Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 44 16,0%
  • 2

OY: 68 24,7%
  • 3

OY: 35 12,7%
  • 4

OY: 39 14,2%
  • 5

OY: 25 9,1%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 4,0%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    275
Adetliyken hormonlarına baktı mı doktor yoksa direk tedaviye başladımı

estradiol ve progesteron bakıldı ona göre başladı. Normalde fsh yuksekligim var ama bu doktor ona bakmadı yeni tedavi sisteminde bir önemi yok dedi. Eski doktorum her ay fsh de ölçüyordu bi türlü başlayamamıştı tedaviye

Benimde geçen ay tedavim yarım kaldı. Bu ay hormonlarıma baktıracam fsh 20 nin altında olursa ilaçlı olurum 25 gibi olursa kendiliğinden büyümesini bekleyip toplatırım. Çünkü iğneyle büyümüyor bunu çok yaşadım son tedavilerimi bu şekilde olacam sende canını sıkma 🥰

Fsh seninde mi yüksek cnm
Yaşın kaç
amh kaç
Kaç yumurta görünüyor?

Nasıl yarim kaldı neler kullandınız? Ben hiç denemedim ilk kez denedim ondada böyle olunca panik yaşadım üzüldüm açıkçası. Benim geçen ay fsh 53 tü bu ay kaç bilmiyorum ölçülmesi tam zamanında adet gördüm bu ay ama kaç olduğunu bilmiyorum

estradiol ve progesteron bakıldı ona göre başladı. Normalde fsh yuksekligim var ama bu doktor ona bakmadı yeni tedavi sisteminde bir önemi yok dedi. Eski doktorum her ay fsh de ölçüyordu bi türlü başlayamamıştı tedaviye
Fsh yüksek olunca büyümüyor sen yine baktır. Yarım kalınca daha çok üzülüyoruz. Bu da bizim kaderimiz

Fsh yüksek olunca büyümüyor sen yine baktır. Yarım kalınca daha çok üzülüyoruz. Bu da bizim kaderimiz

Onu bilmiyordum sadece düşürmek için eski doktorum bi vitamin verdi içinde hayıt var onunla biraz düşüşe geçiyordu bilmiyorum düşer inşallah daha da. Tekrar eski doktoruma gidicem. Igneyle büyümeyen sanırım ilaçla hiç büyümez

Fsh seninde mi yüksek cnm
Yaşın kaç
amh kaç
Kaç yumurta görünüyor?

Nasıl yarim kaldı neler kullandınız? Ben hiç denemedim ilk kez denedim ondada böyle olunca panik yaşadım üzüldüm açıkçası. Benim geçen ay fsh 53 tü bu ay kaç bilmiyorum ölçülmesi tam zamanında adet gördüm bu ay ama kaç olduğunu bilmiyorum
Hormonlarıma baktırmayalı çok oldu 43 yaşındayım 35 yaşımdan beri tedavi görüyorum. Benimde 1 bazen 2 yumurta gözüküyor. Erken menepoz riskim vardı. 2 senedir adet düzensizliğim oldu prp eksozom yaptırdım kendiliğinden adet oldum bende beklemiyordum. Doktor sana iğne mi kullandı bende hap kullandım büyümedi bu ay hormonlarıma baktırıp ona göre tedavi olacam sizin yaşınız küçükse şansınız daha çok inşallah bir an önce sonuca varırız

Ya selam kızlar benimde 0.07 amh 1 yılda 0.72 den düştü yeni düşük yaptım doğal oluyor ama kaybediyorum çeşitli sebeplerle hemen tüp bebek yapalım diyolar raporlu üniversitede inşallah haber gelir git gel çok yoruyor 😔 acelede etmem gerekiyor mu bilmiyorum yumurta sayısı illa tüp bebek esnasında mı belli oluyor ultrasonda bakıp bişey demiyolar çünkü inşallah güzel sonuçlar alırsınız🤲

Ya selam kızlar benimde 0.07 amh 1 yılda 0.72 den düştü yeni düşük yaptım doğal oluyor ama kaybediyorum çeşitli sebeplerle hemen tüp bebek yapalım diyolar raporlu üniversitede inşallah haber gelir git gel çok yoruyor 😔 acelede etmem gerekiyor mu bilmiyorum yumurta sayısı illa tüp bebek esnasında mı belli oluyor ultrasonda bakıp bişey demiyolar çünkü inşallah güzel sonuçlar alırsınız🤲
Yumurta sayısı ultrasonda belli oluyor. Zaman bizler için önemli ne kadar erken başlarsan senin için o kadar iyi

