Süper annelersiniz

slm kızlar
bu gün benim doğum günüm.sırnaşık şey
inşallah bu yıl hayırlısıyla hamile kalırım :ecrin_bebek:ve sağlıklı bi bebek alırım kucağıma.:emir_bebek:
23.09.1981 doğumluyum.28 yaşındayım demek çok zor olucak.:1shok:
walla çok büğüdüm be.:roflol::roflol:

doğumgünün kutlu olsun canım.yeni yaşın sana sağlık mutluluk ve şirin bir bebek getirsin umarım.

Canım ben bu olumsuzlukları yaşamadım şükür, sancı evresi zordu ama doğum masası rahattı ,doğumdan bir saat sonra da taburcu oldum , hiç yatmadım , iki gün ağrı kesici fitil kullandım dikişlerimin ağrısını da hissetmedim, mesai arkaaşlarım hep sezeryan oldu, uyanır uyanmaz çoğunun yanında bulundum ve hallerini görünce illaki normal dedim ama bu işler planlamayla olmuyor , benim ve bebişim için hangisi sağlıklı olacaksa öyle olsun, ikinci doğumlarda sancı evresi daha kısa sürüyormuş , belki bu defa rahim açılması daha hızlı olur, bir ümit işte :bbo:

Aregoncum sen sezeryan olupta zor durumda gördüğün arkadaşlarındanda kötü etkilenmişsin normal istemişsin banada normali çok kötü geliyor ama tabiki seçme şansıda yoksa , normal yaparsın heralde bizde sizlere bol bol dua ederiz çabuk ve kolay kurtulmanız için canım:1hug::dance:

slm kızlar
bu gün benim doğum günüm.sırnaşık şey
inşallah bu yıl hayırlısıyla hamile kalırım :ecrin_bebek:ve sağlıklı bi bebek alırım kucağıma.:emir_bebek:
23.09.1981 doğumluyum.28 yaşındayım demek çok zor olucak.:1shok:
walla çok büğüdüm be.:roflol::roflol:

Doğum günün kutlu olsun canım:içelim:
hayatta sevdiklerinle beraber hep mutlu yaşa, iyi yaşa canım
ay ne kadarda büyükmüşsün:roflol::roflol::roflol:

valla arkadaşlar aklı olan sezaryen olsun.normal doğum öyle kolay bişey değil.hele ilk doğumsa.korkutmayayım kimseyi ama öyle pırt diye falanda çıkmıyo çocuk oradan.sezaryen olun en temizi ha ertesi gün kalkmazsınız ayağa öbür gün kalkarsınız ama daha az acı çekeceğiniz kesin.

kizlar ben epiduralli normal dogum yaptim. anlatacak biseyim yok su an bunlari yazarken nasilsam dogumda da oyleydim. igneyi vurdular 1 dakikada. sonra arada uyudum uyandim esim yanima geldi bi suru sey giydirmisler bone falan ona cok guldum elimi tuttu romantik takildik. bi ara hadi dediler. aldilar sedyeye dogumhaneye gittik. dua ederken heyecanlandim bana musluiman misin diye sordu hemsireler evet dedim duygulandilar orda aciik agladik :)
it dediler yalan olmasin 3 5 kere ittim cikti benim askim.
eve geldim iste 2 gun sonra mi ne. camasirlari yikadim astim utuledim. yalnizdim kimsem de yoktu . hicc bi zorluk cekmedim.
lazim olsa 10 kere dogururum boyle. nne kestiricem karnimi kat kat ? epidural varken . zaten epiduralsiz dogurmak narkozsuz dis cektirmek gibi bise
urdun gibi yerde butun arap karilar epiduralli doguruyo her sene bi tane :)
tavsiye ederim hepinize. hatirladigim tek sey yavrumun ingaaaaa diye bagirisi masmavi de kordonu vardi. cikinca kafayi kaldirip bakmistim. aman ne kadar buyuk bi agiz demistim kendi kendime !! :))yerim o agzini onun.
cok zevkliydi dogum! harika bir tecrubeydi

esim de sonuctan cokkkkk memnunn ! hani kafasinda soru isareti olanlar icin diyorum

Merhaba kızlar ben yokken ooo neler neler olmuş oku oku bitiremedim valla.Umarım hepiniz iyisinizdir.Serdalın da kızı oluyomuş.Gerçekten bizde var bişeyler.Bu sene çevremdeki hamilelerin çoğunun bebesi erkek ama bizim topiğe uğramıyo bu erkek bebeler.Ne yapalım onlar bizi istemezse bizde onları istemeyiz.Komşum bugün yarın doğuracak oğlu olacak .Adetten hemen sonra hamile kaldığımdan eminim diyor hatta doktorda doğrulamış bunu.4 gün adet oluyomuş 6 yada 7 .gündü diyo.Seyrek ilişkiyi o da doğruluyor.

