Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Benimde 10 yumurta oluştu dr korun filan demedi yumurtalar kaliteli dedi direkt aşılama yaptı. Bildiğim kadarıyla çok emin değilim ama şansı arttırmak için çokda olsa aşılıyorlar sanıyordum çoklu gebelikde olursa fazlasını sonlandırıyorlar diye biliyordum ben hatta bu gittiğim dr bana tavsiye eden arkadşımada aynı dr aşılama yapmış beşiz tutmuş 2' sini sonlandırmışlar arkadaşım 3' üz doğurdu hatta o zaman nası sonlandırır diye şaşırmışdım

Canm iğne bulunuyo parasını verdikten sonra anında geliyor

berrak sanırım sen ve benden başka gün sayan daha yok benim 6 gün oldu bugün yalnız her an adet olacakmışım gibi akıntı geliyor koşup bakıyorum ama beyaz renkte birazda sarı gibi bir akıntı var ve iki gündür yoğunlaştı sende br değişiklik varmı?

Yok canım ben zaten adet belirtilerini yaşıyordum halada aynı akıntıyıda pek anlayamıyorum varmı yokmu çünkü ben bi jel kullanıyorum o zaten akıyor onun için akıntı varmı anlıyamıyorum

Yok canım ben zaten adet belirtilerini yaşıyordum halada aynı akıntıyıda pek anlayamıyorum varmı yokmu çünkü ben bi jel kullanıyorum o zaten akıyor onun için akıntı varmı anlıyamıyorum

Ben ağızdan hap kullanıyorum ama akıntı arttı ve rengi beyaz gibi sarı gibi beklenen gün yaklaştıkça sanki sabrım da azalıyor aslında çok takmam diyordum ama olmadı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yok ya takıyor insan ne kadar rahat bi karakter olsa takar ki ben zaten bekleme sorunluyum hepten daralıyorum. O kullandığın hapı bi araştır bence akıntı onlada alakalı olabilir çünkü tahminimce benim kulandığım jelin hap versiyonunu kullanıyorsun jel akıyor hatta dr gereken miktar emilir fazlası dışarı akar o problem değil dedi jel için belki hapda öyledir

Progestan denilen ilaç düşük önleyici o jelden daha önce bende kullanmıştım biliyorum dışarıya aktığını ama bu akıntı bildiğin yani daha önce görmediğim türden bakalım artık....

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende progestan kullanıyorum ve akşama kadar uyuyorum

Bende progestan kullanıyorum ve akşama kadar uyuyorum

bende de bu uykku yapıyor ve başdönmesi bu gün oruç tutmamıştım sahura kalkamayınca ilacı akşam üzeri içtim ve baş dönmesini anlatamam yemekten sonra hemen uyumuşum.. çok fenayım eşimden başka kimsedde bilmiyor yaşadıklarımı anneme bile söylemedim aşılama yaptırdığımı...

bugün klomene başladım cuma günü kontrol var ve ben doktora oruç tutmama engel bişey olcakmı diye sormayı unuttum

Allah'In izniyle olmaz cnm bişey, bol su depolamaya bak yalnız

bende dün öğlen itibariyle oldum aşımı... artıkkk hayırlısı.....

hayyydi hayırlı olsun cnm, Allah yardımcın olsun, sayılı gün çabuk geçer

Ist dayim doktorum igneyi receteye yazdi Kendi yapmiyor Herhangi br yere kalcadan vurdur dedi ben de saglik ocaginaki aile hekimlihindeki hemsireme vurduruyorm

ben de ist.teyim. evet dr çatlatma iğnesini yazdı, alıp başka yerde yaptırdım ben de geçen ay. henüz iğneliye geçmedim. klomenle deniyoruz bu ay kısmetse biz.

bizim de olacak bir gün cnm, bunun için elimizden geleni yapıyoruz

selam bende 3 temuzda aşılamamı oldum 15 temmuzda kandan baktırcam günler geçmek bilmiyor skıntıdan patlıyorum
her şey gözümde büyüyor nasıl geçecek bu son 9 gün

