Tüp Bebek Günlüğüm.. (Tedaviye yeni başlayanlara..)

esraamavi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2014
392
509
37
Herkese Merhaba,

Arkadaşlar 10 gün önce aniden tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve 30.06.2017'de reglimin 2.günü tedaviye başladık.

Öncesinde buraya her baktığımda kafam karışıyordu, her seferinde hiç duymadığım terimleri okuyup korkuyordum. O yüzden benim gibi tedaviye yeni başlayacaklar için tüm aşamaları yazmaya karar verdim.
Bu süreçte en önemli şey moral ve enerji. Lütfen enerjinizi ve inancınızı kaybetmeyin.
Ben 3 yıllık evliyim. 2 yıldır bebek istiyor ve deniyoruz. Olmaması için bir sebep şimdilik bulunamadı..
2 yıldır deneyip başaramayınca, yaşımızın daha fazla geçmesini istemediğimiz içinde bu yola girdik. (30yaşındayım) Umarım hepimizin kalbindeki yakın zamanda gerçekleşir.

Tüp bebek hiç de korktuğum gibi değilmiş, tabi şimdilik..

İlk 4 gün iğne yaptık göbekten. Gonal F 300 ünite. Aslında çok kolay ama ben kendime yapamadım eşim yapıyor.

4 günün sonunda 04.07.2017'de / Bugün ilk kontrolüm vardı, yumurtalar gelişiyormuş, isteğimiz zamanın dışında çatlamasını engellemek için 2. bir iğne daha verdi doktorum. Cetrotide 0,25. Bunuda koldan yapacağız.

06.07.2017 Perşembe günü içinde tekrar kontrol randevusu verdi.

Sürecin sonrasını bilmiyorum. Yaşayıp, aynı zamanda da burada yazacağım. Kendimi korkutmamak için çok araştırmamaya çalışıyorum.

Umarım her şey yolunda gidecek ve iyi haberler alacağız.

Lütfen enerjinizi ve moralinizi yüksek tutun. Hiç bir şey sizden ve hayallerinizden kıymetli değil..

SAT: 29.06.2017
TEDAVİYE BAŞLAMA: 30.06.2017

KULLANILAN İLAÇLAR:

30.06.2017 Gonal F 300 ünite
01.07.2017 Gonal F 300 ünite
02.07.2017 Gonal F 300 ünite
03.07.2017 Gonal F 300 ünite
04.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
05.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
06.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
07.07.2017 Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
08.07.2017 Kontrol Gonal F 300 ünite + Cetrotide 0,25
09.07.2017 Cetrotide 0,25 ve 2 adet Ovitrelle
10.07.2017 Boş gün - İğne yok : )
11.07.2017 Yumurta Toplama - OPU

OPU-YUMURTA TOPLAMA İŞLEMİ
O kadar korkarak girdim ki kızlar, neredeyse kaçmak istedim hastaneden.. : )
Ama işlem tahminimden çok rahat geçti..
İçeri girmem, anestezi ve uyanmam toplam 35 dk sürdü..
7 adet yumurta toplandığı bilgisi verildi.
Elimde kocaman bir reçete ile çıktım hastaneden.
Her hastada değişkenlik gösteren ilaçların bazılarına başladık..

12.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden Aradılar. 7 adet yumurtanın 6 tanesi uygun bulunmuş ve işlem yapılmış. 3 tanesi döllenerek yoluna devam etmiş. Beklemeye devam.. : )

13.07.2017 Bekleyiş : )
Hastaneden aradılar.. Yarin sabah saat 09:00 da transfer varrrr.. : )

14.07.2017 TRANSFER
Kızlar bugün transferim yapıldı..3 embriyomdan 2 si iyi durumda imiş. 2sinide transfer ettiler.
Artık 12 günlük bekleyiş başlıyor..
Bu süreçte devamlı yatmıyoruz. Ilk 2 gün dikkat edip sonra günlük hayatımıza dönüyoruz..
Ama ağır işler, spor' yukarı uzanmak v.b. hareketler yok tabiki.. : )

- Benim her şeyim bi garip gider zaten ki; bu da öyle oldu.. : )
Transferin 3. günü sabah 6 da kasık ağrısıyla hastaneye kaldırıldım..4 gün hastanede kaldım..Meğerse sol böbreğimde kum varmış ve bu süreçte hareketlnmiş, şansıma bakar mısınız kızlar..
4 günün sonunda evimize çıktık ama çok umutsuzdum..Doktorum her ne kadar sana ve bebişlere zarar verecek hiç bir şey yapmadık desede ben ikna olmadım..
ama işte tekrar deneyeceğim nasılsa diye sakinleştirdim kendimi.. : )
Bu arada hep su i,çtim böbrek için her 10 dk da bir tuvalete gittim.. Bi şekilde geçti 12 gün.. : )

