Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

İkinci bir düğün daha vardı ilk düğün bizim memlekette oldu ikinci düğün bir hafta sonra onların memleketindeydi ve ben düğünden sonra eve geri döndüm ve kızlar bunu asla tavsiye etmiyorum babaannem uğursuzluk derdi hakkaten öyle oldu...

öncelikle Allah ağız tadı verir inşallah...

ben açıkçası anlatış tarzını çok tasrif etmedim. zenginlik, görgü, asillik... konuyu soğuk hale getiriyor....
sizin ailenizin görgülü kültürlü ve de iyi giyinmesi sizin doğru olduğunuz, doğru hareketlerde bulunduğunuzu göstermez. kaldı ki siz o eve gilen gidiyorsunuz. varsın gelsinler evinize o akşam ölürmüydünüz. bu kadar feryat figan. anneniz sizin ve eşinizin evine gelen misafire ne karaşır.

böyle 3-4 kişilerin girmesiyle evlilik yürümüz. sizde beğenmesenizde artık o ailenin içinde bir bireysiniz. onlara yavaş yavaş kabulllenmeye bakın... onlar hayatı boyunca öyle yaşamış... siz gelip değiştiremezsiniz.

kaldıki siz bile değişmek istemiyorsunuz.

bence sizde de var hata

ZAten bayrmda ziyaretine gittik KVnin bana Bizim aile hiç böyle bir hakarete uğramamıştır dedi ben de dedim ki ben sizin ailenizdeyim beni niye bir türlü kabul edemedin?

Olsun ikinci düğün var diye birinci düğünde moralin bozukken tek bırakmamalıydı yine de eşin..

Boşver onlar batıl inanç, olacağı varsa tek düğünde yapsan yaşarsın bi şekilde..

Olmuş ve bitmiş, bu saatten sonra geçmişi düşünme.. Eski olayları düşünüp hüzünlenmek yerine o olaylardan ders alıp geleceğe bak..

Mesela eşin bi daha bi sorun olduğunda sağa sola koşturmasın, önce seni düşünsün gibi..

bence sen onları sindirememişssin. insanları hiç bir zaman hor görme... ben yazından bunu anladım. tabiki edep, terbiye ayrı şeyler... ama senin anlatış tarzın bana göre yanlış... yok öyle marka, yok böyle marka, yok böyle dj, yok böyle iş,yok pazar malı, tamamen yanlış...

biraz onları anlamaya çalışırsan sorun çözülür. herşey para pul değildir.

Ya evet ben bu mantigi hala cözemedim. Biz esimle dügün icin günlerce yer baktik, tabi kayinvalidem de gelmek istedi neyse götürdük. Devamli kendi dügününün yapildigi yeri övüyor, söyle güzeldi böyle güzeldi. Yani 40 sene öncesinden bahsediyor. Ben ciddiye bile almiyorum öyle bir yer kalmis midir diye. Neyse esim tamam gidip bakalim dedi. Bogazda bogazda dedigi yer cay bahcesi cikti. Pasli demir sandalyeler, masalarda serili naylonlarin rengi kaybolmus gitmis. Yani normalde git cay ic ama dügün bu yahu. Bu manzarayi görüp yine vazgecmiyor da. Zaten dügün yapmayin ne gerek var diye diye sayikliyor devamli o ayri. Benim tarafimdan gelse gelse en fazla 50 kisi zaten. Neyse dönüyoruz yolda surdan burdan konusuyoruz. Pat diye demez mi ben kizima ciragan sarayinda dügün yaptiricam valla isteyen ona göre gelsin istesin! Kelimeler anlamsiz sözün bittigi yer demek böyle bir sey. Esimle gözgöze geldik ve adamcagiz resmen bakislariyla yalvardi uyma ne olur diye.

Pat diye isyerime gelip öglen tatilinde hadi gidip camasir alalim, ya gecelik falan deniycem önce kuaför isini halletmem lazim kolum bacagim. Sen simdi gider Eminönünden falan bakarsin diyor. Ki Eminönü her ürünün kaynagi nerdeyse. Benim kizim hep su marka kozmetik alir orjinal, pazar isi degil sana da secsin mi? Sanki ben bilmiyorum ya da pazardan kozmetik aliyormusum gibi. Yazmaya kalksam cok sey var ama hic kavga etmeden gayet seviyeli seviyeli vermistim cevabini. Simdi köprünün altindan cok sular akti. Yilda bir veya iki kez gittigimde tabagimi bile kaldirtmiyor ama yine de arada bir sokusturuyor. Bu arada ne oldu benim memleketimi hakir göre göre ya cocuklarin bari nüfus kaydini Istanbula alalim dedi durdu. Cocuklar TR de benim nüfusumda görünüyor esimin TC vatandasligi yok cünkü. Kizi gitti tam benim hemserimi buldu. Yani nüfusa kayitli il, ilce mahalle bile ayni.

Konu sahibi konunu biraz dagittim kusura bakma lütfen. Iclendim biraz.

kusura bakmayın da,ben başka bir açıdan ele alacağım. yaptıkları yanlış olabilir,çok çirkin şeyler yaşanmış olabilir ama bakış açım farkjlı olacak.
anlattığınız şeylerin tamamı ,biz çok iyi bir aileyiz,onlar görgüsüz cahil.madem o kadar görgülüsünüz,neden nişan bohçası ,takı vs konularında talepleriniz oldu anlamadım. bence siz baştan kendinizi onalrdan üstün görerek başlamışsınız bu işe. beğenmiyosanız niye başladınız bu işe??

bence olayları diğer taraftan da dinlesek farklı şeyler çıkacak gibi geldi bana,siz aile olarak diğer tarafı küçük görmüş aşağılamış gibisiniz...

