Tam boşanacağım bir gülme geliyor.

Almadı henüz. Dün, bugün gidip alacağını söyledi ama bir şekilde gitmeyecek yine. Ya işten geç çıkacak ya başka bir işi çıkacak. Çünkü gönlü yok uğraşmaya. Ona göre fiziksel bir sorun yok psikolojik bir durum. Böyle olduğunu düşünüyor.

Evliliği ben sevemedim zaten. Eşimden bağımsız olarak keşke evlenmeseydim diyorum ama eşimi düşününce keşke eskisi gibi olabilsek diyorum.

Cözümü bilmem ama su kadınla bile yapamayan adam,daha da iliski dusunmesin:)
Kadın derdini bile full nese anlatmıs helal olsun:)

Güleryüz eşimin elindeki tek kozu zaten. Bunun olmadığını o yüzden değiştiğini söylüyor. Güleryüzlü olsam eskisi gibi, o da değişirmiş öyle söylüyor. Ancak ben ondan bir çaba görmeyince gülesim de gelmiyor.

Oğlum Park bahçe gibi yerlerde mutlu aslında. Tabi yine peşinde koşmak gerekiyor. Açıkçası şu anda hadi hep beraber sosyalleşelim diyecek modda da değiliz. Öyle bir gerginlik ve kopukluk var ki, böyle bir şey yapınca daha da Geriliyoruz. Bana göre önce o oğluyla zaman geçirip aradaki buzları eritmeli. Ben olmadan. Ben olursam onun hallerinden ve hadi eve gidelim demesinden geriliyorum.

Ben oğlak burcuyum bence de burçla alakası yok. Çünkü sorumsuzluğa asla tahammülüm YOK:)

ama işte dün gönderdin bugün de göndermelisin

eşin ertelemeyi havlu atmayı seviyor

çocuk büyüyünce babası oluverir

emek vermek zorunda

bak emek verse iyi olur değil zorunda

evet 10 dakika dayanıyorsa 10 dakika götürsün

geri getirmeyi başarmış zira çocukları dışarıdan getirmek zor asıl:)

arabanın önüne atlıyorsa arabasız yere götürecek bir dahakine

boş bir tarla bulsun çocuk biraz koştursun

oğlun ekstra zor ama neden bu ekstra zorluğu sadece sen çekesin ki o da kendini törpüleyecek alışacak kabullenecek

gerekirse oğluna kızacak da onunla ilişkisi o temele dayanacak

çocuk her bir ebeveynin sınırını bilir ona göre davranır zaman geçirirse ilişkileri oturur

ha bu arada çocuk gezdirmeye giderken telefonu evde bırakacak :))))

mesela biraz büyüyünce çocuk anlatacak babamla evde kalmak istemiyorum çünkü benimle oynamıyor telefona bakıyor diyecek

bak oğlum 8 yaşında o bile babasına televizyonu kapatıp öyle oyna benimle diyor ve dediğini yaptırıyor

Tutkusu var aslında. Kendisi at yarışına ve iddiaya tutkulu. Yerine bir şey koyamadığı için de tutkusu yok haliyle. Bıraktığından beri yürüyen bir ölü. Bir de basketbola çok ilgili o kadar. Başka da bir gayesi yok şu hayatta.

Idrakyollariiltihabi , merhaba gelecekteki halim :) Çocuğum olmasa evli olmazdım diyorsun ama çocuğun olmasa bunları da yaşamazdın muhtemelen. İnsanın dünyası tersine dönüyor bence. En analık duygusu olmayan, keşke evlatlık versek diyen ben bile bir şekilde kotarmaya çalışıp üstün sabır gösteriyorum ama güya çocuğu isteyen, benimseyen eşimde tahammülsüzlük diz boyu.
Eşinin oğluyla yalnız vakit geçireceğini zannetmiyorum, ne oğlun bunu ister ne eşin ve daha çok gerilip birbirlerinden uzaklaşırlar bence. Bu konuda sanki senin toparlayıcı olman gerek(her konuda olduğu gibi ). Ne bileyim üçünüz bir şey yaparken önce tuvalete gidiyorum siz devam edin gibi yalnız bırakmalarla başlayıp süreyi uzatabilisin.

