Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Sizin karşınıza da eminim ki o çıkmadı hiç dediğiniz erkekler çıkmıştır ama siz onu görmemişsizdir bile. Benim çevremde de böyle arkadaşlarım var sürekli iyi birinin cikmadigindan dertliler ama yemin ederim hiçbir iyiye göz ucuyla bile bakmıyorlar😂😂

Size yalan borcum yok...Oturup hayatımı ve ilişkilerimi artı karsıma cıkıp reddettiklerimi dusundugumde gercekten yoktu

Uzun süredir içimden geçenleri yazmışsınız. Buradaki konuları okudukça evliliğe ve ilişkilere olan inancım sıfırlandı. Ben de 2 yıllık toksik bir ilişkiden çıktım ve inanın umutsuz hissediyorum. Toksik ilişki döngüsünden kurtulamamış gibiyim

Bu devirde 2 yıl yürütebilmek bile iyi...Toksik derlen nasıl bir ilişkiydi? Ben netten tanıştım şu 5 yıllık ilişki sonrası tanıstıgım kişiyle..Nette eminim cok yalan var

Peki Turk kadini bu narsistleri, sex duskunlerini, anacilari... Neden cekiyor?

Asil beni bu dusunduruyor. Kaç kez yazmisimdir koyde buyudum diye. Genel cevrem egitimsiz kadinlar Dan olusmaktaydi. Ama o kadinlar o adamlari parmaklarinda oynatirlardi. Gunumuz kadini kendine de biraz bunu sormali. Neden bu kadar ezdiriyor. Yahu bu gozler doktor olup Esinden dayak yiyip aman yuvami bozamam diyenleri gordu. Simdi burada bana kadin adamdan daha sorunu geliyor dogrusu. Bir daha mi gelicez dunyaya, cekmeyin sunlar.

E sen görmüşsün köylü kadınlar nasıl parmaklarında oynatıyorlar neler yapıyorlar anlat o zaman

Yemek yapmadıgı ve hep fasfood tarzı yediği için koca bir göbek yapmış...Ama iyi yemek yaparım aşçıdan öğrendim demişti...Yap o zaman kendine dediğimde ise kim uğraşacak dedi

Evi de çok temiz olmadığı halde fotolarını cekip boyle duzenli bekar evi gordun mu demişti...
Aynisinin tipkisi kocacim
Duzensiz beslenmeden oturu kilo sorunu+sekeri var
Bekarken evinde camasir makinesi dahi yoktu
Herseyim vardi diye hava atar
Ben olmasam tek yapacagi sey disardan yemek soylemek olur
Ama cok marifetlidir elinden gelmeyen is yoktur
Ben olmasamda o duzenli bi sekilde hayatina devam eder ayaklari yokmu
Guluyorum sadece:KK12::KK12:

Yaşadığım ilişkilere, çevreme ve burdaki konulara bakınca sanki erkekler bizleri mutsuz etmeye yemin etmişler gibi geliyor...İstisnalar elbette vardır...

Bunları yetiştiren yine erkeklerden çeken kadınlar değil mi? O halde nasıl oluyor da hala yanlış yetiştiriyoruz erkekleri?

Bir anneciliktir gidiyor mesela...Annesi peşini bırakmıyor oğlunun kocası gibi yapıyor, erkek te karısı ve annesini dengeleyemiyor...Olan yine evlendiği kadına oluyor...Burdaki konulara bakınca deliriyorum, günde 10 defa oğlunu arayan mı ararsın, balayına beraber giden mi ararsın, koskoca herife ben oğluma aşığım diyen mi hatta evli oğlunun dudağından öpeni de okuduk burda

Hadi onu da geçtim, annesi olmasa ya da olsa da bu sefer ya yeğene ya da bir akrabaya bağımlılık oluyor...Yeğenine sanki önceki eşinden çocuğu gibi davranıp evleneceği kızın sürekli önüne bu meseleyi sürenlerden tut ta teyzesinr bağımlı olanlara kadar...Ya da bir dayısı veya arkadaşı oluyor, eşinden çok onu sevip onla zaman geçiriyor...Arkadaşı çıkalım dediği anda eşle olan tüm planlar iptal ediliyor...

