Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Durumunuza üzüldüm.
Yetişme tarzı , örf adetler , gelenekler
Özellikle ataerkil toplum olmamız.
Mesela kız gittiği erkek bittiği yerde zihniyeti.
Bunlar değişmedikçe toplumda aile yapısı da erkek zihniyeti de düzelmez.
Aslında çok ciddi bir sorun annecilik ve tedavi edilmesi gerekiyor.

Anne kosulsuz sevip kabul ediyor, ilgi görmese de arıyor soruyor va.. ama beraber olduğu kadın ilgi istiyor vermeyince şikayet ediyor...Ve karsılastırınca anne değerli oluyor ...Böyle saçma bir zihniyet aynı kefeye koyma durumu

Simdiki aklim olsa asla evlenmezdim net. Dunya kadinlarin emegiyle dönüyor. Evlilik erkege mükafat ama nankor olduklari icin kiymet bilmiyorlar

Kesinlikle kadınsız bu dünya yürümezdi...
Bakıyorum boşanmış erkeklere 45-50 yaşına gelmiş, bi tane kocaman cocugu annede kalan...Evi eşe verip kiraya çıkmış, tek başına, düzenliyim zannedip berbat bi ev düzeni...Tekrar mutlu olabilirim değil de artık hep sex peşinde ve internette kadın avında tiplerle dolu ortalık

Evet aynen sağlı sollu veriyordu ama şimdi sorunlu olan ben oldum...Aniden cok kırıcı laflar edebildiği ortaya cıktı...Bak daha benle yeni görüşmüş insan can atar tekrar görmeye ama o erkek arkadasını tercih etti o akşam daha biz bir yemek bile yiyememişken...

3 evliliğini anlattıklarına dayanarak anlayısla karsılamıstım oysa...Dedim ya dert mutlu olmak değil
Dili sivri , 3 evliliği var hatta birini saçma sapan şekilde açıklamıştı biz bu adamdan olmaz demiştik.Tuhaf biriydi zaten.Dünya insan dolu her türlüsü var işte napıcan.Bundan sonra karşına düzgünü çıkar umarım.

Ben sorunun boyle adamları secen kadınlarda oldugunu dusunuyorum.
Erkeklerin yarısı dıyelım kı boyle, dıger yarısı da tam aksi.
Aksi yondekılerle beraber olmak varken, sevgiliyken annesı tarafından on kere Aranan adamı sevmek evlenınce degıstırırım sanmak kadının sucu. Arayan annenın degıl.
benim normal (insan gibi insan) erkek olduğuna inancım kalmadı

Anne kosulsuz sevip kabul ediyor, ilgi görmese de arıyor soruyor va.. ama beraber olduğu kadın ilgi istiyor vermeyince şikayet ediyor...Ve karsılastırınca anne değerli oluyor ...Böyle saçma bir zihniyet aynı kefeye koyma durumu
O aslında değer verme değil.
Rolleri kabul edememe.
Yani anne ile eşi ayırt edememe

Her şey ilgiyle alakalı.
Kadınlar eşlerinden ilgi görmediği zaman çocuklarına daha düşkün oluyorlar.
Kızlar bir yere kadar ama çok ilgi gören erkek çocuk için 1. olarak önemli olanın karısı olduğunu anlaması zaman alıyor.
Herkesin yeri ayrıdır.
Bu roller karmaşasını çözdüğün zaman yetiştirdiğin birey bağımlı değil kime nasıl değer vereceğini ve öncelik sırasını bilen biri olabilir.
Ayrıca kadın erkek diye ayrım yapmak istemiyorum ama erkeklerde bu durum daha fazla sanırım.

Hem yabancı hem türk sevgilisi olmuş olan biri olarak bu karakter bozukluğunun ırkla açıklaması yok. Kadınlara değer vermemelerinin sebebi yine biz kadınlarız. Etrafımdaki ilişkilere bakıyorum, 'evlenmem lazım' diyen arkadaşlarımın çoğu kendisini aldatan sevgilileriyle evlendiler. Onlar için önemli olan para ve koca sahibi olmaktı. Kocan yoksa acizsin, beceriksizsin. İnsanların bekarlara bakış açısı bu. Bu arkadaşlarım nikah masasına oturtunca değişir sandılar ama yanıldılar. Kimi boşandı kimi katlanıyor.

Kadınlar olarak biz kendimize değer vermiyoruz, çoğunluğu kastetmiyorum ama 657'ye tabi olsun da evleneyim,nikah masasına oturtayım kafasında olan çok kişi var. Bu tarz adamlar da biliyor ki, karıları onları asla bırakmayacak.

