Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Ama insanin once kendini sevmesi gerekiyor , arkadas cok dogru bir nokta atisi yapmis
Bizim turk kadini maalesef kendine deger vermiyor ve karsisindaki erkekten asiri bir ilgi bekliyor , burda bile bununla ilgili acilmis tonla konu var
Kendine deger veren kadin inan bana karsisindaki erkegin ilgisine ac olmuyor ve ilgi dilenmiyor , elbette sevgi ve ilgi bekliyoruz ama toplum genelinde bu beklenti cok abarti , cunku maalesef kadinlar bu ulkede deger gormeden buyuyor , sevgiye ve ilgiye ac ve bunu da erkekten bekliyor

Tabiki öyle...ben beklentiyi sıfıra cekmek yanlış dedim...zaten baslarda yazmıstım babadan sevgi alamıyoruz o yuzden hem baba gibi hem srvgili gibi bir erkek arıyoruz

Vucut olarak iyiysen ruslar gibi bakireliğin falan düşünülmüyor bence...Her sey işlerine geldiği gibi...Eğer bekaretr bu kadar onem verselerdi yabancı kadınlarla evlenmezlerdi....Orda kafaya taktıkları aslında karsılastırılma korkusu...beraber oldugu onceki erkek ya sex te cok iyiyse diye...Kadın bi bebi görsün baska bişi bilmesin kaygısı yoksa namusla geçmişi yargılamakla falan ilgisi yok...Ama yabancı kadınlar için bunu düşünmüyorlar...Onların yetilme tarzı rahat ya onla ayrı kulvar sözde

Yemişim onların yabancı kadın sevdasını,elin Almanı ne yapsın Türk erkeğini kadınını yazdırmayın şimdi bana ülkenin büyük çoğunluğu İngilizce bilmiyor,ne ile anlaşacaklar ? Bir çoğu barda gördüğü yabancı kadına ''hey how are you'' deme seviyesinde takılıyor,ellerine klavyeyi alıp ''şöyle seviştik,böyle muhteşemdi'' diye sallıyorlar işte.Yurtdışındaki ırkçılığı da size orada yaşayan insanlar anlatsınlar,belki eskiden profilimiz iyiydi ama şu an çoğu Avrupa ülkesinde Türkiye gayet gerici bir ülke olarak görülüyor,16 yaşından beri düzenli seks hayatı olan kadın ne yapsın ''şunu giyemezsin,böyle konuşamazsın'' diyeni ? Terörist olarak görenler bile var.Erkeklerin bayıldığı Ukrayna'da kadınlar direk eylem yaptılar neden hepimizi seks işçisi olarak görüyor Türkler diye.

Ayrıca ilgisizlik sadece Türkiye'de olan bir şey değil.Her türden insan sizi ilgisizlikle sınayabilir,kadın/erkek,Arap Türk Alman,fark etmiyor yani bu bir karakter meselesi,bu konu bence yanlış anlaşılmamalı,hiçbir ırka özgü bir durum değil bu.

Yine de Türkiye'de gayet iyi insanlar da var.Siz sanmayın her erkeğin düşündüğü tek şey güzel bir kadınla yatmak,sonra bir başkasıyla yatmak,sonra bir başkasıyla...Gayet sevmek,sevilmek,değer vermek ve görmek isteyen erkeklerimiz de var.Tam tersi mesela ilişkide çok tuhaf davranan kadınlarımız da çok,erkekler de bundan dert yanıyorlar.İşine gelince feminist,işine gelince ataerkilliğe sığınan kadınlarımız yok mu sanki ? Çok var hem de.Bir sürü şey yazabilirim onunla ilgili.

Bu konu uzun.Sadece şunu söyleyebilirim,karşınızdaki insanları iyi değerlendirin ve ''bundan iyisini bulamam'' deyip tavizler vermeyin.Bulamayabilirsiniz belki,ama içinize sinmeyen bir şeye sırf topluma gösteriş yapmak için tamam demeyin,yalnızlık çok daha kaliteli bir şey buna kıyasla.

Ahh bazı insanlar (özellikle erkekler) bağlılık ile bağımlı olmayı çok ciddi bir şekilde karıştırıyorlar. Sonra da olan evlendikleri kadınlara oluyor. Bu arada sadece erkek değil,bazı kadınlar da böyle maalesef.

