Şimdi sen doktorsun öyle mi?

İzmirde Bi kadın dr amcaya bağırıp hakaret ediyordu.adamcagiz yazık günah sesi cikmiyordu.burada da paylaşılmıştı.ceza aldımı bilmiyorum ama bende sikaye t etmiştim bimere disiplin kuruluna sevk edilmisti

Ben önceden çekiniyordum şimdi çok güzel çıkıyor dilim.dr la car car kavga etmiştim o bana ben ona laf saymıştım

Konu sahibinin tek haklı olduğu konu Dr'un bağırma kısmı.
Onun dışında şurda çoğu yorum saçma. Neymiş Dr bu görevi yapamayacaksa olmasaymış. Bu soruların muhattabı Dr değil ki, Dr'un görevi değil bu soruları cevaplamak. Hastane personeli ilgilenir bu tarz sorularla, çıkıp ya sekretere sorarsın bu soruyu ya da kayıt yapılan yere. Her gelen böyle alakasız sorular soruyor ve üstüne bir de bu onların görevi tabi benim sorumu çekecek deniliyorsa akşama kadar işleri cidden zormuş, Allah yar ve yardımcıları olsun.

Bazı doktorlar insanı it gibi azarlıyor sonra dayak yiyince neden yedik. Durduk yere dayak yiyende var ama doktorlar çok kaba ve kibirli. Kendilerinde herşeyi hak görüyorlar.
Kafaniz nasil calisiyor saskinim. Hosuna gitmeyen her tavirda dayagi hakli mi goruyorsunuz? Yil olmus 2017 hala ulkecek yerimizde sayiyoruz resmen bravo.

Bazı doktorlar insanı it gibi azarlıyor sonra dayak yiyince neden yedik. Durduk yere dayak yiyende var ama doktorlar çok kaba ve kibirli. Kendilerinde herşeyi hak görüyorlar.

Hepimiz aynı oksijeni alıyoruz ama siz ve sizin gibiler vücudunuzda oksijene ne yapıyorsunuz da böyle oluyorsunuz? Siz böyle konusunca da sonra neden doktorlar bize gülümsemiyo niye hi bile demiyo.. şu yazıyı okuyan doktor ve doktor adayları zaten mesleğe bi önyargıyla başlıyor.

Bence siz bu çıkışı gidin de siyasi görüşlerine göre insanlara "koyun" ya da "terötist" diyen siyasilere yapın. Sizi it gibi azarlayan patronunuza yapın. Ama yemiyor tabi.

Ne azarliyorsun be. Sabırlı olmayacaksa, her türden insana kibar olmayacaksa, insan sevmiyorsa, onları kılık kıyafetine göre yargılıyorsa, sinir problemi varsa, it gibi azarlıyorsa doktor olmayacak kimse! Yüzme bilmeyeni yüzücü yapmıyorlarsa sinirlerine hakim olamayan da doktorluk yapmasın bir zahmet. Sırf parası bol diye, ailesi gurur duysun diye, yüksek puan çekti diye okuyor çoğu kişi. Kimse o kişi doktor diye onun kibirinin altında ezilmek zorunda değil. Doktor doktorluğunu hasta hastalığını bilecek. Buna rağmen şiddet görüyorsa bu doktorun suçu değil zaten.

Çok şaşırarak okudum yorumları...

Yazık hanımlar yazık.. Ne münasebet dayağı hakediyorlar? Ne münasebet dalacaksın böylelerine? Ne münasebet devlet hastaneleri çok kötü diye ahkam kesmek?

Ben de devlet hastanesi personeliyim, tüm hastalarım tşk ederek ayrılır yanımdan, asla ama asla hiç bir hastama saygısızlıkta bulunmadım şuana kadar... Saygısızlıkla karşılaşmadım mı? Evet, karşılaştım dönem dönem...

Maalesef öyle bir önyargıyla geliyorki hastalar... Devlet hastanesindeki personeller çalışmıyorlar, insanı azarlıyorlar diye kuruyorlar kafalarında... Evrak kaydı için sekreter arkadaşın yanına uğrayabilir misiniz dediğim anda ters ters bakıp, söylene söylene giden hastalar oluyor... Benim görevim değil evrak takibi... Şimdi bu durumda ben bi dayağı haketti bu hasta deyip o hastaya ters davransam olur mu? Olmaz tabiiki...

Karşılıklı saygı şart... Bilinçli olmak şart...

Bende sağlık sektöründe çalışmaktayım maalesef ki arada böyle kendini bilmezler var. Ağladım yazmışsınız çok üzüldüm buna. Orada o doktorla tartışmak hiçbir çözüm üretmezdi bimere şikayet edin uyarı en fazla savunma alacaktır. Ciddi bir yaptırım olmaz ama şikayet edin ki bu tavrına devam eder ve sizin gibi şikayet edenler olursa en azından başının derde gireceğini anlar ve uslubunu düzeltir. Bu arada sağlıkta şiddete hayır diyoruz. Sağlık personeline şiddetin bir suç olduğunu hatırlatıyoruz. Sizi de sakin tavrınız için tebrik ediyorum

Be mi? Yaşınız?