26.07.2017 TEST
Bugün sabah ilk kan testi sonucumuz 341,58.. Aman Allah'ım hamileyiiimmmmm..

BELİRTİLER

Kızlar belirtiler işi çok karışık valla..
Transfer gününden itibaren hep aşırı şişlik hissettim ve aşırı gaz.. : )
Transferin 8 ve 9. günü sabah uyanınca banyoya koştum ve çıkardım..mide bulantısı başladı..Sonraki günler daha hafif geçti ama ara ara hala yokluyor..
Benim regl dönemlerim hep ağrılı olur, o yüzden benim kasık ağrım aşırı oldu..Transferin 9. günü fln başladı hala da yoğun devam ediyor..Doktorum olacak dedi..
Akıntı: en kişiye göre değişir mevzuu..Benm baya akıntım var canlar. Bazen su gibi, bazen beyaz..Ama bu çok değişkenmiş.
Gögüşlerimde aşırı ağrı acıma olmadı.Ama şiştiler. Dokununca acıyo ara ara da hafif ağrı var.

HER ŞEY ENERJİ, MORAL, DUA VE MUTLULUK

Şu kısacık 12 günde çok daha iyi anladım kızlar..Lütfen ama lütfen kendinizi üzmeyin. Ben o kadar üzüldüm ki; çok ağladım hastanede..o kadar serum aldım ambulansta kaç kere sarsıldım, böbrek ağrısından kendimi çok kastım, yatakta tepindim hayatta olmadı diye..
Ama her şey kısmet, her şey Allah'tan..
Asla pes etmedim..olmadıysa yeniden yapacağız dedim..

Çok şükür ki; bugün iyi haberi almak nasip oldu..Darısı tüm isteyen tüm çabalayanların başına diyorum..

Biz artık 2 gün sonra tekrar kan vermek üzere dinleniyoruz teyzelerii..

20 Mart 2018

37+4 günlük oğlum dünyaya geldi.. : )

Son düzenleme:
Sürecin sonrası da cok kolay.Allahın ıznıylr korkma Dr.kar herşeyi söylüyor zaten.opudan hele hıc korkma en kolayı.zoruysa beklemek.günler geçmiyor be canım. Perşembeden beri zaman durdu benim için.pazar günü tam da doğum günümde bekleyiş sona erıcek.

ayyyyy ne muhteşem bi doğumgünü hediyesi olur Allahımm inşallah pozitif çıkar inşallah...
Opu yumurta toplamamı canım, genel anestezi dedi bana doktor ama valla korkuyom ben yaa : )

İnşallah canım ya.opu evet yumurta toplama ben çok korkarak ağlayarak girdim.15dk da kendine geldim.hiç agrım sızım da olmadı çok şükür.ertesi gün hemen ise döndüm hatta.masa başı değil isim ona rağmen sorun yasamadım.hiç korkma.

Ne guzel yazmissin canim :) adetim baslar baslamaz bn de eslik etmeye calisacagim gunlugune. Beni transfer korkutuyor bir de sonrasi yani bekleme süresinde neler yaparim zaman nasil gecer diye :) benim de test gunum doğumgünüme yakin bir zamana denk gelecek Allah nasip ederse. Bakalim en guzel dogumgunu mu olacak en kotu mu?

inşallah bizlerinde öyle olur canımm..
yiyip içeceklerinle ilgili bişe dedi mi doktor? dikkat edilecekler fln?

en güzel doğum günün olur inşallah canım.. Allah'ın izni ile çok güzel olacak..
bende aynı şekilde transfer sonrası heyecanımdan korkuyorum..ama bi şekil zaman geçecek..
2 gün dinlenip işe dönersin dedi doktor, zaten çok yoğun çalışıyorum..inşallah hemen geçer..

Bugün randevu için aradım benim doktor yurtdışındaymış.perşembe günü geliyormuş.perşembe sabaha aldım ben de. Adetin 3. Günü oluyor. O zaman da başlanabilir dimi kızlar?

Konyada mi yasiyorsun? Ben sehirdisinda tedavi olacagim icin izinli olucam calismak guzel olabilirdi vakit geçerdi

MERHaba kızlar :) Benim eşimin prolaktin yüksekliğinden dolayı sperm hareketliliğinde sorun var tedavi görüyor 2aydan beri ağustos un başında kontrolümüz var doktorumuz sonuçlara göre aşılama yada tüp bebek yapacakmış . Çok araştırdım okumadığım yer kalmadı desem yeridir . Aşılama sonucu hamile kalan sayısı çok az maalesef . O yüzden direk doktorumuz da uygun görürse tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz . Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah . Sizin var mı çevrenizde bizim durumumuzda olupta tüp bebekle yada aşılamayla hamile kalan ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…