Erkeklerde değil sorun.Biz ilişki denen kavramı,kadın erkek oturtamıyoruz.Ben bunu biraz sekse uzak oluşumuza bağlıyorum.Daha muhazafakar ülkelerde evlenme yaşı bizden düşük,batılı ülkelerde evlenmeseler bile seks zaten doğal,bize gelince hem evlenme yaşı yüksek ( daha da yükseliyor ) hem de toplumda hala sekse karşı bir antipati var.
Mesela direk ''sex sex sex'' diyorlar demişsiniz.Ee zaten der hoşlanan insan,kardeş kardeş oturalım demez ki,bizim toplum yapımız buna izin vermiyor işte sıkıntı burada.Arzulayan insanın bunu göstermesinde yanlış bir şey yok,ama toplum öyle bir kafamıza yazıyor ki sanki bunu diyen adamlar direk arızalı,sapık,halbuki alakasının olmadığı bir ton örnek var.Evet bahsettiğiniz gibi akıllarınca sevişip ayrılacak olanlar da var yok değil,ama gerçekten erkeklerin bu konuda hakkının çok yenildiğini düşünüyorum ben artık.Hoşlanan adam arzular,30'una gelmiş bir adamdan da liseli aşıklar gibi flört etmesini beklemeyin artık.

Yahu nasıl anlıyorsunuz konuyu?
Ben aman sex te neymiş flört edilsin demiyorum ama tanısırtanısmaz konu oraya geliyor ve tarz olarak tam bir abaza yaklaşımları, müthiş bir açlık sexe...Tabiki ilişkide olan 2 insan sexi de yaşar normal eğer istiyorlarsa karşılıklı, sapık mı diyoruz her sex isteyen adam ya da kadına hayır...

Ama bir tavır var sürekli her konuyu sexe getirmek, işte ilk ne zaman kimle beraber oldun diye o klasik soruyu sormak, kadının daha once yasadıgı sexleri anlattırmaya çalışmak, amacın sadece sex oldugu ve kadını sex aracı olarak gören, sex yapınca da kadını direkt sallayan telefonlarını falan zamanla açmamaya başlayan zihniyetlerden bahsettim ben....Normal bir ilişkide sex isteyen adamlara bişey mi demişiz? O kadar geri kafalı değiliz merak etmeyin neyin ne oldugunun bilincindeyiz...Aaa erkek arkadasım sex istedi tü kaka evlenmeden olmaz tarzında bi yaklasım mı gördünüz konumda ya

Yahu nasıl anlıyorsunuz konuyu?
Ben aman sex te neymiş flört edilsin demiyorum ama tanısırtanısmaz konu oraya geliyor ve tarz olarak tam bir abaza yaklaşımları, müthiş bir açlık sexe...Tabiki ilişkide olan 2 insan sexi de yaşar normal eğer istiyorlarsa karşılıklı, sapık mı diyoruz her sex isteyen adam ya da kadına hayır...

Ama bir tavır var sürekli her konuyu sexe getirmek, işte ilk ne zaman kimle beraber oldun diye o klasik soruyu sormak, kadının daha once yasadıgı sexleri anlattırmaya çalışmak, amacın sadece sex oldugu ve kadını sex aracı olarak gören, sex yapınca da kadını direkt sallayan telefonlarını falan zamanla açmamaya başlayan zihniyetlerden bahsettim ben....Normal bir ilişkide sex isteyen adamlara bişey mi demişiz? O kadar geri kafalı değiliz merak etmeyin neyin ne oldugunun bilincindeyiz...Aaa erkek arkadasım sex istedi tü kaka evlenmeden olmaz tarzında bi yaklasım mı gördünüz konumda ya

Siz demiyorsunuz,ama bunu diyen kadınlarımız da çok işte.Ben de ondan bahsettim.Ayrıca ne demişim bakın ''Evet bahsettiğiniz gibi akıllarınca sevişip ayrılacak olanlar da var yok değil,ama gerçekten erkeklerin bu konuda hakkının çok yenildiğini düşünüyorum ben artık '' bence siz anlamıyorsunuz benim neden bahsettiğimi.

