Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

ayrım yapması saçma olurdu zaten, gelinlere göre kendi oğullarına çifte standartmı yapacak, benim eşiminde bi abisi var, kv bana açıkça demişti onada şu kadar ayırdık sizede diye, biz o parayı aldık üstüne yaptığımız herşeyi kendi birikimimizle yaptık benim eltim lise mezunu ben kendimi iyice havalara sokayım o zaman

bozguncu aile diye bi konu vardı o geldi aklıma, konuyu açan mühendisti, o nerden mezundu hatırlayamadım
herhalde kk da beni o kadar şoka sokan bi konu olmamıştı

biz üç elti de ünv.te mezunuyuz:) (huylandım bu laftan artık ya:)) eşim en büyük kardeş.ben evlendiğimde eltim 2 senelik evliydi.ama onların evliliği biraz farklı olduğu için (sıradışıydı ,aileler şok olmuştu biraz ) k.validemler onlara pek birşey yapmamıştı.benimle birlikte ona da birşeyler yaptılar ama aynı şekilde değil.mesela atıyorum bana 5 bilezik yaptılarsa ona bir tane yaptılar.bu onların ayıbıydı belki bilemiyorum.küçük eltime ise yine benim kadar birşey yapmadılar.bu beni çok sevdiklerinden falan değil hatta küçüğü daha çok sever ama öyle oldu nedense.yani hepimize aynı oranda bütçe ayırmadılar.ama ben iki oğluma da eşit davranmak istiyorum,kısmet artık :)

ayrıca,eğitim durumuyla havalanmak kadar büyük bir cahillik yok bence.

Son düzenleme:
Kötü cadı falan gibi hakaret edenler terbiyesizdir bu iki iki daha dört neyi hazmedememişim pardon oturdum burada her seviyeden insana cevap yazıyorum yani

"Her seviyeden insan" derken? Siz de cok ciddi bir kendini ifade etme, edebilme problemi var. Bakin alay etme veya rencide etme maksadiyla yazmiyorum. Bütün probleminiz bu, insanlari seviye seviye ayirip ona göre davranmak. Size yapilan her yoruma cemkiriyorsunuz. Hic de bile öyle degil, siz nereden biliyorsunuz, yapilacak ev isin yok mu, kalk git evini süpür, böyle yazdigina göre kesin lise mezunusun bla bla... Ben size genc bir kiz olarak ve evli bir bayan olarak hic yakistiramiyorum bu üslubu. Tamam yapilan yorumlar sizi kizdirabilir ama daha kibar ve ilimli yaklassaniz? Kendinize objektif bakamiyorsunuz bir türlü. Kayinvalidenizin kendi ogluna okumussun ama adam olamamissin demesi cok önemli aslinda. Sizin olayinizin kesinlikle ve kesinlikle diger taraftan da dinlenmesi gerek. Dügün gecesi evinize gelip bu kadar icleri yanarak olay cikarmalarinin sebebini onlara da sormak lazim. Bir sise kola degildir asla sebebi. Siz ve aileniz bu insanlarin maddi olarak tarziniza, cevrenize ve aliskanliginiza uygun alip veremeyeceklerini biliyordunuz. Onlara en basindan beri mesafeli olmussunuz ve ayni seviyede degilizi hissettirmissiniz. Murat Boz un boynunda gördüm ördüm cümlesi bana samimiyet hissettirdi hakaret degil. Esinizin de hatalari var. Ne senin ailenden ne benim ailemden hicbirsey kabul etmeyecegiz diyecegine kalkmis kayinpederinin verdigi evde oturuyor. Acik acik da ortaliga söyleniyor ne olur ne olmaz babamin kendi üstünde ev diye. Annenizin gönlünü almis kimbilir neler söyleyerek, siz niye kayinvalidenizin gönlünü almiyorsunuz? Ikimizin de hatalari oldu, gecmis gecmiste kalsin, ben kendi adima özür diliyorum siz niye demediniz? Baktiniz size karsi kaba ve kötü olmaya devam ediyor en azindan iciniz rahat ederdi ben vazifemi yaptim diyerek.

Üstünden bu kadar zaman gecmis bu kin nefret niye simdi, hic mi yatismadiniz? Sunu hic unutmayin, esinizin ailesiyle baglari asla kopmaz. Öyle size askim haklisin, sen dogrusun, senin ailen hakli dedigine güvenmeyin. Bayram seyran gelir,anneler günü dogum günü olur, veya annesi babasi öylesine cagirir, abisinin cocugu olur... Gitmesi görüsmesi kacinilmaz. Siz de ya böyle gecmisi nefretle anarak, oturdugunuz yerde kahrolarak, düsük egitimli cahiller bana sunu yaptilar bunu yaptilar diye kendinizi yiyerek esinizin ailesine gidip gelmesini seyredersiniz ya da olgun düsünüp esimin annesi babasi sonucta, gecmisi silip yeni bir baslangic yapalim dersiniz ve büyüklük sizde kalir. Yeni evlenmissiniz tabiki de mutlu ve huzurlu olmayi hakediyorsunuz.

