Şimdi sen doktorsun öyle mi?

Yani öyle doktor ve tibbi sekreterler varki ..neyse yazarsam uzunca ban yerim.
Empati yeteneği olmayan insanlar bu meslekleri yapmasin ...
Lafa gelince cok yoruluyorlar cok calisiyorlar bilmem ne bu ise baslarken bilmiyormuydunuz.

Şikayet edince bir sonuca varilmiyor malesef.
Ben ogluma hamileyken sikayet ettim doktoru hic bir sonuc olmadi.
Zaten hastanede sikayetleri dinleyecek bir yetkili bulamiyorsunuz.

Cok geçmiş olsun.
Malesef ki her meslekte olmakla birlikte bu kutsal meslekte burnu havada,kaba insanlar daha fazla.
Bazen gercekten hastaların delirttigini düşünüyorum sahit oldugum bir kac olaydan ötürü ama bazende gercekten kendileri delirtiyor insanı.
Ha ne yapin,
Mutlaka sikayet edin.
Yanlarina kalmasin.aynısı degil ama bende bir halk otobüsünde şoför un düşüncesiz ve terbiyesizce bir hareketine maruz kaldim.
Eve gider gitmez belediyenin sikayet bolumune yazdim.beni 2 3 kez aradılar. Once aracin plakasini,şeklini, şoförü, hangi güzergahta oldugunu,hangi gun ve saatte yaşandığına dair bilgi aldilar,
Aradan zaman geçti, tespit ettik,bir daha boyle birsey yasamayacaksiniz,gerekli uyari ve cezayi aldi gibi bir özür dilendi,sonra 2 3 ay sonra memnunsunuz demi diye aradilar.
Yani demem o ki susmayacaksin,aglamayacaksin.
Siz eve kadar aglarken muhtemelen o dr arkadaslariyla yemek cay keyfi esliginde sohbetini yaptı, aklına bile gelmediniz.
Hakkınızı insanlarin vicdanina bırakmayın ,
Kendiniz arayin

Genelleme yapamayız size insan olamayan biri denk gelmiş
Böyleleri denk heldiğinde asla altta kalmayın sizde ona bağırsaydınız tabi ki şikayette edin

şikayet edin içinizde kalmasın. maalesef ülkemiz böyle hakkınızı arayamıyorsunuz. en sonunda bazıları dayanamıyor dağ başı kanunlarına uyup dövüyor sağlık çalışanlarını. şiddet hiçbir zaman hiçbir şeyin çözümü olamaz ama insanlar en çaresiz anlarında en kötü tepkileri veriyorlar. benim doktor bir arkadaşım 'doktorun hastaya psikolojik şiddeti bitmeden bu haberler bitmez' demişti dayak haberleri için. ve neolur ağlamayın, üzmeyin kendinizi bu o adamın acizliği. valla bana azarlar gibi konuşmaya kalkarlarsa onlar bağırmadan ben bağırıyorum. çözümü böyle buldum.

ya vallahı gorevını suıstımal edenlerden gına geldi
kapasıten yetmıyorsa olma kardesım para kazanabılecegın cok meslek var ınsanın sinirini bozarak para kazanıp o parayıda cocuklarıyla yemıyorlar mı burunların dan gelsın ne dıyım

kesınlıkle sıkayet etmelısınız ben alakalı alakasız heryere yazıp gonderıyorum bıraz cazgır olmak lazım bu konuda... ustune dusmek takıp etmek lazım.
hıc bısey olmasa sıkayetler bırıkır yıne icabına bakarlar

o gorevı hakeden ınsanlar dururken bunun gıbıler calısmamalı

Annemi de azarliyorlar bazen. Garibim alışmış ses çıkarmıyor. Nefret ediyorum devlet hastanelerinden. Özeller bir nebze daha iyi. Şikayet edin ama bir şey olacağını sanmam.