Aslinda kadinlar kendi degerlerini bilmeliler. Bizler bir erkegi sevince resmen dunyamizi onun uzerine kuruyoruz. Ayni hatalari ben de yaptim. Eski esimlw tanistigimizda ben cok bakimli cok ozguvenli bir is kadiniydim. Bakim sac bas spor vs esim asik olmustu. Birkac ay etrafimda fir dönüyordu. Sonra ben onu sevince degistim. Onun dedikleeini yaptim. Onu giyme bununla gorusme vs vs. Evlendik ve resmen adamin annesi modunda vefakar bir kadin oldum. Kendine asiri bakan kadin gitti ev kuzusu oldu sanki. Hep alttan alan esim uzulmesin diye pervane olan biri oldum. Kendime degil eve harcadim hep. Kendimden vazgectim resmen ve o asik adam gitti bambaska biri oldu.
Bence kadin cok sevince kendinden vazgecince kaybediyor.

Yaşadığım ilişkilere, çevreme ve burdaki konulara bakınca sanki erkekler bizleri mutsuz etmeye yemin etmişler gibi geliyor...İstisnalar elbette vardır...

Bunları yetiştiren yine erkeklerden çeken kadınlar değil mi? O halde nasıl oluyor da hala yanlış yetiştiriyoruz erkekleri?

Bir anneciliktir gidiyor mesela...Annesi peşini bırakmıyor oğlunun kocası gibi yapıyor, erkek te karısı ve annesini dengeleyemiyor...Olan yine evlendiği kadına oluyor...Burdaki konulara bakınca deliriyorum, günde 10 defa oğlunu arayan mı ararsın, balayına beraber giden mi ararsın, koskoca herife ben oğluma aşığım diyen mi hatta evli oğlunun dudağından öpeni de okuduk burda

Hadi onu da geçtim, annesi olmasa ya da olsa da bu sefer ya yeğene ya da bir akrabaya bağımlılık oluyor...Yeğenine sanki önceki eşinden çocuğu gibi davranıp evleneceği kızın sürekli önüne bu meseleyi sürenlerden tut ta teyzesinr bağımlı olanlara kadar...Ya da bir dayısı veya arkadaşı oluyor, eşinden çok onu sevip onla zaman geçiriyor...Arkadaşı çıkalım dediği anda eşle olan tüm planlar iptal ediliyor...

Bekarlarda da bir yuva kurayım ailem olsun yanımda bana destek olacak, evimi çekip çevirecek bir eşim olsun isteği yok..Sadece tek düşündükleri sex sex sex...Nasıl bir yokluk ve açlıksa artık tanışıp daha baştan amacın evlilik değilse konusmayalım laflarıyla baslayıp sonrasında her lafı sexe getirme...

Bir de sayıları azınsanmayacak kadar çok olan narsistler var...Aman sakın şimdi bana yüklenmeyin narsist değil herkes diye...Tanı konmuslar üzerinden diyelim o zaman...Bunların tahribatı cok büyük oluyor kadın üzerinde yaşayan bilir ben gibi...5 yıllık ilişkim bitti hala acı ve yaralarını silemedim...

Nedir dertleri, bir kadının normalde sayılıp sevilmek ve ilgi gösterilmek, birinci planda olmaktan başka nedir ki isteği...Maddi çıkarları olanları hariç tutarsak...
Bir kadını mutlu etmek çok ta zor değilken nedir dersiniz ki bu kadar mutsuz etmeyi başarabiliyorsunuz? Ve amaç nedir? Daldan dala atlayarak ne bileyim ego tatmini yaparak, şiddet uygulayarak gercek mutluluk oluyor mu?

Bir erkek, bir insan olarak bir kadınla uzun süreli ve düzenli sağlıklı bir ilişki içinde ancak mutlu olabilir...Kadının mutsuz olduğu bir Türk toplumu yarattılar ilişkiler açısından ve mutsuz kadınların olduğu bir toplum başarılı mı olur...

