Sizce eşime sabretmeli, unutmalımıyım.?

buarada ev araba aldırmışssın diye kızanlar olmuş bence çok ii yapmış eşinin ona yaptığını düşünecek olursak saray alsa kırgınlığı ve üzüntüsünü aldatılmayı hafifletmez hepimiz kadınız düşünün biraz ayrıca eşi teklif etmiş zorla değil yani birde çocuğu var adam gene iyi düşünmüş ayrılsanızda kendi evin var en azından ayrılma olsada kanun gereği kadınında hakları var yani çünkü ayrılıkta genelde kadınlar mağdur oluyo buda bi gerçek

bas tekmeyi at sokağa boşa gitsin o sevgili
eski nişanlısına gerek yok bu kadar maceraya
hem çocuğuna yazık evde sıcak bi anne baba ilişkisi aile
ilişkisi görmüyodur ki yavrucak intikam savaşı icinde kalmış

Arkadaşlar yapmayın, boşan demeyin hemen, yıkmak kolay yapmak zordur, bize eleştirmek kolay gelebilir ama işin içyüzünü ancak yaşayan bilir, ne olur biraz daha yapıcı olalım a.s.

canımm sen o adamcagızı öylee bi süründürmüşsünkiii maşallah diyorum sanaaa
ama ben şunu gördüm bak diyorsun ki eşimle yatakları bile ayırdık
adam ona rağmen suçunu biliyo ve hiç yanlış bişey yapmıyoo
belki niyeti hala kötü olsaydıı yine arardı o kızı ona giderdi karım nasıl olsa beni istemiyo diee
demekki bin pişman halinden ki seni kaybetmemek için elinden geleni yapıyoo :çok üzgünüm:
neden bilmiyorum ama bence eşin seni çok seviyorr
o kıza da senin dediğin gibi alkolin verdiği şarhoşukla bişeylar söylemiş olabilir bilemiyorum
ama kızın için bi daha denemeye değer die düşünüyorum ben
zaten ipler senin elinde bi dahakinde koy kapının önüne acıma derim ben :mymeka:
ne demişler bi yanlış bi kere yapılıyorsa o hatadırr
ama ikinci kere yapılıyorsa o bi tercihtir diee
sana allahtan sabır diliyorum tatlım
rabbim yardımcın olsun inşş.. :teselli:

Korkuyorum bu mesajlar birgün beni sinir hastasi edecek.
Ay Allah'im Ya Rabbim sen bu insanlari islah et.
Ne desek bos be güzelim. Sen icinden geldigi gibi davran.
Sana ayril veya ayrilma diyemeyiz, ama zaten 2 yildir dogru düzgün kari-koca hayatiniz yokmus.
Cocuk icin ayni evdesiniz sanirim.
Peki ya senin psikolojin? Ilerde bu yasadiklarin Allah korusun sagligindan edebilir seni.
Bence o evden seninde uzaklasip, kendi hayatini düzene sokman lazim ama tabi hayat senin.

Öpüyorum

seni TEBRİK EDİYORUM
tek kelimeyle harikasın süpersin akıllısın gururlusun güçlüsün bu şekilde devam et aldıgın kararlar cok mantıklı ve dogru hayatında herzaman bu kadar güclü olman dileğiyle canım benim

yeter bence bu kadar ceza .Hatasını anlamış.İkinciye olursa süründür sonuna kadar hemde.Ama belliki o da seni sevmese inan bu kadar kaprisini çekmez.Nasılsa hazır gelmek isteyen biri var.Niye uğraşsın senle.Sen onu boşamadan zaten o seni boşar.
Canım o şırfıntının istediği şeyi kendi ellerinle vermme sakın.Bir daha dene derim ben,
tabiki karar senindir.

