Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

ben bekar olduğunu tahmin etmiştim..

Evet bekarım sözlüyüm.. Nişana gün sayıyorum. Evli olsam da yazdıklarımı yazardım.. Çünkü sana evli olup da haksızlığını söyleyenlerde oldu. Yani bunun evli ya da bekar olmakla alakası yok..

Senin yaşadığın şeyler büyütülecek şeyler değil. Senin abartın, senin mükemmelim demeye düşkünlüğünden kaynaklı hepsi.. Ben anlatsam roman olur. Ancak sorunun var mı de yok. Çünkü usulüyle çözüyorum herşeyi. Birşeye hayır derken, insanlar ona hayır dediğimi duymuyorlar bile. Bu umursamamazlık değil dikkatini çekerim, usullere uygun yaptığım için. Karşı tarafın ama ile başlayabileceği hiçbirşeye fırsat tanımadan olayları çözüme ulaştırdığım için sorunum yok.. Senin de bunu yapman laazımdı..

sanırım lise çağında bir ergensiniz. çıkışta buluşalım çağını, kaç kişi beğenmiş çağını ben geçeli yıllar oldu... darısıda size olsun. ben sizin gibi biriyle tanışarak memnun olacağımı zannetmiyorum. zira baya bi farkımız var.. siz bana tehdit yazıyorsunuz size dava açabilme olanağı veriyorsunuz bana. sanal da olsa açarım davayı üslubunuzu yitirmeyin.

arkadaşım bırak değmez.

gorky89... İlk mesajı masal okur gibi okudum, okurken içimin geçtiği de oldu. Ne uzun yazmışsın.
Neyse, yorumlara yorum yapmadan hemencecik şunu söyleyeceğim. Hayatta en büyük duam herkesin kendi dengini bulmasıdır.
İnsan kendi dengiyle olmayınca denge bozuluyor. O zaman da yuvanın temelleri çatırdıyor.
Sevgililer kadar ailelerin de üç aşağı beş yukarı denk olması lazım. Çünkü aileler fazlasıyla işin içinde oluyor. İstesen de istemesen de...
Ama bu denklik olayı, etiketleri falan aşan bir şey. En güzel örneği de sensin. Neden mi?
Ne Boğaziçi mezunları gördüm, bildiğin "boş"tular. Eğer kreşten üniversiteye "insan eğiten", "birey yetiştiren" bir ülke olsaydık tamam da... öyle değiliz ve bu yüzden de bizim memlekette etiketlerin hepsi çok komik. Ülkenin en iyi üniversitelerden birinde okumuş olmana rağmen bohçaya falan böyle takılman, ülkedeki eğitimin durumunu özetliyor.
Bence bu masalda, iyi bir okuldan mezun ve iyi bir işe sahip olan yakışıklı prens, yani eşin, kendi dengini bulamamış. Yani eğitiminin hakkını veren, ailevi ve maddi durumunun avantajlarını kullanıp kendini yetiştirmiş bir prenses! Onun yerine sen çıkmışsın. Burnu kaf dağında, prenses görünümlü kötü cadı.

arkadaşım bırak değmez.

gorky89... İlk mesajı masal okur gibi okudum, okurken içimin geçtiği de oldu. Ne uzun yazmışsın.
Neyse, yorumlara yorum yapmadan hemencecik şunu söyleyeceğim. Hayatta en büyük duam herkesin kendi dengini bulmasıdır.
İnsan kendi dengiyle olmayınca denge bozuluyor. O zaman da yuvanın temelleri çatırdıyor.
Sevgililer kadar ailelerin de üç aşağı beş yukarı denk olması lazım. Çünkü aileler fazlasıyla işin içinde oluyor. İstesen de istemesen de...
Ama bu denklik olayı, etiketleri falan aşan bir şey. En güzel örneği de sensin. Neden mi?
Ne Boğaziçi mezunları gördüm, bildiğin "boş"tular. Eğer kreşten üniversiteye "insan eğiten", "birey yetiştiren" bir ülke olsaydık tamam da... öyle değiliz ve bu yüzden de bizim memlekette etiketlerin hepsi çok komik. Ülkenin en iyi üniversitelerden birinde okumuş olmana rağmen bohçaya falan böyle takılman, ülkedeki eğitimin durumunu özetliyor.
Bence bu masalda, iyi bir okuldan mezun ve iyi bir işe sahip olan yakışıklı prens, yani eşin, kendi dengini bulamamış. Yani eğitiminin hakkını veren, ailevi ve maddi durumunun avantajlarını kullanıp kendini yetiştirmiş bir prenses! Onun yerine sen çıkmışsın. Burnu kaf dağında, prenses görünümlü kötü cadı.

