Yalancının mumu

Çok seviyor demekki birde çocuğu yok ekstradan bir sevgi sanırım. Ama peki hasta olduğunu bildiği halde neden bebeginizi sevmeye geliyor madem bisey olacak diye ödü kopuuyorsa?
Çok sevmek denemez onunkine. Kaynana bile bana geçen gün kızıyla yaptığı konusmayi anlattı. Sen annesi değilsin halasisin dedim diyo. Annesi bile birşeylerin normal olmadığının farkında yani 🙄 ve geçen gün mesela görümce oğlumu yatağına yatiracakti uyusun diye "annesi yatirsin bu çocuğu"dedi. Normalde herkes bir bebeği annecim,annem diye sevgi sözcükleriyle sever evet ama bu cümle beni rahatsız etti bilmiyorum.

Gorumcenin is arkadası hayatınıza ve detaylarınıza nasıl bu kadar hakim? Üstelik tüm gerçekler de onun üzerinden ortaya çıkıyor konu bana hiç geçmedi :KK53:
Yıllardır beraber çalışıyorlar yakınlar bende bir kaç kez onların bulunduğu ortama girip kızla samimi olmuştum. Doğuma vs gelmisti. Cogu arkadaşını tanıyorum da bu kızla çok iyi anlaştık.

Size laf taşıyan o ortak arkadaşınız emin olun gorumcenizede tasiyordur ajan gibi ne o öyle gelip anlatıp duruyor tamam hasta iken çocuğunuzu sevmeye gelmemeliydi dusuncesizlik etmis olabilir fakat sonuçta eşinizin kiz kardeşi cocugunuzun halası ayrıca çocuk olmadan önce eşinize çok düşkün yazmissiniz çocuk doğtuktan sonrada çocuğunuza düşkün olmuş ben burda biraz kıskançlık seziyorum kusura bakmayın. çalıştığı için çok sık göremiyor zaten diyorsunuz eee daha ne sorun ne komple gorumceyi hayatinizdan çıkarmak mı nedir yani derdinizi tam olarak anlamlandiramadim ben

NOT: BENDE GORUMCEYİM VE HALA OLMAK İÇİN CAN ATIYORUM ( ikizlerim var bu arada :)
GORUMCELER TOPLANMA BUTONUYUM
Bende biraz abartılı buldum bende halayım 6 yeğenim var uzaktayım göremiyorum sadece 2-3 ayda bir denk gelirse çok özlüyorum hepsini birer evladım gibi onlar.. sevmeyip kenara itsek dert sevsek ayrı dert .. neyse tek düşüncesizlikleri hastayken gelip bulaştırması ve çocuk hastayken gelip ısrarla sizde kalması

Bende biraz abartılı buldum bende halayım 6 yeğenim var uzaktayım göremiyorum sadece 2-3 ayda bir denk gelirse çok özlüyorum hepsini birer evladım gibi onlar.. sevmeyip kenara itsek dert sevsek ayrı dert .. neyse tek düşüncesizlikleri hastayken gelip bulaştırması ve çocuk hastayken gelip ısrarla sizde kalması
Siz mesela uzaktayım göremiyorum diyorsunuz ya. Bizimde uzak olma ihtimalimiz vardı ve eğer öyle olsaydı tayin isteyip yaşadığımız şehire gelecekti,planı buydu. Sevsin sevmesine lafım yok ama psikopata bağlamasın🤷

Cocuk hastayken yatili misafir kabul edemem diyemiyor musunuz?
X soyledi cumadan hastaymissin madem oyle niye deniz diye tutturdun diyemiyor musunuz?
Gorumce ise gitmemis eve gitmis neden yalan soyluyorsunuz diyemiyor musunuz?
Gorumcenin is arkadasindan iki bilgi alacaksiniz diye kendi cocugunuzu gozardi ediyorsunuz resmen

Hastalık konusunda haklısınız ama hala olarak yeğeni ile denize girmek istemesi kötü bir şey mi?