Efendi tipler de o güzel atlara binip gittiler.

Erkekler sorunlu olabilir (hepsinin sorunlu
olduğuna katilmiyorum) ama sorunlu erkeklerle evlenip onlari çeken kadinlarda asıl sorun.
Kadinlarin da çoğu erkeklere aşırı yapışıyor, asiri ilgi delisi kadinlarimiz var, erkeksiz duramayan ilişki bitiremeyen bagimli kadinlar çok var, başkasini bulamam korkusu yaşayan filan uzar gider...
Tek sıkıntı erkekler ve anneleri degiller.

O erkekleri birileri çekmeye devam ettigi surece boyle devam ederler, gidip erkegin annesinin yetiştirme tarzina laf soylemek yerine, o annelerin yetistirdiklerini çekmeyeceksin bu kadar basit. Geçmişe çare yok cunku.

Benim karşima sevgili olarakta duzgun erkekler cikmisti tabi evlilik içerisinde neler olurdu bilemiyorum ama ilişki içindeyken gayet duzgun erkeklerdi var yani duzgun erkekler.

Eşimin ailesiyle sorun yaşadim mesela
yeni evliyken mesafee kurmakta sıkıntısı vardi kaynananin, sorunlar oldu ama kalıcı sorunlar olmadi bitti zamanla. 👍
Yaşadığınız mesafe sorunları ve çözüm şekliniz ne oldu özel değilse? Örnek olması için soruyorum

Oralarda da aile bağı kuvvetli olmadığı için o şekilde. Elbette her ülkeden arkadaşımız, tanıdığımız gözlemleme imkanımız yok.
Rus arkadaşlarımda da benzer haller var mesela. Ancak bana en çok ilgiltere kraliyet ailesindekş gelin damat kayınvalide ilişkisi de çok despotça gelir.
Hayırsız gelin meghan :KK70: inanılmaz gelin elti kv olayları ya

Türk kadınların dolayı. Sevgilisinin evini temizlemeyi marifet görüyor. Türk annelerinden dolayı oğluna "Aman oğlum sen erkeksin sen yapma" derken kızına "Sen kızsın tabi yapacaksin" diyor. Bilincaltinda kendi cekti kizi ve gelini de ceksin istiyor. Hadi tamam sen görücü usulü sevmediğin biriyle evlendin,mutsuzsun. Ee aynı kaderi neden baskasına layık görüyorsun ? Neden erkek çocuğunun yükünü paylaşmasına izin vermiyorsin ?
Sex konusinda ise iki insanın birbirini sevip sevişmesi ayıp karşılandığı için eş seçerken %90 dış görünüşe bakıyor. Doyum yok. Sevişmeden aynı evde yaşamadan evleniliyor. Sonra sürpriz yumurtadan sürpriz şeyler çıkıyor.

Hem yabancı hem türk sevgilisi olmuş olan biri olarak bu karakter bozukluğunun ırkla açıklaması yok. Kadınlara değer vermemelerinin sebebi yine biz kadınlarız. Etrafımdaki ilişkilere bakıyorum, 'evlenmem lazım' diyen arkadaşlarımın çoğu kendisini aldatan sevgilileriyle evlendiler. Onlar için önemli olan para ve koca sahibi olmaktı. Kocan yoksa acizsin, beceriksizsin.

Çok doğru ...Ben yaşıyorum zaten bunu, kocam yok ve bazen hissediyorum acıyorlar bana akrabalarım falan...Her seferinde yok mu daha biri? Ne cektigim acılardan haberleri var ne de mutlu olma cabalarımdan. Sadece yıllardır birini bulamamış bir evde kalmış vakayım onlar için...Oysa çok iyi bir mesleğim var allaha şükür ki kendime yetiyorum..
Beceriksizin tekiyim neden? Çünkü ilişki yaşadığım ama bana merhametsiz davranan, cektirecekleri acıları belli edenlerle evlenmedim...

Yaşadığınız mesafe sorunları ve çözüm şekliniz ne oldu özel değilse? Örnek olması için soruyorum

Ben birsey yapmadim acikcasi, zaten benim sinirlenmem pek işe yaramadi.
Bu mesafeye tek cozum erkegin kendisi oluyor. Eş birşey yapmadikca gelin aileyi duzeltemez.

