Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

konu sahibi burdayken sorayım ,

gelinliği yırttınız eee 1 hafta sonra ne giydiniz 5 gün evden cıkmamışsınız eee yeni gelinlikte bakamadınız haliyle demi ?

babamla beraber yeni gittik yeni öylesine bi gelinlik aldık şansıma ilk denediğim gelinlik üzerime oldu..

Yok canım hiç de lise mezunu değilim çok şükür ben de türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinden mezunum ama hiç bohça havlu mavlu bu tür basit konularla kafamı yormuyorum mesela daha önemli mevzularım var benim kafa yoracak. Size elbette oh ne iyi olmuş kötü bohça göndermişler demiyor kimse ama sırf üniversite mezunu olduğunuz için de ekstra bir muamale beklemeniz ve elitinizi o düzgün bir üniversite bitirmemiş diye eleştirmeniz ve onla kendinizi kıyaslamanız çok basit bir davranış. Siz eşinizin ailesini tanıyarak evlenmediniz mi karşınızdaki insanların görgüsünü, kültürünü, ekonomik seviyelerini, yaşam tarzlarını az çok bilerek bu yola çıkmadınız mı? Herkesin kapasitesi ne ise onu yapar yani sizin beklentilerinizi karşılayamacak bir aile ise her anlamda neden tercih ettiniz eşinizi. Hayattaki öncelikleriniz ne mesela kariyer ve para mı? Yoksa karşınızdaki insanın gerçekten düzgün, dürüst, insani yönleri gelişmiş biri olması mı? Siz sadece bir adama aşık olduğunuz için evlenmişsiniz gibi ama hayattan beklentileriniz karşınızdaki aileye göre çok çok yüksek onlar da buna ayak uyduramcayak düzeydeler. Bunu bilip kabullenerek evlenseydiniz keşke eminim şu anki durumunuzdan daha huzurlu ve mutlu olurdunuz ya da böyle bir aileyi tercih etmeyecektiniz.

bak sen de kibir yapmışsın hemen ben de türkiyenin en iyi üniversitlerinden birinden mezunum diye nolucak şimdi? hayır üniversite mezunuyum da diyebilirdin kısaca.. ben kimseyi üniversite bitirmemiş diye eleştirmedim. kendimi onla da kıyaslamadım benim müzdarip olduğum durum onunla beni KVnin kıyaslaması ok? Allah kimseye yaşatmasın canım ya

Fare falan ne ki bana edilmeyen hakaret kalmamış okumamıştım yazılanları... Meydanı boş bulan gelmiş bi sallamış gitmiş bir de bana üslup dersi vermiş herkes için demiyorum ama hakkaten çok saçma insanlar varmış bu sitede. Ben sadece düğünümde olan bir olayı bahsettim farkettiyseniz buralara bu noktalara durduk yere gelinmedi. herkes oturdu sustu da düğün gecesi kabuğundan çıktı değil... ben bir kısmını yazdım..İnşallah sonu hariç herkesin düğünü benimki kadar hatta daha fazla ve eğlenceli geçer ben biraz da kadınların ne kadar kıskanç olduğunu farkettim bu yazımın altındaki yorumlardan hep beraber galeyana gelmişler. İYi ki üniversite okumamışım eşeklik baki falan gibi artık iyi argonun gözünü vurmuşlar.. bana şımarık mı demeyen kalmamış görgüsüz mü demeyen kalmamış KV ve eltim için yazık onlara demeyen mi? Ben buraya oturun beni değerlendirin diye bu yaşadıklarımı paylaşmadım..Ama çok severiz bi hata bi açık bulalım da basalım tekmeyi çünkü biz mükemmeliz karşımızdaki ise canavar... benim yaşadıklarımı siz yazdığım kadar biliyorsunuz saygı falan lafı edenler olmuş, yazımı komik bulanlar olmuş bazıları bana çok sinirlenmiş kusura bakmasınlar amacım kimseyi sinirlendirmek değildi.. biriileri hakkında konuşmak bumerang gibidir döner dolaşır dediğiniz laflar sizi bulur.. olayı tam bilmiyorsunuz anlamıyorsunuz hatta okuduğunuzu bile yanlış anlıyorsunuz ancak öyle bir hak görüyorsunuz ki kendiniz de herkesi sorgusuz sualsiz yargılıyorsunuz..İşte ben okuduğum üniversitede en güzel bunu öğrendim ben ODTÜ mezunuyum ve özgür düşünce ve ifade üniversitemden öğrendiğim en iyi kavram..

