Şimdi sen doktorsun öyle mi?

Ya ben devlet hastanelerinde özele kıyasla daha fazla ilgi görüyorum, doktorların da keza hiç saygısız davrandıklarına denk gelmedim. Ben mi şanslıyım yoksa konu sahipleri mi şanssız bilemedim.
Bence biraz şans işi.
Bilemiyorum ben şuan özele gidiyorum hemşiresinden doktoruna çok ilgililer.
Danışma ile problem yaşamıştım özelde ki şımarıklıktan değil cidden ayıp etmişlerdi hem hemşire hem doktor danışmaya gelip sorunu hallettiler.
Devlette denk geldiğim iyi tavırlı doktor %30dur en fazla ki çok giderim hastaneye. Belki benim şansıma böyle ama. Panik atak geçirirken bir doktor beni ağlatmıştı hiç unutmuyorum arkadaşım sesini yükseltince sus pus özür dilemişti. Niye illa ki biz de sesimizi yükseltelim? Ağlayarak çıktığım psikiyatr da var. Yüreğim hafiflemiş şekilde uça uça eve döndüğüm de. İkisi de devlet
Haftaya kadın doğumda randevum var mecbur fakülteye gitmek zorundayım stres bastı şimdiden.

Hayirdir kelimeleri hece hece okuyup acik mi ariyosun. Ariyosunda bulamiyosun mantikkkkkk!!!!!!! Dün almayin dedi fakat dün kan testini yaparken girisim vardi elimde barkot yani hani tüpün üstüne yapistiriyolar ya isteeee ondan bugün elimde yoktuu neyle gidicektim kan testine hanfendi beni mi yermeye calisiyosunuz yazmak ne ala valla sizin bildiklerinizi bilmemekte benim icin mükemmel bişe. Umarim böyle birşey birgün sizinde basınıza gelir ve aglayarak o odadan cikarsiniz. Ama cikarkende lütfen bildiklerinizi yapmayi unutmayin saygilar

Arkadaslar devlet hastanesiydi :)
Iyi ki yanimdaydiniz da uslubu mu gordunuz yoksa ne yapardim ben sagolunnn

Yok cok stresliymis yok bi dunya hastaya bakiyomus yok yorgunmus falan filan banane! O insanda biz insan degilmiyiz biz calismiyormuyuz biz stresli olmuyormuyuz biz yorulmuyormuyuz. Yok arkadas ya bu insanlara yazmak ne kadar kolay geliyo ama birgün aynı muameleyle kendileride karsilasicaklar haberi yok.. o zaman anlarlar anlarlar ama biz köstek degil destek oluruz.

Bencede daha nazik bi şekilde yaklaşmak gerek.. Ancak siz; "isterse ölsün banane güleryüz göstermek zorunda" diyosanız haksızlık edersiniz...

Hasta olanlara kaba, kırıcı, zalimce davranış diyorsunuz ya o hasta insanlarda öyle bi yaklaşıyorki bazen... Daha geçen ay yaşadığım bir olayı anlatayım; fizyoterapistim ben.. Bir hasta geldi tedavi için, benim hastam değil ama... Diğer mesai arkadaşlarımdan birinin hastası oluyormuş amca... Girer girmez "benim tedavim var, beni çabuk alın, beni hemen alın" dedi... Aceleci amca... Biz hastaların tanılarını, tedavi programlarını bilmeden tedaviye alamıyoruz... "Amca ismin neydi?" diye sordum amcaya... Hasta kartlarının arasında amcanın kartını arayabilmek için.. "Sen benim ismimi bilmiyomusun? Benim kartım yok mu burdaaa, bulun benim kartımııııı..." diye bağırmaya başladı amca... Anlatmaya çalışıyorum amcaya; "kartını bulabilmek için soruyorum amca, tedavine bakıp yardımcı olucam sana" diye açıklamaya çalışıyorum... Amca ne yapsa beğenirsiniz? Elindeki şemsiyeyi kaldırdı bana doğru, sallamaya başladı, koca şemsiyeyi... "Bulun benim kartımıııı" diye bağırıyor bir yandan... Hani o sırada kalkmasam yanından, şemsiyeyi kafama geçirecekti...

Abartmıyorum inanın, yaşadığım olay an be an bu... Sonrasında sorumlu fizyoterapistimizi çağırdım, başladım ağlamaya...

Şimdi size soruyorum amcaya yardımcı olabilmek adına ismini sormam mı hata?

Ben yinede sakin kaldım,amcaya herhangi bir saygısızlıkta bulunmadım... Ama GÜLERYÜZde gösteremedim olay yaşanırken.. Sadece ağladım, üzüldüm...

