Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Yadigar cım ben de polikistik overim canım aynı zaman da tek tüpüm tıkalı maalesf 8. gün idrar testi için çook erken cnm adet gecikmesi olmadan yapmayın diyorlar.Dün bir arkadaşta vardı o da 8. gün yapmış aynen ona da söyledim.Döllenmeden sonra bebişin rahme ulaşması 3-4 gün ondan sonra hormon salgılayacakta idrara geçecekte derken baya geçmesi gerekiyor yani.Ancak kan testi ile öğrenebilirsin tatlım.Sakın erkenden moralini bozma.Sabredelim bakalım çok ümitlenmeden ama % 15-20 şans veriyor doktorlar.Olmayınca da yılmak yok.Pes etmek yok.Benim felsefem bu tedavilere ara vermek vakit kaybı hele ki bizim gibi düzgün yumurtlayamayan Pko lular için.Kendiliğinden olması çok zor çünkü.Neyse İnş. tutmuştur aşılamalarımız.Yine de çok uğraşmak istemem tabiki

hadi hayırlı olsun canımm
bende sabahtan beri onu araştırıyorum benle aynı iğneyi ve aynı dozda kullanan varmı acaba diye
ben şimdi bugün ilk iğnemi vuracağım akşam cumaya kadar sonra cumartesi kontrole gidicem merak ediyorum bu dozdaki ilaçlar ne kadar etki edecek

ben anlamadım sen 75 lik dozdan 6 günmü vuruldun sadece bu kadarmı ozaman bir kutu bile tam değilmi :44:
gerçekten çok çabuk olmuş
hiç üzülme canım tek yumurta ile kalan çok 5-6 yumurta olupta tutmayanda var olumlu düşün hiç belli olmazzz

canım aşılaman kaç gün sonra oldu yani senin :44:

Merhaba ben dün doktora gittim kontrole yumurta büyümüş fakat yeterli değil 3 gün daha kullanıp Çarşamba gece çatlama iğnesi yapacağım cuma günü kısmet olursa aşılamam olacak. Sonrada bekleyiş sürecek hakkımızda hayırlısı olur inşaallah. Allah herkesin gönlüne göre versin

canım ben de o amaçla yazmıştım ben de çok araştırdım çünkü doz konusunu vurulurken.Eyvah az vuruluyorum galiba 450 lik yetmicek.2. kutu gerekcek:18: diye yedim bitirdim kendimi.Neyse ki tam geliyo 6 gün 75 lik vurunca.Ben adetin 3. günü ilk iğnemi vurdum.Toplam 6 gün gonal f i vurdum.Bittiği günün ertesi sabahı doktora gittim.Ben bekliyorum ki işte en fazla 15 mm falan olmuştur.2 gün sonra tekrar gel dicek diye.Ama 3 yumoş olgunlaşmış 18-20 mm bu gece hemen çat. iğnesini vur dedi.Çatlatma iğnesinin üstüne de bi 36 saat daha geçti tabii.Yani 10. güne filan denk gelmiş oluyo aşılama bu durumda:44: .Benimle aynı durumda 2 bayan daha vardı.Onlarında iğne başlama,yumoş olgunlaşma ve aşılama tarihleri aynı.
Tedavin hayırlı olsun senin de canım.Teşekkür ederim iyi dileklerin için çok haklısın nasip işi bu

hadi yaaa bana doktor geçen ay iki kutu iğne alırsın heralde demişti ama kutuda 12 tane vardı sanırım o zaman bu kutu bile fazlamı gelecek
e tabi yumurta gelişime bağlı birazda şuan bunu konuşmam için erken daha ilkini bile vurulmadım :))))
benimde bugün 3. günü bu akşam başlıyorum cuma akşamına kadar 4 kez vurmuş olacağım.
ayyyy çok heyecanlandım catlovecim yaa ee doğru söylüyorsun erkende sayılmaz 10. günü filan buluyor yine aşılama tarihi
cumartesi benimde ilk kontrol gelişmeleri yazarım
senin şimdi bekleme sürecimi offf çok heyecanlı yaaa

aşılama nasıl oldu anlatsanaa yumurtanın olduğu yeri takip edipmi yaptı yoksa bakmadan direk verdimi aşıyı
yattınmı sonra