ODTÜ'de özgürce düşünmeyi ve düşüncenizi ifade etmeyi öğretiyorlar da, başkalarının düşüncelerine saygı göstermeyi öğretmiyorlar mı?
Forumlar tek taraflı çalışmaz. Siz gelir özgür düşüncenizi ifade edersiniz, forum üyeleri de kendi özgür düşüncelerini. Ama sizin gibi düşünmeyen herkes ya kıskanç olmuş galeyana gelmiş, ya yazdıklarınızı anlayamamış, ya sizi yargılıyor olmuş. Ben de terbiyesiz olmuşum arada :KK34: Ama terbiyesiz de olsam yazdıklarım doğru çıkmış. Şurada yazılanları bile hazmedememişsiniz.

ODTÜ'de özgürce düşünmeyi ve düşüncenizi ifade etmeyi öğretiyorlar da, başkalarının düşüncelerine saygı göstermeyi öğretmiyorlar mı?
Forumlar tek taraflı çalışmaz. Siz gelir özgür düşüncenizi ifade edersiniz, forum üyeleri de kendi özgür düşüncelerini. Ama sizin gibi düşünmeyen herkes ya kıskanç olmuş galeyana gelmiş, ya yazdıklarınızı anlayamamış, ya sizi yargılıyor olmuş. Ben de terbiyesiz olmuşum arada :KK34: Ama terbiyesiz de olsam yazdıklarım doğru çıkmış. Şurada yazılanları bile hazmedememişsiniz.
[/QU
aldığım aile terbiyesine göre baskalarına kötü cadı diye hakaret edenler terbiyesizdir. tutulacak bir dalınız yok..

Kötü cadı falan gibi hakaret edenler terbiyesizdir bu iki iki daha dört neyi hazmedememişim pardon oturdum burada her seviyeden insana cevap yazıyorum yani

bak sen de kibir yapmışsın hemen ben de türkiyenin en iyi üniversitlerinden birinden mezunum diye nolucak şimdi? hayır üniversite mezunuyum da diyebilirdin kısaca.. ben kimseyi üniversite bitirmemiş diye eleştirmedim. kendimi onla da kıyaslamadım benim müzdarip olduğum durum onunla beni KVnin kıyaslaması ok? Allah kimseye yaşatmasın canım ya

Herkesle anladığı dilden konuşmak gerek diye düşünüyorum yoksa bu zaman kadar hangi okulu bitirdin filan diye soranlara Türkiye'nin en iyi üniversitlerinden birinde okudum diye bir girizgah yapmıyorum yani. Neyse size huzurlu ,daha dertsiz tasasız günler diliyorum.

Son düzenleme:
babamla beraber yeni gittik yeni öylesine bi gelinlik aldık şansıma ilk denediğim gelinlik üzerime oldu..

yok ben yine anlamıyorum anlayamıyorum

ailemi rezil eden anneme hakaret eden ,

beddua eden

bu insanlar için babacığınızı birde gelinlik almak için mi götürdünüz

ben çok büyük aşkla evlendim ,

ama sizin yerinizde olsam yapamazdım ben yine yine yapamazdım ,

Kötü cadı falan gibi hakaret edenler terbiyesizdir bu iki iki daha dört neyi hazmedememişim pardon oturdum burada her seviyeden insana cevap yazıyorum yani

Belki terbiyesizimdir, belki aslında terbiyeliyimdir ama herkes gibi benim de terbiyem zaman zaman bozuluyordur... Yine de yazdıklarımda haklıyım :KK34:
Benzetme ve kinaye de edebi terbiyeden gelir, arada not düşeyim. Bu ikisiyle hakaret arasındaki farkı bilemiyorsunuz, normaldir.
Her seviyeden insana cevap yazmak istemiyorsanız, ya yazmayın yada gidin derdinizi ODTÜ forumlarında falan yazın. Gerçi sıkar öyle bir ortamda bohça konusu açmak değil mi? :KK51:
Neyse, ben de size mutluluklar diler ve konunuzdan ayrılırım. Bir yere varamayacağız çünkü...

