Şimdi sen doktorsun öyle mi?

Dedigim gibi anlama sorununuz var, o cümleler çelişkili. Benim süper zeka olmama gerek yok ki cümlelerin çelişkili olduğunu anlamam için, sizin normal zeka seviyesinde olmanız kafi çeliskili olduğunu anlamanız için. Ben ve benim gibilere genelde reelde muhtaç olduğunuz için bu cümlelerin binde birini kuramazsınız, bırakın bu üslubu kullanmayı. Kağıt meselesini gayet net anladım, verecek cevabınız olmadığından, siz anlamadınıza getiriyorsunuz. Dr bağırmakta haksız diye de başta yazdım, onun için tabiki özür diler, onun dışında haksız bir tarafı da yok. Özür dilemek erdemdir; lakin bu erdemi anlayacak kişi yokmuş karşısında, sanki adamla bir mücadeleye girmiş de kazanmış gibi saçma saçma tavırlar.

Bimer e şikayet edin yaşadığınız olayı detayşınanlatın saatlerine varana kadar . Uğraşsın dursunlar gerizekalılar .

eğer özel hastaneyse bimer işe yaramıyor. zaten bu şikayetler de bimerden ziyade sabim e yapılıyor. sabim ise hatalı tedavi ile ilgileniyor daha çok. hasta doktor ilişkisinde yaşanan sorunlar eğer özel hastaneyse sadece hastane başhekimine şikayet edilebiliyor.

Hemen saglik bakanligi sikayet hattina bildir.

Canım gurur şeytanda olur. İnsanları beyinlerinizde büyütmeyin, gayet güzel kendini ifade etmişsiniz, daha ne olması gerekiyordu. Eşiniz dövsün mü? Yada doktor ayaklarınıza mı kapansın içiniz rahat etsin diye söylüyorum olan olmuş şuan sağlıklıymısız ona odaklanın

ben ne belediyede ne de başka yerde rastlamadım bu şekilde davrananlara. normal muayene oluyor herkes. ameliyata giren yok çıkan yok. alt tarafı tahliller hamilelik varsa ultrason vs. sorun şu ki bu doktorların bazıları gerçekten insan olmadan doktor olmuşlar ya da doktor olurken insanlıklarını yitirmişler.

hasta ruhlu bir kadın doğumcu bana kendisi itiraf etmişti mesleğimi yeni sevmeye başladım diye. en az 20 yıllık doktordur. üstelik şikayet de etmiştim. sevdiği hali buysa sevmediği halini düşünemiyorum. keşke birileri sadece sayısalda başarılı oldukları için doktor olmasalar. insan gibi davranma sorunu olanları doktor yapmasalar.

Katiliyorum

Canim balim jinekologum tekrar gidince boynuna sarilacagim.19 yasindaydim ilk tanistigimda kizimin ebe amcasi oldu nazimi kaprisimi çekti aglamalarimi sinirlerimi dinledi 1 gun gulumsemesi eksik olmadi.
Insaallah sabit kalabileceginiz insan olabilen duzgun 1 dr bulursunuz.
Lanet pislik adam oraya gelmis zaten stresli 1 kadini aglatti ne oldu mevkisi mi buyudu

Şikayet et canım. Ciğeri beş para etmez insanlara bu kadar değer verip üzülme. Terbiyesizler.

Yani şimdi doktor da o kadar bağırıp çağırmadan sadece bir cümle ile hayır hanfendi gerek yok gibi bir şey söylese idi ağzı mı kopardı arkadşalar? Tamam robot değil vsvsvsvsv.. Ama karşısındaki de bir hasta.. İnsanların en çok azarlandığı meslek grubu doktorlar.. Burdaki doktor hanfendilerden özür dilerim ama gerçekten öyle düşünüyorum.. Bakın insanlar doktorları çok önemserler.. Sağlıktır çünkü söz konusu olan ve soracakları sorular vardır.. Ama doktorlar karşısındaki sanki tıp okumuş da söylenenleri hemencik anlasın isterler özellikle yaşlı insanlara daha da öyle davranırlar.. Genelleme yapmıyorum.. Ama benim şahit olduğum bir çok yer vardı.. Yaşlı teyze kulağındam rahatsız muayene olacak bir azar bir azar gelmişsin 80 yaşına duymayıverr dediğini duydum.. Yani bu insanlar doktorlara muhtaç ve kimsenin böyle davranmaya hakkı yok..istersr prof. olsun. Önce vicdanlı insan olmak önemli..