Yasadiklarin zỎr seyler gẻrcekten,benimde hẻsey icimde kaldi iki görümcem yüzümden,kv ve kayinbabam cok iyi ínsanlardi,dügün evimydi yas evimiydi belli diildi ,seni cok iyi anliyorum,ben dẻrim ki (ésin de anlayisli bỉine benzior,)
kv ne kẢrsi tavrini ve méafeni kỏu,eltinle de samimi olma ,cok kískanc bỉrisine benzior,gẻisi kolay zaten Allah huzur ve mutlulugnuzu bozmasin ÍNs

Kimseden bir talebimiz olmadı olduysa annem bir elbise istemişti onu da almadılar zaten. yaşadıklarımdan sonra onlardan çok haz etmediğim için yazdıklarım biraz taraflı tabiki

Sayın kötükedi şero,
Kimsenin üslubunu eleştirmiyorum bunları nerden uydurdunuz anlamadım ama hay ağzına sağlık bana ne güzel hakaret ettiniz de diyemem herhalde..

afedersin evet uslubuma eleştiri getiren sen değilmişsin yanılmışım..

bu uslup da hiç iyi değil.begenmediğimizi dile getirmenin yolu bu olmamalı.neticede yaşanmış bir şeylerden bahsediliyor uydurulmuyor

Olayın yaşanmış yada -küçük bir bölümü bile olsa- haklı olan bölümlerinin mevcut olması, konu sahibinin eşinin ailesini aşağılayıp, küçük düşürmeye çalışırken kendi sınıfını belli eder uslubunu haklı çıkarır diye bir kural varda ben mi bilmiyorum?
İşte hep bahsettiğim üstüne alınan kendine pay çıkaran Kk kadınlarının hastalığına bir örnek daha.
Sizin başınıza benzer bir olay gelmiş yada geleceğini hissetmiş,düğünü rezil edilmiş yada erkek ailesi tarafından nahoş bir yaklaşıma maruz kalmış yada kalma ihtimaliniz var diye aynı durumdaki tüm gelinler haklı ve uslupları da haklı mı oluyor?

kusura bakmayın ama kendinizi ve ailenizi ne kadar övmüşsünüz bilmeyende paşazade torunu sanar ,demekki onlarada böyle kibirli davrandıysanız olaylar bu boyuta gelmiş normal ..

ne konuydu be oku oku bitmedi:)

eşinizi iç güvey alsaydınız keşke:) madem durumunuz çokkk iyi herşeyi kendi ailen yapsaydı,
yok sizi yağlı kapı bulmuşlar ne komiksin sen ya.......

ben bu kadar iğrençliğin bu kadar rezilliğin sonunda nasıl olduda ikinci bir düğün yaptınız ona şaşırdım

insanlar sizi mahallenize akrabalarınıza rezil etmiş

annenize allah belanı versin diye bağırmış

siz yüzüğü camdan atmışsınız bir hafta sonrada ikinci düğün dehset verici

biri bana bunları yaşatacak bende o adamla aşkından ölsemde verem olsamda yine evlenmem yine evlenmem ,

çok yazık etmişsin ailene kendinize !!

Son düzenleme:

bence bu olay tamamen hayal ürünü

Hakkınızda hayırlısı böyleymiş demek ki... Neyse ki eşiniz erken farkedip telafi etmiş birşeyleri
Davul bile dengi dengine dedikleri olaya örnekleme olabilecek türde anlattıklarınız.
Para,pul,mevki önemli değil de kendini yetiştirebilmeli insan,ailenize çok haksızlık etmişler

Evlenirken, her yöreye göre değişen, bazı örf, adet ve geleneklerin; yapılma zorunluluğunun olmadığını ve özenme(!) şartının olmadığını, formalite yada değil, içten yada değil, eksik yada tam, özenli yada özensiz olarak, ona oradan alındı, buna ev verildi v.s v.s gibi kıyaslama yada eleştirme yapılmaması gerektiğini, en başından biliyor olsaydınız acaba şuan yine de eşinizin ailesi ile diyaloglar bu hale gelir miydi ?

Anladığım kadarıyla eşinizin ailesi sizi baştan beri istememiş.
Sizin yaptığınız hatalı davranışlar onların sizde olan öfkesini körüklemiş.
Size ve ailenize daha kötü davranmaya başlamışlar.
Olaylar düğün gününüzde patlama noktasına gelmiş.
Eltiniz akıllı davranmış aile ile arasını iyi tutmuş.
Eşinizin ailesi hatalı ama sizde hatalısınız.
Psikolojik destek almanız iyi bir şey.
Acı bir gerçek var bu kadar olaydan sonra bu evliği yürütmek çok zor.
Hiç kimse yaşananları unutmayacaktır.

ben 2. düğün olayından sonra koptum zaten ve bu evliliğin hiç o kadar zor olacagını düşünmüyorum, oraya gidebilen bir şekilde yürütür.

buna benzer şeyleri ben de yaşadım ama ben 10 yıldır o insanlarla görüşmüyorum.

oooohhhhhhhhhhhhhhhh maşallah içini iyice dökmüşsün bide ben döksem

ama ben olayı çok fazla kendi açınızdan ele aldığınızı düşünüyorum.herkes bir olmayabilir.herkesin yaşam standartı aynı değildir.siz eşinizle flört ederken ailesini tanımış olmalısınız.siz kendiniz buraya yazarken bile kibir dolu yazıyorsanız , o insanlara da bunu fazlasıyla hissettirmişinizdir.annenizin el öpmesi için kıyafet istemesi ,sizin bohçayı beğenmemeniz bile kendiniz ve aileniz için çizdiğiniz portreye ters düşüyor..objektif olmak lazım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…