Şimdi sen doktorsun öyle mi?

gulayse6378

Kayıtlı Üye
1 Aralık 2016
877
507
30
Bi tanidigin tavsiyesiyle yeni bir kadin dogum doktoruna gitmeye baslamastim.. taa ki bugüne kadar. Gecen hafta 20 gunluk bir gecikmeyle gitmistim kan tahlili yapmisti. Ultrasonla bakip temiz birsey yok demisti. Dun sonuclari gostermeye gitmistim beta 0 cikmisti. Her neyse iceri girdim bakti sonuclara normal dedi hala regl olmadigimi soyledim. Tekrar bi beta istedi bazen gec cikabilirmis kanda gebelik Okey dedim kani verdim. Normalde 3 cikan sonucun yarin cikacagini yani bugün cikacagini soylediler ona da okey. Kani verdim arkasi lavaboya gittim ki regl olmusum. Hemen doktorun yanina gidip sekretere bildirdim. Sekreter de ayri bi afrada tafrada insanlari asagilayan kendini begenmis burnu havada fakat cigeri beş para etmrz bir hanfendi. Regl oldum ben dedim 10 dk once beta icin kan vermistim gerek kalmadi heralde sonucu beklememize dedim. Sonra ki tetkitlere gecebiliriz. Hayir dedi yarin gelin sonuca bakmaliyiz. Peki dedim randevu almaliyim. Almayin dedi 11 den sonra gelin. Evett ve bugün saat 11.30 da gittim sira almadim. Kapiya bekleyenler var sekreterimiz cikti evet dedi bekleyenler gelebilir yanina gittim ve dün bana söyledigi seyi soyledim geldim dedim. Saatine bakti ben 11 den sonra gelin demisim ama saat 12 ye geliyor dedi. Neyse doktora sorarim cagirirsa gelirsiniz. Kapatti kapiyi. 5 dk sonra cagirdi. Girdim iceri basima gelicekler habersiz. Esimde benim yanimda bu arada fakat iceri girmedi ben tek girdim. Doktor tabii suratima bakmiyo kompleks boyundan buyuk. Sormuyoda bise. Bakti monutere girisiniz yok dedi. Bende hanfendi almama gerek olmadigini direk gelmemk soyledi dedim sekreter onayladi. Boyle boyle anlattim dun regl oldum ciktiktan sonra diye. Tamam dedi. Hormonlara bakalim. Saat 12.30da geliyosun yaptiriyosun dedi. Tamam dedim. Fakat ama giris kaydim yoktu yaptirmalimiydim sonucta kan vericem ve tüpün uzerine barkot yapistiriyorlar. Ben simdi giris yaptiriyim mi dememe kalmadi. Basladi bagirmaya12.30 da yaptir gel diyorum daa ne diyim mesai bitti yemege cikicaz 12.30 olmazsa 1 de yaptir burda sabirla anlatiyorum al dedi istersen yaziyim. Aldi kagidi koydu masaya hala bagiriyor ama hem yaziyor hem bagiriyor 13.de hormon tektiki yazdi kagida. Sok oldum. Pardonda dedim neden bagiriyorsunuz ki tek bise sordum ben gerizekali degilim kagida yazmaniza gerek yok aldim kagidi odasinda ki cope attim.size sadece sunu sordum hani kafama gore mi geleyim yoksa asagida giris actiriyim mi. Tekrar basladi bagirmaya saat kac olmus her yemekte mesai 1 de basliyo simdi asagi gitsen kimi bulucan falan filan ee benim gozler doldu ve agladim ciktim odadan kapiyi actim esim kapida bagirma sesini duymus ama yanimda bir tanede bayan vardi ona biseylet anlatiyo zannetmis. Esimde siz nasil bagirirsiniz ya sesiniz disari kadar geliyo ben duydum dedi. Doktor tabii aa yok beyfendi ben bagirmadim iste anlatmaya calisiyorum oyleydi boyleydi bagirmadim ozur dilerim. Sanirim belirtmedim ama doktor erkekti. Neyse arkadaslar ciktim geldim cok gururuma dokundu eve gelene kadar agladim. Islerimin yarim kaldigina mi yanayim doktor ve sekretere mi yanayim. Napiyim ben sikayet etmek istiyorum. Hadlerini bilsinler doktor olmuslar adam olamamislar. Cok gururuma dokundu hala sindiremiyorum ne yapayim ben simdi nasil bi yol izleyeyim bana bu yaptiklarink baskalarinida yapmalarink istemiyorum. Hakkinizi helal edin yazarak anca bu kadar anlatabildim. Uzun oldu.
Sevgiler.

ben boyle birini (sekreterlik bolumde olan biri) sıkayet ettim ustelik devlet hastanesiydi ve bana "haklısınız aile terbiye edemiyor biz nasıl edelim" dediler . Bir sonraki gidişimde orada yoktu, memuriyette calisanlar hakikaten kendilerini dagin zirvesinde goruyorlar genelde (burada memur olan varsa ustune alinmasin ben terbiyesiz davrananlar icin diyorum)

Burda sekreterlik bi durum yok.
Sekreterde doktorun istediği yolda yürümek zorunda kalıyo istemesede.

