Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

cnm tek hatan ailesini seçmeden evlenmenki bu da çok çok zor ewt.
bazı arkadaşlar saçmalamışlar bence. elbetteki eltisinin işsiz, tahsilinin az olmasıyla kendisini kıyaslayacak. çünkü bu ortamı kv oluşturmuş. ben de yüksekokul mezunuyum ve benden 1 üst kademede okul bitiren birisi benden eğitim olarak üstündür bu kesin. bu kız çalışsın çabalasın bi yerlere gelsin sonrada eltisiylen kıyaslansın. artık kız istemeye giderken çalışıyor mu ne iş yapıyor ailesinin durumu nasıl diyorlar??? terbiyeli mi huyu güze mi diye bişye diyen yok bu bir gerçek..

eğer karşılıklı bohça yapılmasaydı olurdu. ama madem yapıyorsun adam gibi yapacaksın. diğer oğluna evin tapusunu yangından mal kaçırır gibi verceklerine satıp paranın yarısını diğer oğullarına yarısını da bu arkadaşın düğün giderlerine harcayabilirlerdi.
markalara gelince elbette isteyecek neden istemesin 10 defa mı evlencek?? hayır tabiki. ha ben istememiştim eşimden çünkü her şeyi ikimiz bütçemize göre yaptık. ama kardeşlerine evi tapulayıp da bizi ezselerdi bunu her fırsatta dile getirirdim.

bi de biri demişki fare gibi onu mu izledin?? bu ne biçim tabirdir anlayamadım. tabiki izleyecek etrafı o onun düğünü canı nasıl isterse yapacakk. demekki ne kadar suratsız oturuyormuş ki gözüne çarpmış..

cnm birçok nişan düğün olaylıdır. seninki biraz daha fazla olmuş. bundan sonra o aileyle hiç muhatap olma. evlatlarından mal kaçıran bir aile gerçek değil de sahte ailedir. evlat ayrımı yapıyorsa sizde gerekeni yapın. o eltiylede hiç görüşmeyin. geçmişi de eşinizin önüne ısıtıp ısıtıp koymayın. keyfinize bakın.. bundan sonranız güzel olur inş..

Hahayyyytttt benim işte o

Anlayamadığın şeye yorum yapma o zaman. Ne demek tabi ki izleyecek... Yok öyle dava.. Şahsen benim merasimlerimde gözüm kimseyi görmedi.. Ancak takıntı yaptığını görür insanın gözü öyle bir günde.. Senin de karakter olarak konu sahibinden farkın yok gerçi herşeyine amenna dediğine göre... Senin ailene gelin gelseydi, abinin ya da kardeşinin karısı bütün bunları yapsaydı eminim ki buraya şöyle başlık açardın " Görgüsüz Yeni Gelin, Gör Sana Neler Edeceğim.! "

başkalarına üslup dersi veriyorsunuz ama kendiniz düzgün üsluptan bihabersiniz.

ama elti kalkıp oynamamış bile bunu görmemek ya da farketmemek için o salonda olmamak lazım.ya da bir şey çekmek

şuda bir gerçek çoğu kaynana para harcamıyor yine sizin ki birşeyler almış oğlunun okuyup kültürlü olması annesininde kültür düzeyi yüksek olacağın bir kanıtı yok kadınlar ülkemizde hep ben bilmem eşim bilir ,kafa yapılarında işiniz zor kaynana hem cahil hem kötü niyetliyse en iyisi mesafe koymak yoksa boşanma kaçınılmaz olur

şuda bir gerçek çoğu kaynana para harcamıyor yine sizin ki birşeyler almış oğlunun okuyup kültürlü olması annesininde kültür düzeyi yüksek olacağın bir kanıtı yok kadınlar ülkemizde hep ben bilmem eşim bilir ,kafa yapılarında işiniz zor kaynana hem cahil hem kötü niyetliyse en iyisi mesafe koymak yoksa boşanma kaçınılmaz olur

