Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

yok aşılama olmadı ozaman sadece ben klomen içip takip yaptı çatlatma iğnesini vurdurup saat verdi eşinle ilişkşye gireceksin o saatte dedi

aaaaa çok güzel bu açıklaman sağol canım yaaa
çünkü bende hep düşünüp duruyorum spermler normal bende yumurta gelişimi oluyor hatta yumurtlama zamanımı bile kendim tespit edebiliyorum akıntı ve ağrı ile yada takiple, buna göre her ay düzenli ilişki oluyor 1,5 yıldır her ay çalışıyorum ama olmuyor benimde aklıma böyle bir sorun geldi olabilirmi diye buda bana çok mantıklı geldi yaaa çok sevindirik oldum şimdi inşallah sorun budur o engelse eğer aşılama ile aşıp gidicek spermler
peki bu asiti test edip inceleyemiyorlarmı acaba bu sorunu çözmeleri için değilmi

rica ederim tatlim:) doktor bana ogle dediginde, icimden bende belki benimde bu sorunum var dedim:)
eyer o 10 tane yumurtanda asilama olsaydi, kesin sende cogu gebelik olurdu:) yanliz 10 tane yumurta korkunc geliyor kulaga:)

bu arada benim doktorda seni gibi deli yurek galiba cunku bende iki tane zararsiz yumurtalarimin orda kist var:26:
doktor bu yuzden yinede asilamaya devam dedi, insallah hormanlanip azmaslar yoksa benim icin asilama baslamadan biter

buyuk bir heycaN var bende

canim bak ben yasadigim ulkede daha once o asit hakinda bir kucuk arama yapmistim ama bulamamistim pek bilgi.
googledan dayeni turkce arama yaptigimda kk'da o konu hakinda bir konusma olmus.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=222939&page=724

gerci boyle bir sey olsada artik ne kadar onemi var, bilemiyorum:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ay aşılama olmak için igne tedavisine basladım puregon 600 3kutu bıttı 4.de yarım ama yumurtam suan 13ml ve doktorum ıgneyı kesmemı ıstedı tedavı cevap vermemıs su saatden sonra asılamada olmazmıs rahımın de bellı bı zamanı varmıs rahım duvarı suan benm 5.kusurmus normalde 7ml olması lazımmıs yanı yumurta yok rahımde artık kalınlıgını kaybedermıs benım paramda umutlarımda hayallerımle boşa gitti en azından yumurta gelısıp catlatma ıgnesı olunca bır umut oluyordu suan oda yok benım psıkolojım kalmadı bıttım tukendım düşük yaptıgımdada böyle olmustum moral falan kalmadı daha önce klomenle tedavı oldm yumurta gelıstı ıgne oldu ama bebek olmadı bukdar uzulmedım ama suan hersey bosa gıttı delırmemek elde degıl

valla benimde içim kıpır kıpır oldu çünkü herşeyi yapıyoruz ee sorunda yok rahim filmi çekildi eşimin değerleri normaldi artsın diye e vitamini keçiboynuzu pekmezide yedi aylarca arttı :)))
bende resmen yumurtladığımı hatta çatladığını anlayabiliyorum buna rağmen neden olmuyo diyip durdum hadi buda umut olsun bize

aynen öyle valla 5 sağda 5 solda gördüm dr. defalarca uyardı korun bu ayı es geçelim dedi ama yok dedim sonra adet olunca gittim dr. a kadın şok oldu tutmadımı dedi
bende 5 de gidiyorum dr. a 1-1,5 saate çıkarım inşallah kist filan yoktur

senin şimdi ne zaman aşılama yapılcak

sorma bendede acaip heyecan var işyerindeyim ama kendimi işe veremiyorum

canım kendini toparla lütfen bak sen çok karamsarsın bu yüzden hormonların etkilendi bence

canim sen baska bir doktora gorunsen:26:her ne olursa olsun, sabirla bekle ve iliskiye devam edin:)
ne kadardir ugrasiyorsun bilmiyorum, ama kiza bir suredir ugrasanlarin bile psikolojisi cok yipraniyorlar..
bir tatil belki size iyi gelebilir, en azindan kendini toplarsin