Bekarlarda da bir yuva kurayım ailem olsun yanımda bana destek olacak, evimi çekip çevirecek bir eşim olsun isteği yok..Sadece tek düşündükleri sex sex sex...Nasıl bir yokluk ve açlıksa artık tanışıp daha baştan amacın evlilik değilse konusmayalım laflarıyla baslayıp sonrasında her lafı sexe getirme...

Bir de sayıları azınsanmayacak kadar çok olan narsistler var...Aman sakın şimdi bana yüklenmeyin narsist değil herkes diye...Tanı konmuslar üzerinden diyelim o zaman...Bunların tahribatı cok büyük oluyor kadın üzerinde yaşayan bilir ben gibi...5 yıllık ilişkim bitti hala acı ve yaralarını silemedim...

Nedir dertleri, bir kadının normalde sayılıp sevilmek ve ilgi gösterilmek, birinci planda olmaktan başka nedir ki isteği...Maddi çıkarları olanları hariç tutarsak...
Bir kadını mutlu etmek çok ta zor değilken nedir dersiniz ki bu kadar mutsuz etmeyi başarabiliyorsunuz? Ve amaç nedir? Daldan dala atlayarak ne bileyim ego tatmini yaparak, şiddet uygulayarak gercek mutluluk oluyor mu?

Bir erkek, bir insan olarak bir kadınla uzun süreli ve düzenli sağlıklı bir ilişki içinde ancak mutlu olabilir...Kadının mutsuz olduğu bir Türk toplumu yarattılar ilişkiler açısından ve mutsuz kadınların olduğu bir toplum başarılı mı olur...

İçimi dökmek istedim belki ne alaka diyeceksiniz belki şikayet edip ban yememi sağlayacaksınız olsun...Ben 5 yıllık narsist bir erkeğin ilişkisinden kendimi kurtarmış biriyim...Kendi seçimimle acılar çektim, hayallerim vardı, ailem olacaktı, eşim olacaktı tabiki olmadı....Ağladığım, acı cektiğim günler güldüklerimden fazlaydı ...Sonra biriyle tanıstım, adam maskesini 1 ay sonra indirdi meğer ne kadar merhametsizmiş...

Çok şey istememiştim oysa, yıllardır her işimi kendim yaptım, yanımda olacak değer verecek bana unuttugum kadın oldugumu tekrar hatırlatacak biri, dokunabileceğim seveceğim biri...Yemekleri yalnız yemeyecektim, ben de onu cok mutlu edecektim, zora düştüğümde güvenebileceğim bir dağım olacaktı...Ama işte istemiyorlar...Tek dert yatıp kalkmak...Bu mudur hayat...Bunları yazarken ağlıyorum...Kimi sevmeye niyetlensem hep hayalkırıklığı...
Yetiştirme tarzından kaynaklı bence. Hiçbir iş yapmayan, kendi suyunu bile almayan erkek çocuk. Sürekli ona hizmet eden anne, kız kardeş. Küçük yaşta "paşam, prensim, tosunum" diye nazlatmalar. Kız kardeşine tanınmayan bazı hakların kendisine tanınması. Birtakım şımarıklıkların "erkek çocuğu, olacak o kadar," diyerek görmezden gelinmesi. Küçük yaşlardan itibaren "göster oğlum amcalara pipini," şeklindeki komutlarla teşhir ettiği cinsel organının kendisini bir kademe yükselttiğini düşünmek. "Erkekler ağlamaz," "Ne ağlıyorsun karı gibi," "Erkek adam sert olur, az güler," mottolarıyla duygularını yaşamasına ve ifade etmesine izin verilmeden, duyguların insanı zayıf yapacağına inanarak büyütülmek. Mavilerden, arabalardan, oyuncak kılıçlardan, silahlardan oluşmuş bir dünyaya doğmak, kız kardeşiyle evcilik oynamanın dalga geçilmeyi gerektiren bir unsur olması. Uzar da gider bu liste.
Sonuç olarak duygusuz, empati yeteneğinden yoksun, bencil, her işi karşısındaki kadından bekleyen, sevdiğini bile rahatça söyleyemeyen erkekler.
Ne diyebilirim ki! Bir gün bir oğlum olursa ona özür dilemenin, yardım etmenin, sevdiğini söylemenin ve naif olmanın erkekliğinden hiçbir şey götürmeyeceğini öğreteceğim.