Devlet hastanesi mi özel mi ?
Ben olsam şikayet edebileceğim heryere şikayet ederdim..

erimeyecegm yazacagım basımdan geceni:))
ben ehliyetm için saglık raporu alacaktım sene 2008 ve kıs ayı
neyse carsıda hemen ayaküstü bir saglık merkezi hastane oraya girdim numara aldım cıktm doktora
odasına girdim kapıyı calıp oturdum masa önündeki sandalyeye meramımı anlatacam
neyse adam telde konusuyordu bitti bana gıcıkmı oldu neyse hissettim bir an
işte teeeee anayoldaki camadan bir iş yerinin numarasını sordu göz muayesi yapıyor guya ama emin olun kimse okuyamaz sonunu yanlıs okudum o kadar uzakki
ehliyete onun yuzunden gözlük yazıldı
bende basiretimmi baglandı neyse o ana saguk kar yagıyor gittim aldım bu raporla ehliyet
sonra daha müsait zamanda bu adamı arastırdım kbb doktoruymus meger ve ücret bu rapor için yasal degilmiş
bende ssk ya bunu sikayet ettim tutanak tutturdm hastaneyide sikayet ettim
bana bir hafta sonra cıkıp hastane halkla ilişkiler ve müdür evie geldi actım ki kapıyı bu manyaklar
özür diliyorlar paranızı iade edlim cek up verelim hediye ne olur sikayetinizi geri alın diye bnde hemen imzalamadım uzattım ceza aldılar ohhhhhhhhhh casnıma degsin terbiyesizler:cool::KK53::deli:

Inanamadım senelerdır kadın doguma gıderım ustelık randevulu randevusuz hıc boyle bır tavır ve muamele gormemıstım ,
Cok uzuldum
Siz hangi ulkede yasiyorsunuz,:KK48:
Oluyor malesef ki oluyor,hastanelerde de diger kamu kurumlarinda da oluyor.
Bn de kamudayim,bu gibi kisiledem kendimi tefrik ederek ;ben tum sabrimla ilgileniyorum herkesin kendi egitimi,kendi insanligi.ve kendi vicdani ...

Siz hangi ulkede yasiyorsunuz,:KK48:
Oluyor malesef ki oluyor,hastanelerde de diger kamu kurumlarinda da oluyor.
Bn de kamudayim,bu gibi kisiledem kendimi tefrik ederek ;ben tum sabrimla ilgileniyorum herkesin kendi egitimi,kendi insanligi.ve kendi vicdani ...
Ben ıstanbulda yasıyorum 10-11 senedır ureme hakkında habıre kadın dogum kapısı asındırırım hıc bır zaman boyle bır muamelenın benzerını bıle yasamadım