arkadaşlar ben ilk mesajı yazarken biraz aceleci davrandım galiba. olayları tek mesajda sırayla yazmam gerekiyordu galiba. evet ben lohusayken böyle birşey yaşadım eşimle o olaya kadar hiçbir sorun yaşamadım biz birbirimize sesimizi bile yükseltmedik o ana kadar ondan sonra zaten benim sesim yükselmeye başladı ama kızımızın yanında kavga etmedik hiçbir zaman. evet eşim alkol alınca ne yaptığını bilmez hatırlamaz. seni seviyorum aşkım bebeğimden başka laf ta söylemez böyledir yani. (( eşim sürekli alkol alan biri değildir))

ben buraya bu yaşadıklarımı yazana kadar komşum haricinde psikolog arkadaşım haricinde hiçbir yabancıya bu olaydan bahsetmedim. zaten lohusaydım ve hemen psikoloğa gittim bir sorun yaşamayayım diye. lohusalık depresyonu anneyi intihara kadar götürür bilirsiniz. zaten sütümde olmadığı için ilaç kullanmaya hemen başladım halende kullanıyorum ama arkadaşım artık bırakmamı söylüyor. her neyse. dün gece daha ayrıntılı düşündüm sizin yazdığınız mesajlardan sonra. çünkü mantıklıca sakin kafayla düşünmem gerekiyor artık karar vermek için

ben eşimin o gün alkollu olduğuna eminim çünkü beni aradığında da ağlıyordu ve aşkım bebeğim vb laflar söylüyordu. telefon dökümünü incelediğim de de o gün önce ben sonra o kadın aranmış. kadında zaten eşimin sadece ____---seni seviyorum bebeğim-----kısmını kaydetmiş. başka cümle yok yani. eşimde şöyle birşeyler demişti bana---- önce seni aradım. sonra o beni aradı, ondan senimi aradım onumu aradım bilmiyorum ama onu aramışsam ona niye ağladım acaba biranın etkisiyle eski günlermi geldi aklıma da ona öyle dedim belkide onu arayıp sen diye konuşmuşumdur ama ona niye ağladım onu bilmiyorum hatırlamıyorum. ama onunla ayıkken ki konuşmalarımızda ona seni seviyorum diye konuşmadım onun beni aldatmasını nasıl ayrıldığımızı falan konuştuk bana seni sordu bana kötü günler yaşattığını ama mutlu olduğum için sevindiğini eğer bir gün karşılaşırsak seninle tanıştırmamı falan istediğini söyledi. (( tabi biz o zaman daha detaylı konuşmuştuk neredeyse tüm konuşmalarını ve ona yazdığı mesajı onunda eşime attığı mesajı hepsini söyledi.)) ama ben o zaman onun bana anlattıklarını dinlerken eşimden nasıl bu olayın acısını çıkartırım diye onu düşünüyordum. ve tek dündüğümde buydu düne kadarda öyleydi yani. ama artık arkadaşlar bir karar vermem gerekiyor.

neyse bu arada bu foruma sornlarını yazan başka arkadaşların sorunlarınıda okuma fırsatım oldu okuduklarıma inanamadım. ve kendime şaşırdım. ne insanlar ne olaylar var dedim.

eşimin alkollüyken ne yaptığını hatırlamadığını yazdım size. hatta bir veda gecesinde alkol aldığında eşimi evine bırakan taksici eşime senet bile imzalatmış. onu bile hatırlamıyordu sonra o senet alındı bunuda biliyorum.

yani gerçekten bu evliliğe bir şans verilebilirmi diye düşündüğümde, eşimin geçmişini alkollüyken ne hale geldiğini düşündüğümde ve o kadının bana sadece ses kaydın daki ---seni seviyorum bebeğim---kısmını dinletmesi düşündürücü geldi daha doğrusu özelden yazan bir arkadaş aklıma getirdi bunu vallahi hafiye gibisiniz hanımlar.

bana bazı arkadaşlar kızmış maddiyat için bu evliliği bitirmiyorsun diye. ama şöyle bir düşündüğünüzde genelde aldatılan kadınlar hep elleri boş mahkemenin kendilerine bağladığı 150-200tl nafaka ve çocukla ortada kalır gidecek yeride varsa biraz şanslıdır değil mi. ben eşimden o zamanlar ayrılmış olsaydım eşimi mutlaka birileri kandırıp kendisine kredi çektirip o krediyide eşime ödettirecekti. (( eşim 9-10 yıl bekar yaşamış ve ona buna kefil olup borç ödemekten kenara 5 kuruş koyamamış biri hep arkaddaşları ve akrabaları tarafından dolandırılmış akıl veren bir baba ve annesi de olmadığından başına gelmiş bunlar.

