Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Aynen canım. Yakında işten kovulacam sanırsam :)

sorma yaaa birde bugün maaşımı aldım sonrada üzüldüm hakediyormuyum bu parayı dedim sabahtan akşama kkdayım :KK17:
iki iş yapıp geri dönüp burda fink atıyorum :KK9: bu şekilde kafamızda dağılmıyor ne yapsakki :18: sırf bu konuya yoğunlaşıp kötü yapıyoruz
klomen kullandığım zamanda böyleydim :KK1:

kızlar az öncede doktora gittim geldim 14ml oldu yumurtalık ama byümüyor doktorm tedaviyi kesti okdar iğne kullandım sonucta bosa gıdıcek en azından 1 yumurtam az kaldı buyumedi yumurtayı büyütücek bir karısım varmı ballı çörek otu yada ballı keten tohumu yapıyorm henuz faydası olmadı aynı yumurta:KK43:

sorma yaaa birde bugün maaşımı aldım sonrada üzüldüm hakediyormuyum bu parayı dedim sabahtan akşama kkdayım :KK17:
iki iş yapıp geri dönüp burda fink atıyorum :KK9: bu şekilde kafamızda dağılmıyor ne yapsakki :18: sırf bu konuya yoğunlaşıp kötü yapıyoruz
klomen kullandığım zamanda böyleydim :KK1:

:KK1::KK1::KK1::KK1: ben 7/24 böyleyim hayatımda bir değişiklik olsun hemen araştırmaya giriyorum. Aama bu konuda biraz daha soğukkanlı olup kafayı dağıtmak gerek. Böyle zaman geçmiyor. Ben geçen hafta işe verdim kendimi zaman nasıl geçti anlamadım.

offf daha ne isterim ki birde kız ve erkek olduğunu düşün :KK1:

yaaa nolur tutsunnn :84: Allahım sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin tabiki ama ne güzel olur bee :KK16:
Allahtan gelene diyecek birşeyim yok ama ben okonuda çok istekli değilim çünkü bir oğlum var 5 yaşında ama senin için çok güzel olur bence inşallah olur .....

:KK1::KK1::KK1::KK1: ben 7/24 böyleyim hayatımda bir değişiklik olsun hemen araştırmaya giriyorum. Aama bu konuda biraz daha soğukkanlı olup kafayı dağıtmak gerek. Böyle zaman geçmiyor. Ben geçen hafta işe verdim kendimi zaman nasıl geçti anlamadım.

Allahtan gelene diyecek birşeyim yok ama ben okonuda çok istekli değilim çünkü bir oğlum var 5 yaşında ama senin için çok güzel olur bence inşallah olur .....

evet ama işlerimde çok yok bu ara normalde hep dışarda olurum hatta şansa bak yaa inşallah aşılamam yapılınca öle olur
gerçi bayram giriyor :KK1:

halemoon evet canım birde kızın olsa ne güzel olur değilmiiii
ben 31 yaşındayım valla ne güzel olur ikiz bi kız bi erkek olsa ohhh :21:
tabi hayırlısı sağlıklı olsun hayırlı evlat olsunda inşallah gelsin hangisi gelirse gelsin :KK16:

evet ama işlerimde çok yok bu ara normalde hep dışarda olurum hatta şansa bak yaa inşallah aşılamam yapılınca öle olur
gerçi bayram giriyor :KK1:

halemoon evet canım birde kızın olsa ne güzel olur değilmiiii
ben 31 yaşındayım valla ne güzel olur ikiz bi kız bi erkek olsa ohhh :21:
tabi hayırlısı sağlıklı olsun hayırlı evlat olsunda inşallah gelsin hangisi gelirse gelsin :KK16:

amiiin inşallah bende 32 yaşındayım ama benim niyetim üç çocuk rabbimteker tekerversin istiyorum tabi bir çocuk büyütünce hep dedim ikiz bebekleri olanlar ne yapıyorlar diye o yüzden tabi şimdi diyeceksin ikinciyi yaptın üçüncüyü düşünüyyosun diye ama öyle işte kalabalık aileyi seviyorum...

bende de bu uykku yapıyor ve başdönmesi bu gün oruç tutmamıştım sahura kalkamayınca ilacı akşam üzeri içtim ve baş dönmesini anlatamam yemekten sonra hemen uyumuşum.. çok fenayım eşimden başka kimsedde bilmiyor yaşadıklarımı anneme bile söylemedim aşılama yaptırdığımı...