Ayrıca kadının yaşı, medeni durumu ve üstüne basa basa belirtmeye ne gerek var anlamadım?

Sizin gibi düşündüğünü bildiğim için yeğen sevmek istemiyorum. Bizde yazlıktayız yeğenlerim gelsin birlikte yüzelim diye heves ediyorum. Heves etmeye bile korktum ama Allah tan evli ve çocukluyum.

Görümceyi sevmiyor belki nefret ediyorsunuz ama o çocuğunuzun halası. Gerçekten kötü insanları sıfatı gelin,. görümce, KV vs. Ne olursa olsun ayrı tutuyorum ama halalar olarak öcü yada cadı filan da değiliz.

O size görümce hasta, işte değil diyen arkadaşa dikkat edin. Ansızın sizi satarsa ortalık fena karışır.

Diyelim ki bunları eşinize anlattınız. Size inanır mı? Sadece bilmen için söylüyorum bişey yapmak istemiyorum vereceğim tepkilerin sebebini bil diye söylüyorum derseniz size kulak verip arkanızda olur mu? Eğer cevabınız evetse o zaman eşinizle olanları ve endişelerinizi paylaşın. Görümceye bi süre mesafe koyun eve kabul etmeyin. Yok o da ablasını tutar diyorsanız bunları kanıtlayabileceğiniz noktaya kadar susun derim.

Bebeğimin sağlığı her şeyden önce gelir. Daha önce millete bu yüzden fırça atmışlığım var, dokunmayın sevmeyin öpmeyini rahatlıkla söyleyebilen biriyim. Bu cesareti de oğlum serumluk hasta olunca edindim tabi aklım başıma geldi. İleride daha farklı sorunlarla karşılaşmak için aynı cesareti edinmenizi tavsiye ederim. Sadece görümcenize karşı değil herkese karşı. Kendinize bile

Cocuk hastayken yatili misafir kabul edemem diyemiyor musunuz?
X soyledi cumadan hastaymissin madem oyle niye deniz diye tutturdun diyemiyor musunuz?
Gorumce ise gitmemis eve gitmis neden yalan soyluyorsunuz diyemiyor musunuz?
Gorumcenin is arkadasindan iki bilgi alacaksiniz diye kendi cocugunuzu gozardi ediyorsunuz resmen
Çocuk hasta değildi zorla iyileşmesini beklediler zaten gelmek için.
Diğer söyleyeceklerimin hepsine bir bahaneleri olacaktır. Yapı gereği hata kabul etmiyorlar. Hata kabul etmeyecekleri gibi kızın başına eksiyecekler. Çocuğumu göz ardı edemedigim için olayın üzerine düşüyorum zaten. Bir daha hasta olursa vs önceden bilme şansım olur belki. Anca öyle önlem alma şansım olur.

Çocuk hasta değildi zorla iyileşmesini beklediler zaten gelmek için.
Diğer söyleyeceklerimin hepsine bir bahaneleri olacaktır. Yapı gereği hata kabul etmiyorlar. Hata kabul etmeyecekleri gibi kızın başına eksiyecekler. Çocuğumu göz ardı edemedigim için olayın üzerine düşüyorum zaten. Bir daha hasta olursa vs önceden bilme şansım olur belki. Anca öyle önlem alma şansım olur.
E cocuk korona olmus nasil hasta degildi?
Nasil onlem alacaksiniz herseye bahaneleri varsa?
Yine Xten haber aldim diyeceksiniz kacari yok yani
Lutfen hasta gibi hissettiginizde gelmeyin cocugum sizden sonra hasta olursa sizden bilirim ve bu kadar kibar da konusmam diyemiyorsunuz mesela

Hastalık konusunda haklısınız ama hala olarak yeğeni ile denize girmek istemesi kötü bir şey mi?

Ayrıca kadının yaşı, medeni durumu ve üstüne basa basa belirtmeye ne gerek var anlamadım?

Sizin gibi düşündüğünü bildiğim için yeğen sevmek istemiyorum. Bizde yazlıktayız yeğenlerim gelsin birlikte yüzelim diye heves ediyorum. Heves etmeye bile korktum ama Allah tan evli ve çocukluyum.