Şu Forumda Yüzlerce Yorumum Vardır. Gerek Sert, Gerek Silkelendirici, Gerek Sevgi Yumağı, Gerek Ağlamalı.. Bunlar Konuya, Yoruma, Söylenen Şeye Göre Farklılık Gösterir. Ve O Yüzlerce Yorumuma Bir Gün De Üsubun Kötü Diyen Olmadı Çok Şükür. Bazen İnsanlara Bir Gerçeği Göstermek İçin Nasıl Sesinizin Tonunu Farklılaştırıyorsanız, Burası Da Sesle Alakasız Yer Olduğu İçin, Yazınızı Farklılaştırırsınız.. Nitekim Benim Yaptığım Da Bundan Farklı Değil. Üslubumu Değerlendirebilecek Olan Kişi, Bizzat Kendisine Serzenişte Bulunduğum Konu Sahibidir. Zira Yazdıklarım Kendisinedir. Siz De 3. Kişi Oluyorsunuz Bilmem Anlatabildim Mi? Ayrıca Ben Üslupla İlgili Ders Vermiyorum.. O Kelimeyi Dahi Kullanmadım.. Ben Olayı Eleştirdim, Tavırları , Tutumları Eleştirdim..

Son düzenleme:
çok sevdiğim bir söz vardır " şu hayatta insan ne yaparsa kendine yapar " böyle olaylarda zaten asla tek taraf hatalı olmaz ama karşılıklı ben alttan almam onlar benim dediğime gelecek derken olaylar böyle büyür. kendi düğününüzü nasıl mahfetmişsiniz halbuki orda susup sonra keşke böyle yapmasaydınız deseniz tavrınızı belli etseniz sizden şekeri olmazdı onlar sizi kayırmamış siz onları beğenmemişsiniz böyle içinden çıkamamışsınız gene üzülüp saçlarını ağırtan siz olmuşsunuz tek kelimeyle yazık. bence eltinizle size eşit davranmak istemeleri ve aynı kefeye koymaları çok normal işe eleman mı alıyorlar ki eğitim durumuna göre yerleştirsinler ikisi de oğullarının eşi o kıza daha yakın olmaları belki o kızın onlara yakın davranmasından sebeptir birde bu açıdan bakın. neyse olan olmuş artık bundan sonrası için daha alçak gönüllü olmanız ve beklentilerinizi karşınızdaki insanların durumuna göre ayarlamanız mutlu olmanıza yardım edecektir diye düşünüyorum yoksa işiniz gerçekten zor, hakkınızda hayırlısı

Keşke hiç bir çöp bile almasaydı aldığı herşeyi burnumuzdan fitil fitil getirdi... ah bu kaynana beni öldürdü :) o somurtmasını görünce var ya insanın böyle ciğerlerini söküyorlamış gibi oluyor sanki kendime alıyorum oğluyla ikimiz için ama işte ne çare bunu anlasa bu olaylar yaşanmazdı..

ama elti kalkıp oynamamış bile bunu görmemek ya da farketmemek için o salonda olmamak lazım.ya da bir şey çekmek

Elti mevzu başka bir olay eltisi ve kv hakkında haklılar ya da değiller diye yorum yapmak istemiyorum. Çünkü gorky'nin ruh halini ya da eltinin o anki yüz ifadesini vs bilemem. Tek bildiğim bir şey varsa karşı yorum yapılacaksa bile üsluba dikkat edilmeli.

Ve bence önemli olan konu evin diğer erkek kardeş üzerine yapılması. Kaynın da bunu abisine pişkince bildirmesi. Ama gorky ve eşinin karşı dava açıp haksız mal edinme beyan ederek evin yarısını alma hakları var.

evet keşke benimle eltime eşit yapsalardı ama ona ev verdiler en iyi eşyaları aldılar bana bizim durumumuz müsait deil dediler...