Aynen bende söylemedim çoğu kimseye bende var ya oturduğum yerde dalıyorum resmen akşama kadar hep uyuyorum ömrüm yatak odasında geçiyor resmen rabbim bu güzel günler hürmetine emeklerimizi boşa çıkarmasın bizde anne Oluruz inşallah :KK49:

hadi yaaa bana doktor geçen ay iki kutu iğne alırsın heralde demişti ama kutuda 12 tane vardı sanırım o zaman bu kutu bile fazlamı gelecek
e tabi yumurta gelişime bağlı birazda şuan bunu konuşmam için erken daha ilkini bile vurulmadım :))))
benimde bugün 3. günü bu akşam başlıyorum cuma akşamına kadar 4 kez vurmuş olacağım.
ayyyy çok heyecanlandım catlovecim yaa ee doğru söylüyorsun erkende sayılmaz 10. günü filan buluyor yine aşılama tarihi
cumartesi benimde ilk kontrol gelişmeleri yazarım
senin şimdi bekleme sürecimi offf çok heyecanlı yaaa

aşılama nasıl oldu anlatsanaa yumurtanın olduğu yeri takip edipmi yaptı yoksa bakmadan direk verdimi aşıyı :KK1:
yattınmı sonra

Off canım yazdığım cevap çıkmamış.Eğer klomen kullandıysan ve yumurtalıkların iyi cevap verdiyse iğnenin düşük dozuna bile cevap vereceklerdir.Benimle aşılama olan bayanlardan biri klomenle hiç yumurtlayamamış.Ama benimle aynı doz iğne kullanmış 1 tane de olsa yumoşu olmuş.Çok mutluydu çünkü klomeni aylarca kullanmasına rağmen hiç yanıt alamamış daha önce. Benim aşılamam hiç ultrasonla filan bakılmadan yapıldı.Sabahtan 14.00 e kadar tuvaletimi yapmadım boşu boşuna.Direk rahim ağzını bi aletle açıp spermli sıvıyı rahme gönderdiler.Hızlı bi şekilde basıyorlar ben rahmimin içinden geçişini hissettim resmen.15 dk kadar yatırdılar sonra Yallaaah:KK9: ben yine de hemen tuvaletimi yapmadım.Birde 3 gün ilişki dediler biz sadece ertesi günü şaaptık:KK17:

Aynen bende katılıyorum cnm sana. Dün yaptığım şeyi yapmayacağıma dair söz vermiştim kendime ama dayanamayıp yine yaptım :) Gerçekten tedaviye ara vermemek gerek. Şimdi bizim araya tatil gireceği için bir ay bir gecikme olacak malesef. Dönünce tam gaz devam :) ama ben aşılama ile devam etmek istemiyorum. Bu % ye bu kadar git gel işten zor oluyor. İhtimali yükselterek gidip gelmek doktora daha mantıklı olacak. O nedenle tüpe dönmeyi düşünüyorum. Tabi inşallah çok beklemeyiz bebekleri. Hem benim yaş 32. Senin kaç canım?Birde biz çok vakit kaybettik. Benim farklı bir kadın hastalığı çıktı rahim kanserinden döndüm. Onun için operasyon geçirdim. Daha sonra karaciğerde yağlanma oldu falan.Uzadı gitti. Zaten tek derdim hamile kalmakda değil. Kaldıktan sonra bebeğin tutunması için çok daha fazla içim eriyecek. Hoş doktorum bunu kafamı takmamamı söylediği için öyle yapıyorum bende:KK3:
Çoook geçmiş olsun Yadigarcım baya badireler atlatmışsın.Bundan sonra iyi olur inş.herşey.tabii 1-2 ay ara verilir ama çok uzatmamak lazım cnm.Ne yalan söyliyim ben de aşılamayı biraz tüp raporu için yaptırıyorum.Zaten benim hem pko hem tek tüp tıkalı.Aşılamayla zor görünüyor ama nasip yine de.2 kez şart koşuyor devlet rapor için biliyorsundur.
Hamile kalalım da canım tutunması için destek tedaviler filan verir doktorlar.Hiç bunları kafana takma herşeyin bi çaresi var. Ben de tüpe geçmek istiyorum ama ilk hakkımı devlette kullancam olmazsa 2. ye özele gitcem.Tüpün de garantisi yok.% 40-50 her deneme için ama 3 tüp uygulaması sonucu % 85-90 mış oran.Devamlı doktor makalesi okuyup videolarını izlemekten ezber yaptım artık :KK1: ben 28 yaşındayım Yadigarcım bu arada :13:

