Taşındık ama..

Böyle aileye nasıl düştün canim ya

Sizseki de iyi cesaret ben olsam il degistirirdim .....
Gelir biliyorum.. bazen kendi Ankara'ya falan taşınmayı düşünüyor biz de yanında gelecekmisiz gibi konusuyor emrivaki şekilde. Biri de diyor ki "nereye gelsin oğlun kızın ailesi burda" o da diyor ki nolcak oğlumun başına bı iş gelirse ben burda yokum nasıl yetiscem, gelin de alışacak yapacak bişey yok nereye kadar anne baba olcak yanında diyor. Hani tek kelimeyle tanimlasam "bencil" olurdu

Böyle aileye nasıl düştün canim ya
Valla canım önce belli etmediler zamanla etrafına nasıl sataştigini gördüm ters düşmemek için ne gerekiyorsa yaptım. En son baktı basamiyor damarıma aileme kötü konuştu o gün işte kavga ettik yine ağır kelimeler benden çıkmadı ben teyze dedim diye bı de bana saldırmaya kalktığımda dokunma bana dedim diye saygısız ilan etti beni.
Ben boyle ahlaksizlik ne duydum ne gordum. Gorusmemeye devam aynen
Aynen çocuk olsa bile o soğukluğu atmicam ustumden ki yüz bulmasın. İyi ki konuşmuyoruz şu an diyorum evime rahat girip çıkamaz en azından anca eşim varken, o da torununu görmekten bahsediyorum

Bak her konuya böyle yazmam evet senin kayınvlidenden mümkün olduğunca uzak durman lazım.
Eşinizin davranışları nasıl acaba ?sonuçta onu da o kayınvalide büyütmüş..

Tövbe tövbe. Hangi ile gelin gittiniz siz? Ne değişik aile bu ? İğrenç yani eşiniz o kadar lafı nasıl ettiriyor size ?

Nasil bir kadin bu yaaaa.
Bilsem ilk defa ömrümde böyle bişey gördüm o da bana denk geldi
kesinlikle gorusmeyin bu manyaklarla bence.
Ben zaten görüşmüyorum ama eşime görüşme diyemem.. ben kötü olurum çünkü hem annesinin gerçek yüzünü daha görecek bunlar ne ki gidip geldikçe annesi beni karaladikca anlayacak. Çünkü ben hakikaten ne kötü söz ediyorum o kadının arkasından ne de eşimi üzecek hareketlerde bulunuyorum. O evde çok kavga ettik burda edelim istemiyorum dünya varmış desin istiyorum
Yuh diyip kenara cekiliyorum .
Yuh koleksiyonu yapıyorum :)

Bak her konuya böyle yazmam evet senin kayınvlidenden mümkün olduğunca uzak durman lazım.
Eşinizin davranışları nasıl acaba ?sonuçta onu da o kayınvalide büyütmüş..
Eşim herşeyin farkında ve hep "Allah babama sabır versin, hayatım açık açık söylüyorum annem gibi olsan asla seninle evli kalmazdim" der. Şakayla da cirkeflik yapsam "sen böyle bir ailede mı büyüdün yakışıyor mu hiç" der ciddi ciddi. Kendi öyle bı ailede büyümesine rağmen öyle farklı öyle çıkarsız öyle kavga gürültü sevmeyen kimse kimseye ilismesin isteyen biri ki. Görümcem de aksine kvye çekmiş o da onun gibi neredeyse bazen iyi oluyor ama. Kısacası kv kızı kendine benzediği için sevmiyor, oğlu çıkarsız para pul peşinde değil diye (miras olsun hak olsun eş konusturmaz) daha çok seviyor tabi erkek oluşunun da etkisi çok büyük..
Tövbe tövbe. Hangi ile gelin gittiniz siz? Ne değişik aile bu ? İğrenç yani eşiniz o kadar lafı nasıl ettiriyor size ?
Zamanında edilen kavgada esim beni korudu ayrılmak istemedi kv o yüzden beni düşman belledi. Daha sonraki konuşmaları hep kapı kapıya oturuyoruz ya bağıra bağıra konuşurdu kapılar da bildiğin sunta kapı kapanmıyor bile ben bazisini eşime söyler bazisini soylemezdim kendi kendime ağlardim. Ama yalvarırdım annene söyleme diye. Çünkü kendi yaptığına bakmadan kapı dinliyor der amacı da o. Eşim de kizardi kendi kendine üzülür aglardi gucenirdi annesine iki üç gün gitmezdi. En son ben yalvarinca git diye öyle gider on dk durur donerdi. Kv de insanlara "oğlum karidan korkusundan gelemiyor geldimi resmen kaciyor hemen" falan derdi. Ben oğlunu ise gondermiyormusum oğlu benden korkup gitmiyormus. Biz ne yiyip içiyorsak.. bu arada ben izmordeydim yine izmirdeyim. Tepecik tarafına gelin geldim işte o sokakta oturmuyoruz ama kv de bizim bulunduğumuz mahalleye geliyor israrla

Yorumları okuyamadım ama neden şehir degiayirmjyorsuniz. KV tam hakaret davası acilasi bir kadinmis bu arada

Yorumları okuyamadım ama neden şehir degiayirmjyorsuniz. KV tam hakaret davası acilasi bir kadinmis bu arada
Eşimin işi ailem herşey burada. Zaten ileride yuvamı yikarsa acicam o davayı da. Neyi var neyi yok alıp ihtiyaç sahibi insanlara dağıtıcam. Uc kuruş için adam öldürür ama o benim canımı yakarsa ben niye yapmayayim..

İyi canım şansın o yönden gülsün bari.Sevindim adına.

Eski konunuzu da az çok hatırlıyorum, kayınvalidenizin sizinle derdi ne kafayı takmış size, neden ısrarla ayrılmanızı istiyor?
Yanlış hatırlamıyorsam kv romendi, acaba romen bir gelin mi istiyor?
Oğlu sizinle mutlu ise bir anne olarak onun da mutlu olması gerekir aslında.
Kocanız da iki arada bir derede kalıyor, çok zor bir durum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…