Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Ben sizde de bu evlilik için pek bir çaba göremedim. Ya da anlayamadım galiba.

3 doktor gezmiş en son hormon testi olmuş. Eee sonra?
Siz kendi adınıza ne yaptınız? O ekrana neden bu kadar rağbet ediyor?
Oğlunuz zihninizi çok meşgul ediyor sizin. Konularınızdan biliyorum.

Eşinizi rencide ederek libidosunu fırlatacağınızı düşünmekle hata ediyorsunuz. İyi al buyur deyince sonucu ne bekliyordunuz ki? Öncesinde ne oldu ki şimdi ne olacak derseniz arpa boyu kadar bile yol alamazsınız..

Ben de evliliğimde dominant tarafım. Eşim daha sakindir. Ama sevişme öncesinde şu diyaloğu kursam eminim o bile git işine der döner kıçını uyur.

Ben bir balkon kapısı tamiri, bir kabaran tavan için kaç defa hatırlatıyorum saymıyorum. Tutup bir usta getiremez miyim veya kendim boyayamaz mıyım? Hayır onun yapmasını istiyorum.
Çünkü erkek beyni ihtiyaç dogrultusunda çalışıp işe yaradığını düşünür..

Evladınızı düşünün ve evliliğinize odaklanın boşanmaya değil..

Bana çok ciddi sorunlar gibi gelmedi.
Telefon hepimizin kumpası gibi konuşup belli bir sınır koyabilirsiniz.. Cinsel anlamda da madem o iş için yatağa girdiniz, niyetlendiniz sizin de çaba sarf etmeniz lazım...Birliktelik esnasında birbirinize laf sokmuşsunuz.. Yeri ve zamanı değil bana kalırsa bu şekil olduğu zaman cinsel soğukluk olması kaçınılmaz..

Cinsellik konusunda en başında sorun yaşasaydık evet adam genel olarak İsteksiz ya da başarısız der geçerdim. Ancak sonradan oluşan dolayısıyla çözümü olabilecek sıkıntılar yaşıyoruz. Ancak çözüm için uğraşmıyor.

Bende güven eksikliği de var. Sanki ipleri bıraktığım an Maddi çöküş yaşayacağız ve üç sene önceki zamanlara döneceğiz gibi geliyor. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim.

Eşin yay burcuymuş.
Genelde bu burcun erkekleri cinselliği reddetmez ama.
Eşinin seni sanalda aldatmadığına emin misin?

Paranoid kişiliğime katkıda bulunmayınız ama :) zaten şüpheci ve niyet okumaya meyilli bir insanım. Valla aldatma konusunda pek şüphelenmiyorum. Eşim flört seven bir model değil. Oldukça da seçici. Özgüven konusunda da sıkıntıları var ve sorumluluk sevmeyen ir şahıs. Bir kadını daha hayatına alacak toto yok onda. O yüzden rahatım ama bu yapmayacağı anlamına gelmez tabi.

Bir de beni tanıyor. Böyle bir durumda asla dönüş olmayacağını biliyor. Cesaret edebilir mi bilmem.

Ah çocukluk hayalim. Bir gün bir kitabımın olması. Yani hayalimdi diyelim. Son altı senedir bu hususta özgüvenim yetersiz. O kadar mükemmel yazarlar var ki, insan kürk mantolu Madonna'yı okuyup da bir hastalık tasviri yapmaya cesaret edemez mesela. He beklentimi düşürüp bir Ahmet günbay yıldız olmak istesem evet yazabilirim. Ancak böyle bir şey yapmak da istemem. Geçenlerde eskiden alıp bir kenara attığım kitap geçti elime. Bir Türk yazar üstelik doktor. Kızlarına adamış kitabı. İlk paragrafta zihnimden geçen cümle "yazıklar olsun yahu" oldu. Bu kadar mı kötü bir giriş olur. Böyle insanlar utanmadan ben yazarım diyor. Şimdi biri benim kitabımı eline alıp bu cümleyi kullanırsa kahrolurum. Ne cesaretle yazdın derim kendime. Ondan mütevellit bence yazmak bana uygun değil henüz.

Ikiniz de bu evliligi kurtarmak istiyorsunuz ama nasil yapacaginizi bilmiyorsunuz. Adam cabalamis ama bildigi tek yol cinsellik demek ki.
Cift terapisini deneseniz?

Deneyemiyoruz. Ben artık bunu teklif etmeye bile gurur yapıyorum yokuşa sürecek diye. Ona göre bir sorun yok ortada zaten. Çocuktan sonra her evlilik böyle diyor.