ne guzel, insallah asit sorununda yok diyecegim ama bu seni pek mutlu etti sanki:)
ama biz butun muhaneleri yaptik ozaman bu doktorlar niye bakmiyor bizim asit normalmi yoksa degilmi diye:26:
gerci bak simdi anlatin boyle, kendimden cok sende supelenmeye basladim:)

asilama sanirim agustosun sonunda olur, adetime bagli. Ama 04.08'de iynelerimi alacagim. ya sen?
bu arada hormanlar yuzunden sisko olacagim diyede nasil korkuyorum
kendimi alistirmaya calisiyorum, doktor bana sinirlendi hamile olmakdan dahami onemli diyor(hakli)
ya tabiki degil diyorum, ama zaten gebelikte kilo alcaz, birde bu hormanlarda 10 kilo alsam diyorum, arti gebelikte alsam 10 kilo eti sana 20 kg[h=3][/h]

bu arada esine ne tur E vitamini veriyorsun?
Benim esimde sperm harket sorunu vardi aslinda, folik asit verdim adama ikinci testinde normal cikti ama yikanmis haliyle

galibaa bi umut işte
ben dün adet oldum dr. 2. günü gel demişti hemen dün arayıp randevuyu aldım bakalım ne diyecek çok heyecan ve stresliyim şuan
aslında 2 ay önce yaptıracaktım ama eşim şehir dışına çıkması gerekti tam aşılama vaktine geliyordu bende hiç başlamadım
geçen ayda tatil
bu aya kısmet sanırım bakalım gidince bi engel çıkmazsa dr. uygun bulursa :18:
çok kilo aldırmıyordur umarım ama tutsunda hiç önemide yok tabi
bende soracaktım doktoruma sormıyım en iyisi zaten sinirli bir tip beni fırçalayabilir

bu arada esine ne tur E vitamini veriyorsun?
Benim esimde sperm harket sorunu vardi aslinda, folik asit verdim adama ikinci testinde normal cikti ama yikanmis haliyle

benim eşiminde ileri hareketi düşüktü
evicap e vitamini kapsülü canım çok etkiliymiş
birde keçiboynuzu özü var ezcanede en doğalı ondan yiyor

canım hemen bakıyorum verdiğin linke

acaba şu preesedi bizdemi kullansaydık bi daha masrafsızmış

benim eşiminde ileri hareketi düşüktü
evicap e vitamini kapsülü canım çok etkiliymiş
birde keçiboynuzu özü var ezcanede en doğalı ondan yiyor

heycanlana bilirsinde, ama su siresden uzak durmaya calis bir zahmet
hayirlisi insallah hemen ilkinde tutar canim! ayaklarinin altina bir yastik al surekli, bol bol dinlen ve tabiki doktorunda onerirse, bol iliski yapin maydonoz, bitki caylari ve yuksek( dolaplara) uzanma:) onun disinda kendin ol

sana cay icme diyorumya kendimde bol bol kahve iciyorum

bencede sorma yanliz benimki gerizekaliydi galiba, once bilmiyorum sonrada ogle bir yorum yapmisti
neyse ama bu asilamalarda bebeklerin dusme riski 40% mis ya! insallah dogru degildir:26:
herkesde bir sey diyor, vallah kafamdaki 40 takla atiyor insan hem sabirsiz hemde herseye inaniyor oldu
resmen kendimi taniyamaz oldum..

bu arada yasin kac canim?

canim ya sen nasil oldun?
puregon demissinde ben pek anlamiyorum daha o sayilardan falan..
yumurtanda bak gelisme olmamis ya
doktorun ne kadar dozda sana hormon verdiki bir gelisme olmamis:26:

acaba şu preesedi bizdemi kullansaydık bi daha masrafsızmış

nedirki o:26:
ben gebelik icin en yuksek sigorataya baglandim, yurt disinda biraz farkli sizinkilerinden canim. Bu yuzden ne kadar asilama yaparsam bedava bana, doktorumda pis, uyanik diyorki diledigin kadar yap! oysa 6,8 asilama biraz zorlastirmak demek:) su kadar devam edip burakiriz demiyor:)ama yani ben en fazla 8 asilamadan sonra ve bebek hala olmazsa ift'ye gecerim yani tup