Ya ben devlet hastanelerinde özele kıyasla daha fazla ilgi görüyorum, doktorların da keza hiç saygısız davrandıklarına denk gelmedim. Ben mi şanslıyım yoksa konu sahipleri mi şanssız bilemedim.
Konu sahibini tenzih ederek söylüyorum, nasıl davranırsanız o şekilde karşılık görürsünüz... Etki tepki meselesi...

Off Tabiki de çok haklısınız. Sizin gibi işini aşkla yapanları tenzih ederim.Benim orda kötü davranan personele seslendim, size seslenmedim ki
Yaa inanın, kendime yapılmiş kadar üzüldüm.Kırdıysam özür dilerim.O amcaya da, 'amca amca şemsiyeni al, yakişan bir yerine koy'
oFFF

Estağrullah, teşekkür ederim beni anladığınız için

E cümleleriniz çelişiyor, gayette açığınızı bulup yapıştırdım, siz de bu hışımla saldırıyorsunuz işte. Barkotu alabilesiniz diye size o kağıdı verdi zaten diye ilk mesajımda yazdım. Evet ben biraz da olsa mantıklıyımdır, az da siz de olsa keşke. Ben hastane personeli bile değilim; lakin çok fazla hastaneye gittiğim için bunları da biliyorum. Ben Dr'un tek hastası değilim, sırada bekleyen insanları da düşünüyorum ve ona göre davranıyorum, bu bildiğim şeyler sayesinde de onlar da bana gayet iyiler, beni merak etmeyin yani, kimse beni aglatmaya çabalamadı ne devlette ne de özelde.
Arkadaslar devlet hastanesiydi :)

Iyi ki yanimdaydiniz da uslubu mu gordunuz yoksa ne yapardim ben sagolunnn
Ben buradaki bana olan üslubunuzdan bahsettim, bana karşı olan üslupla konuştuysanız dedim; lakin görüyorum ki siz de sadece mantık eksikliği yok, anlama eksikliği de var.

Celismiyor celistirmeye calisiyosun neyi yapistirdin. Süper zekasin masallah burdaki onlarca kisi anlamadi da sen anladin bravooo... sen ve senin gibilere boyledir benim uslubum. Kagit meselesini de anlamimisin anlamana da gerek yok zaten . Hastaneden degilde asayisten heralde celiskili ifadememe başvurdun acik mi ariyon napiyon Haksiz olan ben olsaydim özür dileyen ben olurdum doktor suratima karsi özür diledi anladin mi beni kirdigini soyledi anladin mi haksiz oldugunu kabul etti bunu da anladin mi. Ee herşeyi gectim niye benim derdimle meşgul oluyosun kardeşş hadiiiiiiiii

Şu yorumlarını gördükten sonra o yazıyı da kopyala-yapıştır yaptığını düşünür oldum. İki farklı üye sanki.

Şu yorumlarını gördükten sonra o yazıyı da kopyala-yapıştır yaptığını düşünür oldum. İki farklı üye sanki.
Anlayamadım?

Doktora dayağı hak gören kişiye yanıt verdim burada... Sinirli olan, kılık kıyafete göre insanları yargılayan doktor olmasın diye ahkam kesen bir hanımdı...

Anlamamalarinin sebebi gayet normal aslında. Söyleyin ne demek? Ne söyleyeyim diye sormak lazımmis

Anlayamadım?

Doktora dayağı hak gören kişiye yanıt verdim burada... Sinirli olan, kılık kıyafete göre insanları yargılayan doktor olmasın diye ahkam kesen bir hanımdı...

Yok size demedim yanlış anlama için kusura bakmayın. Doktora dayağı hak gören kişinin çocuk istismarına yönelik açtığı bir konu vardı. O konuda ne kadar duyarlıysa burada o kadar duyarsız ve kaba. İki farklı üye gibi diye ona söyledim, aynı kişiden bahsediyoruz yani.

Estağfirullah gece olduğu için sanırım ben anlayamadım bi an:)

Kesinlikle haklısınız... Yorumu ilk okuduğumda inanamadım, dönüp tekrar çocuk istismarıyla ilgili konuya baktım bende, aynı kişi mi acaba diye...

Hangisi gerçek düşünceleridir bilemiyorum ama orada yazan ile burada yazan kişi aynı kişiler olamaz sanırım..

Hemfikiriz

Gun gecmiyor ki doktor konusu olmasin...her alanda vardir boyle insanlar ama hep doktorlar goze batar nedensee.bi nufusa belediyeye bankaya gidip kimse sesini cikaramiyo ama hastanelerde herkes hak sahibi.tabi ki haksiz bir durum varsa hak aranacaktir onda suphe yok... Elinde hastasi öluyorken disarsa bekleme kavgasi eden insanlar gorduk.. Bakış acisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…