İyi de öyle filmlerdeki gibi bir anda libidolarımız tavan yapıp ardından tutkulu bir sevişme ile seks yapılmıyor ki. Önceki gün boşanmaktan bahsederken nasıl sevişeyim, adapte olayım duruma. Kendisi dümdüz bir insan üzerinde düşünmez. Ancak ben önceki gün "şu kadar nafaka verse onu kreşe ödesem, gelirim şu kadar olsa" diye hesap yaparken sevişmeye meylim olmuyor haliyle.

Kararlı değilim evet o yüzden konu açıp objektif yorumlar okumak istedim.

ama sizin bu hesaplarınızı adam biliyor mu? söylediniz mi?

Bir an eşim konuşuyor sandım. Onun cümleleri bunlar. Ben ne yaptım derseniz uzun zamandır bir şey yapmıyorum. Çünkü ortak çocuğumuzun sorumluluğunu birlikte üstlenmiş olsaydık bir şey yapmaya halim ve isteğim olurdu muhtemelen.

Çocuğu kreşe gönderiyor ama. Katkısı bu.

Kadınlığımı kaybetme hususunda hak verebilirim eşime sadece. Uzun süredir sadece anneyim. Kadın değil. Bir de geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı fazla erkeksi bir hale büründüm. Bu da etkilemiş olabilir cinselliği.

Offf okurken ben bile boşandım bu ilişkide bir karaktermiş gibi. Gerçekten boşanmak iyi gelecek şöyle bir hayal ettim de hiçbir şekilde keyif almadığım, görünce geldi yine tipini s... karikatürü aklıma gelecek biriyle olmaz. İtiş kakış zaman kaybı yaşamak istemezdim. Hayat kısa kuşlar uçuyor sizin ki ölmüş olsada.. Umarım en güzel kararı en kısa vadede verip yolunuza devam edersiniz..

Sen ne zaman konu acsan , kafamda bir hayal beliriyor , senle oturmusuz bizim salonda elimizde kahveler tam uzun uzun dertlesicez , kafamizi ceviriyoruz senin canavarla benim canavar mitfak dolaplarinin tepesine tirmaniyor ,sonra aliyor beni bir gulme , hayallerimde bile kurtulamiyorum bu sipadan diyorum :)

Dun seninkinin tersi bir mevzuyu yasadim ben idrak , esim aldi sazi eline saatlerce konustu , son zamanlarda cocuktan dolayi ne kadar bitik oldugumu , stresimi onlara da yansittigimi , bu gerginligin hepsini mahvettigini vs vs
Tek istesigim eskisi gibi olman , sakin , huzurlu ve guleryuzlu dedi
Tabi ben icimden ulan ben neler yasiyorum , yine benden neler bekliyorsunuz diye gecirdiysem de sadece dinledim peki dedim
Simdi , dun oglen itibariyle yuzumde yapmacik bir gulumseme ile dolasiyorum , sinirlenmiyorum , cok sakinim , dun gece mila tum evi yikadi , sandalyelere meyva suyu doktu , evin her yeri patlamis misirlarla dolu , oyun hamuru ayaklarina yapismadan evde adim atilmiyor ama ben yuzumde gulumseme ile sakin sakin oturuyorum

Demem o ki , bu erkek milleti niyeyse bizlerin ruh halinden cok etkileniyor , dunden beri esim de oglum da pamuk gibi , ben sakin ve guleryuzluysem hic problemleri yok , ama sonunda ben ne olucam orasi muamma

Pırasa konusunda ilk o başlattı ama :) ben adım atmıyorum epey zamandır. Enerjimi emiyor çünkü. Aman kim gidecek kim yapacak boşver diyerek.

Eski meseleleri önüne sürmüyorum ama güvenemiyorum da. O yüzden sürekli hesap soran, sorguya çeken bir halim var istemesem de.

Ya ama fark şurada o sizin davranış şeklinize pırasa espirisi yaparken siz adamın elinde olmayan sağlık problemiyle dalga geçiyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…