İçimi dökmek istedim belki ne alaka diyeceksiniz belki şikayet edip ban yememi sağlayacaksınız olsun...Ben 5 yıllık narsist bir erkeğin ilişkisinden kendimi kurtarmış biriyim...Kendi seçimimle acılar çektim, hayallerim vardı, ailem olacaktı, eşim olacaktı tabiki olmadı....Ağladığım, acı cektiğim günler güldüklerimden fazlaydı ...Sonra biriyle tanıstım, adam maskesini 1 ay sonra indirdi meğer ne kadar merhametsizmiş...

Çok şey istememiştim oysa, yıllardır her işimi kendim yaptım, yanımda olacak değer verecek bana unuttugum kadın oldugumu tekrar hatırlatacak biri, dokunabileceğim seveceğim biri...Yemekleri yalnız yemeyecektim, ben de onu cok mutlu edecektim, zora düştüğümde güvenebileceğim bir dağım olacaktı...Ama işte istemiyorlar...Tek dert yatıp kalkmak...Bu mudur hayat...Bunları yazarken ağlıyorum...Kimi sevmeye niyetlensem hep hayalkırıklığı...
Kadini bu hallere düşüren gene bir kadin...

erkeklik de kadınlık da evrensel emin ol amerikan erkeği görmemiş olsam belki tamam derdim Türk'ü öper başına koyarsın o kadar diyorum, ben kadınların ayıklamayı beceremediklerini düşünüyorum bazen düzgün erkekleri. ne bileyim bana hiç denk gelmedi nerdeyse beni üzen, yıpratan, harcayan erkek.. belki de onu yapan taraf ben olduğumdan olabilir gerçi :KK43:

Siz demiyorsunuz,ama bunu diyen kadınlarımız da çok işte.Ben de ondan bahsettim.Ayrıca ne demişim bakın ''Evet bahsettiğiniz gibi akıllarınca sevişip ayrılacak olanlar da var yok değil,ama gerçekten erkeklerin bu konuda hakkının çok yenildiğini düşünüyorum ben artık '' bence siz anlamıyorsunuz benim neden bahsettiğimi.

Bü ülkede hakkı yenen son varlık erkektir sanırım...Ona gelene dek ohooo

erkeklik de kadınlık da evrensel emin ol amerikan erkeği görmemiş olsam belki tamam derdim Türk'ü öper başına koyarsın o kadar diyorum, ben kadınların ayıklamayı beceremediklerini düşünüyorum bazen düzgün erkekleri. ne bileyim bana hiç denk gelmedi nerdeyse beni üzen, yıpratan, harcayan erkek.. belki de onu yapan taraf ben olduğumdan olabilir gerçi :KK43:
Bizler birini sevince yapışıp kaliyoruz. Hatalarini gore gore devam ediyoruz. Celladina asik kurban misali 😄

Aslinda kadinlar kendi degerlerini bilmeliler. Bizler bir erkegi sevince resmen dunyamizi onun uzerine kuruyoruz. Ayni hatalari ben de yaptim. Eski esimlw tanistigimizda ben cok bakimli cok ozguvenli bir is kadiniydim. Bakim sac bas spor vs esim asik olmustu. Birkac ay etrafimda fir dönüyordu. Sonra ben onu sevince degistim. Onun dedikleeini yaptim. Onu giyme bununla gorusme vs vs. Evlendik ve resmen adamin annesi modunda vefakar bir kadin oldum. Kendine asiri bakan kadin gitti ev kuzusu oldu sanki. Hep alttan alan esim uzulmesin diye pervane olan biri oldum. Kendime degil eve harcadim hep. Kendimden vazgectim resmen ve o asik adam gitti bambaska biri oldu.

Evet aynen katılıyorum...
Yalnız bir ilişkide kadın her zaman o bastaki gibi peşinde pervane olunan olarak kalamaz çünkü o erkeğin elde etme safhasıydı, kadın da bir gizemdi...Fakat bu bir ilişkiye dönüştüğünde elbette kadın da sevecek, erkek onu daha cok tanıyacak aynı eve girecekler...Burdaki olay kadının işte bu noktada kendinden vazgeçmemesi, yine sınırlarını koruması....