Çoook geçmiş olsun Yadigarcım baya badireler atlatmışsın.Bundan sonra iyi olur inş.herşey.tabii 1-2 ay ara verilir ama çok uzatmamak lazım cnm.Ne yalan söyliyim ben de aşılamayı biraz tüp raporu için yaptırıyorum.Zaten benim hem pko hem tek tüp tıkalı.Aşılamayla zor görünüyor ama nasip yine de.2 kez şart koşuyor devlet rapor için biliyorsundur.
Hamile kalalım da canım tutunması için destek tedaviler filan verir doktorlar.Hiç bunları kafana takma herşeyin bi çaresi var. Ben de tüpe geçmek istiyorum ama ilk hakkımı devlette kullancam olmazsa 2. ye özele gitcem.Tüpün de garantisi yok.% 40-50 her deneme için ama 3 tüp uygulaması sonucu % 85-90 mış oran.Devamlı doktor makalesi okuyup videolarını izlemekten ezber yaptım artık :KK1: ben 28 yaşındayım Yadigarcım bu arada :13:

Çok teşekkürler cnm. Allah kimsenin başına vermesin. Binada şükür daha kötülerini yaşamlar var. Evet işte bende aşılamayı SGK dan faydalanarak yaptım. Gittiğim hastane özel ama SGK anlaşması var . Dediğin gibi SGK dan faydalanmak istersem tekrar dememem gerek ama ben 3 defa diye biliyordum. Yanlış biliyormuşum. Ama düşününce zaten bu işlemde 700 tl gibi bir rakama mal oluyor ve oran % 25 mak. Öbüründe daha maliyetli ama iki katı ihtimal artıyor. Tabi birde zaman unsuru bekleme falan direkt geçeyim dedi. Ama 2 defa gerekli ise belki aşılama tekrar denerim. Aynen bende makale yazı ne varsa resmen dönüp dönüp okuyorum. Allah eksikliğini göstermesin inşallah catlovecım hepimiz tez vakitte kavuşalım bebeklerimize.

Bu arada tıkalı olan tüpünü kafana takma. Tek tüp ile ne mucizeler oluyor. İnanıyorumki burada yapıştığımız tüm kızlar bu sene içinde hamiş olcak 🙏 çok geçmiş yılların forumlarını okuyorum o dönem çocukları olmayanların daha sonra profil resimlerine hep bebekleri girmiş. 👼