Görümceyi sevmiyor belki nefret ediyorsunuz ama o çocuğunuzun halası. Gerçekten kötü insanları sıfatı gelin,. görümce, KV vs. Ne olursa olsun ayrı tutuyorum ama halalar olarak öcü yada cadı filan da değiliz.

O size görümce hasta, işte değil diyen arkadaşa dikkat edin. Ansızın sizi satarsa ortalık fena karışır.
Normal düzeyde olan hiç bir sevgiye lafım yok ama diğer cevaplarimi okudunuz mu bilmem küçük örnekler verdim durumun rahatsız ediciligini açıklayabilmek için. Annesi gibi davranmaya çalışıyor, uç noktalarda tepkileri var. Üstelik kendi annesi bile normal olmadığının farkında. Kızını sen onun annesi değil halasisin diye tembihlemis. Buna ihtiyaç duymuş ötesi yok.

Görümce kaç yaşında?
45
E cocuk korona olmus nasil hasta degildi?
Nasil onlem alacaksiniz herseye bahaneleri varsa?
Yine Xten haber aldim diyeceksiniz kacari yok yani
Lutfen hasta gibi hissettiginizde gelmeyin cocugum sizden sonra hasta olursa sizden bilirim ve bu kadar kibar da konusmam diyemiyorsunuz mesela
Oldu iyileşti,bizde zor da olsa iyilestik. Hemen geldiler zaten iyileşir iyileşmez. Her gün soruyorlardı bugünde mi iyilesmediniz diye. En azından hasta olduğunu duyarsam bi bahane uydururum. Ben hasta gibiyim bulaşır gelmeyin derim ne biliyim bişey bulurum. Normalde hasta gibi hissediyorsanız sakın ha sakın gelmek yok diye eşim de bende doğduğundan beri tembihliyoruz zaten ve muhtemelen bu nedenle yalan söylediler.

45

Oldu iyileşti,bizde zor da olsa iyilestik. Hemen geldiler zaten iyileşir iyileşmez. Her gün soruyorlardı bugünde mi iyilesmediniz diye. En azından hasta olduğunu duyarsam bi bahane uydururum. Ben hasta gibiyim bulaşır gelmeyin derim ne biliyim bişey bulurum. Normalde hasta gibi hissediyorsanız sakın ha sakın gelmek yok diye eşim de bende doğduğundan beri tembihliyoruz zaten ve muhtemelen bu nedenle yalan söylediler.
Ben olsam bu konuyu esime soyler meseleyi buyuturdum hasta olduklarini sakliyorlar dusuncesiz insanlar diye
Onlarin da yuzune vurur saglam bi mesafe koyardim

45

45 yaşındaysa kesin söyle kocana. Bak kocan senin annene neler neler diyordu, senin eline koz geçmiş kullan. Şimdi yutup, sonra bu konuları açarsan sana faydası olmaz.

25-30 yaş arası olsaydı ailesi "ama o genç cahil" der olayı kapatırdı, ama 45 yaşındaki yetilkinin yanlışını kimse kapatamaz.

Sen o kadar hasta oldun, bebek oldu niye? Bir tane eşeğin, eşekliğinden dolayı.

Diyelim ki bunları eşinize anlattınız. Size inanır mı? Sadece bilmen için söylüyorum bişey yapmak istemiyorum vereceğim tepkilerin sebebini bil diye söylüyorum derseniz size kulak verip arkanızda olur mu? Eğer cevabınız evetse o zaman eşinizle olanları ve endişelerinizi paylaşın. Görümceye bi süre mesafe koyun eve kabul etmeyin. Yok o da ablasını tutar diyorsanız bunları kanıtlayabileceğiniz noktaya kadar susun derim.

