Şeytan Kaynana ve Yamağı Eltim :)

net bir tavır neden takınayım ki? her iki tarafından haklı ve haksız tarafları vardır.ben olayları böyle değerlendiriyorum.ayrıca farketmiş iseniz iğneyi kendime batırıyorum.

haklı buldugum tarafı kesin ve net bir şekilde belirteyim ki kayınvalidelerin çoğunun kız ve erkek için düğünün hayatlarındaki en güzel gün oldugunu kabul etmedikleri.ona göre davranmış olsalardı daha hoş görülü olur ve biraz olsun heyecan duyarlardı.ama bencil insan her zaman bencil.ben ben demekten gelin ve damadı unutuyorlar.

ama sen insanların öfkesini ayağa kaldırıyorsun be güzelim be. böyle insanı irrite eden bir tarzın var, napim. Allah seni ıslah etsin.

Sen bayağı boşsun herhalde, okuduğum bir yazı benim hoşuma gitmemiş ise ilgilenmem onla senin gibi savaş da açmam yani amacını ve niyetini anlayabilmiş değilim.

esprilerinize gülemiyorum özür dilerim. Fransız mutfağından ben size bişeyler yaparım dilerseniz balayımızda Fransa italya hırvatistan oralara gittik çünkü..

Benim size kisa yoldan anlatmak istedigim buydu iste. Nereye giderseniz gidin niye insanlara belirtme ihtiyaci duyuyorsunuz? En lüks markayi alin giyin ama Vakko aldik deyince veya balayina suraya buraya gittik deyince ne kazaniyorsunuz? Ailenizden aldiginiz maddi gücünüz sonsuz mu saniyorsunuz? Bu kadar iddialisiniz keske siz de esinizle sifirdan baslasaydiniz. Yani ailem söyle döktürdü böyle harcadi, hep pahali seyler aldik biz diyeceginize kendi maaslarinizla yapsaydiniz nisan dügün falan. Bu kadar iyi üniversiteden mezun olup bu kadar iyi geliriniz var madem. Vakko falan kendiniz alsaydiniz.

Benim yasadigim yerden bu gittiginiz yerlere gitmek o kadar basit ve demode ki, insanlar tatil icin en son secenek görüyorlar. Kim bilebilir ki bu kk forumundaki bayanlarin gittigi gitmedigi yerleri? Biraz da olsa alcakgönüllü olmakla siz kazanirsiniz. Hayat bu, insallah daha iyi yerlere gelin maddi durumunuz daha da iyi olsun ama garantisi yok degil mi? Esinizin ailesinde cevresinde saygi, sevgi, güleryüz görmek istiyorsaniz biraz törpüleyin kendinizi. Zaten size karsi bir önyargi olusmus anladigim kadariyla, gelin bizi cok asagi, cahil görüyor, istemiyor diye. Esinizle bir ömür gecirmeyi düsünüyorsaniz ailesine karsi da hosgörülü olmalisiniz. Tamam kimse size ne derlerse sus ezdir kendini demiyor. Tabi ki kayinvalide, kayinpeder, elti veya kayniniz sizi kiracak kücük düsürecek davranislarda bulunursa tepkisiz kalmayin. Ama bu sekilde degil benim param kalitem var... falan filan

Fransiz yemegi yapmayi bilseniz ne olur bilmeseniz ne olur. Artik internette atiyorum Afrika' nin bilmemne kabilesinin bile ne yedigini nasil pisirdigini okuyabiliyoruz.

Sen bayağı boşsun herhalde, okuduğum bir yazı benim hoşuma gitmemiş ise ilgilenmem onla senin gibi savaş da açmam yani amacını ve niyetini anlayabilmiş değilim.

evet biliyor musun ben çok boşum, ondan sana sardım. :))) sağol eğlence oldun. tövbe tövbe.

seninle daha fazla polemik yapmaya gerek yok.

bir arkadaş yazmış bana, adını hatırlayamadım. haklı üslubum sert, onun da sebebini yazdım zaten. irrite ediyorsun milleti.

neyse, Allah seni ıslah etsin diyorum tekrar. başka da diyecek birşey yok.

iki ynei başlık açılmış ,'Gerizekalı teyzem' ve 'aptal embesil iş arkadaşım' diye hadi şimdi gidin biraz da onlara halak dersi verin :))

Yüzüne denilemeyecek şeyleri gelip burda yazmak bana saçma geliyor
Dersin ki efendice şöyle şöyle bir sorunum var, nasıl izah edeyim nasıl uzlaşırız.. O zaman anlar elimizden geldiğince fikir verebiliriz..