Çok teşekkürler cnm. Allah kimsenin başına vermesin. Binada şükür daha kötülerini yaşamlar var. Evet işte bende aşılamayı SGK dan faydalanarak yaptım. Gittiğim hastane özel ama SGK anlaşması var . Dediğin gibi SGK dan faydalanmak istersem tekrar dememem gerek ama ben 3 defa diye biliyordum. Yanlış biliyormuşum. Ama düşününce zaten bu işlemde 700 tl gibi bir rakama mal oluyor ve oran % 25 mak. Öbüründe daha maliyetli ama iki katı ihtimal artıyor. Tabi birde zaman unsuru bekleme falan direkt geçeyim dedi. Ama 2 defa gerekli ise belki aşılama tekrar denerim. Aynen bende makale yazı ne varsa resmen dönüp dönüp okuyorum. Allah eksikliğini göstermesin inşallah catlovecım hepimiz tez vakitte kavuşalım bebeklerimize.
Yadigarcım aslında ben de 3 sanıyordum.Muayenehanenin önünde bekleşirken diğer hanımlarla konuşuyorduk onlar 2 kez dedi. Ben dedim olur mu 3 kere onlar dedi yok 2 kere derken :KK1: ben içeri girdim doktora hemen sordum 2 kez gonal f le aşılama olup başarısız olması yeterli rapor için dedi.Böylelikle ben de rahatladım 3 bana da çok geldi çünkü. :KK30:

Bu arada tıkalı olan tüpünü kafana takma. Tek tüp ile ne mucizeler oluyor. İnanıyorumki burada yapıştığımız tüm kızlar bu sene içinde hamiş olcak 🙏 çok geçmiş yılların forumlarını okuyorum o dönem çocukları olmayanların daha sonra profil resimlerine hep bebekleri girmiş. 👼

İnşallah canımm ben de inanıyorum öyle ya da böyle bi şekilde olcak bu iş.Pes etmek yok :KK20: :KK16:

Benimde 10 yumurta oluştu dr korun filan demedi yumurtalar kaliteli dedi direkt aşılama yaptı. Bildiğim kadarıyla çok emin değilim ama şansı arttırmak için çokda olsa aşılıyorlar sanıyordum çoklu gebelikde olursa fazlasını sonlandırıyorlar diye biliyordum ben hatta bu gittiğim dr bana tavsiye eden arkadşımada aynı dr aşılama yapmış beşiz tutmuş 2' sini sonlandırmışlar arkadaşım 3' üz doğurdu hatta o zaman nası sonlandırır diye şaşırmışdım
sansi atirmak icin birden fazla yumurta ile calistiklarindan eminim, ama bizim burda 10 tane yumurtayi surda burak, 4 tanesini bile cok riskli ve tehlikeli buluyorlar:)
sen arkadasin kadar sansli degilsin sanirim, dogrumu bu? keske bizde 3 tane tuturup calismalari sonlasak:KK9:

Bende bu anlatigini dusunmedim degil, sadece biraz farkli kafamda canlandirmistim. Mesela 3 bebek olustukdan sonra birisinin kalbi dursa ne olurdu diyer kalbi atan bebeklere diye?:26:sanirim bizim burda diyer bebeklerinde kalbinin duracagina inaniyorlar...
hata doktorum cogul gebeklerde zeka ve fizik sorunlari oldugunu soyledi,
tabiki benim arastirmaci doktorum oldugu icin pek inanmakda istemedim yani:KK43: ikizler icin bile ogle dedi, bende acaba abartimi biraz dedim

:KK1::KK1: yeni gördüm bu yazını
inşallah bebişin yıldönümünüzde anneciline gelir oda babaya süpriz yapar :KK1:

ben bir porfesöre yazdım birde tüp bebek uzmanı var meşhur tv lerede çıkıyor cevapladı sağolsunlar
ilk denemede başarı yüksek 2 ve 3. de azalıyor yazmış anlamadımki neden

evet canım bende o yüzden denemek istedim çok şükür durum iyi birde çalışıyorum yeterki bebek gelsin 1,500 tl çok değil
bide içime siniyor böyle beklemek yada yumurta takibi klomen bunlar kasıyor beni