E sen görmüşsün köylü kadınlar nasıl parmaklarında oynatıyorlar neler yapıyorlar anlat o zaman

Hayatlarini onlara baglamiyorlar sanirim. Bir cogu kocasini kapinin onune koyabilecek fiziki gucte zaten. Onun disinda kocalarinDan ayri hayatlari var, ev gezmeleri, tarla isleri falan filan. Kendilerine guveni de buradan geliyor sanirim.

Yetiştirme tarzından kaynaklı bence. Hiçbir iş yapmayan, kendi suyunu bile almayan erkek çocuk. Sürekli ona hizmet eden anne, kız kardeş. Küçük yaşta "paşam, prensim, tosunum" diye nazlatmalar. Kız kardeşine tanınmayan bazı hakların kendisine tanınması. Birtakım şımarıklıkların "erkek çocuğu, olacak o kadar," diyerek görmezden gelinmesi. Küçük yaşlardan itibaren "göster oğlum amcalara pipini," şeklindeki komutlarla teşhir ettiği cinsel organının kendisini bir kademe yükselttiğini düşünmek. "Erkekler ağlamaz," "Ne ağlıyorsun karı gibi," "Erkek adam sert olur, az güler," mottolarıyla duygularını yaşamasına ve ifade etmesine izin verilmeden, duyguların insanı zayıf yapacağına inanarak büyütülmek. Mavilerden, arabalardan, oyuncak kılıçlardan, silahlardan oluşmuş bir dünyaya doğmak, kız kardeşiyle evcilik oynamanın dalga geçilmeyi gerektiren bir unsur olması. Uzar da gider bu liste.
Sonuç olarak duygusuz, empati yeteneğinden yoksun, bencil, her işi karşısındaki kadından bekleyen, sevdiğini bile rahatça söyleyemeyen erkekler.
Ne diyebilirim ki! Bir gün bir oğlum olursa ona özür dilemenin, yardım etmenin, sevdiğini söylemenin ve naif olmanın erkekliğinden hiçbir şey götürmeyeceğini öğreteceğim.
Ha tabi ki tüm erkek
Erkekler sorunlu olabilir (hepsinin sorunlu
olduğuna katilmiyorum) ama sorunlu erkeklerle evlenip onlari çeken kadinlarda asıl sorun.
Kadinlarin da çoğu erkeklere aşırı yapışıyor, asiri ilgi delisi kadinlarimiz var, erkeksiz duramayan ilişki bitiremeyen bagimli kadinlar çok var, başkasini bulamam korkusu yaşayan filan uzar gider...
Tek sıkıntı erkekler ve anneleri degiller.

O erkekleri birileri çekmeye devam ettigi surece boyle devam ederler, gidip erkegin annesinin yetiştirme tarzina laf soylemek yerine, o annelerin yetistirdiklerini çekmeyeceksin bu kadar basit. Geçmişe çare yok cunku.

Benim karşima sevgili olarakta duzgun erkekler cikmisti tabi evlilik içerisinde neler olurdu bilemiyorum ama ilişki içindeyken gayet duzgun erkeklerdi var yani duzgun erkekler.