en azından eşim gerçekten doğru söylüyorsa bir şansı hak ediyor. gerçekten başka bir erkek olsaydı evdeki nikahlı eşine bu kadar dayanmazdı ___tamam kızım ben de erkeğim madem istemiyorsun boşanalım ev mevde yok der bana kapıyı gösterirdi. ------

eşim kibardır. bayanlarla konuşurken naziktir huyunu bilirim ve kıskanmam. o olaya kadar tüm giysilerimi alırken mutlaka eşiminde fikri vardır açık giyinmeme karışmaz alış veriş yapmama karışmazdı. halada karışmıyor mesela ben eşimden harçlık istediğimi hatırlamıyorum. bana evlendiğimizde açtırmış olduğu bir hesap var harçlığımı oraya yatırır. evet ben çoğu bayana nazaran şanslıyım. ama çok kötü günler geçirdim. belki gerçekten lohusalığın verdiği bir etkiyle bugün ki gibi sağlıklı düşünemedim.

neyse artık hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. inşallah hem benim hem kızım ve hemde eşim için sağlıklı bir karar vrebilirim. artık karar verme zamanımda yaklaştı.

ayrıca bana hemen boşanman gerekirdi sen maddiyatı düşünüyorsun diyen arkadaşlara da ben birşey söyliyeyim.

eğer gerçekten somut delillerle aldatılmış çocuk sahibi bir anne varsa çocuğunuda düşünüp bütün gemileri yakıp yıkıp gitmemeli ve 1 nafaka ile eşini 2. kadının ellerine hemen bırakmamalı. madem aldatıldım deyip evladınıda düşünüp akıllıca davranıp eşi olacak kişiden alabildiği kadarını alıp öyle boşanmalı. yoksa 2. kadına al ben yiyemedim sen ye benim gururum var deyip çeker giderseniz arkanızdan hem 2. kadın hem eski eşiniz büyük bir kahkaha atar----çok kolay oldu bu boşanma---diyerek

Son düzenleme:
ya valla siz ne yapmaya çalışıyorsunuz hiç anlayamadım dün de yazmıştınız.burda milletin duygularını mı sömürüyorsunuz.bir alkollüyken çok farklı acaba şans mı versem diyorsunuz bir kaç yıldır yanı evdeyiz iki yabancı ev akdırdım araba da aldırayım tekmeyi basacam diyorsunuz.bir senaryo yazmışınız kafanızda ama çok tutarsızlıklar var ne demek yani şimdi bu.lütfen daha fazla burayı meşgul etmeyin iki gündür iice saçmaladınız.kocanızın yaptığını sözde kabul etmiyorsunuz sonrasında evlilik kurumuna hiç yakışmayacak bişey yapıp ev araba meselesine adamı kullanıyorsunuz.arkasına acaba bir şans versem mi o alkollüyken ne yaptığını bilmez diyorsunuz.bizden onay mı bekliyorsunuz.eşinizi bilmem ama siz ayık kafa ne dediğinizin pek farkında değilsiniz.burda ciddi anlamda sıkıntısı olan insanlar var içten samimi.lütfen meşgul etmeyin.

DıLERıM SıZE DOĞRU YOLU NET OLARAK GÖSTERıR::Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

"Kim sabreder ve bağışlarsa, şüphesiz bu, azme değer işlerdendir." (Şura Suresi, 43) a.s.

"onlar, öfkelerini yenenler ve insanlar(daki hakların)dan bağışlama ile (vaz)geçenlerdir." (Al-i ımran Suresi, 134) a.s.

Kötülüğün karşılığı, onun misli (benzeri) olan kötülüktür. Ama kim affeder ve ıslah ederse (dirliği kurup-sağlarsa) artık onun ecri(mükafatı) Allah'a aittir... (Şura Suresi, 40)a.s.

