Şimdi sen doktorsun öyle mi?

Su yorumlara hasta oluyorum.

Sabirli degilse doktor olmasin.

Sinirlenecekse ogretmen olmasin.

Nazik degilse memur olmasin.

Kim yapacak o zaman bu meslekleri?

Robotlar mi?

Hepimiz insaniz ve duygularimiz var.

Tabiki her meslekte kendini bilmezler var.

Ama bunun cozumu dayak mi?

O zaman o kendini bilmezden daha beter durumda oldugumuzu gostermez mi bu?

En iyi yol usulunce hakkini aramak.

Diger turlusu hakliyken haksiz duruma dusurur.

Siz böylesiniz bravo. Ama ben bir çok olaya şahit oldum. Hem de defalarca. Doktorlar kaba, sert bir şekilde insanları aşağılıyor. Hepsi değil ama özellikle karşısındaki köylü, mazlum bir insan ise iyice abartıyorlar. Bir kaç kere müdehale ettim siz nasıl konuşuyorsunuz diye... Kaç kere odalardan ağlayarak çıkanları gördüm. Genellemiyorum. Ama böyle doktorlar var ve insanı kışkırtıyorlar.
Mutlaka vardır, her meslekte olduğu gibi... Ancak bunun çözümü dayak atmak değil işte..

Teyzem kadın doğum doktoru ve bize anlattığı bir olayı paylaşmak istiyorum;mesleğinin ilk senesinde hastaneye düşük yapmış yabancı bir kadın getirmişler,çok kanaması varmış ve müdahale edildikten sonra anca durdurabilmişler fakat daha sonra kadına adam gibi ne bakan ne de soran olmuş,neyse birkaç saat sonra kadının akrabaları gelmiş ve teyzem o kadına bakan doktor arkadaşına kadının son kontrolünün yapılıp yapılmadığını sormuş ve arkadaşı aynen şu cümleyi kurmuş:Aman gavur değil mi bunlar bizden sağlam hem gayrimeşru çocuğu düşmüş anası şükretsin. Kadının annesi türkçeyi az çok biliyormuş ve bu lafı duyduktan sonra tepkisini tahmin edersiniz,kavga dövüş ve sonrası uzun süreli bir mahkeme. Ne olursa olsun şiddeti asla tasvip etmem,doktorlara saldıran o cahilleri gördükçe ben de çıldırıyorum fakat maalesef bazı doktorlar evet doktor olmuşlar,fakat insanlıktan nasibini alamamışlar ve Allah böylelerinin eline düşürmesin. Bu işler karşılıklıdır,insan sevgisi üst safhada olan doktorların ellerinden öperim onlar candır.

Bunun doktorlukla alakası yok ki. Sizin bir üstünüzde mesaj yazan "anasını bile bilmem naparım" diyen kadınön doktor olmus hali.

Bu tarz insanların zaten direkt sorusturma açılıp ceza almasi gerek. Ve böyle hadsiz insanlara verilen tepkilere de cok kızamıyorum. Ama bu konudaki doktora da dayaklik diyenlerin insanlıgından da akıllarından da şüphe ediyorum

Bunun doktorlukla alakası yok ki. Sizin bir üstünüzde mesaj yazan "anasını bile bilmem naparım" diyen kadınön doktor olmus hali.

Bu tarz insanların zaten direkt sorusturma açılıp ceza almasi gerek. Ve böyle hadsiz insanlara verilen tepkilere de cok kızamıyorum. Ama bu konudaki doktora da dayaklik diyenlerin insanlıgından da akıllarından da şüphe ediyorum
Maalesef bunun gibi olaylarla hala karşılaşabiliyoruz,benim verdiğim örnek bir doktora asla yakışmayacak bir hareket veya yaralı çocuğu için 'Allah Allah öldü diyoruz öldü zaten ölüydü' diyen doktor mesala,her iki olayda da kavga dövüş yaşanmış ve dışardan bakınca maalesef 'ee doktor haketmiş' durumu oluşuyor. Keşke bazı doktorlar daha düşünceli ve bazı hastalar daha sabırlı olsa ama anladığım kadarıyla böyle sorunlar daha çok olacak.

