Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

selam kızlar bugün randevum vardı dr suat hazel bey yumurtaların gayet iyi dedi sol da 4-5 sağ da 3-4 dedihaftaya yumurta toplama işlemi yapabilirim dedi aboo çok heycan oldum daha yumurta toplamada bu kadar heycan olursamsonucu öğreninceye kadar çatlarım heralde hakkımda hayırlısı tabiki RABBİM emeklerimizin mutluluğunu versin hepimize inşallah bu oluşan yumurtaların kaliteli olanlarını dondurmalımıyım sizce birde bu aşamalarda olan arkadasım varsa yazar mııı

Selam canım ben o aşamaları atlattım her seferinde bi heyecanla gittim doktora yumurtalar büyüdü mü, kaç yumurta olcak, yumurta toplanırken anestezi var filan diye düşündüm durdum. Sonra rahimde polip var dedi doktorum. Yumurta toplamaya historeskopi ameliyatı eklendi. Kafa 1 milyon girdim ameliyata. Çok şükür hepsi geçti. Yumurtalar döllenecek mi, embriyolar kaliteli mi düşüncesi başladı. Çok şükür o düşüncelerde iyi sonuçlandı. Şimdi donduruldu 5 yumurta Eylülü bekliyorum. Rabbim hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah. Şimdi dua edip bekliyorum.

Canım Suat hoca ilk önce benden ve eşimdentam kan tahlili istedi sonra efa-mom vitamin eşimede promenk verdi onları kullandık 1 ay kadar sonra benden ilk önce AMH (3,10 çıktı bu yaşıma göre iyiymiş öyle dedi doktorcum )testi bir hafta sonra falanda estradiol(47,42 çıktı) progesteron (0,595 çıktı) tahlili istedi,tahlilleri iyi görünce lucrin 10 mg olarak her gün akşam göbekten iğne verdi ta ki adet oluncaya kadar adet gunu 5ml düşüreceksin demişti o gün 5 ml vurdum sonrada muayene gittim,o gün ulturason ile baktı ve gonal f (225 ml her akşam göbekten) ve menogon (hergün sabah kalçadan) verdi bu arada menogon canımı çok yakıyorbu 3 iğneye 1.160 tl verdim ki piyasa da hemen hemen aynı ben suat hocamdan aldım fiyat banada 6.500 ilaç iğne 7.500 bulur dedi bugün muayene de çok heycan yaptım bazen bu iğneler kist falan yapıyormuş öyle okumuştum ama çok şükür bişey yok solda 4-5 sağda 3-4 var gayet iyi iğneye devam dedi haftaya yumurta toplama yapabilirim dedi ama kesin değil sen sor sor aşkolsun bende yazınca seviniyorum

Canım benim hadi hayırlısı gönlünce olsun herşey bişey sorsam yumurta dondurma işi ne kadar yani ücretlidir heralde değil mi

Canım çok sevindim inşallah böyle güzel güzel devam eder bize farklı vitaminler verdi eşime neofortil 60 tablet bana miyositol positive 25 kapsül verdi demirim düşüktü serum aldım damardan estradiol 119 çıktı benim adetin 3. günü o yüzden başlayamaz tedavi dedi geçen at düzene soksun diye doğum kontrol hapı verdi inşallah düşmüştür estradiol yoksa yine başlayanayacağız adeti bekliyorum bana lucrin falan vermedi bide çikolata kistimin olması beni endişelendiriyor bide Bursa'da oturmuyorum Gönen'den git gel yapıyorum 2 saat uzaklıkta öyle işte canom ben 8 yıllık evliyim ilk denememiz

Uzak olunca zor canım bende Doğum kontrol hapını yanlış kullanmışım bu nedenle bende tedavi 2 ay uzadı ondan öncede prolaktin hormonum tavan yapmıştıbirde öyle kaldı kısmet bu aya imiş bakalım rabbim neylerse güzel eyler sıkma canını herşeyin bi vakti vardır güzel günler yakındır inşallah

Nasıl yanlış kullanmışsın canım Doğum kontrol hapını ?? Adetin 3. günü başlattı beni 21 gün aynı saatlerde içtim bitti 3 gün oldu henüz olmadım adet bekliyorum bakalım sorma o prolaktin benim de tavan yapmıştı 145 çıktığı için beyin emarı çektirdim temiz çıktı sonucu sonra hiç ilaç kullanmadan yine yaptık bu sefer 16 çıktı Suat hoca bile ben meslek hayatımda ilk defa böyle şey görüyorum dedi bakalım yine ilaç kullanmadım ona da bakacakt tekrardan herşey normal çıkarsa kan tahlilinde öyle başlanacak iğnelere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…