Evet ilk aşılamam. Belirti olarak garip bir kasık ağrım var. Adet sancısı gibi ama tam sağ veya sol kasıkta diyemiyorum ortalarda gibi. Ama karın ağrısı değil kasık acısı tarif etmek gerekirse. Birde Cumartesi günü ciddi bir kasık ağrısı ile gece uyandım ertesi gün yumruta akı kıvamında yoğun akıntım oldu sonra o sarımsılaştı. Şimdi ise ıslak su kıvamında akıntım var. Ama adet belirtileri ile birebir uyuşan belirtiler olduğu için hiçbirşeye yoramıyorum. Mesela çoğu kişide yoğun gözğüs şişmesi olmuş benim göğüslerimdeki belirtiler yeni yeni belirmeye başladı ama çok rahatsız etmiyor beni şuan. Sende var mı herhangi bir değişiklik.

Aynen bende katılıyorum cnm sana. Dün yaptığım şeyi yapmayacağıma dair söz vermiştim kendime ama dayanamayıp yine yaptım :) Gerçekten tedaviye ara vermemek gerek. Şimdi bizim araya tatil gireceği için bir ay bir gecikme olacak malesef. Dönünce tam gaz devam :) ama ben aşılama ile devam etmek istemiyorum. Bu % ye bu kadar git gel işten zor oluyor. İhtimali yükselterek gidip gelmek doktora daha mantıklı olacak. O nedenle tüpe dönmeyi düşünüyorum. Tabi inşallah çok beklemeyiz bebekleri. Hem benim yaş 32. Senin kaç canım?Birde biz çok vakit kaybettik. Benim farklı bir kadın hastalığı çıktı rahim kanserinden döndüm. Onun için operasyon geçirdim. Daha sonra karaciğerde yağlanma oldu falan.Uzadı gitti. Zaten tek derdim hamile kalmakda değil. Kaldıktan sonra bebeğin tutunması için çok daha fazla içim eriyecek. Hoş doktorum bunu kafamı takmamamı söylediği için öyle yapıyorum bende

bence ilişkiyi bırakma bellimi olur belki yumurtluyorsundur şansını artır derim ben

bi jel varyaaa onu verdimi doktor

bence ilişkiyi bırakma bellimi olur belki yumurtluyorsundur şansını artır derim ben

bi jel varyaaa onu verdimi doktor

yok bana herhangi bir şey vermedi. Zaten bir dahaki sefere doktoru değiştiricem. İnsan olarak çok iyi ama ne biliyim işlemi yaptı ne ilaç verdi nede beni kontrole çağırdı 15 gün sonra test yapalım konuşuruz dedi. Ki ben polikistik overli bir hastayım. Şuan beklemekten başka çare yok. Canım yumurtlamadan ziyade 2 ihtimal diye yormuştum ben ya adet yada olduysa tutunma yumurtlama gelmemişti aklıma ama haklısın oda olabilir hemen akşam çalışmaya başlayalım tekrar

offf aynı benim doktor yaa ben sorup isteyince yapıyor bazı şeyleri anlıyor araştırdığımıda
şeffaf akıntı filan var değerlendir mutlaka belli olmaz tabi yaa

bende senin gibi düşünüyorum git geller çok yorucu bide işten izin alma olayı var tabi
ben dr. a gidip artık aşılama yapalım dediğimde acele ediyosun klomen deneyelim yine dedi
dedim git gel sonra saatli ilişki beni geriyor bari bunun yerine aşılama yapalım kafam rahat olsun
hem kendi demişti r.filminden sonra olma ihtimali yüksek 3 ay bekle olmazsa aşılama yaparız
gidincede bekle acele etme klomen deneyelim yine diyor

yaa benimkide öyle yapar yollar işlemi adetin gecikince gel der kesin
klomende öyle yaptı saat verdi ilişki için ee sonra dedi
adet olursan yada gecikirse gel dedi bi kontrol yok off yaaa