Merhaba arkadaslar icim rahat bir sekilde evime geldim yorumlar icin tesekkurler. Bashekimlige gittik durumu anlattim. Mahcup oldular doktorda geldi. Cok nazik ve kibardi beyfendi :)Özürünü diledi bir daha böyle birşey olmayacağını haklı olduğumu beni kırdığını kabullendi. İlla böyle mi olmalı illa yetlikiye mi gidilmeli illa sikayet mi edilmeli. Bashekime anlattim durumu evet bu benim basima fakat baska insanlarin basina gelmesin herkes birbirine saygi duymak zorunda. Meslek farki olabilir kültür farkida olabilir amaaa asla bi insani asagilama cüretine sahip olamazsin insan olarak saygi duymaliyiz. Konu kapandi ve tedavine bu hastanede devam etmicemi soyledim. Bashekimde biz sizler icin variz doktorumuz gerekli cezayi ve yaptirimi alicaktir dedi. Benim icim rahatladi geresi onlara kalmis KADİNLARİ ASLA KİMSE EZEMEZ.

Konu sahibinin tek haklı olduğu konu Dr'un bağırma kısmı.
Onun dışında şurda çoğu yorum saçma. Neymiş Dr bu görevi yapamayacaksa olmasaymış. Bu soruların muhattabı Dr değil ki, Dr'un görevi değil bu soruları cevaplamak. Hastane personeli ilgilenir bu tarz sorularla, çıkıp ya sekretere sorarsın bu soruyu ya da kayıt yapılan yere. Her gelen böyle alakasız sorular soruyor ve üstüne bir de bu onların görevi tabi benim sorumu çekecek deniliyorsa akşama kadar işleri cidden zormuş, Allah yar ve yardımcıları olsun.
Doktor bey ve sekreteri bana bir gün önce kayit yaptirmana gerek yok dedigi icin sorma geregi duydum bizde biliyoruz bazi seyleri ama sanirim sizler kadar degil!!!!!!

Kendinden başka herkes gerizekalı o doktorun. Eşin iyi ki konuşmuş da geri basmış .şek gibi. Mutlaka şikayet et.

Etmiş sonuç almışsın çok iyi olmuş.

Peki dedim randevu almaliyim. Almayin dedi 11 den sonra gelin.
Doktor bey ve sekreteri bana bir gün önce kayit yaptirmana gerek yok dedigi icin sorma geregi duydum bizde biliyoruz bazi seyleri ama sanirim sizler kadar degil!!!!!!
Onlar durup duruken size kayıt yaptırmayın dememiş ki siz kayıt yaptırayım diyince demişler, bakın bu sizin sorunuz, gayette bilmeyen birisiniz ki bilmiyorsanız da bilmiyorsunuzdur, ne kadar yersiz tepkileriniz var. Adamla da bu üslupla konuşmuşsanız o an ki yorgunlukla kendini tutamayıp, tepki vermiştir, insan sonuçta o da. Evet bence de benim kadar bilmiyorsunuz bir şeyleri, mesela ben nerde, ne üslupla, ne tepki vereceğimi bilebiliyorum.

Bu sürekli bağırıp çağıran doktorlar azıcık karşı taraftan diş görsünler hemen pısıp kalıyorlar.
Devlet hastaneleri cidden bu bakımdan çok kötü. Sinirin bozulmadan çıkmak çok zor. Resmen bu sebepten geriliyorum hastaneye işim düşünce. Doktor iyi çıktıysa o mutluluğu anlatamam.
Bir kadın doktor vardı hiç unutmam tüm yoğunluğuna rağmen benim sıram gelmişken köyden geldiği belli olan teyzeye kendisi internetten randevu aldı gününü saatini yazıp verdi sonra da beni beklettiği için özür diledi. Tabii ki doktor bunlarla uğraşmamalı da bu halini takdir etmiştim kadının.

Bu kadar giriş yaptırmalarından anladığım kadarıyla özel hastane. Gidip Müdüre vs şikayet edin. Yetinmeyin internette doktorlar sitesinde güzel güzel yorumlarınızı da yapın. Her hangi bir etkisi olur mu bilmiyorum ama bimer e de yazın. Poposu yere doğru iner belki biraz.

