Gebeliğe Hazırlık Şubat 2022 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım 2 dakika içinde çıktı. Ama değer çok mu küçüktür acaba az daha mı beklesem dedim.
Benim bu şekilde çıkmıştı 2 haftalıktı sonraki iki hafta keseydi bebekti çok endişelenmiştim kendine dikkat et sadece yukarılara falan uzanma doktorum söylemişti 1 hafta bekleyip kan ver bence 😘

Benim bu şekilde çıkmıştı 2 haftalıktı sonraki iki hafta keseydi bebekti çok endişelenmiştim kendine dikkat et sadece yukarılara falan uzanma doktorum söylemişti 1 hafta bekleyip kan ver bence 😘
Tamamdır teşekkür ederimmm🥰🥰 inşallah hayırlısı ile ilerlesin sizinde

Yaa kızlar ben çok stres oldum galiba iki gündür uyuyamıyorum geceleri sürekli uyanıyorum tam bir uyku yok yani kırk kere kalkmışımdır sabahta işe geliyorum diye mecburen uyanıyorum gece Yoğurt yiyip öyle yatağa girdim faydası olmadı başka ne yapabilirim rahat bir uyku için ☹️
Melisa demleyip icebilirsin ama gebelik planlarken sakincasi var mi bilmiyorum. Arastir mutlaka. Ihlamur, rezene filan da rahatlatir. Yogurt gaz yapar muhtemelen. Laktoz hassasiyetin yoksa ve sut icebiliyorsan ilik sut de ise yarar. Yatmaya yakin meyve, cay, kahve rahatsizlik verir.

Melisa demleyip icebilirsin ama gebelik planlarken sakincasi var mi bilmiyorum. Arastir mutlaka. Ihlamur, rezene filan da rahatlatir. Yogurt gaz yapar muhtemelen. Laktoz hassasiyetin yoksa ve sut icebiliyorsan ilik sut de ise yarar. Yatmaya yakin meyve, cay, kahve rahatsizlik verir.
Ihlamur adet söktürücü olarak da kullanılıyor o yuzden uzak durmakta fayda var..

Malesef kronik gastrit var ve bu aralar da aşırı rahatsızlık yaşıyorum

Ay ne güzel ne güzel 😊 vallahi bende hiç durmadı yumurtlamadan bu yana ıslaklık akıntı var. bugun kasık ağrım yok şükür inşallah pozitif görürüz ya zaman geçmek bilmiyor resmen
Nasıl geçecek bu zaman valla ben de bilmiyorum 🤷 yine hapşırsak belirti diye kafayı yicez 😁
Kızlar siz herhangi birşey yiyip içiyor musunuz? Takviye vitamindir, spordur, yan gelip yatmadır…

R Random3 S sedacamasal @hope2022 Hayat su Hayat su
Ben her gün biraz nar yiyorum, pek meyve sevmem zaten. Kullandığım folik asitte bir sürü vitamin var zaten b,c,d,e,çinko vs Duphaston içiyorum tutunması için. Kan sulandırıcım da var. Bi de keçiboynuzu özü içiyoruz eşimle.

Ilk defa duyuyorum cocuklugumdan beri icerim kis aylarinda. Biraz tarcin ve karanfille mukemmel olur. Hicbir yan etkisini gormedim.
Bende cok sasırmıstım yengemin doktoru soylemiş ona da kış ayında 5-6 aylık hamileydi ıhlamur vs adet söktürücü dedi bende agrılı adet görürüm icince geciyor agrım cidden

Bende cok sasırmıstım yengemin doktoru soylemiş ona da kış ayında 5-6 aylık hamileydi ıhlamur vs adet söktürücü dedi bende agrılı adet görürüm icince geciyor agrım cidden
Gebelikte cay kahve neredeyse yasak. Ihlamur iyi bir alternatif oluyordu benim icin. Yesil cay sevmiyorum ve gebelikte onerilmiyor zaten diye biliyorum. Sudan baska birsey icmicez o zaman desene 🤭

Kızlar siz herhangi birşey yiyip içiyor musunuz? Takviye vitamindir, spordur, yan gelip yatmadır…

R Random3 S sedacamasal @hope2022 Hayat su Hayat su
Adet baslangıcında pharmasupra nın vitamin takviyesini yazmıştı doktorum hem eşime hem bana ben yumurtlama olunca bıraktım onu gebelikte kullanılmıyormuş. onun dışında folikus kullanıyorum kivi yiyorum avokadoda alacaktım ama bulamadım yakınımdaki marketlerde bide bol bol yan gelip yatıyorum özellikle cok hareket etmemeye uzanmaya dikkat ediyorum 😄

Bunu kullanan var mı kızlar aranızda bana folbiol verdi doktorum birde d vit damla ama içemedim onu çok bulantı yaptı en son testte folik asit çok yüksek çıktı bat 17 şubat daha bekleyeyim mi yoksa böyle bir takviye iyi mi olur ne dersiniz ?

Eklentiler

• C36D7880-5D8C-44E9-BAE5-204EE9AF468F.png
    C36D7880-5D8C-44E9-BAE5-204EE9AF468F.png
    270,7 KB · Görüntüleme: 41
Kızlar selam bana da yardımcı olabilir misiniz ? İlk defa bugün catlatma iğnesi vurulacağım. Aksam saat 11 de . Dr ilşki günleri verdi . Cuma aksam ilk ilişki 11 de sonrasında cumartesi pazara çarşamba cuma olarak değerlendirme yapalım dedi. Normalde iğneden 36 saat sonea ilişki olmaz mı ?
Selam canım bana 36 sonra demişti ilişki ama biz iğne günü ilişki 36 saat sonra ilişki ve aynı gün yine tekrar ilişki yaptık sonrası gün aşırı olarak devam ediyor doktorun belki daha erken çatlama ihtimaline karşı o sekilde planlanmıştır yumurtan kaç mm olmuş söyledi mi

X