Bıkmadın mı kuru sıkı atmaktan... Lise çağını geçeli yıllaaaaaaar oluyor..

İstediğini yapmakta özgürsün, tehtit benden hakaret senden... Haydi bakalım....

Tebligat için adresimi bildiririm özelden istersen...

arkadaşım bırak değmez.

Fare falan ne ki bana edilmeyen hakaret kalmamış okumamıştım yazılanları... Meydanı boş bulan gelmiş bi sallamış gitmiş bir de bana üslup dersi vermiş herkes için demiyorum ama hakkaten çok saçma insanlar varmış bu sitede. Ben sadece düğünümde olan bir olayı bahsettim farkettiyseniz buralara bu noktalara durduk yere gelinmedi. herkes oturdu sustu da düğün gecesi kabuğundan çıktı değil... ben bir kısmını yazdım..İnşallah sonu hariç herkesin düğünü benimki kadar hatta daha fazla ve eğlenceli geçer ben biraz da kadınların ne kadar kıskanç olduğunu farkettim bu yazımın altındaki yorumlardan hep beraber galeyana gelmişler. İYi ki üniversite okumamışım eşeklik baki falan gibi artık iyi argonun gözünü vurmuşlar.. bana şımarık mı demeyen kalmamış görgüsüz mü demeyen kalmamış KV ve eltim için yazık onlara demeyen mi? Ben buraya oturun beni değerlendirin diye bu yaşadıklarımı paylaşmadım..Ama çok severiz bi hata bi açık bulalım da basalım tekmeyi çünkü biz mükemmeliz karşımızdaki ise canavar... benim yaşadıklarımı siz yazdığım kadar biliyorsunuz saygı falan lafı edenler olmuş, yazımı komik bulanlar olmuş bazıları bana çok sinirlenmiş kusura bakmasınlar amacım kimseyi sinirlendirmek değildi.. biriileri hakkında konuşmak bumerang gibidir döner dolaşır dediğiniz laflar sizi bulur.. olayı tam bilmiyorsunuz anlamıyorsunuz hatta okuduğunuzu bile yanlış anlıyorsunuz ancak öyle bir hak görüyorsunuz ki kendiniz de herkesi sorgusuz sualsiz yargılıyorsunuz..İşte ben okuduğum üniversitede en güzel bunu öğrendim ben ODTÜ mezunuyum ve özgür düşünce ve ifade üniversitemden öğrendiğim en iyi kavram..

Sizi terbiye sınırlarını aşmamaya davet ediyorum..Kötü söz sahibine aittir maalesef..

Ne kadar güzel bu olaylar yüzünden benim ailemle bir tane bile fotoğrafım yok düğünümde inanabiliyor musunuz? gelinliğimle çekilmiş bir fotom yok annem babamla

düğün gece 01.30 a kadar sürmüştü haniiii, hanii çok eğleniyodunuz 30 kız arkadaşınızla felan
o saate kadar çekilemediniz mi foto

düğün gece 01.30 a kadar sürmüştü haniiii, hanii çok eğleniyodunuz 30 kız arkadaşınızla felan
o saate kadar çekilemediniz mi foto

Tebrik ediyorum hemen yakaladım sandınız açığımı ama yanıldınız :))) evet 1.30 a kadar sürdü ama durup da annemlerle fotoğraf çekilmedik ben hiç sevmem öyle eğlenceyi bölüp de fotoğraf çektirenleri düğünün sonuna saklamıştım..

Herkes layık olduğu şekilde tercihlerde bulunuyor bence sen o aileyi ve onların çocuklarını kendine layık gördün ki evlendin ne şimdi bunca tatava. Sonuçta eşini o insanlar büyüttü onların genleri , onların kanı canı var vücudunda her nekadar o farklı desen de. Ayrıca eğitimden falandan filandan bahsetmişsiniz ama zerre görgü , mütevazılık ve tok gözlülük de siz de yok yani tamamen bir sonradan görme ezikliği hissettim yazdıklarınızda. Bir de madem şöyle zenginsiniz böyle ileri gelenlerdensiniz aileniz yapsaydı çoğu şeyinizi ya da siz ve eşiniz çalışmıyor musunuz alsaydınız her şeyinizi niye o beğenmedğin insanlara tamah ediyorsunuz ki . Bir de eğitimsiz insanları küçümsemişsiniz ama hele şu bohça muhabbeti havlular filan hiç Türkiye'nin en iyi üniversitesinde okumuş insana uygun mu resmen neyi küçümsemişsiniz aynı tavrı kendiniz sergilemişsiniz. Net bir duruşunuz yok burdaki çoğu insanın antipatikliğini de bu yüzden kazandınız.