Hep aynı şey oluyor bana da peşimde pervane olanların ilişki başlayınca ben pervanesi oluyorum...Biranda sanırım içimize bir kul kölelik isteği mi bir geyşalık ruhu mu geliyordur nedir...Oysa hep mesafeyi korusak boyle olmayacak...

Bence esas mesele bu gercekten guzel bi nokta oldu ve bence neden böyle yaptıgımızı çözmeliyiz

Bü ülkede hakkı yenen son varlık erkektir sanırım...Ona gelene dek ohooo

Peki,bir önceki yorumuma attığınız ''beğenmedim''den dolayı sanırım aradığınız yorumların malum internet sitelerindeki mesajların erkek versiyonu olduğu çıkarımını yapıyorum.Erkekler şöyle kötü,böyle iğrençler diye oturup da uzunca bir liste yapmaya gerek yok,hayatımdan iğrenç bulduğum erkeklerin hepsini çıkardım,ileride görürsem yine çıkarırım,bunun için oturup da bu ülke insanı şöyle kötü böyle berbat diye her insanın hakkını yemeyeceğim.Evet toplumca ''ironik'' taraflarımız var yazmıştım zaten o tayfayı,ama bunu yapmayan insanlar da var,sizin görmüyor oluşunuz onların var olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Çoğunluğu oluştursalar bile yine de kimse kafamıza silah dayamıyor bu insanlarla gelecek kurun diye,yalnız kalmamak adına tamam diyoruz,bu bana göre hata.

Ataerkillik kadına zararlı olduğu kadar erkeğe de zarar bu arada.Maddi anlamda güçsüz bir erkek demek ataerkil sistemde bir hiç demek diyebilirim.Ne kadar birikimli olursa olsun,insanların bakacağı ilk şey ''para'' olacak çünkü bir kadını geçindirebilmesini istiyor ataerkil sistem,daha sonra da bir aileyi.Ama siz şu an ''erkekler kötü'' tarzı bir yorum bekliyorsunuz sanırım,üzgünüm tanıdığım iyi adamların arkasından da böyle bir şey yazamam,iyi geceler.

Ya öyle demeyin...İnsan her duyguyu kendisi karsılayamaz ki tabiki bir erkekten sevgi beklentisi olacak...
Tabi ki sevmek ve sevilmek çok güzel şeyler ama insanın kendisine temel duygusal bakımı verebiliyor olmasının ilişkileri de daha sağlıklı bir hâle getireceği kanısındayım.

Yaşadığım ilişkilere, çevreme ve burdaki konulara bakınca sanki erkekler bizleri mutsuz etmeye yemin etmişler gibi geliyor...İstisnalar elbette vardır...

Bunları yetiştiren yine erkeklerden çeken kadınlar değil mi? O halde nasıl oluyor da hala yanlış yetiştiriyoruz erkekleri?

Bir anneciliktir gidiyor mesela...Annesi peşini bırakmıyor oğlunun kocası gibi yapıyor, erkek te karısı ve annesini dengeleyemiyor...Olan yine evlendiği kadına oluyor...Burdaki konulara bakınca deliriyorum, günde 10 defa oğlunu arayan mı ararsın, balayına beraber giden mi ararsın, koskoca herife ben oğluma aşığım diyen mi hatta evli oğlunun dudağından öpeni de okuduk burda

Hadi onu da geçtim, annesi olmasa ya da olsa da bu sefer ya yeğene ya da bir akrabaya bağımlılık oluyor...Yeğenine sanki önceki eşinden çocuğu gibi davranıp evleneceği kızın sürekli önüne bu meseleyi sürenlerden tut ta teyzesinr bağımlı olanlara kadar...Ya da bir dayısı veya arkadaşı oluyor, eşinden çok onu sevip onla zaman geçiriyor...Arkadaşı çıkalım dediği anda eşle olan tüm planlar iptal ediliyor...

Bekarlarda da bir yuva kurayım ailem olsun yanımda bana destek olacak, evimi çekip çevirecek bir eşim olsun isteği yok..Sadece tek düşündükleri sex sex sex...Nasıl bir yokluk ve açlıksa artık tanışıp daha baştan amacın evlilik değilse konusmayalım laflarıyla baslayıp sonrasında her lafı sexe getirme...

