Türk Erkekleri neden bu kadar sorunlu?

Bence sorunumuz toplum olarak hem erkeklerde hemde bizde biz bazı kadınlarda birbirimize kötü örnek olabiliyoruz çoçuklarımızı kadınlara vermesi gereken degerli degilde sen erkeksin ne yapsan yeridir kafasında diretiyoruz sorun çok derinden bir de benim kendi fikrim karşımızdaki insandan çok şey mi bekliyoruz kapasitesi bu adamındeğiştirmeye çalışıyoruz aynı şekilde erkeklerdr bizlerin üstğnde üstünlük kurma derdinde bizleirin benliklerine saldırma derdinde aman gözünü açtırmayın ben yiyip içip gezeyim kadın kırsın dizini baksın çoçuga çogumuzun hayatı böyle kimimiz özgürlük kimimizde egemenlik altında kalmayı tercih ediyoruz ne biz bu sorunlu erkekleri değiştirebiliriz ne de onlar bizim onlardan istediklerimizi ben bunu sonuçsuz bir döngü olarak görüyorum hepimizin düşüncesi farklı yorumlarımı begenmeye bilirisniz hemen dislike yapıyosunuz ama olsun

Hem kızlarımız ve biz bu kadar acı cekerken , kadınlar nasıl hala erkekleri bu kadar yanlış yetiştirebiliyorlar

Hem kızlarımız ve biz bu kadar acı cekerken , kadınlar nasıl hala erkekleri bu kadar yanlış yetiştirebiliyorlar
Bireyin ilk sosyalleşmesi aile içinde gerçekleşiyor ve bu evre çok önemli bence. Ailesinden öyle gören kadın normalin bu olduğunu sanıyor içten içe.

Erkekler sorunlu olabilir (hepsinin sorunlu
olduğuna katilmiyorum) ama sorunlu erkeklerle evlenip onlari çeken kadinlarda asıl sorun.
Kadinlarin da çoğu erkeklere aşırı yapışıyor, asiri ilgi delisi kadinlarimiz var, erkeksiz duramayan ilişki bitiremeyen bagimli kadinlar çok var, başkasini bulamam korkusu yaşayan filan uzar gider...
Tek sıkıntı erkekler ve anneleri degiller.

O erkekleri birileri çekmeye devam ettigi surece boyle devam ederler, gidip erkegin annesinin yetiştirme tarzina laf soylemek yerine, o annelerin yetistirdiklerini çekmeyeceksin bu kadar basit. Geçmişe çare yok cunku.

Benim karşima sevgili olarakta duzgun erkekler cikmisti tabi evlilik içerisinde neler olurdu bilemiyorum ama ilişki içindeyken gayet duzgun erkeklerdi var yani duzgun erkekler.

Eşimin ailesiyle sorun yaşadim mesela
yeni evliyken mesafee kurmakta sıkıntısı vardi kaynananin, sorunlar oldu ama kalıcı sorunlar olmadi bitti zamanla.

Evet katılıyorum ayrılamıyoruz çünkü sorunu tamamen kendimizde görüp bu adamdan başkası beni çekmez diyoruz....Sebebi yine özgüvensiz yetişmemiz, sen kızsın diye yetiştirilmemiz...Benim kızım yapar başarır diye yetişen kız yok bu erkeklere soyleniyor...

Yok niye kızayım estagf...
İşte 1 ayda maskesini attı dediğim o...Sanki o çok seven adam gitti yerine merhametsiz biri geldi...Yüzyüze görüştük 1 kere Evinden cıkmadıgı için güvenerek görüştüm...Ama evine arkadaşının geleceğini soyledi, küs oldugu kankası gelecekmiş ..Ben de bunun dogru olmadıgını telde konusabileceğini soyledim Huzursuz olurum şimdi ben de dedim ...Yani görüşürsen senle görüşmeme kısıtlama koymak zorunda kalırım endişe ediyorum koronadan dedim...

Bunun üstüne bana bunu bahane ettiğimi soyledi yani aslında benle görüşmesi gerekirken baskasıyla gorusmesi beni rahatsız etmiş, ben ona baskı yapıyormusum sadece benim istediğim gibi mi olacakmış her sey...Boyle laflar duydum

İyi tarafından bak erken atmış maskesini.Burdaki çoğu kadın imzayı attıktan sonra farkediyor o maskeleri.

Beni de buyuturken kimse pohpohlamadi acikcasi aksine baya ezik buyudum, ilkokulda orta okulda sesli konuşamazdim içime kaçardim. Millet beni iter kakardi ses cikaramazdim. Ozguvensizligin de dibiydim.

Kendi kendimi yetiştirebildigim kadar yetistirdim tam tersi bir insan oldum zamanla, kendimi savunmayi, sesli ve net konuşmayi ogrendim, isteklerime kulak verdim bu değişimim ergenlik zamanlarimda oluşmaya başladi. Ailenin etkisi buyuk ama bizler kurulmuş robotlar degiliz kucukken programlanip butun hayatimizi o cizgide gecirmek zorunda degiliz, biraz çaba sadece, aşılamaz şeyler yok ortada.

İyi tarafından bak erken atmış maskesini.Burdaki çoğu kadın imzayı attıktan sonra farkediyor o maskeleri.