Evet doktoru şikayet etmelisin tabiki hakkını ara

Inanamadım senelerdır kadın doguma gıderım ustelık randevulu randevusuz hıc boyle bır tavır ve muamele gormemıstım ,
Cok uzuldum

En doğal hakkımız şikayet etmek, kim olursa olsun karşısındaki hastaya bağırmaya , kızmaya hakkı yok. Zaten bu zamana kadar hep alltan aldığımız için olmadı mı bu olanlar. Şartlar değişti doktorun hakları olduğu gibi biz hastalarında sayısız hakları var. Nasıl ki doktora şiddete karşıysak , biz hastalar olarakta , saygı bekliyoruz...

Bi ogretmen sikayeti,ogretmeni gömme konusu degil doktoru sikayet alan konular. Iş yapmiyor kk 'da cok.Uzgunum.

Baktı gördü tek başınasn horozlandı , eşini de görünce süt dökmüş kedi ! Şikayet edin ! Hiç ardını da bırakmayın. Son zamanlarda azitti bu doktorlar.! Duyanda babasının hayrına çalışıyor zannediyor. Madem sabrın yok o kdr manyakla uğraşmaya başka iş yap. Allah Allah ! Sonra biz niye dayak yedik ? Ee şuan haketmissn ama !

Bazı doktorlar insanı it gibi azarlıyor sonra dayak yiyince neden yedik. Durduk yere dayak yiyende var ama doktorlar çok kaba ve kibirli. Kendilerinde herşeyi hak görüyorlar.

Dayak hiçbir koşulda çözüm değil, yapmayın. O bağırdı çağırdı diye, kendisi dayak atmak, hatta çekip vurmak falan gibi şeyler yapmak zorunda değil. Gerekli yerlere şikayetini yapsın hanımefendi, doktor savunma falan yazmakla uğraşıyor zaten merak etmeyin. O hak etti, bu hak etti derseniz kimse zaten durduk yere birini çekip vurmuyor yani, bunun sonu "Kırmızı ışıkta önüme geçti vurdum" a kadar varır. Yapmayın.

Bimer e şikayet edin yaşadığınız olayı detayşınanlatın saatlerine varana kadar . Uğraşsın dursunlar gerizekalılar .

Misal verdim yoksa gidip ağzını burnunu kırın demek istemedim ... Ama köpek yerine koyulan çok kişi var bu konuda ... Herkes üstün zeka olup herşeyi bir kelimede anlayacak çözecek değil doktorluk zor meslek sabır gerektiren meslek sabırlı değilse yapmamali ...

Yok ben dövmem ama gerçekten bazıları kaşınıyor hepsi için söylemiyorum bunu.

Cok sagolun kizlar. Benimle birlikte 2 bayan daha vardi. Sekreter birine sordu evet soyleyin dedi. Kadinda gayet normal bi sekilde bana dun gebelik icin test yapilmisti dedi. Sekreter de isminizi soyleyin isminizi diye yine yukseldi. Gozleri kaydiriyor tabii negatif dedi cikti odadan cikarken de soyleniyomus anlamiyolar ya anlamiyolar esimde bunu duymus.

Yok ben dövmem ama gerçekten bazıları kaşınıyor hepsi için söylemiyorum bunu.

Her meslekte var böyle saygısız, terbiyesiz insanlar. Ama kafama göre kendi cezasını ben kesemem. Bimer şikayetlere çok çabuk dönüyor. :)

İnsan gibi soru sormuşsunuz insan gibi cevap vermekten aciz. Bimer'e şikayet edin. Ama bir şey olacağını sanmam. Herkese böyledir alışmıştır.

it gibi azarlıyor sonra dayak yiyince neden yedik

Allahım sakin kalamıyorum yarabbim ölcem gülmekten
Yemin ederim aklımdan bu geçti. Bende buna benzer bir şey yaşamıştım. Hemşire hanfendi(!) beni başhekime şikayet etmişti. Lafımı esirgemedim iyi ki de esirgememişim.

ara saglik bakanligini hem dru hem sekreteri sikayet et.

Bazı doktorlar insanı it gibi azarlıyor sonra dayak yiyince neden yedik. Durduk yere dayak yiyende var ama doktorlar çok kaba ve kibirli. Kendilerinde herşeyi hak görüyorlar.
yok artik ne dayagi biraz once cocuklarimizi taciz mi ediyoruz diye mantikli bir konu acan bir kadin boyle yazmis saskinim... sikayet edersin ne dayagi ya?
unutmayin hanimefendi dayak da tacizdir. burada drun yaptigi da tacizdir. tacize tacizle karsilik veren hatta bunu dusunen de tacizcidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…