Aşılama Temmuz 2014 Aşılama Deneyenler

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Aynen öyle bende pek sevmedim bu bekleme işini teknolojinin bulaşar geliştiği bu devirde neden hamile olup olmadığımızı öğrenmek bu kadar uzun öyle değil mi sizde sorun neydi öğrenebilirmiyim bizde eşimin sperm sayısı yetersizmiş ama sonradan oldu birbçocuğumuz var aslında...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Durumumuz o kadar benzeki benimde bir kızım var. Bizdede sorun eşimin spermindeki hareketsizlik çok benzer yani bende bi sorun yok

kanımda pıhtılaşma var ama onun hamile kalmakla bi alakası yok sadece hamile kalınınca kullanılması gereken kan sulandırıcı bi iğne

kullanmak gerekiyor keşke hemen anlaşılabilse 12 çok uzun bi süre helede benim gibibekleme özürlü bi kadın için.

Ayıptır sorması yaş kaç 32 dersen şaşırırım yaşıtta çıkmıi oluruz

Aynen öyle 32 yaşındayım oğlum var benim korunmayı bıraktığım ilk ay hamile kalmıştım hiç veklemiyordum ama şimdi nerdeyse iki sene oldu ama olmuyor meğer eşimdeymiş sorun bilmiyorduk doktorlarda test istemedi test verince çıktı ortaya...

O hamilelik neden sonlandı soruyorum çünkü bende 2 kere doğal yolla hamile kaldım ama pıhtılaşma probleminden habersiz olduğumuz için düşük yaptım ikisindede. Sonra dr tekrarlıyan düşük sebebiyle genetikde eşime ve bana testler yaptırdı kandaki bu pıhtılaşma sorununu ögrendik çözümü basit bi problem bi iğne oluyorsun karnından dedim ve hamile kalmayı beklemeye başladım bu seferde bi türlü hamilelik olmadı derken eşimde bu problem çıktı yolumuz aşılamaya kadar gitti şimdi yine beklemedeyiz bakalım 15 temmuzdan sonra başımıza başka ne gelcek

Gerçekten çok üzülüyorum böyle şeyleri duyunca hep kader diyoruz ama aslında önce ihmal demeliyiz araştırmalı bence doktorlar ama çok önemsemiyor ancak başımıza bişey gelince araştırılıyor Rabbim inşaallah şu mübarek günlerin hürmetine bizleri bu yolda koymasın sonuç olumsuz da olsa ki olmasını istemiyorum durmak yok yola devam.,..

haklısın bende arada bir düşünüyorum önceden bilseydim şimdiye kucağımdaydı diye söyleniyorum sonrada kısmet değilmiş diyorum kısmet olsa düşmezdi diyorum

benm 3kutu puregon 600 bıttı ama yumurtamın en buyugu 13ml doktorm tedavıyı ksmemı soyledı bır ıgne daha almamın hıcbır faydası olmayacakmıs gelısmez artık dedı bılmıyorm ne yapıcagımı dunyanın parası gıttı bır kutusu ıgnenın 400tl ben az ucuza aldm ama yınede sarstı butcemı okdar aglıyormkı ne yapıcam bılmıyorm tedavıyı bırakmak ıstemıyorm doktorm bırakmamız gerektıgını soyledı

ciddimisin çok üzüldümmmm (
bende dün regl oldum hemen randevu aldım bu akşam üstü ilk kontrole gidicem benimkide iğne 400 demişti offf ne zor yaaaa bisürü emek hayal para

ilk kontrolden sonra hemen başlanıyormu canım iğnelere çok gerginim şuanda off ya ne zormuş

adetin 5.günü başladı benm doktorum çnce düşük dozaj baslıyor 50ml gibi sonra artırıyor benm ıgnesız gelisen yumurtam ıgneyle gelişmedi keske hıc baslamasaydım ıgneye klomenle zaten yumurta elde edıyordum cok kotuyum cok adet ne zaman olucagmda bellı degıl yumurta catlamazsa adette ancak ıgnelerle sökturucu vurularak olurmusum

iğnesiz bile gelişiyosa iğne ters etkimi yaptı acaba

bende bi defa klomen kullanmıştım çok yumurta oluşmuştu iğneye çok güveniyordum seni duymadan önce :18: ama bu şekilde olabiliyor demekki yaaa
çatlatma iğnesi mutlaka vurulman lazım değilmiii kist olmaması için
sen yinede ilişkiyi bırakma bence belki gelişecek yumurtaların geçte olsa canım umudunu kaybetme ne olacağı belli olmaz

bilemiyorm iğnesiz hamile kaldım 2 defa bende hıcbı sorun yok polistik over var dediler ama bı skkınt yasamadım bugune kdar ilk defa iğne kullandım aşılama yaptırıcagm için buda mahvoldum verdiğim parayamı yanayım yumurta gelişmediğinemi aldıgm kılolaramı sinirlerm cok bozuldu 12.13ml kalakaldı cumada aynıydı gecen haftada 7mlde kalmıstı soktorm tedavıyı keselım dıyo 13mlde az degıl bılmıyorm ıgneyı bırakınca gelışirmi
iğnesiz bile gelişiyosa iğne ters etkimi yaptı acaba

