Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

yetistirilme buyudugu ortam etkiliyor kendini siyirabilenlerde var tabi ama genel olarak turk erkegi ataerkil kafada bazilari kurtarilamaz bicimde:) benimde 1 oglum var ileride despot kadinlara höt zöt yapan ben erkegim yaparim kafasinda olabildigini dusunemiyorum bile boyle erkek modeli helede ogluysa nasil mutlu eder bir kadini hayret ediyorum cidden

1-senelerdir nerdeyse yuzyil olacak oglusumcu -bennim cocugum yapmazci anneler bitmedi hatta artti.hala evladini büyütüp bu zamani taksitle geri ödenmesini bekleyenler var.

Aynen arttıgını düşünüyorum bu kadar bireysel yaşam arttıgı halde...

2-yuva kursun gozumun bebegi deyip ne ara o yuvanın yikicisi oldu anne babalar

O yuvayı kendininkinin bir uzantısı olarak görüyorlar, oğlunun karısı değil de gelinimiz...

3-zengin koca ruyasi ile yetiştirilen kizlar ile bir isi olsun beni baksin.hatta zengin olsun catir çatır parasini yiyeyim, ev gecindirme vb melekelerden yoksun zihniyetli erkek turleri ölüne kapisir.

4-eskiden insanlar bir sürü cocuk ile evlilik goturebilirken.simdi bir cocuk ile insanlarin tum gerçek yüzleri ortaya cikiyor.evlilik bir çocuğu bile kaldiramaz hale geldi.

Oyle ki ayrılırken cocugu nereye koyacaklarını bilemiyorlar bazıları ...yazık

Ne yazikki annem bir kiz annesi olarak çok haksizlik içinde kaldigini dusunse de arkadan gelen erkek kardesim kazma gibi yetisiyor.kadinlara saygisi yok.babamda yok hadi onu gördu örnek aldi diyebilecegim.burda anneleri savunsalarda cogu erkek annelerinin icraatları farkli.

Benim de babamın 2 kız cocugu var ben dahil...1 erkek torunu oldu, onumuzden cekip ona veriyor o erkek diye....

E çünkü erkek marifetli kadını eş seçer diye...Onlar hizmet edilen biz eden...Bizle evlensin diye gidip bekar evinin boklu klozetlerini temizleriz
Kadınlarda da suc var masum değiller. Evlilik odaklı yaşıyorlar. Biriyle tanışınca direk beyaz gelinlik hayalleri kuruyorlar. Bi bismillah de biriyle tanisirsin anlasirsin zaman gecirirsin evlilik sonraki iş. Evlenmek istemiyor diye erkeğe hakaret etmekte gereksiz bence. Uzun iliskisi var ayrilirsam millet ne der diye evleniyor.

Ben sorunun boyle adamları secen kadınlarda oldugunu dusunuyorum.
Erkeklerin yarısı dıyelım kı boyle, dıger yarısı da tam aksi.
Aksi yondekılerle beraber olmak varken, sevgiliyken annesı tarafından on kere Aranan adamı sevmek evlenınce degıstırırım sanmak kadının sucu. Arayan annenın degıl.
Ayy çok güldüm :KK70:
Nişanlıyken eşim sevgililer günü için işinden dolayı gelemeyecekti. O yüzden öncesinde kahvaltıya geldi. Hediye almış haberim yoktu beklenti tabi ki %1500.
Neyse eşim romantik olmayan kişiliğiyle nasıl vereceğim diye karşımda kıvranırken kv beni aradı ve ben hangi salaklığıma denk geldiyse açtım. Yüzüğü beğendin mi filan dedi. Bende haberim yok bilmiyorum dedim kapattım. Benden çok eşimin canı sıkılmıştı. Annesine söylenerek takmıştı yüzüğü, eve döndüğünde çok fena paylamış (Bu duruma o zaman çok üzülmüştüm):kızgın: Ne gerek varsa. Ama eşimin bu olaydan sonra böyle konularda ailesine taviz vermeyeceğini görmek beni mutlu etmişti. O zaman kv gerçekten çok seviyordum ve çok heves ediyor diye eşim kadar tepki vermemiştim. Şu an daha fazla sinir oluyorum inanın.

Konu sahibesi siz hiç evlenmediniz mi? sanki boşandığını yazmıştınız bir konuda. başkasıyla karıştırmış da olabilir.

Bu anne bağımlılığı bize has mi bilmiyorum.
Ama geri kalanlar için ırk fark etmiyor.
Narsist, kompleksli, kötü kalpli, sevmeyi beceremeyen, kiskanc, cimri, yalancı, sadakatsiz insan her yerde var.
Aslında her yerde de dememek lazım, her ilişkide diyelim. Cünkü insan karşısındakine ne hissettiğine göre şekilleniyor kendisi.
Aynı kişi farklı kişilerle ilişkilerinde farklı insana dönüşebiliyor.
En azından özüne dönene kadar :)

Ben birsey yapmadim acikcasi, zaten benim sinirlenmem pek işe yaramadi.
Bu mesafeye tek cozum erkegin kendisi oluyor. Eş birşey yapmadikca gelin aileyi duzeltemez.

Eşim ailesine 182753627 defa habersiz gelmeyin, biz size hiç gelmeyin demiyoruz ama haber verin diye insanca tane tane soyledi ben şahitim kaç kere bunlari konustuguna ama laftan anlamiyorlardi.
Emrivaki yaptiklarinda hosgeldiniz bile demiyordum bazen suratlarina dahi bakmiyordum ama yok illa gelecekler, illa kovmak mi gerekiyordu anlamadim.