vallah babasi artik pek umrumda degil:KK19:
ondan cok herseyi ben dusunuyor, ben pilanliyorum, bu durumda once anneciiigine gelcek:KK53:
biliyormusun bu dedigini arastiracagim, ben en fazla 6,8 asilama dusunuyordum:KK30:
millet bosuna 3,4 cu asilamada sonra tup bebeye gecmiyor ya:)
yanliz sana cevap veren o uzmana tekrar soramazmisin, 2 ve 3 cu asilamada azaliyor demissiniz, biraz daha bilgi vere bilirmisiniz diye:26:

insallah herkesin durumu iyi olurda, herkes gonlune gore istedigini yaptirir canim.
senin adinada sevindim! en azsindan icinde dert olmaz bu:)

yumurta takibini nasil yapiyordun ve artik yapmiyormusun? ben hala yumurtami test ediyorum vallah:KK17:
birtek o aptal gebelik testlerini yapmiyorum artik:KK34:

sağol canım, aynende öyleymiş vallahi dün dr. a gitmeden evvel çok heyecanlıydım şimdi kalmadı o heyecan
hadi yaaa korun demedimi benimki riskli dedi beşiz olursa ya ne yapacaksın canınımı alacağız kıyabilecekmisin dedi
ne güzellll üçüzmü doğurduuu aşılama ilemi kaldı hemenmi kaldı arkadaşın
senin şimdi beklediğin bu aşılamadamı çok yumurtan oldu ayy şansın yüksek öyleyseee güzel haberizi heyecanla bekliyorummm
kaç günün kaldııı :18:

kızlar bende dün gittim ilk kontrolüme doktorum birkez daha klomen deneyelim acele etme dedi
ben ısrarla aşılama istiyorum dedim ve kontrol edip tamam sorun yok dedi başlayabiliriz
git iğneyi al gelde tarif edeyim dedi gittim buldum biraz zor oldu ama aldım geldim anlattı ilk iğneyide taktı
bu akşam için gün verdi adetin 3. günü bugün diye
cumaya kadar vurulcam 75 e ayarladı gonal-f 450 aldırdı
cteside ultrasona gidiyorum duruma bakacak:18:

Evet o arkadaşım ilk aşılamasıyla hamile kaldı 5 tane tuttu 2' sini sonlandırdılar 3' üz doğurdu. Benim dr da beni muayene ederken 10 yumurtan olmuş korun filan hiç demedi oh maaşallah süper cvp vermiş yumurtaların ilaca 10 yumurtan olmuş hemde kaliteli harikasın dedi aşıladı evet bu aşılamam 3 temmuzda yaptı aşılamayı şimdi beklemedeyim. Sonucu alınca olumlu olumsuz yazcam zaten size anlatıp anlatıpda sonucu yazmayanlara delii oluyorum. Senin sürecinde başlamış hayırlı olsun bayrama güzel haberler al yüzün gülsün inşaallahhhhhhhhhhh.......

offf aynı benim doktor yaa ben sorup isteyince yapıyor bazı şeyleri anlıyor araştırdığımıda
şeffaf akıntı filan var değerlendir mutlaka belli olmaz tabi yaa

bende senin gibi düşünüyorum git geller çok yorucu bide işten izin alma olayı var tabi
ben dr. a gidip artık aşılama yapalım dediğimde acele ediyosun klomen deneyelim yine dedi
dedim git gel sonra saatli ilişki beni geriyor bari bunun yerine aşılama yapalım kafam rahat olsun
hem kendi demişti r.filminden sonra olma ihtimali yüksek 3 ay bekle olmazsa aşılama yaparız
gidincede bekle acele etme klomen deneyelim yine diyor

yaa benimkide öyle yapar yollar işlemi adetin gecikince gel der kesin
klomende öyle yaptı saat verdi ilişki için ee sonra dedi
adet olursan yada gecikirse gel dedi bi kontrol yok off yaaa