Ha bir de tehdit etmekle suclandım, arkadasınla evde gorusursen senle gorusmeme kısıtlama getirmek zorunda kalıcam dediğim için...Yani ben onu arkadasından ayıracak kadın oldum biranda...

Ya bütün sorumluluğu da analara yüklemeyelim. Çocukların bir annesi bir de babası var. Ha babanın çok bir katkısı yok diyorsak, bu da aile anlayışımızın aslında ne kadar da bozuk olduğunun göstergesidir. O dengesiz erkeklerin böyle olmalarında düzgün bir baba figürlerinin olmamasının da payı var. Toplum zaten cinsiyetçi, ayrımcı... Bir kıza doğduğu andan itibaren baskı rejimi uygulanıyor, erkeğe sınırsız özgürlük. En basiti; göster amcalara pipini durumu. İşte olay annelerin nasıl yetiştirdiğinde bitmiyor. Bu toplumun erkeğiyle kadınıyla toptan değişmesi lazım da asla değişmez, sürü psikolojisinde yaşamayı seviyor çünkü bir kısmı. Ve dengesizlik sadece erkeklere mahsus bir özellik de değil, kadınların da çocuğunun şuuru yerinde değil. Şurada açılan konulardan da bir çok örneğini görmüyor muyuz sanki?

Son düzenleme:
Türk erkeklerinin tek farkı aile bağları yabancılarda bu kadar bağlı olmadığı için onlar daha ailesine eline bağlı oluyor. Ama onlarda arkadaşları için eşini bırakıp gidiyor. Yani erkek anatomisi bu

Evet ben de aynı sekilde kendi kendimi yetiştirdim, ünv de baska sehre gitmemin etkisi oldu ama o yoksunluk duygusu ilerki yaşlarda hissettiriyor bi şekilde kendini...Kız cocuklarını erkekler gibi ozguvenli yetiştirmek gerek ..Uhtedir içimde boyle cocuk yetiştirmek ama ne fayda....

Ha bir de tehdit etmekle suclandım, arkadasınla evde gorusursen senle gorusmeme kısıtlama getirmek zorunda kalıcam dediğim için...Yani ben onu arkadasından ayıracak kadın oldum biranda...
Zaten sağlı sollu falso veriyordu.İlişki olunca 2 tarafta bir şeylerden feragat ediyor yani.Arkadaşıyla koyun koyuna yaşasın bırak.

Erkeklerde değil sorun.Biz ilişki denen kavramı,kadın erkek oturtamıyoruz.Ben bunu biraz sekse uzak oluşumuza bağlıyorum.Daha muhazafakar ülkelerde evlenme yaşı bizden düşük,batılı ülkelerde evlenmeseler bile seks zaten doğal,bize gelince hem evlenme yaşı yüksek ( daha da yükseliyor ) hem de toplumda hala sekse karşı bir antipati var.
Mesela direk ''sex sex sex'' diyorlar demişsiniz.Ee zaten der hoşlanan insan,kardeş kardeş oturalım demez ki,bizim toplum yapımız buna izin vermiyor işte sıkıntı burada.Arzulayan insanın bunu göstermesinde yanlış bir şey yok,ama toplum öyle bir kafamıza yazıyor ki sanki bunu diyen adamlar direk arızalı,sapık,halbuki alakasının olmadığı bir ton örnek var.Evet bahsettiğiniz gibi akıllarınca sevişip ayrılacak olanlar da var yok değil,ama gerçekten erkeklerin bu konuda hakkının çok yenildiğini düşünüyorum ben artık.Hoşlanan adam arzular,30'una gelmiş bir adamdan da liseli aşıklar gibi flört etmesini beklemeyin artık.

Zaten sağlı sollu falso veriyordu.İlişki olunca 2 tarafta bir şeylerden feragat ediyor yani.Arkadaşıyla koyun koyuna yaşasın bırak.

Evet aynen sağlı sollu veriyordu ama şimdi sorunlu olan ben oldum...Aniden cok kırıcı laflar edebildiği ortaya cıktı...Bak daha benle yeni görüşmüş insan can atar tekrar görmeye ama o erkek arkadasını tercih etti o akşam daha biz bir yemek bile yiyememişken...

3 evliliğini anlattıklarına dayanarak anlayısla karsılamıstım oysa...Dedim ya dert mutlu olmak değil

Ben bunun Polonyalı versiyonuyla birlikteydim Türk erkeğine has bir durum değil yani çok hayatımızın merkezine koyuyoruz ondan başımıza ne geliyosa geliyor aslında adamlar haklı benim içinde bu dünyada en değerli kişi annem o ne derse o olur beni o doğurdu ben de erkekler gibiyim çok rahat böyle valla bak önce can sonra canan demişler çok doğru bence

Durumunuza üzüldüm.
Yetişme tarzı , örf adetler , gelenekler
Özellikle ataerkil toplum olmamız.
Mesela kız gittiği erkek bittiği yerde zihniyeti.
Bunlar değişmedikçe toplumda aile yapısı da erkek zihniyeti de düzelmez.
Aslında çok ciddi bir sorun annecilik ve tedavi edilmesi gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…