Eşim çoğu zaman çocuk gibidir. Ailenin hep sorun çıkaran, sorumluluk verilmeyen ve hatalarının üstü örtülen hınzır çocuğundan koca ya da baba olmuyormuş demek ki.

Gerçekten saldığımda bir ay sonra "idrak ne yapacağız çözüm düşünelim" diye yine beni darlamayacağından emin olsam ben de salmak istiyorum bu kontrol halini. Ama biliyorum ki kabak yine bana patlayacak.

zor bir durum.ne yapılabilir bilmiyorum.

benim eşim de üşengeçtir.itmek gerekir.ama bu boyutta değil.kaldı ki bu hali bile beni yoruyor.mutlaka terapiye ikna edin boşanmadan önce..

Allah yardımcınız olsun.

Ben sizin diğer konularınızı da okudum. Haklı olduğunuz bir çok detay var. Eşinizin eski kötü alışkanlıkları, güven probleminiz vs. Ama ben sizi de çok çok kusurlu buluyorum. Madem adamın geçmiş hatalarını affettiniz ve boşanmadınız, o zaman ısıtıp ısıtıp önüne koymamalısınız.

Üstelik hep ondan bir adım bekliyorsunuz. Siz ona adım attınız mı aranızdaki sıcaklığı geri kazanmak adına? Bir de adamın sertleşme sorunuyla öyle pırasa mırasa dalga geçmek bence saygısızlık. Üstelik öyle hareketsiz yatarsanız o iş de verimli olmaz adam haklı.

Bence h.sonu için ailecek piknik planı falan yapın. Hem oğlunuzla hem sizinle arasındaki bağı yenilemesi için fırsat yaratın bol bol. Ha diyorsanız ki ben ne uğraşacağımmm, o zaman boşanın artık.

Asla ailemin yanına gitmem. Eşim de biliyor oğlumu kendi bencilliğim için aileme ezdirmeyi asla göze alamayacağımı. Çünkü burada tek kişinin kahrını çekerken, ailemin yanına gidince birden fazla kişinin sorumluluğunu, kaprisini üstleneceğim.

Zaten bu kadar arafta kalmamın sebebi de bu. Hesaplıyorum, planlıyorum yok yani oğlumla tek başıma yaşayacak ne maddi ne manevi gücüm var.

Boşanma konusunu çok uzun zamandır açmıyorum ben. Bu konuda kendimi törpüledim. Eşim gazı veriyor. Ne zaman bnei vazgeçmiş görse zarf atıyor bu konuyla ilgili. Ben de pulu yapıştırıyorum haliyle. Aklınca ne düşündüğümü ve planladığımı öğrenmeye çabalıyor ama yöntemi yanlış. "hayır canım saçmalama seni bırakamam" dememi mi bekliyor çok merak ediyorum.

Biliyorum eşimin de tahammülü yok boşvermiş kadına. Yüksek ihtimal bu yüzden aşık oldu bana. Hep sağlam, bakımlı, esprili idim evlenmeden önce. Çocuktan önce ya da.

Kendi çok yakışıklıymış gibi kilolu kadınlardan hiç haz etmez. Neyse ki böyle bir problemim olmadı hiç. Ancak hamilelikte o kadar ödem oldu ki bir ara gözlerinde o korkuyu gördüm, hep böyle mi kalacağım diye. Doğumdan bir ay sonra normale dönünce rahatladı.

Ancak kendi eleştiriyi kaldıramaz. Kendisi de normalden daha zayıftır ama bunu ona söylesem bozulur.

İşte o batma kısmında ben ve oğlum da etkileneceğimiz için bırakamıyorum. Çıkarken destek bekliyor bir de. Batarken sormadığı halde.

Demek ki çocuktan sonra değişmiş gerçekten böyle biri değilmiş. Kendinize bir sorun bakalım bu adamın bu hale gelmesinde sizin payınız ne kadar

Sadece ağlayıp zırlamaz. Çirkefleşir de biliyorum. Elinden gelen her şeyi yapar boşanmamak için. Kambur olduğunu biliyorum ama öyle kolay değil ki hayat da. Dün bir kilo domatese 11 TL verince tekrar tekrar düşünmek zorunda kaldım ayrılık fikrini. Ülkenin durumu malum. Boşanırsam tek başıma olacağım. Kimse kararıma destek olmayacak. Kreş fiyatları malum, alım gücü düşük. Hayalperest olamıyorum bu konuda. Kendimi geçtim, oğlumu düşünmem lazım.

Amin. Neden ayrılmak istesinler ki. Onları aldatmayacak, dürüst sorumluluk sahibi iyi annelik yapan kadından ben de ayrılmam. İyi bir eş değilim belki ama bir zararım da yok ona.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…