Taşındık ama..

Ya bazen görümcem diyor onun konuşma şekli öyle dilinde onun sadece falan kırıcı lafları için. Yahu dilinde en fazla edepsizlik küfür olsun. Gelen beyinden geliyor dediğin gibi zihniyeti kötü insan dilde kötü olup beyinde beni nasıl sevebilirse. Avuntu işte hepsi üzülmeyeyim diye.
Aynen tutar böyle acar sever öper kendim yapmayacağım şeyleri kendinde özgürlük ilan etmiş. Bı de öyle emrivaki konuşmuş ki yaparım ederim diye, bir an kendi torununu o doğuracak sandım. Benim bı karışma hakkım olmaması da o çocuğun sadece taşıyıcısı olarak görmesi beni
Öyle ya zaten o yönde de yüzü gulmemis hayatta ama hani eski kadınlardan hangisi kocasını rezil eden ede bağırır orda burda herkes biliyor yani çocukları da böyle sevince de diyorum aklını onunla bozmuş demek
ruhsal sıkıntıları var belli
anne sonuçta atsan atılmaz satsan satılmaz
hayır adama da yazık anneyi idare edeceğim diye uğraşıyor
sabır dilyorum tüm kalbimle
İşte bunları bana benim de eşimin de kanı kanına değmeyen biri yapmaya cesaret edemezdi zaten ettirmezdik. Kendi oğlu bı sokak ileri taşındı diye depresyona girdi anneyim ben der sorsan. Ben çocuğumun nasıl sevileceği ile ilgili endişe bile duyma hakkına sahip değilim gözünde

Bir insanın dilinde asilik olur, birden ne çıktığını bilmez kırıcı konuşması olur da küfürün dilde olduğuna inanmam.. uzak durmaya bakın...

En kıl olduğum şeydir erkek çocuklarını şeyleriyle sevmek, ama kız çocuğunu böyle seveni ilk kez gördüm. Terbiyesiz.
Ablacım dibine kadar haklısın vallahi iyi bile dayanmışsın. Rabbim de bu saatten sonra sana sabır versin inşallah..

Kv oğluna karını tutuyorsun aileni atıyorsun ne demek..
Tabi adam karısını tutacak ama aileyi atmiycak karısı başka ailesi başka.. bide alkol almış nereden bulmuş alkolü..
Keşke aynı mahalleyi değil de daha çok uzağa cekilseydin çocuğun olursa uzak durdur valla bende okurken çıldırdım ya bide camlar mavi spreyle silinir nereden çamaşır sular silinir ki karıştırmasaydn sende ben karışan kvlere deli oluyorum benim kv melektiydi çocuk olunca çok karışmaya başladı bana heee deyip geçiyorum

Pes!! Eşin bu duruma müdahale etmedikçe bu böyle sürer. Aman diim çocuğuna dikkat.. Görüştürme diyemem, torun başka şey.. Ama ulu orta rencide ederek uyar!

Bu ne yaaa. Allah yardımcınız olsun bence siz daha uzağa taşının. Epey bi süre çocuk yapmayın.
Nereye gitsek gelir ne yazık ki. Hem ondan uzaklasmam demek ailemden uzaklasmam demek. Aynı şehirdeyiz hepimiz.. en fazla başka bı şehir lazım, o da gelir zaten biliyorum. Yani kısacası bunun çözümü Allahım günah yazmasın ya hayatının sona ermesi ya da içine Allahimin bilinç ihsan iyilik vermesi..

Aynen bı de erkekcilik var bunlarda kız getirecek diye kız çocuğu elin adamına şaaptircakmis kendini daha küçüklükten söylemeye başlar her zaman oğlan kardeşi on planda tutup kardeşleri birbirine düşman büyütürler. Buralarda böyle yani ben farklı olmak istiyorum..
İnanın tutulan bişey de yok o edilen kavgada sadece eesimle boşanma kararı aldık duydu sevindi bildiğin oğlunu optu. Ben diğer gün valizimle giderken eşim ayaklarima kapandı açıldı gözüm dedi annesine kötü bişey demedi annesi ona barıştık diye kaç hafta küstü.. hep ayrılcaz gözüyle baktı falan. O zamandan beri eşimin kvye dediği tek şey "ona ettiğin laf bana gelir, o benim karım, ben onu seviyorum. Evladinsam bunları yapmazsın" bu laflar yani kariyi tutmak aileyi atmakmis. Eşim demiş ki annesine "kıza neler yaptın bı Allah belasını versin demedi insaf ya" demiş. Hakikaten de hiç ağır konuşmadım eşime hep annesi dedim hassas konu dedim

İlla icecekse Kurs falan varsa yollayin agziyla icmeyi ogrensin
Bu nedir kusacam igrencligin dibi alkol kufur pis agiz keske dahada uzaga tasinsaymissiniz
Mesafe hemen olmasada zamanla oturtulmus bayagi aralikli gorusmeler en guzeli en sagliklisi

