiği bireyler sorunsalı....

Oralarda da aile bağı kuvvetli olmadığı için o şekilde. Elbette her ülkeden arkadaşımız, tanıdığımız gözlemleme imkanımız yok.
Rus arkadaşlarımda da benzer haller var mesela. Ancak bana en çok ilgiltere kraliyet ailesindekş gelin damat kayınvalide ilişkisi de çok despotça gelir.

İnan bana karsıma hiç boyle duzgun bir erkek cıkmadı...Başta melek sonra arıza. Yarısı iyi olsaydı mutlaka karşılaşırdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…