... Yine de affeder, hoş görür (kusurlarını yüzlerine vurmaz) ve bağışlarsanız, artık elbette Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Teğabün Suresi, 14)a.s.

ya valla siz ne yapmaya çalışıyorsunuz hiç anlayamadım dün de yazmıştınız.burda milletin duygularını mı sömürüyorsunuz.bir alkollüyken çok farklı acaba şans mı versem diyorsunuz bir kaç yıldır yanı evdeyiz iki yabancı ev akdırdım araba da aldırayım tekmeyi basacam diyorsunuz.bir senaryo yazmışınız kafanızda ama çok tutarsızlıklar var ne demek yani şimdi bu.lütfen daha fazla burayı meşgul etmeyin iki gündür iice saçmaladınız.kocanızın yaptığını sözde kabul etmiyorsunuz sonrasında evlilik kurumuna hiç yakışmayacak bişey yapıp ev araba meselesine adamı kullanıyorsunuz.arkasına acaba bir şans versem mi o alkollüyken ne yaptığını bilmez diyorsunuz.bizden onay mı bekliyorsunuz.eşinizi bilmem ama siz ayık kafa ne dediğinizin pek farkında değilsiniz.burda ciddi anlamda sıkıntısı olan insanlar var içten samimi.lütfen meşgul etmeyin.
hanfendi açtığı konuyu beğenmediyseniz tutarsızlıklar gördüyseniz daha fazla yardıma ihtiyacı olan arkadaşların açtığı konuların farkına vardıysanız siz benin konumu bırakın oraya yazın. sonuçta bu forumun binlerce üyesi var. beni samimi bulup bana yardımcı olmaya çalışacak başka arkadaşlarda var. kimsenin duygularını sömürdüğüm falanda yok ayrıca. paylaşmak demek sömürü yapmak demek değildir ayrıca. yazmak istemiyorsanız yazmazsınız. ayrıca psiloljik tedavi görüyor olmam ilaç kullanmam uyuşturucu kullanıyor anlamına gelmez. insanın nasıl bedeni hastaklanıyor ilaç kullanıyorsa ruhuda hastalanabilir. Allah çaresiz dert vermesin yeter ki.

benim akıl sağlığım değil ruh sağlığım bozuldu. akıl sağlığım bozulmuş olsaydı buraya yazacak kapasiteye de sahip olmazdım.

ayrıca ortada bir çocuk varsa 1 değil bin defa düşünmek lazımdır. o anki ruh haliyle eşime vurmuş olabilirim doğru birşey değil. konuşmak daha insancıl bir iletişim şeklidir. ama ben lohusaydım diyorum dikkat ederseniz. 4yıldır evliyim eşimi 8 yıldır tanıyorum.

bir daha denemekten bahsediyorum. akıl akıldan üstündür diye bir laf vardır. sizin haricinizde de bana akıl verecek insanlar vardır ayrıca. ilginize teşekkür ediyorum.

bazı arkadaşlarada şunu soracağım----Allah vermesin tedavisi 2-3yıl süren bir hastalığınız var eşinizle ayrı yataklarda yatmak zorundasınız yani cinselliği yaşamayacaksınız o zaman eşiniz cinselliği dışardamı yaşamalı. evlilikler sadece cinsellik üzerinemi kurulu.

hanfendi açtığı konuyu beğenmediyseniz tutarsızlıklar gördüyseniz daha fazla yardıma ihtiyacı olan arkadaşların açtığı konuların farkına vardıysanız siz benin konumu bırakın oraya yazın. sonuçta bu forumun binlerce üyesi var. beni samimi bulup bana yardımcı olmaya çalışacak başka arkadaşlarda var. kimsenin duygularını sömürdüğüm falanda yok ayrıca. paylaşmak demek sömürü yapmak demek değildir ayrıca. yazmak istemiyorsanız yazmazsınız. ayrıca psiloljik tedavi görüyor olmam ilaç kullanmam uyuşturucu kullanıyor anlamına gelmez. insanın nasıl bedeni hastaklanıyor ilaç kullanıyorsa ruhuda hastalanabilir. Allah çaresiz dert vermesin yeter ki.