700 kişilik mütevazi bir düğünüm oldu düğün salonunda ama heyecandan çok yakınımın geldiğini farketmemişim.tebrik etmeye geldiğinde farkettim.onun gibi başkaları da oldu.fotoğraf çekilirken farkettim bazılarını da

anlamaz hep kendi haklı olacak , sende halen sinirlissin haksızlığa uğradığından , damden düşenin halini damdan düşen anlar,ben seni anlıyorum,benimde başımda biri var

Son düzenleme:

ben bir önceki yorumunuzla ilgili konuştum hanımefendi diğer yorumlarınız beni enterese etmez. ister 3. kişi, ister 3333. kişi de olsam bu forumda olduktan sonra böyle bir çarpıklık gördüğümde eleştirmeye hakkım var ki ben konu sahibini de tanımam ya da şimdiye kadar onu savunucu bir yaklaşımım olmadı. Ancak siz ve bazı arkadaşlar son derece itici davranıyorsunuz.

Ne kadar güzel bu olaylar yüzünden benim ailemle bir tane bile fotoğrafım yok düğünümde inanabiliyor musunuz? gelinliğimle çekilmiş bir fotom yok annem babamla

buna benzer sıkıntıları az yada çok herkes düğün arefesinde yaşıyor sizde kimse alttan almamış sanki olaylar büyümüş
ben en çok eşinin ailesinin evi kaynının üstüne yapmasına kızdım bu büyük haksızlık
siz bu insanlarla mesafeli olun eşinizle huzurunuzu kaçırmayın

10 defa da evlenmeyecekte olduğu kadarına razı olacaksın arkadaşım? Örnek vermek gerekise ailenin durumu yokken markalı eşyalar beklemek akıl karı değil. Sen o ailenin durumunu bile bile evleniyorsun.. 10 kere evlenmiyorum mantığıyla yaklaşılmıyor maalesef.. Bu yüzden zaten davul bile dengi dengine deniyor, herkesin maddiyatı bir değil..
Ve arkadaşın kendisini kıyasladığı şeyler maalesef maddi konular ve yine de eltisi hakkında direkt dedikoducu, yüksekokul mezunu eltimle kıyaslıyorlar lafı hoş değildi biz bunu kastettik.
O yüksekokul mezunu diye iyi şeylere hakkı yok mu yani?
Ki davranış bakımından bile olsa insanları diplomasına göre muammele edilemez, edilmemeli.
Benim diplomam, eğitimim beni ilgilendirir, başkalarını değil..
Bu durumda ben halime sevineyim o zaman eltilerime göre ayrıcalıklıyım. Her şeyin en iyisini, en güzelini, pahalasını hakediyorum, çünkü onlardan üstünüm, o kadar çalışıp çabalaşmışım kapı gibi diplomam ver elimde.
Kesinlikle bir farkım olmalı maddi ve manevi her bakımdan, her türlü ayrıcalığı alnımın teriyle hak ediyorum..

Son düzenleme:

Anlaşılan bu saatten sonra yıldızlarınız asla barışmayacak. Şu saatten sonra tek yapabileceğiniz kv ve elti ile çok yüzyüze gelmemek. Siz araya mesafenizi koyun, eşinizi seviyor ve onunla da mutluysanız, sadece ona yoğunlaşın. Ancak siz bu ev mevzusunu umursamasanız bile ilerde çocuklarınız size hesap soracaklardır.

Çarpıklık Sizin Ön Yargınızda.. Hiç De İtici Değiliz.. Zira Öyle Olsak Yazdıklarımızdan Ötürü "Ağzına Sağlık " Yorumlarıyla Yazılarımızı Pekiştirmezdi kk Üyeleri.. Neyse İkili Konuşmanın Sonucu BAN Yemektir.. Devam Ettirip Tahrik Etmeyiniz..................

Ne olduysa düğünün son 10 dksında oldu keşke ağzımızı hiç açmasaydık ama orada bitmicekti işte olay buna eminim belki eşimle şu an birbirmizi bu kadar anlayamayacaktık ve tartışmalarımız devam edecekti senin ailen şöyle benim ailem böyle diye. KVye eşim sordu bize bu kadar sorun çıkarırken onların neden her istediği oldu hadi evde otursunlar tapuyu niye onun üzerine yapıyorsun dedi. Kvnin bize verdiği cevap kimseye hesap vermek zorunda değilim dedi yani..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…