Şimdi sen doktorsun öyle mi?

Ya bir de sağlıkçı hastayla o an sıkıntı yaşadıysa ona haksızlık yaptığını düşünüyorsa zaten pişman olur.Kendinizden pay bicin.Ben oyleyim.Hic sevmem sikinti yasamayi.Kendim huzursuz olurum evvela.Ama kaçınılmaz olmuştur o an.
Oyuzden çok da şikayet yolunu tavsiye etmiyorum yogun bir yerse insaniyet namına.Genel konusuyorum
Yogun yerlerde bunlar oluyor.Yuz hastaya iyi davranır.Kafasi dolmuştur birine patlar ..Orda dr seni anlamamış.
Tahlil yatıracaksan zaten giriş yatırırsın..sormana bile gerek yok.Bu kadar basit seyi de sormayin demeye getirmis belki de.
.Yogun bir yerde çalışsanız dedigimi anlarsınız.kisa devre yapabiliyor beyin.

gecen bir saglik ocaginda bir kadın agrisi varken gitmis ve adam azarlamış, senle mi ugrasacagim demis. doktorlukta bunu asla kabul etmem, yogun bir alan oldugunu bilerek tercih ediyorlar, ustelik kafası yogun ne demek, hasta var karsinda ugrasmak zorundasin, sagliktan ote hicbir sey onemli degildir bu hayatta

Bi tanidigin tavsiyesiyle yeni bir kadin dogum doktoruna gitmeye baslamastim.. taa ki bugüne kadar. Gecen hafta 20 gunluk bir gecikmeyle gitmistim kan tahlili yapmisti. Ultrasonla bakip temiz birsey yok demisti. Dun sonuclari gostermeye gitmistim beta 0 cikmisti. Her neyse iceri girdim bakti sonuclara normal dedi hala regl olmadigimi soyledim. Tekrar bi beta istedi bazen gec cikabilirmis kanda gebelik Okey dedim kani verdim. Normalde 3 cikan sonucun yarin cikacagini yani bugün cikacagini soylediler ona da okey. Kani verdim arkasi lavaboya gittim ki regl olmusum. Hemen doktorun yanina gidip sekretere bildirdim. Sekreter de ayri bi afrada tafrada insanlari asagilayan kendini begenmis burnu havada fakat cigeri beş para etmrz bir hanfendi. Regl oldum ben dedim 10 dk once beta icin kan vermistim gerek kalmadi heralde sonucu beklememize dedim. Sonra ki tetkitlere gecebiliriz. Hayir dedi yarin gelin sonuca bakmaliyiz. Peki dedim randevu almaliyim. Almayin dedi 11 den sonra gelin. Evett ve bugün saat 11.30 da gittim sira almadim. Kapiya bekleyenler var sekreterimiz cikti evet dedi bekleyenler gelebilir yanina gittim ve dün bana söyledigi seyi soyledim geldim dedim. Saatine bakti ben 11 den sonra gelin demisim ama saat 12 ye geliyor dedi. Neyse doktora sorarim cagirirsa gelirsiniz. Kapatti kapiyi. 5 dk sonra cagirdi. Girdim iceri basima gelicekler habersiz. Esimde benim yanimda bu arada fakat iceri girmedi ben tek girdim. Doktor tabii suratima bakmiyo kompleks boyundan buyuk. Sormuyoda bise. Bakti monutere girisiniz yok dedi. Bende hanfendi almama gerek olmadigini direk gelmemk soyledi dedim sekreter onayladi. Boyle boyle anlattim dun regl oldum ciktiktan sonra diye. Tamam dedi. Hormonlara bakalim. Saat 12.30da geliyosun yaptiriyosun dedi. Tamam dedim. Fakat ama giris kaydim yoktu yaptirmalimiydim sonucta kan vericem ve tüpün uzerine barkot yapistiriyorlar. Ben simdi giris yaptiriyim mi dememe kalmadi. Basladi bagirmaya12.30 da yaptir gel diyorum daa ne diyim mesai bitti yemege cikicaz 12.30 olmazsa 1 de yaptir burda sabirla anlatiyorum al dedi istersen yaziyim. Aldi kagidi koydu masaya hala bagiriyor ama hem yaziyor hem bagiriyor 13.de hormon tektiki yazdi kagida. Sok oldum. Pardonda dedim neden bagiriyorsunuz ki tek bise sordum ben gerizekali degilim kagida yazmaniza gerek yok aldim kagidi odasinda ki cope attim.size sadece sunu sordum hani kafama gore mi geleyim yoksa asagida giris actiriyim mi. Tekrar basladi bagirmaya saat kac olmus her yemekte mesai 1 de basliyo simdi asagi gitsen kimi bulucan falan filan ee benim gozler doldu ve agladim ciktim odadan kapiyi actim esim kapida bagirma sesini duymus ama yanimda bir tanede bayan vardi ona biseylet anlatiyo zannetmis. Esimde siz nasil bagirirsiniz ya sesiniz disari kadar geliyo ben duydum dedi. Doktor tabii aa yok beyfendi ben bagirmadim iste anlatmaya calisiyorum oyleydi boyleydi bagirmadim ozur dilerim. Sanirim belirtmedim ama doktor erkekti. Neyse arkadaslar ciktim geldim cok gururuma dokundu eve gelene kadar agladim. Islerimin yarim kaldigina mi yanayim doktor ve sekretere mi yanayim. Napiyim ben sikayet etmek istiyorum. Hadlerini bilsinler doktor olmuslar adam olamamislar. Cok gururuma dokundu hala sindiremiyorum ne yapayim ben simdi nasil bi yol izleyeyim bana bu yaptiklarink baskalarinida yapmalarink istemiyorum. Hakkinizi helal edin yazarak anca bu kadar anlatabildim. Uzun oldu.
Sevgiler.