Belki terbiyesizimdir, belki aslında terbiyeliyimdir ama herkes gibi benim de terbiyem zaman zaman bozuluyordur... Yine de yazdıklarımda haklıyım :KK34:
Benzetme ve kinaye de edebi terbiyeden gelir, arada not düşeyim. Bu ikisiyle hakaret arasındaki farkı bilemiyorsunuz, normaldir.
Her seviyeden insana cevap yazmak istemiyorsanız, ya yazmayın yada gidin derdinizi ODTÜ forumlarında falan yazın. Gerçi sıkar öyle bir ortamda bohça konusu açmak değil mi? :KK51:
Neyse, ben de size mutluluklar diler ve konunuzdan ayrılırım. Bir yere varamayacağız çünkü...

evet lütfen ayrılın çünkü nasihat vermek haddiniz değil..

yok ben yine anlamıyorum anlayamıyorum

ailemi rezil eden anneme hakaret eden ,

beddua eden

bu insanlar için babacığınızı birde gelinlik almak için mi götürdünüz

ben çok büyük aşkla evlendim ,

ama sizin yerinizde olsam yapamazdım ben yine yine yapamazdım ,

Oturup düşünüyorsun ya onca çaba onca emek bu olay yüzünden bitemez diyorsun benim eşim iyi birisi onu ailesi gaza getiriyor diyorsun. ben eşimi seviyorum ya diyorsun..Bir de en acısı düğün gecesi ayrılmışsın küçük yerde yaşıyorsun elalem ne der diyorsun sonra tıpış tıpış gidiyorsun babanla ağlaya ağlaya gelinlik alıyorsun..

kayınvalidenizle yaşadığınız olaylar can sıkıcı olabilir ama eltinizin size herhangi bir zararı olduğunu düşünmüyorum SİZİN GİBİ! zengin varlıklı aileden gelmemiş ve sizin kadar yüksek bir okuldan mezun olmaması dışında...
ailem şöyle zengin böyle kültürlü vs vs diyorsunuz ama dert ettiğiniz şeyler yok çeyizimde şu vardı yok bu vardı bunları dert edicek kadar düşmemeliydiniz, ya da kendiniz gbi! bir aileye gitseydiniz.. herkes sizin kadar görgülü, zevkli, zengin olmayabilir...
çok cesaretlisiniz ki eşinize annen çok zevksiz hazırlamış bohçayı diyebilmişsiniz.
bunları sorun etmemeliydiniz, yüksek bir okuldan mezunmuşsunuz, çalışır çabalar en iyisini alabilirdiniz..
annenize yapılan saygısızlık konusunda hak verebilirim size yalnızca!

Oturup düşünüyorsun ya onca çaba onca emek bu olay yüzünden bitemez diyorsun benim eşim iyi birisi onu ailesi gaza getiriyor diyorsun. ben eşimi seviyorum ya diyorsun..Bir de en acısı düğün gecesi ayrılmışsın küçük yerde yaşıyorsun elalem ne der diyorsun sonra tıpış tıpış gidiyorsun babanla ağlaya ağlaya gelinlik alıyorsun..

biter neden bitmesin annemden ötesi yoktur benim babamı sizin tabirinizle değmeyecek insanlar için gelinlik almayı bırakın adım bile attırmam ,

elalem düğün gecesi bağırtılara cağırtıları duyduğunda diyeceğini demiştir zaten ,

he bide su var evinizi bastıklarında o hakaretleri akrabalar komsular arkadaşlarda duydu değil mi

bence evlenmemizi değil evlenmenizi ayıplamışlardır ,

ayy neyse mesaim bitti ,

olmuşla ölmüşe care yok evlenmişsiz bitmiş kabul etmişsiniz herşeyi

mutluluk diliyorum umarım değer her şeye

kayınvalidenizle yaşadığınız olaylar can sıkıcı olabilir ama eltinizin size herhangi bir zararı olduğunu düşünmüyorum SİZİN GİBİ! zengin varlıklı aileden gelmemiş ve sizin kadar yüksek bir okuldan mezun olmaması dışında...
ailem şöyle zengin böyle kültürlü vs vs diyorsunuz ama dert ettiğiniz şeyler yok çeyizimde şu vardı yok bu vardı bunları dert edicek kadar düşmemeliydiniz, ya da kendiniz gbi! bir aileye gitseydiniz.. herkes sizin kadar görgülü, zevkli, zengin olmayabilir...
çok cesaretlisiniz ki eşinize annen çok zevksiz hazırlamış bohçayı diyebilmişsiniz.
bunları sorun etmemeliydiniz, yüksek bir okuldan mezunmuşsunuz, çalışır çabalar en iyisini alabilirdiniz..
annenize yapılan saygısızlık konusunda hak verebilirim size yalnızca!