Pes!! Eşin bu duruma müdahale etmedikçe bu böyle sürer. Aman diim çocuğuna dikkat.. Görüştürme diyemem, torun başka şey.. Ama ulu orta rencide ederek uyar!
Eşim zaten söylüyor sen böyle durumlarda böyle bişey söyleme ben uyaririm onları sen kötü olma daha fazla diyor. Kısacası zaten benim saldigimi dusuncekler oğullarını üzerlerine. Yaptıkları doğru da ben karşı cikiyormusum gibi. Oysa oğulları da (onların tabiriyle ) gaco. Dillerini konuşamaz hep gaco arkadaşlar edinmiş onların gözüyle. Hani belki benle evli olmasa da başkası göz yumsa da kendi göz yummayacakti evladının bu şekilde sevilmesine. Ki eşimin yapısı inanılmaz kiskanc. Evladını ben o zaman da kıskançlığın verdiği durumla elaleme pedafolilere altın kasede sunacağına inanmak istemiyorum. Eşime dedim ki "sizin mahallede bu şekilde sevilip büyüyen çocukların duvarlarındaki spreyle çizilen resimleri gördün mü ? Benim çocuğum uyanmamasi gereken şeylere 3-4 yaşında uyanıp misafirin çocuğunu yan odada sıkıştırdığı gün benim öldüğüm gündür" öyle de zaten

İlla icecekse Kurs falan varsa yollayin agziyla icmeyi ogrensin
Bu nedir kusacam igrencligin dibi alkol kufur pis agiz keske dahada uzaga tasinsaymissiniz
Mesafe hemen olmasada zamanla oturtulmus bayagi aralikli gorusmeler en guzeli en sagliklisi
İcsin icsin o da Allah'tan yoksa masumu oynuyor eşim bana diyor konusu açıldı mı onlar bizi konuşmuyorlar bile. Ama bak işte Allahım nasıl gösteriyor sonuçta kimse sarhoşken rol yapamaz..

İcsin icsin o da Allah'tan yoksa masumu oynuyor eşim bana diyor konusu açıldı mı onlar bizi konuşmuyorlar bile. Ama bak işte Allahım nasıl gösteriyor sonuçta kimse sarhoşken rol yapamaz..
Allah yardimcin olsun yapabileceginin ucu bucagi olmayan bir kadin portresi var yani
Bazisi Alkol alinca asiri agresiflesir saldirganlasir ne yapcagi belli olmaz o yuzden aslinda icmesi iyi birsey degil sen esim gercek yuzunu goruyor artik diye bakiyorsun ama yarin kendine falan bise yapmaya kalkarsa al basina vicdanen cokmus sorunlu es belasi
yani iki ucu b..lu degnek (cunku bu tarz insanlarda var bu baktiki kufur kelam icten pazarlik ise yaramayacak vicdana oynamaya baslar)
Allah hidayet versin

Yaa son zamanda okuyup da kalbimin daraldigi en buyum konu. Nedir arkadasim bu tabirler yaa. Senin kv genelev isleticisi gibi olmus yani tovbe yarabbim. Kiz cocuguna nasil kiyip da o laflari eder yaa agzim acik kaldi. Vallahi bulsam parcalarim yani. Seni tebrik ediyorum sabrini ve soguk kanliligini iyi korumusun. Bisey merak ettim esin kufur konusunda tavri nasil? Yani o anneden yetisen birinin kufrtmeyecegini sanmiyorum.

İşte bu yaptığı vicdanen olan biseydi daha fazla duygusallasamaz canına kiymaktan başka. Ben de öyle bı durumda o anın verdiği eşime olacak olan vicdan rahatsızlığı ile tepkiyi üzerime çekmemek için ne ağzımı açıyorum, ne senin annen insan mı diyorum.. daha çok huzur sağlamaya çalışıyorum eşime. Eşim kendi diyor zaten annem dayimla teyzemle kızıyla annesiyle babamla benle senle herkesle kötü bir tek o iyi çünkü diye.. kendiyle bile geçinemeyen insan yani
Aah ah iki senedir ben alıştım da gülüp geciyordum artık çocuğumdan yana korkularim vardı sadece kimseye diyemiyordum. Yumuşak karnımı anlamasnlar da deşmesinler diye. Ama kadın eliyle koymuş gibi buldu zaafimi ben ilerimi bazen çok net görüyorum.. diyorum ki bizim çocuğumuz olacak böyle böyle olaylar olacak ben çocuğumu kurtarma pahasına gerekirse bosanicam çünkü eşim annesini atamicak. Duzel deyince düzelecek bı kadın olmadığından "evladm annesiz büyümesin anne madem böyle inatlasiyosun gorusmeyelim" dicek bu sefer de kan çıkacak.. öyle cikmazdayim ki eşimi deliler gibi sevmesem durmam onun farklı olduğunu görmesem katlanmam. Bu arada eşim kendi söylüyor ben sınırden bı anlık kufur ettim mi "bir kadının ağzına hiç yakışmıyor etme lütfen çocuk olunca zaten hiç istemiyorum," diyor. Kendi de etmez. Etkilenmektense soğumuş yani kufur olayindan

Mesela kız çocuğuna bile "o*** seni, s*rtk mü Olcan sen, senin şeyin şey mi yicek, gitme oraya şey mi ariyon şeyine S***can" diyeyim,
Allah yardımcın olsun gerçekten inanamıyorum lütfen şaka de sizi kandırıyorum de bu okuduklarınız
doğru değil de ağzım açık kaldı dimağım durdu kilitlendim resmen

Ayyy o ne ya ciddi saplantılı ve ruh hastası ay tövbelerim olsun ne biçim çocuk sevme şekli valla midem kalktı. Siz fizana taşının bence ne kadar uzak o kadar huzur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…