Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet kuzum eşimin varikosel i vardı evlendiğim izde tesadüfen öğrendik bir sene bekledik sonra Ankara ibni Sina da ameliyat oldu değerleri düzelmeye başladı ama yavaş yükseliyor du bizde Antep te murat hocayı bulduk o da tesadüfen oldu sonra ilaç iğne vitamin tedavisi yazdı ileri hızlı hareketli sayısı düzeldi artışa geçti bu sefer bende pko başlayınca en iyisi tüp bebek yapalım dedik o da kimyasal gebelik oldu sonra murat hoca sperm dna hasarı olabilir dedi ona gittik tekrar yüzde 61 çıktı çok yüksek dedi ilaç iğne vitamin yazdı yine farklı ilaçlar 6 ayda düzelecek dedi sizinki yüksek diye altı ay normalde 3 ayda düzeliyor dedi bizde 4.ayda gittik tekrar bu sefer sonuç yüzde 10 çıktı yani yüzde 20 ve altı çıkınca normal yoldan gebelik oluyor bir sıkıntı kalmadı ama koruma tedavisi devam ediyor üç ay daha bende bu ay ilk defa klomen ve çatlama iğnesi kullandım bat 13şubat bekliyorum 🙏🤰💕sizde de bu sorun varsa korkma kesinlikle tedavisi var kaan aydos ta çok iyi diye duymuştum sizde kaç çıktı sorun
Sizin adınıza cok cok sevındımmm ıns hayırlı haberler alırsınız kısa zamanda saglıkla ıns🥰🙏🏻 Ya bizde cocuk olmayınca gecen yıl doktora gttk bende herhangi bi sorun cıkmadı esımde sadece ıleri hareket dusuk cıktı biraz sonra o doktor ılac verdi proxedd plus ama uc ay sonra sadece sayı yukselmıstı sayı sorunumuz yoktu zaten ıleri hareket aynı kaldı. Daha sonra kaan aydosu bulduk ve ocak ayında gttk bir ay once dna hasarı olabılır dedi ve dedıgı gibide cıktı oksitatıf strese baglı hasar olusmus ama yuzdelık bşe demedi ama sanırım yuzde 54 civarı sımdılık quenzim q10 ve trental verdi marttada tkrar tahlıl ıstedi bakalım nolcak 🙏🏻 Igne vs vermedi bze

Cnm bana doktor folbiol vermisti. Bulantim vardi, sonrasinda mide sikayetim de oldu. Ilaci birakinca ilactan oldugunu anladim. Ben de solgar aldim. Cok rahat kullandim. 100luk tablet. Fakat 2-3 ay kullanfiktan sonra bulanti tekrar basladi, baya da siddetliydi, hamileyim sandim. Folik ve b12 cok yuksek cikti tahlilimde. Doktor birsey demedi ama fazlasi bulanti yapiyormus bi de otizmle iliskilendiren calismalar var. Biraktim ben kullanmiyorum. Bulantim da kesildi. Baska marka kullanabilitsin ya da yuksekse doktoruna danisabilirsin.
Ben hamileymişim gibi çıkarmaya başladım geçen ay ondan sonra tahlilde de çıkınca kestim solgar b12 kullanmıştım bekarken tekrar ona döneyim olmazsa çok teşekkürler canım 😊

Çok üzüldüm canim Allah bu üzüntüleri unuttursun hepimize ben de talihsiz şeyler yasadim çok pimpirikliyim o yüzden turk kahvesi günde en az 2 içiyorum ben çatla aram yok bitki çayı da sevmem ama su an beklemedeyim diye ilaç almamak için içiyordum ıhlamuru da daha kotu olup ilaca mecbur kalmayayım diye gerçi ne kadar dikkat etsek de nasipte ne varsa o oluyor millet hamile oldugundan habersiz neler yapıyor da yine bir şey olmuyor iste bizim kaderimizde varmış diyorum artik Allah çektiğimiz sıkıntıların mükafatını versin inşallah 🙏
Amin canım amin evet gelecekse her türlü geliyor bebişler imtihan diyorum ben herkesin farklı farklı neyse ki hamile kalabiliyoruz bu tesellim oluyor 😊

Cnm her ciftin arasinda olur. Ama nacizane tavsiyem oyle akintim var, yumurtam catladi filan deme bence. Yani ben kadin oldugum halde burada okudugum seyler ya da kendi tecrube ettigim seyler regl vs. cok hos seyler degil. Adamin cani istese de yapmak istemez belki. Yanlis anlama lutfen, ben seni anliyorum, hepimiz benzer surecler yasiyoruz. Onun yerine akintini gorunce mesela yanina gidip sarilip opup ilgi gostersen kavga etmeyelim cok uzuluyorum desen -hatta konusmana bile gerek yok- normal seyrinde ilerler ve birliktelik olur. Ben de bu ay ilac kullandigimi ve igneyi bile soylemeyecktim cunku gecen ay doktorun soyledigi tarihlerden birini ben yapamadim sinirlerim bozuldu. Ama tatilde oldugumuz icin mecburen haberi oluyor. Bu ay konuya cok odaklanmadim, birak eksik olmasini fazlasini gerceklestirdik. Ben de burada yalnizim, paylasacak kimse olmayinca herseyi esiyle paylasiyor insan ister istemez ama biraz mesafe her iliski icin iyidir. Sıkma canini, tatlilikla guzellikle gelsin. Diger turlu anlami yok inan. Gecen ay firtinalar kopuyordu bende. Baktim ne anlami var, boyle olmamali bu surec dedim. Cok gerilmissiniz, rahatlayin biraz 🌸🌸🌸
Eşim sperm sonuçları çıktığından beri çok ilgili bu konuyla.Ovulasyon testi yapıyorum mesela söylemiyorum o soruyu bana hatta gidiyo teste bakıyo araştırıyo Nası olması lazım doğru zaman ne zaman.O benden çok istiyo çünkü zamanl daha da düşücek değerleri ve kalabalık bi aileden geldiği için çok sayıda çocuk istiyo yani artık siftah yapalım gerisi gelsin diyo.Zaten çok uzaktayız yabancılık çekiyorum ona rağmen bazı şeyleri aksatmamaya çalışıyorum.Uyku çok mu lazımdı ona sinir oluyorum.Dediğim gibi ben de bayılmıyorum böyle programlı hareket etmeye ama bu çocuk anca bu şekilde olacaksa olucak.Doğal yolla bizim zaten zor doktorlar tüp bebek dedi.Anlamıyo heralde nasıl olsa olur diyo.Tahlilden önce de hep çok sağlıklı beslendiği ve spor yaptığı için bende bişey çıkacağını zannetmiyorum diyodu gördük…