Eşimin ailesiyle sorun yaşadim mesela
yeni evliyken mesafee kurmakta sıkıntısı vardi kaynananin, sorunlar oldu ama kalıcı sorunlar olmadi bitti zamanla. 👍
Başka erkek bulamam korkusuyla sorunlu bir ilişkiyi bitiremeyen kadınların içlerinde kesinlikle duygusal bir boşluk var bence. Kendilerine göstermeleri gereken ilgi, sevgi ve şefkati elin adamından beklemekten ileri geliyor.

Yaşadığım ilişkilere, çevreme ve burdaki konulara bakınca sanki erkekler bizleri mutsuz etmeye yemin etmişler gibi geliyor...İstisnalar elbette vardır...

Bunları yetiştiren yine erkeklerden çeken kadınlar değil mi? O halde nasıl oluyor da hala yanlış yetiştiriyoruz erkekleri?

Bir anneciliktir gidiyor mesela...Annesi peşini bırakmıyor oğlunun kocası gibi yapıyor, erkek te karısı ve annesini dengeleyemiyor...Olan yine evlendiği kadına oluyor...Burdaki konulara bakınca deliriyorum, günde 10 defa oğlunu arayan mı ararsın, balayına beraber giden mi ararsın, koskoca herife ben oğluma aşığım diyen mi hatta evli oğlunun dudağından öpeni de okuduk burda

Hadi onu da geçtim, annesi olmasa ya da olsa da bu sefer ya yeğene ya da bir akrabaya bağımlılık oluyor...Yeğenine sanki önceki eşinden çocuğu gibi davranıp evleneceği kızın sürekli önüne bu meseleyi sürenlerden tut ta teyzesinr bağımlı olanlara kadar...Ya da bir dayısı veya arkadaşı oluyor, eşinden çok onu sevip onla zaman geçiriyor...Arkadaşı çıkalım dediği anda eşle olan tüm planlar iptal ediliyor...

Bekarlarda da bir yuva kurayım ailem olsun yanımda bana destek olacak, evimi çekip çevirecek bir eşim olsun isteği yok..Sadece tek düşündükleri sex sex sex...Nasıl bir yokluk ve açlıksa artık tanışıp daha baştan amacın evlilik değilse konusmayalım laflarıyla baslayıp sonrasında her lafı sexe getirme...

Bir de sayıları azınsanmayacak kadar çok olan narsistler var...Aman sakın şimdi bana yüklenmeyin narsist değil herkes diye...Tanı konmuslar üzerinden diyelim o zaman...Bunların tahribatı cok büyük oluyor kadın üzerinde yaşayan bilir ben gibi...5 yıllık ilişkim bitti hala acı ve yaralarını silemedim...

Nedir dertleri, bir kadının normalde sayılıp sevilmek ve ilgi gösterilmek, birinci planda olmaktan başka nedir ki isteği...Maddi çıkarları olanları hariç tutarsak...
Bir kadını mutlu etmek çok ta zor değilken nedir dersiniz ki bu kadar mutsuz etmeyi başarabiliyorsunuz? Ve amaç nedir? Daldan dala atlayarak ne bileyim ego tatmini yaparak, şiddet uygulayarak gercek mutluluk oluyor mu?

Bir erkek, bir insan olarak bir kadınla uzun süreli ve düzenli sağlıklı bir ilişki içinde ancak mutlu olabilir...Kadının mutsuz olduğu bir Türk toplumu yarattılar ilişkiler açısından ve mutsuz kadınların olduğu bir toplum başarılı mı olur...

İçimi dökmek istedim belki ne alaka diyeceksiniz belki şikayet edip ban yememi sağlayacaksınız olsun...Ben 5 yıllık narsist bir erkeğin ilişkisinden kendimi kurtarmış biriyim...Kendi seçimimle acılar çektim, hayallerim vardı, ailem olacaktı, eşim olacaktı tabiki olmadı....Ağladığım, acı cektiğim günler güldüklerimden fazlaydı ...Sonra biriyle tanıstım, adam maskesini 1 ay sonra indirdi meğer ne kadar merhametsizmiş...