1 hafta dediğin nedir geçer gider, hayırlı haber olsun sonunda yeter ki

cnm Allah bilir elbette ama vücudumuzun biyolojik, psikolojik, fizyolojik her türlü işleyişini hormonlarımızın yönettiğini bile bile kendini bu kadar sıkman doğru değil diye düşünüyorum. Arkadaşlara katılıyorum yani, sen çok daraltıyor, bunaltıyorsun kendini, sana da yazık değil mi? daha sakin olmaya çalışmalısın cnm, hele tedavi sürecine girince hepten koyverdin kendini, tam tersi olmalı

sağol canım, aynende öyleymiş vallahi dün dr. a gitmeden evvel çok heyecanlıydım şimdi kalmadı o heyecan
hadi yaaa korun demedimi benimki riskli dedi beşiz olursa ya ne yapacaksın canınımı alacağız kıyabilecekmisin dedi
ne güzellll üçüzmü doğurduuu aşılama ilemi kaldı hemenmi kaldı arkadaşın
senin şimdi beklediğin bu aşılamadamı çok yumurtan oldu ayy şansın yüksek öyleyseee güzel haberizi heyecanla bekliyorummm
kaç günün kaldııı :18:

kızlar bende dün gittim ilk kontrolüme doktorum birkez daha klomen deneyelim acele etme dedi
ben ısrarla aşılama istiyorum dedim ve kontrol edip tamam sorun yok dedi başlayabiliriz
git iğneyi al gelde tarif edeyim dedi gittim buldum biraz zor oldu ama aldım geldim anlattı ilk iğneyide taktı
bu akşam için gün verdi adetin 3. günü bugün diye
cumaya kadar vurulcam 75 e ayarladı gonal-f 450 aldırdı
cteside ultrasona gidiyorum duruma bakacak:18:

selaaaammm kızlaar ben de geçtiğimiz cuma aşılama oldum.Takip edelim birbirimizi.
Canım ben de gonal f 450 lik günlük 75 dozdan 6 gün vuruldum.Başta bana doz az gibi göründü.Tüp bebek yaptıranlarla kıyasladım dozu sanırım.Onlar çok yüksek kullanıyorlar ya.Neyse son iğnenin ertesi günü doktora gittim toplam 3 adet yumurtam oluşmuş çatlamaya hazır.Hemen o gece saat 2.00 de çatlatma iğnesini vur dedi.36 saat sonra cuma saat 14.00 de aşılamamı yaptı.Çok çabuk oldu yani herşey.Ben iğne biter bitmez bu kadar çabuk büyüyeceğini tahmin etmemiştim.Benimle birlikte 2 bayan daha vardı aynı gün başlamışız iğnelere.Aşılamalarımız da aynı gün oldu.Ben de 3 yumurta gelişti ama 2 si kanalı kapalı olan yumurtamda biri açık olan sol tarafımda olmuş.Yani 2 yumurta çöpe gitti Şans işte.Yine de açık olan tarafta 1 tane var buna şükür

Canım selam,
Bana da Geçen Pazartesi yani 30 Haziranda yapıldı aşılama. Haftaya Pazartesi gidip kan testi yaptırmayı düşünüyorum. Bende de bir sadece 1 yumurta büyüdü. Hatta başta 2 gidiyordu 1 i sağda diğeri solda. Sonra sağdaki çark etti resmen. Bende polikistik over var. Yani bir sürü yumurta var ama büyümüyor yaramazlar :) Ben birde gidip dün idrar testi yaptım daha 8. gününe ancak girmişken. Tabi ki olumsuz sonuç çıktı ama yapmamakta fayda var. Gerçekçi olmadığını bilsemde moralim bozuldu ve bakış açım değişti. Hatta şimdi hiç bakmayıp adetimi beklesem diyorum çünkü pek umudum yok açıkçası.

CANM OLMUYOMUS İŞTE MALESEF 20GÜNÜ GEÇİNCE TEDAVİ OLMUYO ADET OLMAM GEREKIYOR ONDAN SONRA BASKA BIR TEDAVI ILE DEVAM EDILCIEK AMA ZOR BEN BU HAYAL KRIKLIGINDAN SONRA TEKRAR OKDAR PARA VERIP IGNE ALAMAM
canim eyer gercekten iyinede bir sorun varsa uzulme! ogle durumlarda aslinda o iyneyi bile kulanamaman, hemen cope atman gerekiyor:) doktoruna israr edip bir kez daha denemek istedigini soyle bence. yani sana bir zarari yok degilmi?

günaydın yadigar benden daha kıdemli bir aşılamaya sahip olman beni çok mutlu etti...bende çarşamba oldum bende 14temmuzda tahlil yaptıracam... günlerdir forumları okuyorum ama genelde 11-12 gündenönce yapılan testlerin doğruluk payının olmadığını söylüyorlar o yüzden bence hiç yapmamışsın kabul et bence...buarada ilk aşılaman mı ve belirtilerin varmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…