şuanda dahi ağlıyorm yazarken okdar kötü oldumki cuma 13ml diyince doktor şükür dedim doktorm gelişmez diyor gelişsede saglıklı degilmiş rahim kendini hamileliğe hazırlarmıs ama belli süre gecınce rahım duvarı ıncelır kendını adet olmaya hazırlarmıs yanı umut yok dedı doktorm gelişirsede mucıze dedı ıgneyı bırak alma yenısını dedı 3kutu bıttı 4.kutuda bugun yada yarn bıtıcek cok kötuyum ama anlatamam bebek olmasada bır yumurtam dahı gelısse ne vardı . . canm ilişkiye neden gireyim yumurta yokki ortada 13mlden bırsey olmaz dıye esimle irliktede olmuyorm uzun suredir

selam bende 3 temuzda aşılamamı oldum 15 temmuzda kandan baktırcam günler geçmek bilmiyor skıntıdan patlıyorum
her şey gözümde büyüyor nasıl geçecek bu son 9 gün

hadi hayırlısı
ben daha bugün ilk kontrole gidicem ne ilaç vericek o bile belli değil ama heyecandan ölüyorum
sizin zamana gelince napacam bilmiyorum

benim asilamam bu aydan sonra:) iyinelerimi 04.08 de alacagim
ve kendim evde vuracagim:)
umarim ilkinde tutar yada 3den fazla yumurta olusmaz:) artik sikildim ya, sipa inat ediyor

kızlar peki AŞILAMADAN SONRA kendimizde birlikte olabiliyormuyus eşimizle aşılamadan sonra cinsel birlikteliğe izin veriryorlarmı boşa gitmese bukdar emek denesek dıyorm sürekli:)

bilmiyorumkiiii valla

bak bunu hiç düşünmedim 3 den fazla veya gelişmeme :18: merakla bekliyorum kaç tane gelişecek veya gelişecekmi

Canim bak bu ilaclar vs'ler 1960 yilarinda yapilan bir arastirmadan geliyor, bilim adamlari tarafindan. Simdi bu arastirmayi tekrar tazelemek istiyorlar. iyinemi yoksa hapmi daha iyi vs:) bilim ve tipda ilerledi:)
bende gonulu bu arastirmaya katildim( belki daha iyi ilgilenirler diye)
herneyse, ayni yerde iki doktora gidip gelecegim.
kendi doktorum en fazla 3 yumurta ile calisa biliriz dedi.
bu arastirma icinde adam zadece 1,2 ile calismak istedigini soyledi ve morelimde bozulmadi degil.
alacagim ilac 75 dozda olacakmis galiba:)

hani 3,4 tane yumurta olsa ve yazak iliski verseler ve ben gizlice yinede iliski yapsam cok mu kotu olur?
cogul gebelik istiyorum zaten ama riskliymis:26:

bu arada doktorum asilamanin ilk gununde cinsel iliskiye gire bilirsiniz dedi:)

Son düzenleyen: Moderatör:

bende ilk klomen kullanmıştım 10 yumurta oldu dr. korunma verdi ben ısrarla denemek istediğimi söyledim beşiz bile olabilir çok riskli dedi nasıl emindim kesin tutar heralde böle uyardığına göre dedim
çatlatma iğnesi vuruldu 36 saat sonra ilişki oldu ama tutmadı şimdi daha tecrübeliyim bilseydimozaman daha sıkı çalışır sık sık ilişkiye girerdim tutturamadım galiba olmadı çünkü
şimdi iğneyle nasıl olacak meraktayım
aşılama günü ilişki mi eş zaten ozaman sperm veriyor ama çok sağlıklı olmaz gibi

ciddi olmazsin, 10 tane ha ve cezarete bak
yanliz tatlim, ozaman ayni zamanda doktorun spermde verdi sana degilmi? ve ayni gunmu iliski yaptiniz?

benim doktor iliski girin dedi, keske nedenini sorsaydim. zadece interneten okudugum kadariyla, doktor spermi aktardikdan sonra o sperm yumurta gec catlaya bilecegi icin ve bulusma hani gerceklesmez diye zadece bir tetki almak oldugunu okudum. bana mantikli geldi gibi

birde belki bilgi olur bazi arkadaslara tabiki yanlis yonledirmek kada kafada karistirmak istemem ama,
o ikinci gitigim arastirmaci doktor bir sikintiniz varmi dedi. bende yok diyince, bak dedi; nedensiz hamile kalamayanlarin diyer sorunu vajinada bir asit varmis, iste o bazi kadinlarda spermi hemen olduruyormus dedi:44: hemen vajina girisindeymis
ama asilamada o kapidan gecip, kurtuluyoz! yani bizde o korku olmamali bence:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…