eltim hakkında ne biliyorsunuz? iftiralar var ben kimseye çok zevksiz demedim özensiz dedim ki gerçekten öyle özen ayrıdır heyecanı gösterir.

ya sabahtan beri bişi yazmayayım diyorum benim takıldığım nokta türkiye nin en iyi üniversitesi ne demek ya ne kadar kibirlisiniz karşınızdaki insanları ne hakla küçük görürsünz yüksek okul mezunu küçük görülecek bişi değil

ne insanlar gördüm üstünde elbise yok
ne elbiseler gördüm içinde insan yok

acıdım size

siz madem varlıklı Türkiye nin en iyi üniversitelerinden birinde okumuş olsanız bile eltinize olan uslübünüz gerçekten çok yanlış..
eltinizin maddi durumu olmadığından kendini geliştirememiş olabilir.bohça konusuna gelince bunlar ufak detaylar madem eşiniz ve siz iyi kariyer sahibi iseniz kendin istediğine gönlüne göre alırsın.
insanların bu kadar aşağılamayın ya yüksekten bakmaya vazgeçin..!!!

biter neden bitmesin annemden ötesi yoktur benim babamı sizin tabirinizle değmeyecek insanlar için gelinlik almayı bırakın adım bile attırmam ,

elalem düğün gecesi bağırtılara cağırtıları duyduğunda diyeceğini demiştir zaten ,

he bide su var evinizi bastıklarında o hakaretleri akrabalar komsular arkadaşlarda duydu değil mi

bence evlenmemizi değil evlenmenizi ayıplamışlardır ,

ayy neyse mesaim bitti ,

olmuşla ölmüşe care yok evlenmişsiz bitmiş kabul etmişsiniz herşeyi

mutluluk diliyorum umarım değer her şeye

Herkes herşeyi kabul edemez kimi çabuk pes eder kimi mücadele eder. Benim annemin gönlünü almayı eşim bildi ve şuan çok mutluyum evlenmeseydik çok daha mutsuz olurdum yani anlayacağın doğru kararı verdim

ya sabahtan beri bişi yazmayayım diyorum benim takıldığım nokta türkiye nin en iyi üniversitesi ne demek ya ne kadar kibirlisiniz karşınızdaki insanları ne hakla küçük görürsünz yüksek okul mezunu küçük görülecek bişi değil

ne insanlar gördüm üstünde elbise yok
ne elbiseler gördüm içinde insan yok

acıdım size

Mahsun style :) ahahah

herkes kendini tekrarlamaya başladı bu konu nasıl kapanıyorsa kapatılsın zira yolundan saptı yani yorumlar

eltim hakkında ne biliyorsunuz? iftiralar var ben kimseye çok zevksiz demedim özensiz dedim ki gerçekten öyle özen ayrıdır heyecanı gösterir.

velev ki özensiz, belki seni istemiyolardı oğulları istiyo diye istediler benim durumumda öyle, bende bunu bildiğim için hiçbi şey talep etmedim ne kına yaptım ne nişan alışverişi ne bohça...genede yapmış sağolsun,özenir özenmez Allah razı olsun bana bi dolu patik koymuş o yetti bana,eşinde arıza, sen bohçayı beğenmiyosun eşine söylüyosun o da annesine söylüyo hemen, annesi seni arıyo ne gerek var bu silsileye, o bohçadakilere muhtaçmıydın sanki, kv senden o anda iyice soğumuştur beni oğluma şikayet ediyo diye, sen içten içe eşin ailesine sırt çevirsin istiyosun, onların hiçbi özelliği yok ezikler ama sen üstünsün senin yanında olsun istiyosun ama öyle bi dünya yok, burda kimse kayınvalidesine bayılmıyo ama napıcaksın çekemiyosan kocayı boşarsın kökten çözüm olur

X