Merhaba hemen başla derim. 1 ay bile farkediyor

Slm kizlar tek yumurtalık 0.03 amh değeri tabi 3 opu her seferinde 1 yumurta veeeeee oglusummm 19 aylık yani demem oki ümidinizi sakın kaybetmeyin
Allah bağışlasın 🧿
benim de sizin gibi şartlarım yaşım yeni başlayacağım tüp bebeğe
Her seferinde bir yumurta derken ,tam olarak ne demek istediniz yani ilk ay bir yumurta çıktı dondurdunuz ikinci ay bir tane daha dondurdunuz üçüncü ay bir tane daha dondurdunuz ve donmuşlardan biri ilk transferde tuttu mu oluyor
Bunu doktor mu bu şekilde önerdi merak ettim 🙏

Kızlar benim bu ay adet döneminde baslangictaki folikul sayim 5ti umutlu basladigimiz bir aydi bugun de opu oldum uc yumurta gelismis cok sevinmistim ama maalesef sadece birisi saglikli cikti yumurtalarin digerleri dollenme asamasina gelemedi… cok umudum kirildi vallahi

Hormonlarıma baktırmayalı çok oldu 43 yaşındayım 35 yaşımdan beri tedavi görüyorum. Benimde 1 bazen 2 yumurta gözüküyor. Erken menepoz riskim vardı. 2 senedir adet düzensizliğim oldu prp eksozom yaptırdım kendiliğinden adet oldum bende beklemiyordum. Doktor sana iğne mi kullandı bende hap kullandım büyümedi bu ay hormonlarıma baktırıp ona göre tedavi olacam sizin yaşınız küçükse şansınız daha çok inşallah bir an önce sonuca varırız

Benim yaşım 32. Bende 2 senedir gebe kalamadım uğraşıyorum benimde erken menapoz riski var fsh yüksek amh 003 ve 001 cıktı iki ayrı testte fsh geçen ay 53 tü bu ay kaç bilmiyorum bu ay zamanında adet gördüm henüz adet görüyorum doğal ama düzensiz yine de gebe kalamadım. Prp yapacak sanırım benim doktorda. Benimde bakan ayında 4 yumurtam vardı geçen ay 1 yumurtam kendi kendine büyüyüp kist olmuş bu ay da başka doktora gittim o inanmadı mesela mümkün değil dedi. Bu ay başka doktorda tek 1 yumurtam vardı ve ikincide arkadan göründü sonradan iğneler kullandım gonalf meriofert ve letu kullandım onlara rağmen gelişmedi büyümedi ikiside tedavim iptal oldu. Inşallah sonuca varırız en kısa zamanda

Merhaba şu an tabi ki siiznde acele etmeniz gerekiyor. Benimde amh 003 mart nisan ayında 4 yumurtam varken haziranda birden düştü ve şu an tek yumurtam var bu ay tek yumurta ile tedaviye başladım arkadan bir tane daha göründü ama gelişmedi ve tedavimi iptal etti doktor bi daha denememi önermedi. Yibe de ben 1 kere daha denemek istiyroum acele ederseniz iyi olur nisann ayinda maddi kaynaklı yaptırmadım ve çok üzgünüm. Devlet hastanesinde genelde yumurta sayısını söylemiyorlar özele gidip ordan öğrenirsin doktora sor kaç yumurtam var diye. Bir de bebeğinizi kaybetmişsiniz geçmiş olsun kan pıhtılaşma testi yaptırın tıbbi genetik bölümünde. Benim mesela öyle bi durumun olmadı ama tüp bebeğe başlamak istediğimde doktorum istedi ve genetik risk tasiyormusum kan pıhtılaşmasında o yüzden coraspin yabi kan sulandırıcı kullanıyorum. Eğer bundan kaynaklı bir kayıp olduysa sizin sizede kaj sulandırıcı başlamaları lazım

Allah bağışlasın 🧿
benim de sizin gibi şartlarım yaşım yeni başlayacağım tüp bebeğe
Her seferinde bir yumurta derken ,tam olarak ne demek istediniz yani ilk ay bir yumurta çıktı dondurdunuz ikinci ay bir tane daha dondurdunuz üçüncü ay bir tane daha dondurdunuz ve donmuşlardan biri ilk transferde tuttu mu oluyor
Bunu doktor mu bu şekilde önerdi merak ettim 🙏
Evet 3 kere yumurta toplama yapıldı havuz yöntemi her seferinde 1 yumurta toplandı 5. güne gelip donduruldu
Trasferde 2 embriyo koyuldu biri tuttu simdi yaramaz mı yaramaz ele avuca sığmaz bir afacan oldu
Yumurta sayısına bakmayın önemli olan kalitesi