İşte tam olarak az önce bahsettiğim kendini bilmez şekilde galeyana gelmiş bir üye... Niye bana kötü mü bohça gelsin üni mezunu olduğum için..Nişan bohçası gelmesin mi bana öyle mi? üniversite mezunuyum ama küçük bir yerde yaşıyorum... ben de sende böyle bi lise mezunu falansın herhalde öyle sezinledim

valla 30 arkadaşından hiç birisinin aklına gelmedi mi seni eğlenirken çekmek, dans ederken, eşinleyken vs.
benim 5-6 arkadaşım vardı düğünümde saolsun hepsi de ayrı ayrı resimlemişler yani.
neyse, ben yaşadıklarınızı abartılı buldum arkadaşım,
inanıp inanmamakta özgürüm di mi?

annemlerle resmim yok diğer türlü tabiki de var..

Sadece ilk sayfayi okudum ve sunu soylemek istiyorum;

Oncelikle Allah mesud etsin insaallah,

IKinci olarak da ne kadar sinirli de, hakli da olsaniz esinizin ailesi hakkindaki bazi noktalarda uslubunuz bana dogru gelmedi.. Hatta okurken bazen megalomanlik yapiyorsunuz gibime bile geldi. Yanlis dusunmus de olabilirim sonucta sadece bir sayfa okudum hakkinizda, onun icin yanildiysam da ozur diliyorum.

Ama bu esinizin ailesinin problemli oldugunu degistirmez tabiiki. Simdiki buyuklere ne oldugunu anlamak imkansiz. Genclerden kendi gostermeleri gereken olgunlugu bekliyorlar, kendileri cocuk gibi davraniyorlar.

Buyuklerin birlestirici, sorun giderici, alttan alici, affedici, vs misyonlari yok mudur ? Ben mi yanlis biliyorum ?

Oyle bir buyukluk gorsek de yaptigimiz en kucuk hatada utanip kendimize ceki duzen vermeye calissak.

Bence insan esinin ailesiyle kisiliklerinden, niyetlerinden, iyiliklerinden tam emin olana kadar resmiyeti korumali.

Bir de sunu soylemek istiyorum ki insanin kisiliginin, karakterinin, cahilliginin olcusu kesinlikle okudugu okul, ya da okul okuyup okumadigi degildir.

Oyle insanlar varki, ilkokul mezunu bile degil belki ama benim diyen profesoru insnalikta cebinden cikarir.

En onemlisi Rabbim vicdan versin. Kalplere iyilik koysun ne diyelim..

Size de ilk cumlemde hayirli olsun demistim, simdi de gecmis olsun diyeyim. kesinlikle mesafeyi korumaya devam edin.

Son düzenleme:

Yok canım hiç de lise mezunu değilim çok şükür ben de türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinden mezunum ama hiç bohça havlu mavlu bu tür basit konularla kafamı yormuyorum mesela daha önemli mevzularım var benim kafa yoracak. Size elbette oh ne iyi olmuş kötü bohça göndermişler demiyor kimse ama sırf üniversite mezunu olduğunuz için de ekstra bir muamale beklemeniz ve elitinizi o düzgün bir üniversite bitirmemiş diye eleştirmeniz ve onla kendinizi kıyaslamanız çok basit bir davranış. Siz eşinizin ailesini tanıyarak evlenmediniz mi karşınızdaki insanların görgüsünü, kültürünü, ekonomik seviyelerini, yaşam tarzlarını az çok bilerek bu yola çıkmadınız mı? Herkesin kapasitesi ne ise onu yapar yani sizin beklentilerinizi karşılayamacak bir aile ise her anlamda neden tercih ettiniz eşinizi. Hayattaki öncelikleriniz ne mesela kariyer ve para mı? Yoksa karşınızdaki insanın gerçekten düzgün, dürüst, insani yönleri gelişmiş biri olması mı? Siz sadece bir adama aşık olduğunuz için evlenmişsiniz gibi ama hayattan beklentileriniz karşınızdaki aileye göre çok çok yüksek onlar da buna ayak uyduramcayak düzeydeler. Bunu bilip kabullenerek evlenseydiniz keşke eminim şu anki durumunuzdan daha huzurlu ve mutlu olurdunuz ya da böyle bir aileyi tercih etmeyecektiniz.

konu sahibi burdayken sorayım ,

gelinliği yırttınız eee 1 hafta sonra ne giydiniz 5 gün evden cıkmamışsınız eee yeni gelinlikte bakamadınız haliyle demi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…