bimer, cimer her yere yazin.
cok sinir bozucu.
Allah muhtacta etmesin doktorlara hayirlisiyla.

Memurlukta, sağlıkta( adı her neyse) şöyle bir durum var. Sabahtan öğleye kadar yemek düşünürler, öğleden akşama kadar da eve gitmeyi... O yüzden şikayet ettiğiniz yer bile aynı hesap. Bir şey olacağını sanmam. Doktorunuzu değiştirmenizi öneririm

Bi tanidigin tavsiyesiyle yeni bir kadin dogum doktoruna gitmeye baslamastim.. taa ki bugüne kadar. Gecen hafta 20 gunluk bir gecikmeyle gitmistim kan tahlili yapmisti. Ultrasonla bakip temiz birsey yok demisti. Dun sonuclari gostermeye gitmistim beta 0 cikmisti. Her neyse iceri girdim bakti sonuclara normal dedi hala regl olmadigimi soyledim. Tekrar bi beta istedi bazen gec cikabilirmis kanda gebelik Okey dedim kani verdim. Normalde 3 cikan sonucun yarin cikacagini yani bugün cikacagini soylediler ona da okey. Kani verdim arkasi lavaboya gittim ki regl olmusum. Hemen doktorun yanina gidip sekretere bildirdim. Sekreter de ayri bi afrada tafrada insanlari asagilayan kendini begenmis burnu havada fakat cigeri beş para etmrz bir hanfendi. Regl oldum ben dedim 10 dk once beta icin kan vermistim gerek kalmadi heralde sonucu beklememize dedim. Sonra ki tetkitlere gecebiliriz. Hayir dedi yarin gelin sonuca bakmaliyiz. Peki dedim randevu almaliyim. Almayin dedi 11 den sonra gelin. Evett ve bugün saat 11.30 da gittim sira almadim. Kapiya bekleyenler var sekreterimiz cikti evet dedi bekleyenler gelebilir yanina gittim ve dün bana söyledigi seyi soyledim geldim dedim. Saatine bakti ben 11 den sonra gelin demisim ama saat 12 ye geliyor dedi. Neyse doktora sorarim cagirirsa gelirsiniz. Kapatti kapiyi. 5 dk sonra cagirdi. Girdim iceri basima gelicekler habersiz. Esimde benim yanimda bu arada fakat iceri girmedi ben tek girdim. Doktor tabii suratima bakmiyo kompleks boyundan buyuk. Sormuyoda bise. Bakti monutere girisiniz yok dedi. Bende hanfendi almama gerek olmadigini direk gelmemk soyledi dedim sekreter onayladi. Boyle boyle anlattim dun regl oldum ciktiktan sonra diye. Tamam dedi. Hormonlara bakalim. Saat 12.30da geliyosun yaptiriyosun dedi. Tamam dedim. Fakat ama giris kaydim yoktu yaptirmalimiydim sonucta kan vericem ve tüpün uzerine barkot yapistiriyorlar. Ben simdi giris yaptiriyim mi dememe kalmadi. Basladi bagirmaya12.30 da yaptir gel diyorum daa ne diyim mesai bitti yemege cikicaz 12.30 olmazsa 1 de yaptir burda sabirla anlatiyorum al dedi istersen yaziyim. Aldi kagidi koydu masaya hala bagiriyor ama hem yaziyor hem bagiriyor 13.de hormon tektiki yazdi kagida. Sok oldum. Pardonda dedim neden bagiriyorsunuz ki tek bise sordum ben gerizekali degilim kagida yazmaniza gerek yok aldim kagidi odasinda ki cope attim.size sadece sunu sordum hani kafama gore mi geleyim yoksa asagida giris actiriyim mi. Tekrar basladi bagirmaya saat kac olmus her yemekte mesai 1 de basliyo simdi asagi gitsen kimi bulucan falan filan ee benim gozler doldu ve agladim ciktim odadan kapiyi actim esim kapida bagirma sesini duymus ama yanimda bir tanede bayan vardi ona biseylet anlatiyo zannetmis. Esimde siz nasil bagirirsiniz ya sesiniz disari kadar geliyo ben duydum dedi. Doktor tabii aa yok beyfendi ben bagirmadim iste anlatmaya calisiyorum oyleydi boyleydi bagirmadim ozur dilerim. Sanirim belirtmedim ama doktor erkekti. Neyse arkadaslar ciktim geldim cok gururuma dokundu eve gelene kadar agladim. Islerimin yarim kaldigina mi yanayim doktor ve sekretere mi yanayim. Napiyim ben sikayet etmek istiyorum. Hadlerini bilsinler doktor olmuslar adam olamamislar. Cok gururuma dokundu hala sindiremiyorum ne yapayim ben simdi nasil bi yol izleyeyim bana bu yaptiklarink baskalarinida yapmalarink istemiyorum. Hakkinizi helal edin yazarak anca bu kadar anlatabildim. Uzun oldu.
Sevgiler.
Suç doktorda olduğu kadar sekreterlerde de. O kadar para alıyor yapacağı iş tıbbi girişler ve hastaya bilgi vermek baksanıza yarım yamalak iş yapmış.benim gördüğüm de doktorlardan çok bu selretelerler kaba havalı oluyor.ama göze batmıyorlar işte doktor yapınca beni küçük gördü oluyor da sekreter de yapınca arada kaynıyor minibüs şoförleri gibi...