Benim dr hiç klomen filan kullanmadı biz direkt iğneyle aşılama yaptık. Benim eşimin sperminde hareketsizlik var doktorum hep der hangi hastaya hangi tedaviyi yaptığın önemli. Dr bana diyorki sizdeki problem spermde hareketsizlik sperm ilerliyemiyor ama kalitesinde bi problem yok bende ilerlemesine gerek bırakmadım yolu ortadan kaldırdım yumurtaların yanına gönderdim onları :KK52: gerisi allaha kalmış nasip eder inş

sansi atirmak icin birden fazla yumurta ile calistiklarindan eminim, ama bizim burda 10 tane yumurtayi surda burak, 4 tanesini bile cok riskli ve tehlikeli buluyorlar:)
sen arkadasin kadar sansli degilsin sanirim, dogrumu bu? keske bizde 3 tane tuturup calismalari sonlasak:KK9:

Bende bu anlatigini dusunmedim degil, sadece biraz farkli kafamda canlandirmistim. Mesela 3 bebek olustukdan sonra birisinin kalbi dursa ne olurdu diyer kalbi atan bebeklere diye?:26:sanirim bizim burda diyer bebeklerinde kalbinin duracagina inaniyorlar...
hata doktorum cogul gebeklerde zeka ve fizik sorunlari oldugunu soyledi,
tabiki benim arastirmaci doktorum oldugu icin pek inanmakda istemedim yani:KK43: ikizler icin bile ogle dedi, bende acaba abartimi biraz dedim

vallah babasi artik pek umrumda degil:KK19:
ondan cok herseyi ben dusunuyor, ben pilanliyorum, bu durumda once anneciiigine gelcek:KK53:
biliyormusun bu dedigini arastiracagim, ben en fazla 6,8 asilama dusunuyordum:KK30:
millet bosuna 3,4 cu asilamada sonra tup bebeye gecmiyor ya:)
yanliz sana cevap veren o uzmana tekrar soramazmisin, 2 ve 3 cu asilamada azaliyor demissiniz, biraz daha bilgi vere bilirmisiniz diye:26:

insallah herkesin durumu iyi olurda, herkes gonlune gore istedigini yaptirir canim.
senin adinada sevindim! en azsindan icinde dert olmaz bu:)

yumurta takibini nasil yapiyordun ve artik yapmiyormusun? ben hala yumurtami test ediyorum vallah:KK17:
birtek o aptal gebelik testlerini yapmiyorum artik:KK34:

Yok ben zaten mümkün değil 3'üze cesaret edemem. Doktorum banai ikiz gebelik olabilir bu tür tedavilerde sık rastlanan bi durum dediğinde bile korktum hayırlısı olur inş. Sen arkadaşın kadar şanslı değilmisin derken ne sorduğunu anlayamadım canım yumurta sayısındamı benimde sağ tarafda 5 sol tarafda 5 toplamda 10 yumurtam oluştu dr tedaviyi iptal etmedi 3 temmuzda yaptı aşılamamı

Yok ben zaten mümkün değil 3'üze cesaret edemem. Doktorum banai ikiz gebelik olabilir bu tür tedavilerde sık rastlanan bi durum dediğinde bile korktum hayırlısı olur inş. Sen arkadaşın kadar şanslı değilmisin derken ne sorduğunu anlayamadım canım yumurta sayısındamı benimde sağ tarafda 5 sol tarafda 5 toplamda 10 yumurtam oluştu dr tedaviyi iptal etmedi 3 temmuzda yaptı aşılamamı

Hey Maşallah canım 10 yımırta mııı :KK76: peki Gonal f i kaç doz verdiler sana günlük ne kadar kullandın da oldu bu iş?Daha önce yazdıysan kusuruma bakma da görmedim çünkü.:KK17: Hayırlı olsun tedavin Bu arada Berrak cım:nazar:

Tüm aşılama yaptıran kısçeler bi de size bişey sorcam.Kasık ağrınız var mı sizin de?Ben de böyle ara ara sızlama ama en çokta küçük kramplar şeklinde ağrı var.:26: Vallahi de kendimi dinlemiyorum.Bariz hissettiriyor yani.Sizde de var mı bu gibi şeyler?

X