Merhaba arkadaslar icim rahat bir sekilde evime geldim yorumlar icin tesekkurler. Bashekimlige gittik durumu anlattim. Mahcup oldular doktorda geldi. Cok nazik ve kibardi beyfendi :)Özürünü diledi bir daha böyle birşey olmayacağını haklı olduğumu beni kırdığını kabullendi. İlla böyle mi olmalı illa yetlikiye mi gidilmeli illa sikayet mi edilmeli. Bashekime anlattim durumu evet bu benim basima fakat baska insanlarin basina gelmesin herkes birbirine saygi duymak zorunda. Meslek farki olabilir kültür farkida olabilir amaaa asla bi insani asagilama cüretine sahip olamazsin insan olarak saygi duymaliyiz. Konu kapandi ve tedavine bu hastanede devam etmicemi soyledim. Bashekimde biz sizler icin variz doktorumuz gerekli cezayi ve yaptirimi alicaktir dedi. Benim icim rahatladi geresi onlara kalmis KADİNLARİ ASLA KİMSE EZEMEZ.

Cok merak ettim devlet hastanesimiydi bunu yapan, ben son zamanlarda devlet hastanesindeki doktorlarda bu tarz uslubu cok gordum ve bu uslubtan rahatsiz oldugum icin mecbur kalmadikca devlete gitmiyorum. Cok yazik hakkimiz oldugu halde devlete gitmememiz.. kendi acimizdan hakliyiz.. ama merak ediyorum acaba giden hastalaraki doktorlara karsi kavga , dayak vs gibi durumlardan dolayi mi doktorlar bu duruma geldi..

Çok uzun.Biraz kısaltirsan sağlıkçı gözüyle yorumlayabilirim.Tavirlar genelde iyi bence.Cok yoğunluk var
.Bazen devre yanabiliyor.

Bir saniye:stop:
O kim ki, size bağırmaya kalkışıyor.O kim ya, hele o sekreter. Kafasını kırarım.:tokat:Devletin hastanesinde, devletin saatinde, devletin insanına GÜLERYÜZLE davranmak zorundasın.Beni ilgilendirmez, istersen öl ama töleransızsız GÜLERYÜZ göstermek.Babanın yeri değil orası OK.Anlamadıysan tabela yaptırıyım.:sinirli::sinirli:

Asıl senmişin bağırması gereken ama...:sopa:

Organizasyon sifir ..doktorlar sekreterler arasi iletisim sifir ondan sonra musteri suclu. Uzuldum sizin adiniza. Ama uzerinize alinmayin hic..var boyle terbiyesizler ne yazikki.

Herkes sevdigi isi yapsa boyle olmaz ayrica. Benim herzaman gittigim doktorum var, kadin isine hayran bildigin. Resmen doktor olmak icin dogmus gibi. Piril piril parliyor isini yaparken zevk aliyor bildigin.
Birkac defa ögle molasindan gelisini gördüm hizli adimlarla guleryuzle geliyordu sanki isi kaciyor :KK70:kadinin yuzunde herdaim cicekler aciyor..herkese bol bol vakit ayiriyor anlatiyor bilgilendiriyor...sekreterlerinede yansiyor vs.. Kendiside isini cok sevdigini hep doktor olmak istedigini anlatmis bir yakinima.
Yani keske herkes sevdigi isi yapsa daha guzel bir dunya olurdu.
Size denk gelen doktor eminim sirf statü veya maasi yuzunden veya aile baskasi yuzunden doktor olmustur eminim..onlar oyle havali burnu yukarda geziniyor :KK51:

Bir saniye:stop:
O kim ki, size bağırmaya kalkışıyor.O kim ya, hele o sekreter. Kafasını kırarım.:tokat:Devletin hastanesinde, devletin saatinde, devletin insanına GÜLERYÜZLE davranmak zorundasın.Beni ilgilendirmez, istersen öl ama töleransızsız GÜLERYÜZ göstermek.Babanın yeri değil orası OK.Anlamadıysan tabela yaptırıyım.:sinirli::sinirli:

Asıl senmişin bağırması gereken ama...:sopa:
Beni ilgilendirmez, istersen öl ama toleranssız GÜLERYÜZ göstermek zorunda öyle mi???

Pardon ama karşınızdaki bir insan en başta... Evet kimsenin kimseye bağırmaya hakkı yok, evet herkes birbirine saygı göstermek zorunda, ancak sizin söylediğiniz "istersen öl, beni ilgilendirmez, güleryüz göstermek zorunda" cümleleri ne kadar duygusuzca yazılmış...