Bir de sayıları azınsanmayacak kadar çok olan narsistler var...Aman sakın şimdi bana yüklenmeyin narsist değil herkes diye...Tanı konmuslar üzerinden diyelim o zaman...Bunların tahribatı cok büyük oluyor kadın üzerinde yaşayan bilir ben gibi...5 yıllık ilişkim bitti hala acı ve yaralarını silemedim...

Nedir dertleri, bir kadının normalde sayılıp sevilmek ve ilgi gösterilmek, birinci planda olmaktan başka nedir ki isteği...Maddi çıkarları olanları hariç tutarsak...
Bir kadını mutlu etmek çok ta zor değilken nedir dersiniz ki bu kadar mutsuz etmeyi başarabiliyorsunuz? Ve amaç nedir? Daldan dala atlayarak ne bileyim ego tatmini yaparak, şiddet uygulayarak gercek mutluluk oluyor mu?

Bir erkek, bir insan olarak bir kadınla uzun süreli ve düzenli sağlıklı bir ilişki içinde ancak mutlu olabilir...Kadının mutsuz olduğu bir Türk toplumu yarattılar ilişkiler açısından ve mutsuz kadınların olduğu bir toplum başarılı mı olur...

İçimi dökmek istedim belki ne alaka diyeceksiniz belki şikayet edip ban yememi sağlayacaksınız olsun...Ben 5 yıllık narsist bir erkeğin ilişkisinden kendimi kurtarmış biriyim...Kendi seçimimle acılar çektim, hayallerim vardı, ailem olacaktı, eşim olacaktı tabiki olmadı....Ağladığım, acı cektiğim günler güldüklerimden fazlaydı ...Sonra biriyle tanıstım, adam maskesini 1 ay sonra indirdi meğer ne kadar merhametsizmiş...

Çok şey istememiştim oysa, yıllardır her işimi kendim yaptım, yanımda olacak değer verecek bana unuttugum kadın oldugumu tekrar hatırlatacak biri, dokunabileceğim seveceğim biri...Yemekleri yalnız yemeyecektim, ben de onu cok mutlu edecektim, zora düştüğümde güvenebileceğim bir dağım olacaktı...Ama işte istemiyorlar...Tek dert yatıp kalkmak...Bu mudur hayat...Bunları yazarken ağlıyorum...Kimi sevmeye niyetlensem hep hayalkırıklığı...
Bence herşeyin sorumlusu anneler... Doğru zamanda doğru sorumluluğu yükleyip büyütemiyorlar oğullarını yani yetiştiremeyeceksen sevgi saygı göstermeyip insan saymayacaksan doğurma bitki mi bu?Bitkiler bile konuşulmayı sevgiyi bekler.Anne...Anne...Anne...Herşey onda biter.

Ben %100 katılıyorum

Adam karşısındaki özgüvenli bakımlı sosyal kadına aşık oluyor. Sonra kadını kısaknıyor mu artık bastırmak mı istiyor onu giyme, çalışma evde otura getiriyor. Kadın da taviz veriyor. Eeee adamın sevdiği kadın gidiyor yerine pasif bir insan geliyor. Adam da hoşlandığı tipte başka kadınlara yöneliyor.

En son flört ettiğim adam daha az makyaj yapmamı ve parfüm kullanmamı istemişti, sebep olarak ben kıskanç bir adamım dedi. Kabul etmedim. seven böyle sevsin o kadar.

Malesef erkeklerimizide yetiştiren annelerimiz. Çok nadir bir erkek kendini nu kalıptan değiştirebiliyor
Bir cocugu sadece anne yetistirmiyor ki. O aile icindeki bireylerin birbirine tavri cocuga ornek oluyor. Mesela baba isten gelip kanepede yayiliyor, cocukla iletisim höt zötten ibaret, arada kizilacak bir konu olursa 2 tokat atiyor falan. Anne babaya karsi dilini yutmus gibi, cani sıkılsa gidip arka odada agliyor hicbir sey olmamis gibi hizmete devam..
Aman oglum paşa oglum yapmayan annelerin cocuklari bile bu ataerkil zihniyeti kapiyor iste.
Bence erkeklerin boyle olmasinin en buyuk sebebi bir onceki kusak babalar...

X