Çok şey istememiştim oysa, yıllardır her işimi kendim yaptım, yanımda olacak değer verecek bana unuttugum kadın oldugumu tekrar hatırlatacak biri, dokunabileceğim seveceğim biri...Yemekleri yalnız yemeyecektim, ben de onu cok mutlu edecektim, zora düştüğümde güvenebileceğim bir dağım olacaktı...Ama işte istemiyorlar...Tek dert yatıp kalkmak...Bu mudur hayat...Bunları yazarken ağlıyorum...Kimi sevmeye niyetlensem hep hayalkırıklığı...
Bu erkekleri yetiştirenlerde aslında bir kadın.Kocasından ilgi göremediğini düşünen kadın oğlunu kocasının yerine koyuyor.Gelinini rakibi olarak görüyor resmen.Kaynanasından çektiğini söyleyen kim varsa aynı şeyleri gelinine yapıyor.Bu bir döngü haline geliyor.Erkeklerin özgür olduğu,istediklerini yapabilecekleri düşüncesiyle yetiştirilen kız çocukları büyüyüp 'erkek annesi' olduğunda kendilerinin yaşayamadığı,yaşayamayacağı özgürlükleri oğlu yaşasın istiyor ama bastırılmış olduğu için abartılı direktifler veriyor.Çok görmüşüzdür mesela küçük bir kız çocuğuna ilgi gösteren küçük bir erkek çocuğunun annesi tarafından kahkalarla karşılanıp 'oğlum çapkın olacak' denmesini.Oysa bunu normal görüp kadınlarla erkeklerin arkadaş olabileceğini herşeyin çapkınlıkla nitelendirilmemesi gerektiğini daha o yaşta oğluna aşılasa böyle ileride böyle karakterlere dönüşmeyecek erkekler ama....

Erkeklerde değil sorun.Biz ilişki denen kavramı,kadın erkek oturtamıyoruz.Ben bunu biraz sekse uzak oluşumuza bağlıyorum.Daha muhazafakar ülkelerde evlenme yaşı bizden düşük,batılı ülkelerde evlenmeseler bile seks zaten doğal,bize gelince hem evlenme yaşı yüksek ( daha da yükseliyor ) hem de toplumda hala sekse karşı bir antipati var.
Mesela direk ''sex sex sex'' diyorlar demişsiniz.Ee zaten der hoşlanan insan,kardeş kardeş oturalım demez ki,bizim toplum yapımız buna izin vermiyor işte sıkıntı burada.Arzulayan insanın bunu göstermesinde yanlış bir şey yok,ama toplum öyle bir kafamıza yazıyor ki sanki bunu diyen adamlar direk arızalı,sapık,halbuki alakasının olmadığı bir ton örnek var.Evet bahsettiğiniz gibi akıllarınca sevişip ayrılacak olanlar da var yok değil,ama gerçekten erkeklerin bu konuda hakkının çok yenildiğini düşünüyorum ben artık.Hoşlanan adam arzular,30'una gelmiş bir adamdan da liseli aşıklar gibi flört etmesini beklemeyin artık.
çoğu Yabancı erkekte Her sevgilim sevişsin karım bakire olsun mantığı yok ama seviyorsa umursamadan evleniyor,daha önce seviştiği kadınların muhabbetini sağda solda yapmıyor.Bizimkilerin çoğu sekse kullanıp atmak kafasıyla bakınca kadınlarda da aman kendimi 'kullandırmayayım' mantığı çıkıyor maalesef Çok gördüm kız evlenmeden önce ilk kendisi ile birlikte olmasına rağmen sen bakire değilsin diye ayrılan enteresan kafalar yaşıyorlar