Siz çalışıyor musunuz? Her daim iş yerinde GÜLERYÜZ gösteriyor musunuz? Ailenizle, eşinizle ya da sağlığınızla ilgili hiç mi sorun yaşamıyorsunuz? Hani olur ya insanın başı ağrır, regl olur karnı ağrır.. O gün keyfi yerinde olmayabilir... Buna rağmen GÜLERYÜZ gösterebilir misiniz?

Bende doktorum başka bir hastaneye geçince mecbur gittim peşine ki bu hastane bayaa kallavi diğeri gibi sıradan bi özel hastane değil. Neyse dedik doktorum iyi beni biliyo kaç senedir. Neyse öderiz yapcak bişe yok. Gittik ve sekreterinden ters muamele ile karşılaştık. Ertesi gün yine gitmemiz gerekti. Onunla tartıştığımız için gitmek istemedik hatta ama ağrılarım dayanılmaz yine mecbur hadi gittik. O gün 444'lü bi numaradan arandım. Efendim hastanemiz nasıl şu nasıl bu nasıl. Bende söyledim hepsi iyi hoş o sekreterin tavrı ve uçuk fiyatlar olmasa diye. Onun savunmasını almışlar. Filan. 5 gün sonra gittiğimizde. Sekreter peşimizde pervane bir Güleryüz bi çalışkanlık abooo dedim. Bi şikayetle kıza bak
Bunlara müstehak işini hakkıyla yapsınlar bişey diyoz mu o zaman

Bu sürekli bağırıp çağıran doktorlar azıcık karşı taraftan diş görsünler hemen pısıp kalıyorlar.
Devlet hastaneleri cidden bu bakımdan çok kötü. Sinirin bozulmadan çıkmak çok zor. Resmen bu sebepten geriliyorum hastaneye işim düşünce. Doktor iyi çıktıysa o mutluluğu anlatamam.
Bir kadın doktor vardı hiç unutmam tüm yoğunluğuna rağmen benim sıram gelmişken köyden geldiği belli olan teyzeye kendisi internetten randevu aldı gününü saatini yazıp verdi sonra da beni beklettiği için özür diledi. Tabii ki doktor bunlarla uğraşmamalı da bu halini takdir etmiştim kadının.

Ya ben devlet hastanelerinde özele kıyasla daha fazla ilgi görüyorum, doktorların da keza hiç saygısız davrandıklarına denk gelmedim. Ben mi şanslıyım yoksa konu sahipleri mi şanssız bilemedim.

Beni ilgilendirmez, istersen öl ama toleranssız GÜLERYÜZ göstermek zorunda öyle mi???

Pardon ama karşınızdaki bir insan en başta... Evet kimsenin kimseye bağırmaya hakkı yok, evet herkes birbirine saygı göstermek zorunda, ancak sizin söylediğiniz "istersen öl, beni ilgilendirmez, güleryüz göstermek zorunda" cümleleri ne kadar duygusuzca yazılmış...

Siz çalışıyor musunuz? Her daim iş yerinde GÜLERYÜZ gösteriyor musunuz? Ailenizle, eşinizle ya da sağlığınızla ilgili hiç mi sorun yaşamıyorsunuz? Hani olur ya insanın başı ağrır, regl olur karnı ağrır.. O gün keyfi yerinde olmayabilir... Buna rağmen GÜLERYÜZ gösterebilir misiniz?
O zaman izin alırım, kalkıpta karşımdaki insana asla bağırmam ya da surat yapmam.Zaten söylediğiniz sebeplerden oluşan bir rahatsızlık varsa, belli olur.Babasının yeri gibi davranmaz. 'özür dilerim, işleminizi biraz geciktirmek zorundayım' vb. söyler güleryüzle.Karşındakinde odun değilse anlar.Orda benim söylediğim dikkat etti iseniz (ki etmemişiniz), hasta olanlara kötü, kaba, zalimce, kırıcı davrananlar içindi.Eğer ben böyle davranıyorsam, kabul ediyorum, aynen benim içinde geçerli.
Ki düşünün, güleryüz gösterilmedi, salakça davranıldı diye 100 mağaza, dükkan gezmiş insanım.Düşünün en azından benim için bu demek.

X