Benim yaşım 32. Bende 2 senedir gebe kalamadım uğraşıyorum benimde erken menapoz riski var fsh yüksek amh 003 ve 001 cıktı iki ayrı testte fsh geçen ay 53 tü bu ay kaç bilmiyorum bu ay zamanında adet gördüm henüz adet görüyorum doğal ama düzensiz yine de gebe kalamadım. Prp yapacak sanırım benim doktorda. Benimde bakan ayında 4 yumurtam vardı geçen ay 1 yumurtam kendi kendine büyüyüp kist olmuş bu ay da başka doktora gittim o inanmadı mesela mümkün değil dedi. Bu ay başka doktorda tek 1 yumurtam vardı ve ikincide arkadan göründü sonradan iğneler kullandım gonalf meriofert ve letu kullandım onlara rağmen gelişmedi büyümedi ikiside tedavim
Yaşınız size avantaj prp den fayda görürsünüz inşallah 4 yumurta görülsede fsh yüksek olunca büyümüyor malesef benim de bazen 4 yumurta görülüyordu ama büyümüyordu. Menepoz yaklaştıkça hormon düzensizliğin den bazen yumurta çatlamayıp kis kalabiliyor. İgne kullandıgın için bu ay yumurtan artmış olabilir. Daha önce biosteron kullandın mı? Kullandıysan günde kaç tane kullandın. Benim durumum da sizinle aynı olduğu için son şanslarımızı güzel kullanalım gerisi taktir ilahi sonunda Rabbim ne dilemişse o olacak ❤

Yaşınız size avantaj prp den fayda görürsünüz inşallah 4 yumurta görülsede fsh yüksek olunca büyümüyor malesef benim de bazen 4 yumurta görülüyordu ama büyümüyordu. Menepoz yaklaştıkça hormon düzensizliğin den bazen yumurta çatlamayıp kis kalabiliyor. İgne kullandıgın için bu ay yumurtan artmış olabilir. Daha önce biosteron kullandın mı? Kullandıysan günde kaç tane kullandın. Benim durumum da sizinle aynı olduğu için son şanslarımızı güzel kullanalım gerisi taktir ilahi sonunda Rabbim ne dilemişse o olacak ❤

Haklısınız benimde 4 ayda bi kesin yumurtam kist oluyor. Eski doktorum fsh yı düşürmeye çalışıyordu zaten yumusatmaya ama tedavim iptal eden doktor fsh nın bir önemi yok yeni sistemde olculmuyor dedi o çok eski bir tip bilgisi dedi kafana takma onu dedi. Bi kaç doktorda olcmuyormus araştırdığım kadarıyla ama eski doktoruma geri gidicem dediğim gibi o her ay olcturuyordu bana. Biosteron şu an piyasada yok olduğu zaman mart nisan mayıs ayında kullandım 3 kutu ve sanırım o bende kiste sebebiyet verdi bunu bi ksc kişiden daha duydum bilmiyorum ne kadar doğru gunde 3 kullandim bazende 2 Hazirandan temmuza kadar biosteronun yan ürünü dhea yı kullandım gunde 3 yıne sonra ben kendi kendime 2 ye düşürdüm. Bu ay hiç kullanmadım doktor hiç bir işe yaramıyor inan bana dedi oni da eski doktorum vermişti yine. Bende bıraktım kullanmayı. Sizin amh kac fsh kaç acaba ? Bu ay deneyecekmisiniz tekrar

Evet 3 kere yumurta toplama yapıldı havuz yöntemi her seferinde 1 yumurta toplandı 5. güne gelip donduruldu
Trasferde 2 embriyo koyuldu biri tuttu simdi yaramaz mı yaramaz ele avuca sığmaz bir afacan oldu
Yumurta sayısına bakmayın önemli olan kalitesi
Maşallah Allah bağışlasın 3 toplama yapıldı 3 unde de 1 yumurta mı cıktı acaba ? Ve hepsi 5.güne gitti mi ?
Amh kaçtı sizin vs fsh değeriniz?
Bir de hangi doktorda şehirde tedavi gördünüz ?

Bende benzer durumdayım da. Benimde amh 003 baska testte 001 cikti labaratuvar faeki olabilir dediler bilmiyorum zaten cok dusuk ikiside nisan ayinda 4 yumurta vardi baslayamadik bu ay tek yumurta vardı ve tek yumurtayla tedaviye başladım arkadan 1 tane daha göründü fakat 2 yumurtada gelişmedi büyümedi tedavimi iptal ettiler. Basınıza böyle bişey geldi mi acaba yumurta gelismeme gibi

X