Ben de doğumumu epidural sezeryan olarak yaptım hiç problem yaşamadım .Eşimde benimle birlikteydi doğumda.Normal doğuma hazırlayamadım kendimi.Benden kısa süre önce arkadaşım kötü bir doğum deneyimi yaşamıştı ondan etkilendim galiba.Doktorumla konuştum o zaman sezaryen yapalım dedi.Bu seferde uyuyup uyanamama korkusu sardı.Doktorun yeni önerisi epidural oldu.Ben hemen atladım aslında fazlaca bilgim yoktu bundan 8 yıl önce çevremde bu şekilde doğuranda yoktu.Uyumayacaktım ve normalde doğurmayacaktım çok cazip geldi.Risklerinin olduğunu ve bütün ayrıntıları konuştuk aklıma yattı.Hiç pişman olmadım.8yıldır ne dikiş yerimde ne de belimde iğne yapılan yerde problem olmadı.Bünyeye göre değiştiğini söylüyorlar ama yinede tavsiye ederim.Kardeşimde benim tavsiyemle yaptırdı o da hiç problem yaşamadı.

offf fionaa yaa sendemii yapma canimm ne kadrr mantiksiz biseyy
okadinn dmekk cook erkenn yumurtlamiss
yaa kafayi yiceùmmm
nasil reglden sonra gebe kaliniyoo birak oglannii
gebe nasil kaliniyorr
neysee iyice canim sikildii artikk hic biseyi neticeye baglayamiyoruzzz:mymeka:

ya zaten bana da mantıklı gelmiyor bu orkidem.Ben yumurtlama zamanını bularak hamile kalmayı planlıyorum.3-4 aydır ateşimi ölçüyorum az çok tanıdım vücudumu.Zaten adetten sonra hamile kalma durumu olmaz bende.Bi de ovulasyon kiti alcam bu ay öyle denemeye devam etcem.Yani ben sizin yeni deneğiniz.Bakalım sonuç ne olacak tabi hamile kalabilirsem:Saruboceq:

kizlar ben epiduralli normal dogum yaptim. anlatacak biseyim yok su an bunlari yazarken nasilsam dogumda da oyleydim. igneyi vurdular 1 dakikada. sonra arada uyudum uyandim esim yanima geldi bi suru sey giydirmisler bone falan ona cok guldum elimi tuttu romantik takildik. bi ara hadi dediler. aldilar sedyeye dogumhaneye gittik. dua ederken heyecanlandim bana musluiman misin diye sordu hemsireler evet dedim duygulandilar orda aciik agladik :)
it dediler yalan olmasin 3 5 kere ittim cikti benim askim.
eve geldim iste 2 gun sonra mi ne. camasirlari yikadim astim utuledim. yalnizdim kimsem de yoktu . hicc bi zorluk cekmedim.
lazim olsa 10 kere dogururum boyle. nne kestiricem karnimi kat kat ? epidural varken . zaten epiduralsiz dogurmak narkozsuz dis cektirmek gibi bise
urdun gibi yerde butun arap karilar epiduralli doguruyo her sene bi tane :)
tavsiye ederim hepinize. hatirladigim tek sey yavrumun ingaaaaa diye bagirisi masmavi de kordonu vardi. cikinca kafayi kaldirip bakmistim. aman ne kadar buyuk bi agiz demistim kendi kendime !! :))yerim o agzini onun.
cok zevkliydi dogum! harika bir tecrubeydi

esim de sonuctan cokkkkk memnunn ! hani kafasinda soru isareti olanlar icin diyorum

İlkdefa bu kadar kolay bir normaldoğum hikayesi okudum çok şaşırdım.Epidurelli normal doğum ne demek bilmiyorum ama bölgeyi iğne ile uyuşturup doğuma başlanması diye düşündüm.Bu türkiyede ki normal doğumlar niye öyle yapılmıyor , kadınların her tarafı paramparça 20- 30 dikişli insanlar bile oluyor suni sancı şu bu derken 24 saat sürüyor sancının başlamasından çocuğun doğumuna kadar kadınlar mahfoluyor o kadar acıyı çekmedende parçalanmadanda pekala sezeryanla olabilir.