Yazının her yanından kibir akıyordu sonuna kadar okuyamadım...
Konu sahibi siz bu kafayla daha çok sorun yaşarsınız...

İyi bir üniv mezunuyum çok iyi, garanti mesleğim var
Pek çok erkeğin memnun kalacağı türden hem ev hanımı
olacak,çocuğuma bakacak, ev işlerimi aksatmayacak
hem de iyi bir maaşlı çalışan bayanım işte.. Mis yani..
Ama bana da aynen dediğin tarz bir bohça yapıldı
alışverişe çıkalım bile denmedi, düşünülmedi. Çıkmadık..
Eşimin o dönem işi yoktu o da bişey yapamadı ve ben onu
bunlarla hiç üzmedim..
Çevremde ne aldılar,ne yaptılar diye sorduklarında içim biraz burkuldu doğru..
Ama önemli olan aşktı,huzurdu benim için..
Ailesi düşüncesiz diye sevdiğim adamı niye üzeyim dedim
Sonuç herşeyimizi kendimiz yaptık düğün masrafını takılarımızdan ödedik
bana set bile alınmadı 5 bilezik alındı o kadar eltime yapılanın aynısı olacakmış diye
hiç bişey demedim
düşünün benim ailemden bana aynısından 3 bilezik gelmişti zaten
erkek tarafı fazladan 2 tane takmış oldu yani..
Her neyse kavuşmaktı mühim olan..
Allah mutluluk,huzur versin herşeyi kendimiz yaparız kimseye minnet
etmeyiz çok şükür meslek sahibiyiz dedim hep..
Sonuç mutluluk sahibi olamadım
evliliğimde umduğum hiç bişey bulamadım
Eşim evlendikten sonra aile delisi olup çıktı ağzımı açık bıraktı
3aylık evliyken aynen bu derece hatta benim için daha beter kavgalar
yaşadım ailesiyle.. Ve şimdilerde Kardeşi acillik oldu geçmiş olsun demedim demiycem
Sonuç ailesine nefret dolu evliliğinden bi tat almamış yeni gelin olarak yaşıyorum
Bir gün mutlu oluruz belki olur muyuz diyerek
İşte Bu üzücü olayaları yaşadığım zaman bu fedakarlıklarımın hepsi içime oturdu değmezmiş dedim
kızlar.. Gerçekten değmezmiş..
Ama huzuru,mutluluğu yakalasaydım eğer hiç lafını etmezdim,bir çöp istemezdim kimseden
bunları dile de dökmezdim emin olun..
Demem o ki vakkolar,cardinler istemedim istemem
Bana İnsanlık bilen insanlar, Gönlü zengin,haddini sınırını bilen kişiler gerek..
Allah kimseye evliliğinde hayal kırıklığı yaşatmasın.. Amin

konu sahibi hadi iyisin arkadas buldun kendine tam ayni kafadan bulusun kendinizi ovup durun ben sizi zeka seviyesi ,hayata bakis,gorgu ve insaniyet anlaminda cok yakin buldum :))

Arkadas hz. mevlana kadar buyut bir zati ve erenlerden birisini tanimiyor ama mahsunun sarkisini dinliyor ve sozu onun zannediyor bence artik bunun ustune bu insana ne desek bos :))) cunku zeki olmadigi zaten ortadayken birde ne kadar CAHIL oldugunu kanitlamis..zaten mevlanayi taniyan bilen o sozleri anlayan insan bunun gibi biri olamazdi

canim benim o cahil dedigin eltin hatta kayinvaliden bile mevlanayi ve en meshur sozunu biliyolardir bir otur dusun bakalim cahil cuheyla kendini yetistirmemis olan hangi taraf :) sen demet akalin sarkilariyla eski sevgiline laf sok mahsunla damara bagla canim hadi ben anladim seni hahahah

Mevlana gibi dünya çapında tanınan bir düşünürümüzün sözüyle dalga geçmiş bir ODTU mezunuymuş bu arkadaş...

