Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kan sulandırıcı ne içiyorsun canım doktorum bana da coraspin yazıcam dedi sonra da hiç içme bunu bol bol kivi ye yeter dedi acaba bende kullansam mı

Hala geç kalmış sayılmazsınız bugün seneyib

Haklisin, ama kadinla erkek cok farkli. Bence de cicek yerine davranislarina dikkat etmesi cok daha onemli. Ama soyle dusun, farkina varmis ve en azindan cicek alarak seni yumusatmak istemis. Kari koca olunca sen ben kalmaz artik. Problem senden de kaynalanabilirdi. Sonucta Allahtan gelen bir rahatsizlik var, hicbirimizin elinde degil. Suclayici olma, hatta daha da sevkatli yaklas ve yardimci ol. Erkeklerin problemi bize gore cok daha kolay cozuluyor diye biliyorum. Herseye ragmen sorun erkekte bile olsa, surec kadinin uzerinde. Asilama, tup bebek, ignesi, hormonu, filmi, muayenesi malesef. Kadin olmak basli basina zor zaten. Bu surecte Iki taraf da birbirine karsi anlayisli olmali. Konusarak, hislerini paylasarak ortak noktada bulusabilirsiniz eminim. Birbirinize destek olun. Ben hormon alinca depresyona giriyorum resmen, esime idare et, alttan al, elimde degil diye basta uyardim. Bu ay daha rahat atlatiyorum.

Folik asit fazlaysa ve mide bulantısı yapıyorsa 1-2 ay ara vermek gerekmiyor mu doktorunuz devam edin dediyse edin tabi ama fazla cıkınca biraz ara verin diyolar fazlası da down sendromuna neden oluyormus diye biliyorum

Folik asit fazlaysa ve mide bulantısı yapıyorsa 1-2 ay ara vermek gerekmiyor mu doktorunuz devam edin dediyse edin tabi ama fazla cıkınca biraz ara verin diyolar fazlası da down sendromuna neden oluyormus diye biliyorum
Evet duymuştum çok sağolun 3 haftadır kullanmıyorum bende cumartesi randevum var doktoruma danışacağım

Bende bunu yaşayan tek benim sanıyordum biz biraz bunaltmış olabilirmiyiz eşlerimizi her ay bir görev gibi yumurtlama oldu çatlama oldu hayır bugun olmaz yarın olması lazım vs vs akşam perdeleri indiriyorum ürkek bi ses tonuyla diyor ki perdeleri niye kapatıyorsun kahkaha attım resmen rahat ol bugun ilişki günü değil diye ve biz bunu 4 yıldır yasıyoruz bir süre sonra insan afedersin zevk için değil görevmiş gibi yaptığı için zor geliyor. sizi bilmiyorum ne kadardır uğrasıyorsunuz ama hak veriyorum artık biraz salmak laızm belkide neticede bebişlrrimizin doğacağı gün saat belli biz acele ediyoruz

Kızlar günaydın bugün temizlendim ve ilk ovulasyon testimi yaptım şair burda ne demek istemiş sizce? 12:30 ve sabahtan beri de hiç sıvı almadım

Eklentiler

• 08ED8756-FAF4-4977-BBC0-BDDBBD537CFC.jpeg
    95,1 KB · Görüntüleme: 44
Kan sulandırıcı ne içiyorsun canım doktorum bana da coraspin yazıcam dedi sonra da hiç içme bunu bol bol kivi ye yeter dedi acaba bende kullansam mı
Benim genetik sonuçlarımda pıhtılaşma (hafif düzey) çıkınca coraspin başladık. 7-8 aydır içiyorum ben. Zaten bacağımdaki ana toplar damarım alınmıştı benim ameliyatla yıllar önce. Meğerse pıhtılaşma varmış ama bana gebelik kayıplarına kadar kimse bişey demedi.

Nasıl yaaa iki gündür boğazım ağrıyor diye içiyorum ben bir bardak ay bırakayım mi o zaman gebelikte güvenli diyorlar ama
Canım genel olarak bitki çayları önerilmiyor kara çayda öyle kahve içeceksen de kafeinsiz olanlar var onlardan kullan benim bebeğimin ritim bozukluğuna neden olmuştu günde 2 fincan kahve tüketiyordum

Cnm bana doktor folbiol vermisti. Bulantim vardi, sonrasinda mide sikayetim de oldu. Ilaci birakinca ilactan oldugunu anladim. Ben de solgar aldim. Cok rahat kullandim. 100luk tablet. Fakat 2-3 ay kullanfiktan sonra bulanti tekrar basladi, baya da siddetliydi, hamileyim sandim. Folik ve b12 cok yuksek cikti tahlilimde. Doktor birsey demedi ama fazlasi bulanti yapiyormus bi de otizmle iliskilendiren calismalar var. Biraktim ben kullanmiyorum. Bulantim da kesildi. Baska marka kullanabilitsin ya da yuksekse doktoruna danisabilirsin.

Ben regl oldum kızlar
Sizlere bol şans diliyorum hamile arkadaşlarımı tebrik ediyorum tekrardan

Nasıl yaaa iki gündür boğazım ağrıyor diye içiyorum ben bir bardak ay bırakayım mi o zaman gebelikte güvenli diyorlar ama
Vala canım arkadasa da dedim yengem hamileyken doktoru söyledi doktorun yalancısıyım icmiyorum o yuzden yumurtlama günlerinden sonra bir umut..

Canım genel olarak bitki çayları önerilmiyor kara çayda öyle kahve içeceksen de kafeinsiz olanlar var onlardan kullan benim bebeğimin ritim bozukluğuna neden olmuştu günde 2 fincan kahve tüketiyordum
Çok üzüldüm canim Allah bu üzüntüleri unuttursun hepimize ben de talihsiz şeyler yasadim çok pimpirikliyim o yüzden turk kahvesi günde en az 2 içiyorum ben çatla aram yok bitki çayı da sevmem ama su an beklemedeyim diye ilaç almamak için içiyordum ıhlamuru da daha kotu olup ilaca mecbur kalmayayım diye gerçi ne kadar dikkat etsek de nasipte ne varsa o oluyor millet hamile oldugundan habersiz neler yapıyor da yine bir şey olmuyor iste bizim kaderimizde varmış diyorum artik Allah çektiğimiz sıkıntıların mükafatını versin inşallah

Vala canım arkadasa da dedim yengem hamileyken doktoru söyledi doktorun yalancısıyım icmiyorum o yuzden yumurtlama günlerinden sonra bir umut..
Doğrudur kuzum yeşil cay adacayi zararlı biliyordum da ıhlamuru bilmiyordum temkinli olmakta fayda var tabi ben de içmem artik netlesene kadar sağ olasın

Doğrudur kuzum yeşil cay adacayi zararlı biliyordum da ıhlamuru bilmiyordum temkinli olmakta fayda var tabi ben de içmem artik netlesene kadar sağ olasın
Kekik ve limonun fazlası da öyle gecen sene arkadas dusuk yaptığında öğrendik onu da baya sasırmıstım limona mesela c vitamini olarak suya katar iceriz ama dusuge neden oluyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…