benim akıl sağlığım değil ruh sağlığım bozuldu. akıl sağlığım bozulmuş olsaydı buraya yazacak kapasiteye de sahip olmazdım.

ayrıca ortada bir çocuk varsa 1 değil bin defa düşünmek lazımdır. o anki ruh haliyle eşime vurmuş olabilirim doğru birşey değil. konuşmak daha insancıl bir iletişim şeklidir. ama ben lohusaydım diyorum dikkat ederseniz. 4yıldır evliyim eşimi 8 yıldır tanıyorum.

burdaki insanların akılları size az gelir.baksanıza laf yetiştirmeye gelince çatır çatır kafanız ii işliyor maaşallah bi kocanıza dönüp dönmeme meselesini mi halledemediniz.kocanıza karşıda bu kadar dırdırcıysanız adam cağıza acıdım.allah yardımcısı olsun.

bir daha denemekten bahsediyorum. akıl akıldan üstündür diye bir laf vardır. sizin haricinizde de bana akıl verecek insanlar vardır ayrıca. ilginize teşekkür ediyorum.

bazı arkadaşlarada şunu soracağım----Allah vermesin tedavisi 2-3yıl süren bir hastalığınız var eşinizle ayrı yataklarda yatmak zorundasınız yani cinselliği yaşamayacaksınız o zaman eşiniz cinselliği dışardamı yaşamalı. evlilikler sadece cinsellik üzerinemi kurulu.
burdaki insanların akılları size az gelir.baksanıza laf yetiştirmeye gelince çatır çatır kafanız ii işliyor maaşallah bi kocanıza dönüp dönmeme meselesini mi halledemediniz.kocanıza karşıda bu kadar dırdırcıysanız adam cağıza acıdım.allah yardımcısı olsun.:Saruboceq:

siz zaten deneme kararını çoktan vermişiniz.çünkü birdaha denemekten bahsediyorum demişiniz.burda yaptıklarınızı anlatarak bravo be kadına adamı nasıl da süründürmüş denmesini mi bekliyorsunuz.bravo size bayağı cin kadınsınız adama ev araba aldırıken kimseye sormadan karar alıp ii uygulamışınız bu konuyu nasıl çözemediniz pes vallahi.çok tehlikeli bir kadınsınız.

burdaki insanların akılları size az gelir.baksanıza laf yetiştirmeye gelince çatır çatır kafanız ii işliyor maaşallah bi kocanıza dönüp dönmeme meselesini mi halledemediniz.kocanıza karşıda bu kadar dırdırcıysanız adam cağıza acıdım.allah yardımcısı olsun.:Saruboceq:
hayretbirşeysiniz siz ya. siz yardımcı olacağınız insanların saf olmasınımı istiyorsunuz. böyle kriterleriniz mi var.

dırdırcı olsaydım 2 yıldır değil 4yıldır aynı evi paylaşıyor olmazdık. ayrıca dert adamı söyletir canım. ya beğenmiyorsanız bence siz başka konulara yazın. benim derdim açmadı sizi galiba. ne yapmalıydım ağlayıp zırlayıp bir köşeyemi sinmeliydim. ne olur bana yardım edin yalvarıyorum mu demeliydim. zaten ne olur yalvarıyorum lu bir sorunum olsaydı evlilikle ilgili şimdiye kadar çoktan bitirilmesi gereken bir evlilik olurdu benim ki.

ayırca ben eşimle paylaştığım bu evde sığıntı gibi yaşamıyorum. eşimle tatile gidebiliyorum.

kaldıki medeni bir şekilde ayrılmış olsam yine kızım için eşimle birlikte tatile çıkardım. çocuğumun psikolojisi için. ben eşine olan ofkesini çocuğuna yansıtan çocuğunu babasına karşı dolduran kin beslettiren bayanlardan değilim. galiba ben size farklı geldim

Yani ben anlamadım siz şimdi 2 yıldır düşündüğünüz boşanmaktan 1 günde vaz mı geçtiniz?:uhm:

hayretbirşeysiniz siz ya. siz yardımcı olacağınız insanların saf olmasınımı istiyorsunuz. böyle kriterleriniz mi var.