Bu mevzulardan dolayi biz esimle geriliyorduk, en sonunda esim baya sert çıkıstı hatta kavga ettiler biraz ailesine "saygi duyun bize, sinirlamiza, eşime" diyerek, insan gibi konuşmaktan anlamiyorlar cunku gerci anlamiyor değiller kendi kizlarina karsi aşırı anlayislilar, herseyden anliyorlar ama konu gelinler olunca "laftan anlamaz" oluveriyorlardi" en cok bu sinir ediyordu beni.

Neyse bu şekilde kestik bu durumlari, artik kimse gelip gitmiyor hatta kapidan borsey birakacak olsalar musait miyiz diye onceden ariyorlar.
Teşekkür ediyorum. Gerçekten eş çözmüş sorunu. Bunu yapacak erkek nadirdir zaten. Dolayısıyla bu sorunu şöyle hallettim diyen bir kadın yok galiba forumda

Peki Turk kadini bu narsistleri, sex duskunlerini, anacilari... Neden cekiyor?

Asil beni bu dusunduruyor. Kaç kez yazmisimdir koyde buyudum diye. Genel cevrem egitimsiz kadinlar Dan olusmaktaydi. Ama o kadinlar o adamlari parmaklarinda oynatirlardi. Gunumuz kadini kendine de biraz bunu sormali. Neden bu kadar ezdiriyor. Yahu bu gozler doktor olup Esinden dayak yiyip aman yuvami bozamam diyenleri gordu. Simdi burada bana kadin adamdan daha sorunu geliyor dogrusu. Bir daha mi gelicez dunyaya, cekmeyin sunlar.

Buraya açılan konuları baz alıyorsanız bence çoğu zaman konu sahiplero sorunlu

Adam hep öyleymiş hiç değişmemiş ki ama konu sahibi kadınlar sürekli değiştirmeye çalışıyorlar
Siz deseniz ki ben ilişkiye başlarken kötü olarak kabul ettiğim huyları yoktu ama sonradan varoldu o zaman evet haklısınız derim ama adam zaten o.

İnsanın kendini değiştirmesi bile bu kadar zorken karşısındaki insani değiştireceğini baştan yaratacağını düşünüp ilişkiye başlaması bence anormal

Bende sürekli kocasını değiştirmeye çalışan ama sürekli başarısız olan ama durumu kabullenemeyen bir anne tarafından büyütüldüm. Ama babam hep öyleymiş yani evlenmeden önce de evlendikten sonra da. Şimdi problemli kim tam olarak? Beni de annem büyüttü ama hiçbir erkeği değiştirmeye çalışmadım baktım bana göre değil uzatmadim. Yıllarca adamın özüne ulaşıp onun içindeki cevheri çıkarmak için sondaj çalışması yapmadım.

Sizin karşınıza da eminim ki o çıkmadı hiç dediğiniz erkekler çıkmıştır ama siz onu görmemişsizdir bile. Benim çevremde de böyle arkadaşlarım var sürekli iyi birinin cikmadigindan dertliler ama yemin ederim hiçbir iyiye göz ucuyla bile bakmıyorlar😂😂

Son düzenleme:
Kadin kendini erkek kadar degerli hissettigi gün bir cok agrimiz son bulacaktir diye düsünüyorum
yetistirilme tarzimizda o erkektir ona hersey mübah sen kizsin kolla kendini kafasi oldugu sürece erkekler karsinda ezilmeye, kendimizi onlar karsisinda degersiz hissettigimizden ötürü türlü sacmaliklarina göz yummaya devam edecegiz gibi gözüküyor
Is egitimde bitiyor desem de egitimli kisiler de sado mazo iliski icinde oluyorlar gördügüm üzere
Is annelerde, hadi bundan öncesi icin yapacak birseymiz yok, efendi erkek yetistirmek bizim elimizde
hayir oglum var ondan böyle konusuyorum, ablasiyla esit yetisiyor dogal olarak
erkek olmasi ona benim evimde hicbir arti saglamiyor, ha henüz 3 yasinda olmasindan ötürü bazi seylerden muaf
ama büyüdükce zaten yapilmais gerekenleri yapacak
ileride de esine ve cocuklarina yardim edecek
ablasina saygi duyacak, esine de duyacak
ben bir kadin olarak babasindan saygi duyarak onu büyütüyorsam o da bununla büyümüs bir erkek olarak ileride karisina saygi duyacak
annelerimiz evde ezilirken de erkek cocuklari üzerinde pek söz hak sahibi olamiyorlar, ha ellerine azicik güc gecen de erkekcilige veriyor oyunu
oglu olup onu olmayan gelininden kiskanacagim diyen bir kuzenim var malesef, daha bebekken bile kiskanacagim diyor
Neyse sözün özü gelinim olacak kiz sana diyorum, hadi yine iyisin :KK69:

Sizin karşınıza da eminim ki o çıkmadı hiç dediğiniz erkekler çıkmıştır ama siz onu görmemişsizdir bile. Benim çevremde de böyle arkadaşlarım var sürekli iyi birinin cikmadigindan dertliler ama yemin ederim hiçbir iyiye göz ucuyla bile bakmıyorlar😂😂
"Kadınların efendi adam yerine p.ç tercihi"

X