Çok doğru ...Ben yaşıyorum zaten bunu, kocam yok ve bazen hissediyorum acıyorlar bana akrabalarım falan...Her seferinde yok mu daha biri? Ne cektigim acılardan haberleri var ne de mutlu olma cabalarımdan. Sadece yıllardır birini bulamamış bir evde kalmış vakayım onlar için...Oysa çok iyi bir mesleğim var allaha şükür ki kendime yetiyorum..
Beceriksizin tekiyim neden? Çünkü ilişki yaşadığım ama bana merhametsiz davranan, cektirecekleri acıları belli edenlerle evlenmedim...
Aman boşver evde kocasının donlarını yıkamaktan fırsat bulup biraz dışarı çıkınca sana acımaya kalkanları,sen onlara acı bence bir kez geldikleri hayatta kaynana dırdırı öküz koca çocuk gürültüsü ekseninde ömür çürüttükleri için gül geç :)

Teşekkür ediyorum. Gerçekten eş çözmüş sorunu. Bunu yapacak erkek nadirdir zaten. Dolayısıyla bu sorunu şöyle hallettim diyen bir kadın yok galiba forumda

İster kavgayla, ister guzellikle erkek kendi ailesine kendisi söz gecirebilir anca. Yoksa kadinin çabalamasiyla filan olacak şey degil. Karşi taraf birazcik İNSAN olsa olur ama değilse mumkun degil olmaz.

Oo çok derin mevzular bunlar ancak turk kadini da normal degil ( genelleme yapiyorum herkes icin gecerli degil bu soyledigim)
Turk erkegi de normal degil cunku bizim toplumda cocuk nasil yetistirilir bilinmiyor , evlada asiri bir bagimlilik var bu da anneye babaya bagimli cocuklar yetismesine sebep oluyor , yaslandigimda bana baksin diye cocuk yapan millet yahu bu , dunyanin baska hicbir yerinde goremezsin boyle bir zihniyet ( ortadogu haric)
Ortaya sacma sapan adamlar cikiyor , kadin kismi ise baski ile , hayatinda evlilik amaciyla yetistirilince yine sacma sapan bir kadin nesli var
Ve bu kisir dongu seklinde devam ediyor
Tabi ki boyle olmayan aileler de var, onlarin da normal cocuklari var , normal olanlardan bir sevgili yapin kendinize , benim tonlarca sevgilim oldu ama hicbiri anneye bagimli degildi mesela , duzgun ailelerin yetistirdigi duzgun adamlar da var

Ben sorunun boyle adamları secen kadınlarda oldugunu dusunuyorum.
Erkeklerin yarısı dıyelım kı boyle, dıger yarısı da tam aksi.
Aksi yondekılerle beraber olmak varken, sevgiliyken annesı tarafından on kere Aranan adamı sevmek evlenınce degıstırırım sanmak kadının sucu. Arayan annenın degıl.

yangın bacıma yine katılıyorum.

sorunlu adamların peşinde resmen koşan hemcinslerimiz bu adamların bitarafını arşa kaldırıyor. resmen koşuyorlar ya, resmen! Bunu şu an 30 üstü olan benim akranlarım başlattı aman kocasız kalacaz diye, bakıyorum yeni neslin de farkı yok. devam edin koşmaya devam edin.

Erkeklerin neden böyle olduğu umrumda değil açıkçası.
Kendisi karaktersiz olabilir, böyle büyütülmüş olabilir, önceki ilişkilerinde bu hareketleri yüceltilmiş yada mazur görülmüş olabilir.
Şimdi düzeni devam ettirmek demek sadece annelere bağlı değil. O adamın üremesine izin vermezseniz doğal seleksiyonla elenecekler zaten.
Çekmeyin bu adamları. İlişkiyi yürütmeyin. Kendinize saygı duyun. Zamanla azalarak bitecekler.

X