Sağlığın stresiyle diğer işler kıyaslanamaz.

Her meslek grubunda vardır kendini kaf dağında görenler.. Gerek doktor gerekse hemşire vs..sanırım bu durum sağlık sektöründe daha fazla. Halbuki insan iletisiminde en hassas olması gereken kişilerdir bunlar..

Psikolojisi kaldirmiyorsa yapmasin.babasinin hayrina da yapmiyor bu onun meslegi bagiramaz...
Her meslegin stresli tarafi var kimse kimseyi azarlayamaz yok oyle bir dunya.
O burnu kaf dagin da olanlari bizler guceltmiyormuyuz.yeriniz de olsam sikayet ederdim..
Kim olursa olsun ya isini hakki ile yapacak ya da yapmayacak...

Son düzenleme:
Hadsiz ve pisirigin tekiymis.
Ben kesin sikayet ederdim.
Sessiz kalmayin.
Turkiyede hic doktor isim olmadi,yasamadim boyle seyler ve sukur diyorum.
Hep derim. Avrupada yasiyorum ve burdaki doktorlarin bakis acisi cok farkli turkiyede duyduklarimdan.
Turkiyede " ben okudum adam oldum, senden yuksegim, hastamisin? Cabuk anlat acelem var".
Avrupada" ben sana yardimci olmak icin okudum, seni memnun etmekten zevk duyarim".

Kaldigim ulkede bi Turk doktora rast geldim Hollandadali bi hastanede, hemen ne demek istedginizi anladim aslinda dogrusu. Turklerin makamdan dolayi boburlenmesi heryerde ayni maalesef. Adam beni azarlamaya calisti. Bidahakine baska bi doktor istedim randevuma.

Şimdi tam okudum.Ne için gitmiştin tam olarak?Sadece hamilelik tahlili için mi?

Oralar çok yoğun oluyor.Her hastanın kendine sahip olması gerekiyor biraz.Bilincli olması gerekiyor.Yogunluktan yorulmusluktan böyle iletişim sorunları olabiliyor.Bir yanlış anlama olmuş çünkü.Bir de dr'un yanındaki sekreter çok da anlamaz sağlıktan.Sadece hamilelik için gittiysen;" sonucu bekle yarin al "demezdi sana bilseydi bthcg yi.

İzmirde Bi kadın dr amcaya bağırıp hakaret ediyordu.adamcagiz yazık günah sesi cikmiyordu.burada da paylaşılmıştı.ceza aldımı bilmiyorum ama bende sikaye t etmiştim bimere disiplin kuruluna sevk edilmisti
Helal
Biraz karsi tarafi sessiz bulurlarsa dojtor ve ya baska meslek gurubundaki egolu tipler ezmeye calsiyorlar.boye bir seye sahi olsam asla sessiz kalmam

Ya bir de sağlıkçı hastayla o an sıkıntı yaşadıysa ona haksızlık yaptığını düşünüyorsa zaten pişman olur.Kendinizden pay bicin.Ben oyleyim.Hic sevmem sikinti yasamayi.Kendim huzursuz olurum evvela.Ama kaçınılmaz olmuştur o an.
Oyuzden çok da şikayet yolunu tavsiye etmiyorum yogun bir yerse insaniyet namına.Genel konusuyorum
Yogun yerlerde bunlar oluyor.Yuz hastaya iyi davranır.Kafasi dolmuştur birine patlar ..Orda dr seni anlamamış.
Tahlil yatıracaksan zaten giriş yatırırsın..sormana bile gerek yok.Bu kadar basit seyi de sormayin demeye getirmis belki de.
.Yogun bir yerde çalışsanız dedigimi anlarsınız.kisa devre yapabiliyor beyin.

Son düzenleme:
Ordaki hasta potansiyeli de tr den medeni.Onu da düşünmek lazım.

Burda sekreterlik bi durum yok.
Sekreterde doktorun istediği yolda yürümek zorunda kalıyo istemesede.

Evet doktoru şikayet etmelisin tabiki hakkını ara
ne alaka, meslege göre mi sikayet yapilir, sen herhalde hic devlet hastanesinde calisan sekreter gormedin galiba, sikayetin kriteri mi olurmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…