Allah aşkına o kadar sıralama yapan adamlar hem daha rahat bir okul hayatını hem daha rahat meslek hayatını hem de daha fazla kazanabileceği bölümleri secmiyorlar da doktorlugu seciyorlar sebebi de daha cok para

Bir doktor cerrah falan degilse devlette alacağı maas öyle acayip fiyatlar değil.

Sizin basınızda 1 tane hasta olsa sinirleriniz yıpranır dayanamıyoruuuum dersiniz de günde onlarca hasta ve hasta yakınıyle ugrasan adamın mı sinirleri yıpranmıycak? Allah aşkına sacma sacma konusmayın. Biraz mantık yürüteceksiniz o kadar.

Bu konu icin konusulacaksa da dayaklık bilmemnelik bir mesaj yazacak bir olay değil. Evet saygısızlık yapmış. Yazarsın bimere, biter gider. Memnun degilsen de doktorunu degistirirsin o kadar. Isyerinizdeki patron, patronu bile geçtim amiriniz size it muamelesi yaptığında ne kadar tepki koyuyosunuz. Hatta sizi isten atmakla tehdit ettiginde de.. adaletli davranmak gerekli.

Size de daha fazla cevap vermiycem sonra polemikten ceza yiyoruz.

Siz böylesiniz bravo. Ama ben bir çok olaya şahit oldum. Hem de defalarca. Doktorlar kaba, sert bir şekilde insanları aşağılıyor. Hepsi değil ama özellikle karşısındaki köylü, mazlum bir insan ise iyice abartıyorlar. Bir kaç kere müdehale ettim siz nasıl konuşuyorsunuz diye... Kaç kere odalardan ağlayarak çıkanları gördüm. Genellemiyorum. Ama böyle doktorlar var ve insanı kışkırtıyorlar.

Ömrü hastanede geçen biri olan bana doktorları öğretip ahkam kesmeyiniz. Özellikle doktorlar arası muhabbetleri çok iyi bilirim. Dediklerimin arkasındayım İşini iyi yapanlara saygım var, diğerlerinin gözümde değeri yok.

Doktor azarlıyor diye kızan insanların 'dayak atacaksın' diye yorum yapması da tam facia İnsanın ne dediğini ne yaptığını bilmemesi böyle birşey heralde. 'Dayak'tan bahseden insanlar azarlanmaktan nasıl şikayet edebiliyor ilginç. Tencere dibin kara seninki benden kara.

Yüzmeyi bilmek yüzücülük mesleğinin getirdiği gerekliliktir ancak kibar olmak, insanları kılık kıyafete göre yargılamamak, sabırlı olmak kişilik özelliklerindendir.. Doktorluk mesleğinin gerekliliğinden değil..

Evet haklısınız doktorluk mesleği sabır isteyen meslek.. Sağlıklı insanlarla bile uğraşmak kolay değilken hasta insanlarla uğraşıyorsunuz.. Ekstra özveri, ekstra özen gerektiriyor...

Ancak it gibi azarlıyorlar, dayağı hakediyorlar demek büyük haksızlık... Yapmayın lütfen... Çocuklara tacize karşı mantıklı konuşan birine doktora dayak atmak haktır demek yakışmıyor...

Sonra diyorlar neden doktorlara şiddet uyguluyorlar anasını bile biplerim ve öyle adamım dengesiz ya

Tabiki sikayet et nasil psikolojin bozulmustur hatta direk bimeri ara sikayet icin onlar hemen ilgileniyolar sana yapan baskasinada yapar bizim sayemizde para kazaniyo o bakmak zorunda .hadsiz adam

Sonra diyorlar neden doktorlara şiddet uyguluyorlar anasını bile biplerim ve öyle adamım dengesiz ya

Teyzem kadın doğum doktoru ve bize anlattığı bir olayı paylaşmak istiyorum;mesleğinin ilk senesinde hastaneye düşük yapmış yabancı bir kadın getirmişler,çok kanaması varmış ve müdahale edildikten sonra anca durdurabilmişler fakat daha sonra kadına adam gibi ne bakan ne de soran olmuş,neyse birkaç saat sonra kadının akrabaları gelmiş ve teyzem o kadına bakan doktor arkadaşına kadının son kontrolünün yapılıp yapılmadığını sormuş ve arkadaşı aynen şu cümleyi kurmuş:Aman gavur değil mi bunlar bizden sağlam hem gayrimeşru çocuğu düşmüş anası şükretsin. Kadının annesi türkçeyi az çok biliyormuş ve bu lafı duyduktan sonra tepkisini tahmin edersiniz,kavga dövüş ve sonrası uzun süreli bir mahkeme. Ne olursa olsun şiddeti asla tasvip etmem,doktorlara saldıran o cahilleri gördükçe ben de çıldırıyorum fakat maalesef bazı doktorlar evet doktor olmuşlar,fakat insanlıktan nasibini alamamışlar ve Allah böylelerinin eline düşürmesin. Bu işler karşılıklıdır,insan sevgisi üst safhada olan doktorların ellerinden öperim onlar candır.

Siz böyle 'orman kurallarıyla' yaşarken karşıdan kibarlık beklemek biraz hadsizlik değil mi, hanımlar?
Şu yazdığınız cümleye bakın, başka kimi böyle tehdit edebiliyorsunuz? Allah bilir günde sizin gibi kaç kişiyle muhattap oluyorlar.
Medeni olun ki, medeni karşılık görün.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…