Benim ablam ilk çocuğunu normal doğum yaptı ikincisini doktoru gerekli olduğu için sezeryan yaptı .her zaman söyler ben delimiymişim birincide bana biri söyleseydi akıl verseydi ne kolaymış sezeryan diye ama herkesin kendi fikri tabiki.

cok guzel fioanacimm uc dort ay tekiplemissinn ne mutlu sanaa
kac gund ebir regl oluyosun ve tahminince kacinci gun gidakliyonn

slm çanım valla hızınıza yetişemiyorum ben işlerimi bitirim pc nin başına oturamiyorum maşallah sizlere görüşmek üzere iyipaylaşımlara.s.

Merhaba kızlar ben yokken ooo neler neler olmuş oku oku bitiremedim valla.Umarım hepiniz iyisinizdir.Serdalın da kızı oluyomuş.Gerçekten bizde var bişeyler.Bu sene çevremdeki hamilelerin çoğunun bebesi erkek ama bizim topiğe uğramıyo bu erkek bebeler.Ne yapalım onlar bizi istemezse bizde onları istemeyiz.Komşum bugün yarın doğuracak oğlu olacak .Adetten hemen sonra hamile kaldığımdan eminim diyor hatta doktorda doğrulamış bunu.4 gün adet oluyomuş 6 yada 7 .gündü diyo.Seyrek ilişkiyi o da doğruluyor.
merhaba fionacigim naber canim valla feyzanin yöntemini birisi denesin yahu regelden sonra hamis kalsin.ben denerdim ama benim son sansim kizlar.3 yeterli.lütfen bence dogru yahu.ben 2 sindede regelden hemensonra kalmadim biliyorum.orkidem sen 2 öyle dene sence'???sen bilirsin canim??kaydirigubbakcemile5

benimilkim normal dogumdu 4 saate dogum bitti.tabiki önce sanci cekdim of of of.2. sezeryandi 2 dakika gecmeden bir baktim ki yavdum cikdi ay cok güzeldi hic agri falan yoktu.ama sonrasi kötü oluyor sezaryanin cok 2 gün agri cekdim hemide cok.o bu yana dönemiyordum cok kötü.Allah nasip ederse 1 daha normal dogum istiyorum..........

merhaba kızlar
aslında epidural doğuma devlet hastanelerinde para ödenmiyor ama artık türkiyede normal doğum çok azaldı hep sezeryan yapılıyor doktorunda kolayına geliyor adam 9 ay hastayı özelinde takip ediyor mecbur gidecekgece 4 te hasta arıyor doğuruyorum diye ki hastası 1 değil yüzlerce hangi biriyle uğraşsın planlıyor sezeryan gününü alıyor bebeği....bende sezeryan oldum ama sezeryanda zor değil yani ben çok rahat geçirdim

merhaba fionacigim naber canim valla feyzanin yöntemini birisi denesin yahu regelden sonra hamis kalsin.ben denerdim ama benim son sansim kizlar.3 yeterli.lütfen bence dogru yahu.ben 2 sindede regelden hemensonra kalmadim biliyorum.orkidem sen 2 öyle dene sence'???sen bilirsin canim??kaydirigubbakcemile5

Ezgincim feyzanın yöntem pek aklıma yatmadı benim.Yani mantıklı gelmiyor.Belkide bu yöntem regl dönemi uzun süren bayanlar için tutabilir çünkü 10 gün sürüyorsa 3-4 gün içinde yumurtlamanın gerçekleşme ihtimali var.O yüzden pek düşümmüyorum bu yöntemi denemeyi.

ben de sunu gozlemledim: cinsel istegi cok olan, ya da oyle demeyeyim de, sIk bosalan erkeklerin kiz cocugu oluyor. ben artik buna iyice inanmaya basladim.

cok guzel fioanacimm uc dort ay tekiplemissinn ne mutlu sanaa
kac gund ebir regl oluyosun ve tahminince kacinci gun gidakliyonn

Orkidem ortalama 27-30 günde regl oluyorum.Yumurtlamamda 14.ve15.günlere rastlıyor.Adetlerim oldukça düzenli fakat ağustos ayında benim tesbitime göre yumurtlamadım çünkü ateşimde belirgin yükselme olmadı.Adet döneminde ısım36.2 civarlarında iken en fazla36.4 oldu.Halbuki benim diğer aylarda 36.9 hatta 37bile oluyordu.Araştırdım kadınlar bazı aylarda yumurtlamadan pas geçebiliyorlarmış ama yılda en fazla 2 ay olabiliyormuş bu durum.