Allahim ya! keske ikisinede gerek kalmazsaaa

yapı meselesi be canım genelde böyleyim sanırım işlem yapılana kadar hatta test yaptırana kadar böyle olacam
çay çok içiyorum ama normal yurdum çayı

benim yaşım 31 senin ?
ha sen yurtdışındasın değilmi aksanından anlamalıydım
ohhh valla öyle kolaysa yaptır tabiii ama işte hotmon ilaçlarıda vücuda zarar
tüp bebeğe geç canım bencede ne kadar fazla yaparsan başarı oranı düşermiş ilk aşılamanmı
inşallah bu defa tutar ikimizinde ve tüm isteyenlerin Allahım daha fazla beklemeden versin inşallaaah

senin yolladığın linkte bahsetmişler yaaa bir jel var onu sürüyorsun spermler kolay geçiyormuş ve kalıyormuş içerde

Canm benm moralimi bozan zaten prof oldu az önce proftan geldim baska bir doktorada görüneyim belki moral olur dedim bu prof moralimi dahada bozdu benm doktor yıne umit veriyordu bu ümitte vermedi bu saatden sonra bırsey olmaz yumurta gelişsede olmaz dedi bu arada tatıl demısken cnm bız hafta sonları sureklı gıdıyoruz esımle mesela cumartesı kpss den cıkınca dahı 12gunlugune mersıne gıdıp geldık yanı esım sagolsun gezdırıyor ama ıgne bozukmus benm yada saklama sorunu olmus anladıgm kadarıyla

ya bencede iğnede bir sorun olabilir klomenle bile yumurta gelişiyormuş o iğne kadar etkili bir ilaç değil
nereden aldın bi sorsan ne bileyim nasıl anlaşılır acaba
bu iğne meselesi çok canımı sıkıyor şimdiden zor bulunuyor birde değilmi
bakalım benim dr. ne verecek
5 e doğru randevum var birazdan çıkarım :18:

canim eyer gercekten iyinede bir sorun varsa uzulme! ogle durumlarda aslinda o iyneyi bile kulanamaman, hemen cope atman gerekiyor:) doktoruna israr edip bir kez daha denemek istedigini soyle bence. yani sana bir zarari yok degilmi?

Benim gibisin az bucuk
yaslarimiz bir birine yakin, bende 29 olacagim obur ay:) ayyy keske bebek dogum gunu hediyesi olsa yada evlilik yil donumunde:)

evet canim, bak kucuk harfleride kulanmiyorum cunku klavyemizde mesela "ü" harfi gibi seyler yok telefondan baglaninca, duzelte biliyorum zadece:) ve arada yanlisda yaza bilirim

ciddimisin? basari orani neden dusuyorki? ayyy doktorumu hic sevmiyorum ya! istedigin kadar yaptir diyor birde

jel oldugunu simdi gordum canim, kulaga hos geliyor hepsi:)
ama once su asilandirmayi yaparim ben cunku hem yasdan korkuyorum hemde kisler var:)
sizde doktorun tavsiyesine gore deniye bilirsiniz. sonucda asilama tamamen sizin cebinizden cikacak.
bana bedava yanliz durumunuz az bucuk iyise ve daha hic cocugun yoksa, bos ver hemen asilamaya gec sen.
yasinda 27'nin altinda olsa tamamdi ama yas gectikce sansimiz kuculuyor dimi:26:

hadi hayırlısı
ben daha bugün ilk kontrole gidicem ne ilaç vericek o bile belli değil ama heyecandan ölüyorum
sizin zamana gelince napacam bilmiyorum

Şimdiden hayırlı olsun canım. İnş sorunsuz hamile kalırsın tedavi zamanı sorunsuz geciyor dr git gel zamanın nasıl geçtiğini anlamadım ben

taaaa ki aşılamaya kadar aşılamayı yaptı dr eve gönderdi 12 bekle tahlil yap dedi zor olan beklemek ya offf sıkıntıdan patlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…