Eşim ailesine 182753627 defa habersiz gelmeyin, biz size hiç gelmeyin demiyoruz ama haber verin diye insanca tane tane soyledi ben şahitim kaç kere bunlari konustuguna ama laftan anlamiyorlardi.
Emrivaki yaptiklarinda hosgeldiniz bile demiyordum bazen suratlarina dahi bakmiyordum ama yok illa gelecekler, illa kovmak mi gerekiyordu anlamadim.

Bu mevzulardan dolayi biz esimle geriliyorduk, en sonunda esim baya sert çıkıstı hatta kavga ettiler biraz ailesine "saygi duyun bize, sinirlamiza, eşime" diyerek, insan gibi konuşmaktan anlamiyorlar cunku gerci anlamiyor değiller kendi kizlarina karsi aşırı anlayislilar, herseyden anliyorlar ama konu gelinler olunca "laftan anlamaz" oluveriyorlardi" en cok bu sinir ediyordu beni.

Neyse bu şekilde kestik bu durumlari, artik kimse gelip gitmiyor hatta kapidan borsey birakacak olsalar musait miyiz diye onceden ariyorlar.

Kesinlikle kadınsız bu dünya yürümezdi...
Bakıyorum boşanmış erkeklere 45-50 yaşına gelmiş, bi tane kocaman cocugu annede kalan...Evi eşe verip kiraya çıkmış, tek başına, düzenliyim zannedip berbat bi ev düzeni...Tekrar mutlu olabilirim değil de artık hep sex peşinde ve internette kadın avında tiplerle dolu ortalık
bence de boşanınca evi berbat olup evini kendini övenler vardır bu boşanan erkekler evlerinde bir iş yapmıyorlardı ki boşanınca temiz olsunlar :KK48: 3 evlilik yapmış sevgilinizde illa ki sorumsuzluk vardır ki evlilikleri bitmiş.benim bu yakınlarda bir tane doğru yakışıklı iyiliksever bir adam dikkatimi çekti adam 23 yaşında evlenmiş.Allah eşine bağışlasın bizlerin karşısına çıktı muhakkak ama bir şekilde kabul etmedik ( mesela çirkin dedim ve o iyi insanlarda gittiler ben 30 yaşındayken.

Yazdiklariniza katiliyorum. Ben de aileme düskünüm evlendigimde her gün konusuyorduk. Bence aileler evliligi olumsuz etkilemedigi sürece sorun yok. Ese karsi doldurma falan oluyorsa sorun oluyor.

bence de boşanınca evi berbat olup evini kendini övenler vardır bu boşanan erkekler evlerinde bir iş yapmıyorlardı ki boşanınca temiz olsunlar :KK48: 3 evlilik yapmış sevgilinizde illa ki sorumsuzluk vardır ki evlilikleri bitmiş.benim bu yakınlarda bir tane doğru yakışıklı iyiliksever bir adam dikkatimi çekti adam 23 yaşında evlenmiş.Allah eşine bağışlasın bizlerin karşısına çıktı muhakkak ama bir şekilde kabul etmedik ( mesela çirkin dedim ve o iyi insanlarda gittiler ben 30 yaşındayken.

Yemek yapmadıgı ve hep fasfood tarzı yediği için koca bir göbek yapmış...Ama iyi yemek yaparım aşçıdan öğrendim demişti...Yap o zaman kendine dediğimde ise kim uğraşacak dedi

Evi de çok temiz olmadığı halde fotolarını cekip boyle duzenli bekar evi gordun mu demişti...

1-senelerdir nerdeyse yuzyil olacak oglusumcu -bennim cocugum yapmazci anneler bitmedi hatta artti.hala evladini büyütüp bu zamani taksitle geri ödenmesini bekleyenler var.
2-yuva kursun gozumun bebegi deyip ne ara o yuvanın yikicisi oldu anne babalar
3-zengin koca ruyasi ile yetiştirilen kizlar ile bir isi olsun beni baksin.hatta zengin olsun catir çatır parasini yiyeyim, ev gecindirme vb melekelerden yoksun zihniyetli erkek turleri ölüne kapisir.
4-eskiden insanlar bir sürü cocuk ile evlilik goturebilirken.simdi bir cocuk ile insanlarin tum gerçek yüzleri ortaya cikiyor.evlilik bir çocuğu bile kaldiramaz hale geldi.
Ne yazikki annem bir kiz annesi olarak çok haksizlik içinde kaldigini dusunse de arkadan gelen erkek kardesim kazma gibi yetisiyor.kadinlara saygisi yok.babamda yok hadi onu gördu örnek aldi diyebilecegim.burda anneleri savunsalarda cogu erkek annelerinin icraatları farkli.

X