Canım benim çok haklısın, rabbim izin vermezse hiç birşey olmuyo değil kız erkek, bebek sahibi olmayı nasip edecek mi onu bile bilmiyoruz.Takvimim bitmedi canım aralıkta bitecek ama artık fazlaca güvenmiyorum sanki denememin manası yokmuş gibi geliyor bu ay son kez denerim belki çünkü yumurtlama günlerimle çakışıyor gibi.Canım tabi sizin hayal kırıklıklarınızı gördümya ben artık herşeye hazırladım kendimi.Sizler bizim önümüzde örnek oldunuz keşke istediğimiz gibi sonuçlansa idi ama ne yapalım bundada vardır bir hayır.Serdalcim sakın çevrende söylenenleri kafana takıp üzülme tatlım.Ben kız annesi olmak bir ayrıcalık bunu yaşayınca daha iyi anlıyacaksın.Sende onunla genç kızlık günlerine geri döneceksin giyimiyle kuşamıyla ,cadılıklarıyla,bilmiş bilmiş sözleriyle evinizin bitanesi olacak .

bence de kiz cocuk gibisi yok. tabii cocuktan cocuga degisir, genelleme yapmamak lazim ama benim gozumun onunde iki ornek vardi: iki tane teyzem var, birinin 5 tane oglu, digerinin de 3 tane kizi var. oglu olan teyzem tek odali bir barakada tek basina yasadi, akciger kanseri oldu. hasta olana kadar ogullarindan hicbiri onunla ilgilenmedi, hepsi de karilarinin agzina baktilar ve karilari da teyzemi bir kenara attilar. mumkun oldugunca biz yegenleri yaninda olmaya calistik. bu erkek evlatlar annelerini kandirip elinden, dedemden ona kalan evi aldilar, "ustune para koyup sana daha guzel ev alacagiz" diye sattilar, sonra da parasini bir guzel yediler. babalarinin (kocasinin demiyorum cunku adam teyzemin ustune bir daha evlendi, gozu kor olsun, hic arayip ihtiyacin var mi diye sormadi) iki katli evinin ust katinda bir oglu alt katinda bir oglu otururdu da, teyzem de bu evin bahcesindeki o tek gozlu barakada yasardi, bir gun olsun yemege cagirmazlardi.. senağlama off oyle acikli bir hikaye, yazacak o kadar sey var ki, bu kadarla kalsin.. 3 kizi olan teyzemin ise kizlari gozunun icine bakar, "annem birsey istese de yapsak" diye.. kizlar daha duygusal, daha bagli oluyorlar. ya da benim gordugum kizlar oyle..

bence de kiz cocuk gibisi yok. tabii cocuktan cocuga degisir, genelleme yapmamak lazim ama benim gozumun onunde iki ornek vardi: iki tane teyzem var, birinin 5 tane oglu, digerinin de 3 tane kizi var. oglu olan teyzem tek odali bir barakada tek basina yasadi, akciger kanseri oldu. hasta olana kadar ogullarindan hicbiri onunla ilgilenmedi, hepsi de karilarinin agzina baktilar ve karilari da teyzemi bir kenara attilar. mumkun oldugunca biz yegenleri yaninda olmaya calistik. bu erkek evlatlar annelerini kandirip elinden, dedemden ona kalan evi aldilar, "ustune para koyup sana daha guzel ev alacagiz" diye sattilar, sonra da parasini bir guzel yediler. babalarinin (kocasinin demiyorum cunku adam teyzemin ustune bir daha evlendi, gozu kor olsun, hic arayip ihtiyacin var mi diye sormadi) iki katli evinin ust katinda bir oglu alt katinda bir oglu otururdu da, teyzem de bu evin bahcesindeki o tek gozlu barakada yasardi, bir gun olsun yemege cagirmazlardi.. senağlama off oyle acikli bir hikaye, yazacak o kadar sey var ki, bu kadarla kalsin.. 3 kizi olan teyzemin ise kizlari gozunun icine bakar, "annem birsey istese de yapsak" diye.. kizlar daha duygusal, daha bagli oluyorlar. ya da benim gordugum kizlar oyle..

İşte Arkadaşım Hayılısı dediğimiz olay bu ;
Rabbim işeyi layık görüyorsa mutlak ve mutlak vardır bir bildiği,
Şimdi Oğlum oldu diye böbürlenenler belki bunu yaşayacaklar bilemeyiz
o yüzden sadece bir taraftan bakmamalıyız değil mi???

X