Şimdi sen doktorsun öyle mi?

gecen bir saglik ocaginda bir kadın agrisi varken gitmis ve adam azarlamış, senle mi ugrasacagim demis. doktorlukta bunu asla kabul etmem, yogun bir alan oldugunu bilerek tercih ediyorlar, ustelik kafası yogun ne demek, hasta var karsinda ugrasmak zorundasin, sagliktan ote hicbir sey onemli degildir bu hayatta

bimer, cimer her yere yazin.
cok sinir bozucu.
Allah muhtacta etmesin doktorlara hayirlisiyla.

Memurlukta, sağlıkta( adı her neyse) şöyle bir durum var. Sabahtan öğleye kadar yemek düşünürler, öğleden akşama kadar da eve gitmeyi... O yüzden şikayet ettiğiniz yer bile aynı hesap. Bir şey olacağını sanmam. Doktorunuzu değiştirmenizi öneririm

Suç doktorda olduğu kadar sekreterlerde de. O kadar para alıyor yapacağı iş tıbbi girişler ve hastaya bilgi vermek baksanıza yarım yamalak iş yapmış.benim gördüğüm de doktorlardan çok bu selretelerler kaba havalı oluyor.ama göze batmıyorlar işte doktor yapınca beni küçük gördü oluyor da sekreter de yapınca arada kaynıyor minibüs şoförleri gibi...

Sizi çok iyi anlıyorum. Bende sağlık teknisyenimiydim. Doktorun yanında çalışıyordum. Gelen hastalara okadar ilgiliydimki en kötü zamanlarımda bile. Çünkü bazıları yaşadığı sorunları yansıtırlar ya acısını çıkarırlar. Neyse arayan hastalara elimden geldiğince yardımcı olurdum bir sıkıntısı varsa rahatlatırdım o konuda nasıl dua ederlerdi. Ya onlar hasta yada hasta yakınları dertleri varken birde böyle karşılanmak ne üzücü. Yapamıyorsan işini sana zor geliyorsa bırak yapma o işi. Orda iki kuruş kazanırken doktorlar tarafından azarlanırken sonra geçip hastalara o kaf dağında bir yardımcı olmaya bile tenezzül ederler. Sıkmayın canınızı her yerede şikayet edin baş hekimede edin. Emin olun dikkate alırlar.

Bimere yazin savunma yazarken azcik terlesin bakalım birdaha bağıracak mecali kalırmı .Zaten memurlarin hepsi diken üstü.
Üzulmeyin siz .

Bunlara hadlerini bildireceksin o sana bagiriyormu masaya bi yumruk vurup sen ondan daha fazla bagirsaydin...
Burada oturuyorsan görevin benim sagligimla ilgilenmek ,çemkirmek degil deseydin haa isine gelmiyorsa bu işi yapma insanlari da strese sokma deseydin...
Eşinde nasil sabretmis olanlara hayret dogrusu , eşim o durumda kalsa hayatta sakin duramazdi eminim ortalik karisirdi...

ne alaka, meslege göre mi sikayet yapilir, sen herhalde hic devlet hastanesinde calisan sekreter gormedin galiba, sikayetin kriteri mi olurmuş
Ne anlatıyosun.
Mesleğe görelik bilmem ne ne alaka yaaa.
Doktorun tavrını konuşuyoruz ne anlatıyosunuz

Bana da öyle bir pislik denk gelmişti. O kadar halsizdim ki cevap bile verememiştim. Aklima geldikçe sinirleniyorum. Neyse en azından kağıdı çöpe atmışsın.

Valla ben de hamileligimin basinda gittigim bir doktordan resmen azar isittim. Artik hep ozele gidiyorum ama çalıştığım paradan her ay saglik icin birsuru kesinti yapilip bu insanlara veriliyor. Bilemiyorum 3 farkli devlette calisan doktora gittim hepsi de berbatti. Keske puanlama sistemi getirseler bunlara ve her muayeneden sonra oda cikislarinda cihazlardan puanlasak, belli bir miktar sabit maasin üstüne puanlarina gore ciksalar. Neredeyse hepsinden nefret ettim ben. Kimi kime sikayet edecegiz bilemiyorum ama belki bimer ise yarar.

bence bu ülkedeki en yüksek egoya sahip meslek grubunda çalışanlar (üst düzeyde çalışan memurlar hariç) genel olarak doktorlar, bir de otobüs şoförleri var ama o ayrı bir konu.
doktorluğu seçerken bu işin içinde insan faktörünün olduğunu bilerek seçiyorlar, böyle bir meslek olduğunu biliyorlar.
bu işi yapamayacaksan seçmeyeceksin çok sık hastaneye giden bir insanım, birkaç doktor dışında hiçbirinden memnun kalmadım.ezebilecekleri insan varsa geri durmuyorlar.
bence yapılacak en mantıklı şey bimere şikayet etmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…