Bebeğimin sağlığı her şeyden önce gelir. Daha önce millete bu yüzden fırça atmışlığım var, dokunmayın sevmeyin öpmeyini rahatlıkla söyleyebilen biriyim. Bu cesareti de oğlum serumluk hasta olunca edindim tabi aklım başıma geldi. İleride daha farklı sorunlarla karşılaşmak için aynı cesareti edinmenizi tavsiye ederim. Sadece görümcenize karşı değil herkese karşı. Kendinize bile
Eşim bu konuda arkamda durur ama arkamda durmakla kalmaz büyük olay çıkarır çünkü çocuğun hastalanması konusunda çok hassas. Ama sorun şu ki adım gibi eminim inkar edip bi kılıf uyduracaklar. Kızdan duydum desem bile belki kızı yalancilikla suclayacaklar.

Görümcenizin arkadaşı çok fena.
Çocuğunuz hasta olduğunu biliyor belli ki görümce söylemiş yine de aa görümce cumadan hastaydı diyor,size duyursun da ortalık karışsın diye.
Mesai saati konusunda da “Görümcem mesaiye gitti,sen de gittin mi” dediğinizde yoo ben gitmedim demiyor sadece.
Sizin konuştuğunuz da bir şekilde gidiyordur eğri veya doğru.
Kadının doğru söylediği de meçhul yani neden hemen ona inanıyorsunuz ki.
Böyle bir insanla iki üç görüşmede telde sohbete geçecek kadar iyi anlaşmanız ilginç geldi.
Çekmişsiniz birbirinizi demek ki

Görümcenizin arkadaşı çok fena.
Çocuğunuz hasta olduğunu biliyor belli ki görümce söylemiş yine de aa görümce cumadan hastaydı diyor,size duyursun da ortalık karışsın diye.
Mesai saati konusunda da “Görümcem mesaiye gitti,sen de gittin mi” dediğinizde yoo ben gitmedim demiyor sadece.
Sizin konuştuğunuz da bir şekilde gidiyordur eğri veya doğru.
Kadının doğru söylediği de meçhul yani neden hemen ona inanıyorsunuz ki.
Böyle bir insanla iki üç görüşmede telde sohbete geçecek kadar iyi anlaşmanız ilginç geldi.
Çekmişsiniz birbirinizi demek ki
Kaynana bunla konuşurken cerende yanımda demiş o da o yüzden zaten biliyorum sanmış. Evet yanındaydım ama ne konuşuyor duyacak mesafede değil ve dikkatimi çekmişti kaynana ağzını kapatarak fısır fısır konuşuyordu,sonra çıktı ortaya sebebi. Mesaiye gelince de kız mesai yok ki dedi direk,olmadığı için şaşırdı o yüzden gitmedim diyip kapatmadı konuyu. Ayrıca 2-3 görüşmeye samimi oldum demedim daha fazla gorusmuslugumuz var. Benim konuştuğum giderse de duymalarindan endişe edeceğim birşey yok. Her ihtimale karşı temkinliyim zaten.

Eşim bu konuda arkamda durur ama arkamda durmakla kalmaz büyük olay çıkarır çünkü çocuğun hastalanması konusunda çok hassas. Ama sorun şu ki adım gibi eminim inkar edip bi kılıf uyduracaklar. Kızdan duydum desem bile belki kızı yalancilikla suclayacaklar.
Aynı şekil bunları diyerek eşinizi sakinleştirip önlem almak istediğinizi huzursuzluk istemediğinizi söyleyin. Gerekirse sakinleşene kadar telefonları falan saklayın. Arayamasın. Kız zor duruma düşücektir muhtemelen sizinle arkadaşlığını da sınırlandırır söyliyim. Söyleyeceksiniz bile gerekirse kıza bunu senden duyduğumu bilmelerinin önemi var mı diyerek fikrini alın.

En kesin yok eşinizle görüşüp bahanelerinize destek çıkmadıyla görüşmeyi azaltmak. Yeri gelince mesela annesi yatırsın falan diyosa annesi benim sen halasısın diye çıkışın. Rahatsızlığınızı belli etmezseniz kendini düzeltmesi gerektiğini nerden bilecek?

X