Sevgiler.

Sizi çok iyi anlıyorum. Bende sağlık teknisyenimiydim. Doktorun yanında çalışıyordum. Gelen hastalara okadar ilgiliydimki en kötü zamanlarımda bile. Çünkü bazıları yaşadığı sorunları yansıtırlar ya acısını çıkarırlar. Neyse arayan hastalara elimden geldiğince yardımcı olurdum bir sıkıntısı varsa rahatlatırdım o konuda nasıl dua ederlerdi. Ya onlar hasta yada hasta yakınları dertleri varken birde böyle karşılanmak ne üzücü. Yapamıyorsan işini sana zor geliyorsa bırak yapma o işi. Orda iki kuruş kazanırken doktorlar tarafından azarlanırken sonra geçip hastalara o kaf dağında bir yardımcı olmaya bile tenezzül ederler. Sıkmayın canınızı her yerede şikayet edin baş hekimede edin. Emin olun dikkate alırlar.

Bimere yazin savunma yazarken azcik terlesin bakalım birdaha bağıracak mecali kalırmı .Zaten memurlarin hepsi diken üstü.
Üzulmeyin siz .

Bunlara hadlerini bildireceksin o sana bagiriyormu masaya bi yumruk vurup sen ondan daha fazla bagirsaydin...
Burada oturuyorsan görevin benim sagligimla ilgilenmek ,çemkirmek degil deseydin haa isine gelmiyorsa bu işi yapma insanlari da strese sokma deseydin...
Eşinde nasil sabretmis olanlara hayret dogrusu , eşim o durumda kalsa hayatta sakin duramazdi eminim ortalik karisirdi...

ne alaka, meslege göre mi sikayet yapilir, sen herhalde hic devlet hastanesinde calisan sekreter gormedin galiba, sikayetin kriteri mi olurmuş
Ne anlatıyosun.
Mesleğe görelik bilmem ne ne alaka yaaa.
Doktorun tavrını konuşuyoruz ne anlatıyosunuz

Bana da öyle bir pislik denk gelmişti. O kadar halsizdim ki cevap bile verememiştim. Aklima geldikçe sinirleniyorum. Neyse en azından kağıdı çöpe atmışsın.

Valla ben de hamileligimin basinda gittigim bir doktordan resmen azar isittim. Artik hep ozele gidiyorum ama çalıştığım paradan her ay saglik icin birsuru kesinti yapilip bu insanlara veriliyor. Bilemiyorum 3 farkli devlette calisan doktora gittim hepsi de berbatti. Keske puanlama sistemi getirseler bunlara ve her muayeneden sonra oda cikislarinda cihazlardan puanlasak, belli bir miktar sabit maasin üstüne puanlarina gore ciksalar. Neredeyse hepsinden nefret ettim ben. Kimi kime sikayet edecegiz bilemiyorum ama belki bimer ise yarar.

bence bu ülkedeki en yüksek egoya sahip meslek grubunda çalışanlar (üst düzeyde çalışan memurlar hariç) genel olarak doktorlar, bir de otobüs şoförleri var ama o ayrı bir konu.
doktorluğu seçerken bu işin içinde insan faktörünün olduğunu bilerek seçiyorlar, böyle bir meslek olduğunu biliyorlar.
bu işi yapamayacaksan seçmeyeceksin çok sık hastaneye giden bir insanım, birkaç doktor dışında hiçbirinden memnun kalmadım.ezebilecekleri insan varsa geri durmuyorlar.
bence yapılacak en mantıklı şey bimere şikayet etmek

X