Ben bu doktorları anlamıyorum. Ya onlar çok rahat ya biz çok kafaya takıyoruz. Ama bana progestan yazması gerekirdi diye düşünüyorum. Ben polikistik over hastasıyım. dolayısı ile progesteronu yeterince salgılamıyor vücut. Ay ne biliyim valla. Yinede Allah yazdıysada olur. Ama hamile kalırsam sürece aynı doktorla mı devam etmeliyim hiç bilmiyorum gerçekten. Birde benimki öyle soruyorum yok ya bişi olmaz takma kafana falan diyor. Aslında seviyorum kızı ama biraz daha özen bekliyor insan.Tabi benim hastane araştırma hastanesi birde özel hastane olmasına rağmen sgk geçiyor gelenleri gidenleri eksik değil. Ben bu durumu biraz buna bağlıyorum.

bakalım benimki verecekmi birşey soracam vermezse fırçayı yerim kesin
off beklemek çok zor yaaa

aşılam yaptırana kadar zaman nasıl geçiyor anlamıyorsun ama yaptırddığın gün zaman duruyor sanki bugün 7.gün geri sayım devam ediyor...
ben sürekli eski topikleri okuyorum daha önce aşılama yaptırıp hamile kalanları okuyorum sürekli ama çok sıkıldım bu durumdan kendime bir uğraş bulmam lazım...

offf evet ya zaman geçmek bilmiyor. hepi topu 15-20 günlük süreç diyorsun ama. 10 yıla bedel sanki.

ama ben daha bu akşam iğneye başlayacağım eve gidip iğneyi saplamak için heyecanlanıyorum aşılamadan sonra ne yapacam bilmiyorum :26: çok heyecanlı sabırsız biriyim of yaaa

bende öleyim işteee halemoon olumsuz bişey görüncede etkilenip kapıyorum hemen ama olumlu görünce heyecan ve sevinç oyy napacaz biz
ya burda bir arkadaş aşılama ile ikiz kendi doğal yoldanda tek hamile kaldı daha yeni yaa bulamıyorum
çok ilginç değilmi üçüzlere hamile aşılama ile onu bulup hepimize umut olsun istiyorum nerde yazıştık bulamadım
işi gücü bıraktım aşılama konuşarını okuyorum :18:

aynen bende okumuştun bir bayan aşılamanın ilk ayında hem aşılaması tutumuş hemde doğal yoldan hamile kalmış düşünsene ikiz ama biri aşı biri doğal çok ilginç gerçekten...

aynen bende okumuştun bir bayan aşılamanın ilk ayında hem aşılaması tutumuş hemde doğal yoldan hamile kalmış düşünsene ikiz ama biri aşı biri doğal çok ilginç gerçekten...

offf daha ne isterim ki birde kız ve erkek olduğunu düşün

yaaa nolur tutsunnn :84: Allahım sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin tabiki ama ne güzel olur bee

Aynen canım. Yakında işten kovulacam sanırsam :)

yeni gördüm bu yazını
inşallah bebişin yıldönümünüzde anneciline gelir oda babaya süpriz yapar

ben bir porfesöre yazdım birde tüp bebek uzmanı var meşhur tv lerede çıkıyor cevapladı sağolsunlar
ilk denemede başarı yüksek 2 ve 3. de azalıyor yazmış anlamadımki neden

evet canım bende o yüzden denemek istedim çok şükür durum iyi birde çalışıyorum yeterki bebek gelsin 1,500 tl çok değil
bide içime siniyor böyle beklemek yada yumurta takibi klomen bunlar kasıyor beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…