Canim onu yarın ancak görürsün e nabiza geç yansıyor aile hekimliğinde yapılan testler

Hayır ... Bir anlama daha gelir.. heryerde farklı değer çıkabiliyor.. herzaman aynı yerde olmalı ona göre değerlendirilmeli.. bakalım ne cikcak ordan.. leke işi ne durumda geliyor mu hala

Ayy şaka gibi kapısına kilit vursunlar ya 😂 bu ay benimde 20 gün gecikti önce sıfır sonra 2.30 oldu testlerde silik pozitifti sonra çok yoğun kananama oldu 9 gün sürdü seni üzmek istemem belki seninde farklıdır ama benim tecrübem böyle -Arwen- -Arwen- 😘

9 haftaya kadar degerlerini takip ederler canım geç döllenme olmuştur bence benim eski gebeligimde 250 kadar çıktı direk bana geç döllenme ve dış gebelik dedi doktor zaten ben erken gebelik testi yaptıgımda anlamıştım 6 gün regl geçmesine ragmen ikinci çizgi çok silik ti bunun nedeni hcg degerin az olmasıydı. 500 kadar yükseldi sonra bebek oluşmadı sen canını sıkma birden degerde yükselebiliyor
Canlar sonuç çıktı o da hastanedeki sonuçla aynı sanırım 2 mi ne, dün geceden beri de leke gelmeye devam ediyo biraz da akıntı şeklinde lekelenmeler, sanırım kimyasal geçirdim ve regl günüme kadar böyle leke gibi gelip sökülecek. Hayırlısı olsun bakalım🤷🏻‍♀️

Haklisin, ama kadinla erkek cok farkli. Bence de cicek yerine davranislarina dikkat etmesi cok daha onemli. Ama soyle dusun, farkina varmis ve en azindan cicek alarak seni yumusatmak istemis. Kari koca olunca sen ben kalmaz artik. Problem senden de kaynalanabilirdi. Sonucta Allahtan gelen bir rahatsizlik var, hicbirimizin elinde degil. Suclayici olma, hatta daha da sevkatli yaklas ve yardimci ol. Erkeklerin problemi bize gore cok daha kolay cozuluyor diye biliyorum. Herseye ragmen sorun erkekte bile olsa, surec kadinin uzerinde. Asilama, tup bebek, ignesi, hormonu, filmi, muayenesi malesef. Kadin olmak basli basina zor zaten. Bu surecte Iki taraf da birbirine karsi anlayisli olmali. Konusarak, hislerini paylasarak ortak noktada bulusabilirsiniz eminim. Birbirinize destek olun. Ben hormon alinca depresyona giriyorum resmen, esime idare et, alttan al, elimde degil diye basta uyardim. Bu ay daha rahat atlatiyorum.
Şimdiye kadar hep destek oldum alttan aldım olumlu konuştum hatta tüp bebek istemediğim için evlat edinme konusuna bile okeyleştik ama bu sorumsuzluğu beni çileden çıkardı gerçekten

Canlar sonuç çıktı o da hastanedeki sonuçla aynı sanırım 2 mi ne, dün geceden beri de leke gelmeye devam ediyo biraz da akıntı şeklinde lekelenmeler, sanırım kimyasal geçirdim ve regl günüme kadar böyle leke gibi gelip sökülecek. Hayırlısı olsun bakalım🤷🏻‍♀️
Cok gecmıs olsun belki değerin yükselir benim kuzenim de kahverengi leke seklinde gelmişti bir ay su an kucagında bebeği inşallah saglıklıysa sizinle kalır 🤲🏻

Bende bunu yaşayan tek benim sanıyordum biz biraz bunaltmış olabilirmiyiz eşlerimizi her ay bir görev gibi yumurtlama oldu çatlama oldu hayır bugun olmaz yarın olması lazım vs vs akşam perdeleri indiriyorum ürkek bi ses tonuyla diyor ki perdeleri niye kapatıyorsun 😂😂 kahkaha attım resmen rahat ol bugun ilişki günü değil diye 😂 ve biz bunu 4 yıldır yasıyoruz bir süre sonra insan afedersin zevk için değil görevmiş gibi yaptığı için zor geliyor. sizi bilmiyorum ne kadardır uğrasıyorsunuz ama hak veriyorum artık biraz salmak laızm belkide neticede bebişlrrimizin doğacağı gün saat belli biz acele ediyoruz
Yumurtlama dönemim gelince ilişki sıklaşıcak diye zil takıp oynayan adam bu 😅Kendi takip ediyo yani günleri.Ürken biri varsa benim o 😅

Hala adet olmadın canım bekle bakalım

X