toksik ailem ile baş edemiyorum:(

Ne biçim bir baba bu.Tam tersi destek olup sahip çıkması gerekirken.Kızım biz çocuğuna bakarız sen çık bir hava al ya da evini beraber taşıyalım demek varken.Elalem sevicilerden oda maalesef.

Böyle bir aileye rağmen boşanma cesaretini gösterdiğiniz için tebrik ederim.En iyisi babayla bir süre iletişimi kesin ne demek konsamatris vs.Düşman yapmaz onu yaptığını.

Kulağını tıkayıp hayatına devam edeceksin .Başka bir il ya da ilçeye tayin istemeyi düşünmezmisiniz ne kadar az görür ne kadar az işitirseniz o kadar daha iyi çünkü.

Sen bir kuklaymışsın gibi seni yönetmeye çalışıyorlar dediklerini yapmadığın içinde senden kötüsü yok.Seni suçlu göstererek manipüle etmeye çalışıyorlar.Sanki sende bir hata yanlışlık varmış gibi.En yakın olması gereken kişiler ailedir ama bazen en büyük kötülüğü onlar yapar.

En güzeli tayin isteyip o memleketten o iğrenç çevreden uzaklaşın iletişimide kesin.Ne kadar iğrençler

Sırf siz kendinizi kötü hissedin suçlu hissedin vicdan yapın diye.Asıl amaç seni kontrolleri altına almak.Psikolojik şiddetin alasını yapıyorlar birde işin hakaret boyutu var.Olmaz olsun böyle insanlar.Ne baba evi ne koca evi ikiside birbirinden berbat

Böyle bir dede çocuğuna ne verebilir ya da anne.Faydadan çok zararları olacaktır.

Eski nesil bebegi beşikte yatırıp tarlaya giderek çocuk büyüttük diyorlar. Ölen ölmüş kalan sağ olanlar evde ya da tarlada işçi

Eski nesil bebegi beşikte yatırıp tarlaya giderek çocuk büyüttük diyorlar. Ölen ölmüş kalan sağ olanlar evde ya da tarlada işçi
Onların da imkansızlıklar varmış vs. Ama şu bir gerçek ihmal edildik . Kendi kendimize büyüdük. Ama bir yandan da bu kadar beklentide olmaları ve bizi kalıba sokmaları kabul edilemez. Hem ihmal et hem bu kadar şey istem nerden baksanız haksızlar. Ben çözmeye uğraşmayı bıraktım. Keyfime göre yaşıyorum

En güzelini yapıyorsunuz. Ben de kendim ne istersem öyle yaşıyorum. Çünkü bir tane hayatım var

evet koca evinden farkı yok ailem çok ağır ithamlarda bulunuyor bana karşı.gece ben sokakta kaldım gece 11 buçuktu çocuğumla anahtar kalmış evde çilingir açmadı teli ailemi aradım babam gelmesin buraya gitsin amcasında kalmış demiş sanki ne yaptı isem dünyanın en kötü şeyini mi yaptım bilmiyorum çünkü o ara babam bana küstü arkadaşlarım ile gezdim diye

En güzelini yapıyorsunuz. Ben de kendim ne istersem öyle yaşıyorum. Çünkü bir tane hayatım var
işte vicdan yaptırıyorlar sen çok çekersin anana babana şunu yaptın dinlemiyorsun manipüle direkt amcamın kızına bakıyorum sofrada ailesine trip attt yanımdan kalktı ailesi gık demedi bir de 27 yaşında düşünün ama ben yapsam ailem dünyanın en olmadık hakaretlerini ederdi

Böyle bir dede çocuğuna ne verebilir ya da anne.Faydadan çok zararları olacaktır.
ya ben sırf evlenmek olmak için evlenmişim o yüzden ayrılmışım sırf rahat rahat gezmek için gezmek dediğinde cafede bir kahve içmek çıkmak akşamları falan kızımla.konslar gezer geceleri ne demek ya.böyle ağır ithamlarını kaldıramıyorum gerçekten ruh sağlığımı kaybetmek üzereyim gerçekten.ben bilerek yıkmışım yuvamı ben 6 yıl çektim adım atsa eski eşim barışacaktım bile hep ben adım atıyorum dedim bir kere de o atsın dedim hep benim adım atma sebebplerim de ailemin baskısı bugüne dek

Bu arada okuyup derslerine çalışan da memur olan da sizsiniz. Ben bu memur ettim seni lafına ayrı gıcık oluyorum
Sınavlara ben giricem ben uykusuz kalacağım ailem bizim sayemizde diyecek. Oldu...
işte para dökmüşler dersane kitap vesaire başka aileler okutmamış işe güce verip sen babanın parasını yedin diyor

işte para dökmüşler dersane kitap vesaire başka aileler okutmamış işe güce verip sen babanın parasını yedin diyor
Ne kadar canice yaa. Ama o yaş genelde aynı kafa. Kişisel algılamayın. Mesafeli olun. Başka ile gitme imkanı varsa gidin hatta. Benim boşanan bir arkadaşım öylr yaptı. Kafası rahat

Canım benim yanıldığımı düşünmüyorum ve acı ama gerçek olan bir şey varsa bu tarz ailelerin (ben de benzer bir aileye sahibim) genelde kızlarına güvenmemelerinden değil önemsemedikleri için bu durumlar yasanir. Yani "bizim başımıza tabiri caizse iş çıkardı. Biz onu o kadar önemsemiyoruz ki ne diye bize yük oluyor" diye düşündükleri için bu davranışlar. Çok özür dilerim açık açık söyledim.
Kendi yasadiklarimdanda yola cikarak boyle olduguna cok inaniyorum. Ama bazı şeylerin farkına varırsan sen de en azından gereksiz yere üzülmezsin ve yolunuda ona göre çizersin. Çünkü birçok hayal kırıklıklarına daha uğrama ihtimalin var. Dediğim gibi ben de benzer bir aileye sahibim, çok kötü bir evlilik yaşadım ve içimden hep şunu söylüyordum. "Ben boşanırsam beni ne kadar yalnız bir hayat beklediğini biliyorum, ailem manevi destek bile olmaz" diyordum ve gerçekten de öyle oldu. Yani bazı anne babalar anne baba olmamalı aslında. Bu dünya sınav dünyası, hepimiz farklı şekilde sınanıyoruz. Rabbim bizi sağlığımızla, çocuğumuzla sınamasın. Bundan sonra güzel kapılar açsın size inşallah.
Umarim cok daha güzel günler sizi bekliyordur ve çok çok az hasarla bunu atlatırsınız. Ben de evimi yalnız başıma taşıdım, inan bana biz kadınlar çok güçlüyüz, her şeyi başarırız Allah in izniyle. Sonra benim yüzümü bravo biz iki kişi evi zor taşımıştık sen yalnız başına tasidin dedi annem babam düşünün. Zaten bilincli bir anne bir kadinsiniz, isiniz daha kolay. Allah'ın izniyle her şeyi başarabilirsiniz, çocuğunla mutlu huzur bir hayat diliyorum

Bunlar anne baba olmanın getirileri. Lütuf değil.
Mecburlar.
Sevişip çocuk yapan iki yetiskin olarak büyüyene kadar size bakmakla yükümlüdür

Nihan Kaya okuyun
Vicdan falan yaptiramazlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…