Bi tanidigin tavsiyesiyle yeni bir kadin dogum doktoruna gitmeye baslamastim.. taa ki bugüne kadar. Gecen hafta 20 gunluk bir gecikmeyle gitmistim kan tahlili yapmisti. Ultrasonla bakip temiz birsey yok demisti. Dun sonuclari gostermeye gitmistim beta 0 cikmisti. Her neyse iceri girdim bakti sonuclara normal dedi hala regl olmadigimi soyledim. Tekrar bi beta istedi bazen gec cikabilirmis kanda gebelik Okey dedim kani verdim. Normalde 3 cikan sonucun yarin cikacagini yani bugün cikacagini soylediler ona da okey. Kani verdim arkasi lavaboya gittim ki regl olmusum. Hemen doktorun yanina gidip sekretere bildirdim. Sekreter de ayri bi afrada tafrada insanlari asagilayan kendini begenmis burnu havada fakat cigeri beş para etmrz bir hanfendi. Regl oldum ben dedim 10 dk once beta icin kan vermistim gerek kalmadi heralde sonucu beklememize dedim. Sonra ki tetkitlere gecebiliriz. Hayir dedi yarin gelin sonuca bakmaliyiz. Peki dedim randevu almaliyim. Almayin dedi 11 den sonra gelin. Evett ve bugün saat 11.30 da gittim sira almadim. Kapiya bekleyenler var sekreterimiz cikti evet dedi bekleyenler gelebilir yanina gittim ve dün bana söyledigi seyi soyledim geldim dedim. Saatine bakti ben 11 den sonra gelin demisim ama saat 12 ye geliyor dedi. Neyse doktora sorarim cagirirsa gelirsiniz. Kapatti kapiyi. 5 dk sonra cagirdi. Girdim iceri basima gelicekler habersiz. Esimde benim yanimda bu arada fakat iceri girmedi ben tek girdim. Doktor tabii suratima bakmiyo kompleks boyundan buyuk. Sormuyoda bise. Bakti monutere girisiniz yok dedi. Bende hanfendi almama gerek olmadigini direk gelmemk soyledi dedim sekreter onayladi. Boyle boyle anlattim dun regl oldum ciktiktan sonra diye. Tamam dedi. Hormonlara bakalim. Saat 12.30da geliyosun yaptiriyosun dedi. Tamam dedim. Fakat ama giris kaydim yoktu yaptirmalimiydim sonucta kan vericem ve tüpün uzerine barkot yapistiriyorlar. Ben simdi giris yaptiriyim mi dememe kalmadi. Basladi bagirmaya12.30 da yaptir gel diyorum daa ne diyim mesai bitti yemege cikicaz 12.30 olmazsa 1 de yaptir burda sabirla anlatiyorum al dedi istersen yaziyim. Aldi kagidi koydu masaya hala bagiriyor ama hem yaziyor hem bagiriyor 13.de hormon tektiki yazdi kagida. Sok oldum. Pardonda dedim neden bagiriyorsunuz ki tek bise sordum ben gerizekali degilim kagida yazmaniza gerek yok aldim kagidi odasinda ki cope attim.size sadece sunu sordum hani kafama gore mi geleyim yoksa asagida giris actiriyim mi. Tekrar basladi bagirmaya saat kac olmus her yemekte mesai 1 de basliyo simdi asagi gitsen kimi bulucan falan filan ee benim gozler doldu ve agladim ciktim odadan kapiyi actim esim kapida bagirma sesini duymus ama yanimda bir tanede bayan vardi ona biseylet anlatiyo zannetmis. Esimde siz nasil bagirirsiniz ya sesiniz disari kadar geliyo ben duydum dedi. Doktor tabii aa yok beyfendi ben bagirmadim iste anlatmaya calisiyorum oyleydi boyleydi bagirmadim ozur dilerim. Sanirim belirtmedim ama doktor erkekti. Neyse arkadaslar ciktim geldim cok gururuma dokundu eve gelene kadar agladim. Islerimin yarim kaldigina mi yanayim doktor ve sekretere mi yanayim. Napiyim ben sikayet etmek istiyorum. Hadlerini bilsinler doktor olmuslar adam olamamislar. Cok gururuma dokundu hala sindiremiyorum ne yapayim ben simdi nasil bi yol izleyeyim bana bu yaptiklarink baskalarinida yapmalarink istemiyorum. Hakkinizi helal edin yazarak anca bu kadar anlatabildim. Uzun oldu.
Sevgiler.

bimer'e yaz

Bazı doktorlar insanı it gibi azarlıyor sonra dayak yiyince neden yedik. Durduk yere dayak yiyende var ama doktorlar çok kaba ve kibirli. Kendilerinde herşeyi hak görüyorlar.
Siz böyle yazınca aklıma bir babanın dramı geldi;yaralı kızını hastaneye götürüyorlar ve ordaki kadın doktor 'kızınız öldü öldü zaten ölüydü' demesi geliyor, daha sonra kızının yaşadığı ortaya çıkmıştı ama olay o doktor bozuntusunun verdiği insandışı tepkisiydi ve kimse kusurabakmasın ben de şiddete sonuna kadar karşıyım ama o esnada böyle doktorlara dalmamak için çok sağlam sinirlere sahip olmak lazım. İnsan hayatını kimlere emanet ettiğimiz çok önemli.

Ben Dr değilim; lakin sonuç almak için giriş yaptırmak gerekmez. O sonradan verdiği kağıdı da zaten tüpün üstüne yapıştırılacak barkot için vermiş, o test için de odadan çıkınca bir giriş yaptıracaktınız. Sanırım öğle arasına denk getirdiğiniz için sinirlenmiş, tabi bunu size yansıtması yanlış; ama siz de hiç Dr'a gitmiyor musunuz? Ne zaman giriş yapılır ne zaman yapılmaz, o kağıdı neden yazdı bilmemeniz bana biraz ilginç geldi.

Son düzenleme:
Arkadaslar yapmayin. Dayak yemiyi hakediyorlar demek nedir ya hu?

Kimse dayak yemeyi haketmez.

O size bagirirsa sizde karsilik verirsiniz adi sikayet edersiniz.

Konu sahibi haklisin sikayette bulun.

Hasta haklari birimi oluyor hastanelerde oraya basvurun. Onlar size yol gosterir.

X