dırdırcı olsaydım 2 yıldır değil 4yıldır aynı evi paylaşıyor olmazdık. ayrıca dert adamı söyletir canım. ya beğenmiyorsanız bence siz başka konulara yazın. benim derdim açmadı sizi galiba. ne yapmalıydım ağlayıp zırlayıp bir köşeyemi sinmeliydim. ne olur bana yardım edin yalvarıyorum mu demeliydim. zaten ne olur yalvarıyorum lu bir sorunum olsaydı evlilikle ilgili şimdiye kadar çoktan bitirilmesi gereken bir evlilik olurdu benim ki.

ayırca ben eşimle paylaştığım bu evde sığıntı gibi yaşamıyorum. eşimle tatile gidebiliyorum.

kaldıki medeni bir şekilde ayrılmış olsam yine kızım için eşimle birlikte tatile çıkardım. çocuğumun psikolojisi için. ben eşine olan ofkesini çocuğuna yansıtan çocuğunu babasına karşı dolduran kin beslettiren bayanlardan değilim. galiba ben size farklı geldim
bak arkadaşım eski yorumlarıma bak ben sana yazdım hatta eşine dön o kadına fırsat verme erkekler aciz olur sen çoktan gerekeni yapmışın dedim.seni destekledim.onurlu bir kadın gibi davranmışın dedim.ama ben psikoloğum tüm yorumları okudum.bu yorumlarıda kasıtlı yazdım.tavrını merak ettim.sana farkında olmadan terapi yaptım.sen eşine dönme kararı vermişin.dene derim.allah hayırlısını versin :)))

siz zaten deneme kararını çoktan vermişiniz.çünkü birdaha denemekten bahsediyorum demişiniz.burda yaptıklarınızı anlatarak bravo be kadına adamı nasıl da süründürmüş denmesini mi bekliyorsunuz.bravo size bayağı cin kadınsınız adama ev araba aldırıken kimseye sormadan karar alıp ii uygulamışınız bu konuyu nasıl çözemediniz pes vallahi.çok tehlikeli bir kadınsınız.
evet evet çok cin bir kadımın ben. bana eşimin sesinin sadece ----seni seviyorum bebeğim---li olan kısmını dilettiren cin değil ben cinim öylemi.

eşim benim karşıma geçip seni sevmiyorum eski nişanlımı seviyorum senden boşanıp beni nişanlıyken başka erkekle aldatan bir kadınla evleneceğim deseydi de ben elim boş çıkmazdım bu kapıdan. annemin evinden çeyiz sandığında getirmedim ben kızımı bu eve. kızımın hakkını ahlaksız bir kadına yedirme kibarlığında değilim ne yazıkki. siz deyin bu na cinlik. ben diyeyim kurnazlık ne derseniz deyin yani.

bana daha düzgün üslupla ayrılman lazım diye mesaj yazan arkadaşlarda var acaba neden onlara size verdiğim tepkiyi vermedim bence siz onu düşünün ve bu konuyu beğenmediyseniz başka konulara fikir beyanında bulunun daha mantıklı olur. burada zaman harcamamış olursunuz.

bak arkadaşım eski yorumlarıma bak ben sana yazdım hatta eşine dön o kadına fırsat verme erkekler aciz olur sen çoktan gerekeni yapmışın dedim.seni destekledim.onurlu bir kadın gibi davranmışın dedim.ama ben psikoloğum tüm yorumları okudum.bu yorumlarıda kasıtlı yazdım.tavrını merak ettim.sana farkında olmadan terapi yaptım.sen eşine dönme kararı vermişin.dene derim.allah hayırlısını versin :)))

ya kusura bakma vallahi şimdi ne demem lazım anlamadım kafam karıştı. yani beni oyuna getirdin öylemi. ama ne yapmam lazım arkadaşım. yaşadığım olayı en azından en açık şekilde yazdım ben buraya. gerçekten ben şimdiye kadar belki utandığımdan belki yaptığım planın başkaları tarafından tepki alacağından kimseye bahsetmedim. of of gerçekten sen bana kasıtlı yazmışsan özür dilerim ne diyeyim başka.

X