İstediğin üniversitede istediğin bölümü bitirebilirsin arkadaşım ama önce insanda kültür,kişilik,kendisine ve çevresine karşı bir saygı olması şarttır.Belki oğulları seninle paran için evlenmiştir onca laftan sonra barıştığına göre ki ailesi de evi diğer oğullarına vermişler.Ben olsam ben de aynını yapardım böyle görgüsüz,kişiliği gelişmemiş sadece parasıyla varlığını kanıtlamaya çalışan insana yapılacak en iyi şey onun parasını yemektir.Bi de bu açıdan bir düşün istersen sonuçta eşin seni tanımadan önce zaten aileni tanıyormuş ailenin varlıklı olduğunu biliyormuş belki amacı iç güveysi olarak gelmektir.

Kanal D'deki Kuzey Güney dizisinin Sinanerleri senin ailen Güney'i de eşin olarak cuk oturuyor bence.

konu sahibi hadi iyisin arkadas buldun kendine tam ayni kafadan bulusun kendinizi ovup durun ben sizi zeka seviyesi ,hayata bakis,gorgu ve insaniyet anlaminda cok yakin buldum :))
Ben ise sizin zeka seviyenizi kimse ile yakın bulamadım..
Yazımın tamamını okudunuz mu.?
Zira yazdıklarımdan bunu mu anladınız gözlerinizle okuyup beyninizle
anlamlandırdığınızdan emin misiniz?
Ben kendimi övmedim tersine iyi özelliklere sahip olmanın
maddi beklentilere girmeyi gerektirmeyeceğini anlatmak istedim..
Ama zekamız ve ifade ediş tarzımız uyuşmuyor olsa gerek..

Ben ise sizin zeka seviyenizi kimse ile yakın bulamadım..
Yazımın tamamını okudunuz mu.?
Zira yazdıklarımdan bunu mu anladınız gözlerinizle okuyup beyninizle
anlamlandırdığınızdan emin misiniz?
maddi beklentilere girmeyi gerektirmeyeceğini anlatmak istedim..
Ama zekamız ve ifade ediş tarzımız uyuşmuyor olsa gerek..

konu sahibiii..konunda buram buram kroluk kokuyo birazda seren serengil görgüsüzlüğü,karışık bişeler işte

Bence konu sahibi artık gelmez kendini ve ailesini övdü bilmez ki kendisi cahilllllll

Bütün hatalar çift taraflı bu konuda. Siz kendinizi ve ailenizi suçsuzmu sanıyorsunuz. Ne demek nişan bohçasını beğenmemek ve bunu kayınvalideye söylemek. Herkes bütçesine göre birşeyler yapar. Bunları konuşmak çok ayıp. Hele ben çok iyi üniversiteden mezunum deyip eltiyi aşağılamak dahada ayıp. Okulda öğretselerdi zaten böyle şeyleri üniversite mezunları bu kadar kibirli olmazdı. Sanmayınki bende okumadım diye böyle söylüyorum. Yüksek llisans yaptım, eltim ortaokul mezunu ama hiç böyle bir kibire kapılmadım, aramızda gayet iyi.

Mahsun styledan sonra ses soluk kesildi.Zira kesilmesi de iyi oldu.İnsanın bu sözü duyunca neden aklına mahsun gelir ki:26:

sekerim iq um 152 zekas eviyemi kimseye yakin bulmaman normal zira dunyanin %1lik orani :) senin zekami olcmeye kalkman dibini goremedigin kuyuya bodozlama atlaman gibi olur
maddi beklentilere girmeyi gerektirmeyeceğini anlatmak istedim..demissin bunun icin sadece iyi ozelliklere sahip olmak maddi beklentiye girmeyi gerektirmez demeyi dusunebildin mi? hepimiz boyle soyledik oturup iyi yanlarimizi saymadik senin gibi..zekamizin uymadigi asikar tatlim hemfikiriz :)) yoksa siz baska yerlerinizle mi okuyup anlamlandirirsiniz genelde arada kullanin paslanmasin opuyorum :)

faat adlı üyeye niye sataştınki sen konu sahibiyle aynı kafadan demişsin alakası yok, onun konusu benim içimi burktu zerre kadarda kibir yoktu ama senin bu yorumun konu sahibine ne kadar yakın olduğunu gösteriyo,madem çok zekisin dünyanın %1 senin kulvarında, bişeyler icat etsene

artık iyice saçma sapan bir noktaya gelmiş konu sahibinin tavırları, troll dicem yani gerçek gibi gelmiyor çünkü.

saçmalık saçmalık üstüne her konuşmada ayrı bir saçmalık, gerçi ceza almış daha da gelir mi bilmiyorum da unutlmaz bence bu konu uzun süre :)

tamam canim hemen oturup biseyler icat edeyim senin icin mesela zekanin birsey icat etmek demek olmadigini telkin yoluyla o minik beynine sokan bir alet icat edeyim sen uyurken calissin hahahha ha bide sen bana niye satastinki? :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…