Ben süperim mükemmelin ailemde asilzadelerden ama kayınvalidem şeytan ve eltim onun yamağı dersen, haklı isen bile haksız duruma düşersin.. Birinci vardığım kanı kendini bulunmaz hint kumaşı sanması, ikinci vardığım kanı ise üslubunun çirkin olduğundan insan ilişkilerinde de başarısız olduğudur mesela..

Ben bu insana aman efendim sen çok masumsun , istediğin hakaret et buyur iki tane de biz hakaret sallayım hak eder bunlar diyemem..

Olayları tek taraflı dinlememize rağmen ben tamamıyle konu sahibine hak veremiyorum.. Çünkü hiç tanımadığı üyelere bile aynı üslupla devam eden biri.. Değil gelinim , komşum bile olmasını istemezdim..

hepsinni okudum canım ama burda tek evi kaynının üstüne yapmaları adil olmamıs.

onun dısında benim ailemde ünv mezunu değil ama hiç evlenirken havlu bohca altın talebimiz olmadı.

siz en basında madem asil siniz asıl insanlar bu kadar çula çaputa önem vermez.

karsı tarafın bir yasam tarzı varsa bu siz o eve gittiğiniz için değismez. size sizin yaptığınız düğün gibi ünlü sanatçılı falan düğün yapamazlar bizimde etrafımızda böle sanatçılı düğün olmas en fazla mahallı sanatçı

ben de ünv mezunuyum . eşim ve benim ailelerimiz de ünv değil. biz istenmeye gelince konustuk herseyi bis ikimiz yapıcaz bohça mohca masraf olmasın dedik. herseye biz kostuk. düğünüm mükemmeldi.

2 gündü biri x biri y sehrinde . biri bir düğün parkında biride yine bir parktaydı. çok eglenceliydi müziklerimz harıkaydı ve cevremde gördüğüm en güzel düğündü sen en güzel günlerinin berbat etmis ettirmissin.

sen vako dan aldın dıye karsı taraf pazardan almıycak diye bir kural yokki vako sıklığın asaletın simgesi değildir. pazardan da çok güzel seyler alırabılırsın. zaten sen ilk bohcada kayınvalıdem özensiz hazırlamıs diyerek kadını itmisssin. düsünsene onlar sana aynı seyi yapsa direk beni sevmedi derdin.

ilk görgüsüzlüğü bence sen yapmıssın . o bohcaya "beğendim annecim tesekürler" dersin alır tıkarsın çöpe olay biter.

eğitim okullarla edinilmez aynen asalette . tc de böle bir algı var eğitim = okul okullarda öğretim yapılır eğitim paralel gider. adam doktor mühendis ama karısının döver işte eğitimsizdir cahildir. adam hamaldır okul görmemistir ama insana değer verir karı kız kimseyi incitmez eğitimlidir asildir.

birseyi karsıdan birsey bekleyerek değil istiyorsanız yapın. vakkoddan aldım onlarda alsın demedim ama pazardanda alınmamalıydı demek = bana vakkodan alacaklardı demeye eştir. belki adam hiç vakkoyou duymadı bile değilmi

empati- anlayış- hoşgörü-sevgi -saygı..................... OLMALI

Şuan tartışılan konu dışında olacak ama konu sahibi arkadaşım kayınvaliden ve eltin hakkında iyi düşün bu kadar kötü detay seni bozar...İçini bitirir, seni hasta eder..
Durum daha kötü hal alabilir..

konunun başından sonuna kendini ve aileni övmüşsün biz onu yaptık biz bunu yaptık yok vakkodan aldık yok Türkiyenin en iyi sanatçılarından birini getirttik, eltinin yüksekokul mezunu olması ayıpmış gibi ona vurgu yapmışsın, sana bişey yaptıda benmi kaçırdım okurken bilmiyorum ama sen onu ezik görüyosun daha ziyade, madem siz bu kadar mükemmelsiniz neden onların aldıklarına tamah ettiniz ki, yok el öpmeye gelirken giyeceği elbiseyi alın falan filan, ne gerek var bu kadar adetlerin içinde boğulmaya, hele ki görüyosun senin tarzında insanlar değil, eşinde döner o tarafa armut dibine düşer demişler daha 3 aylık evlisin zaman azcık geçsin bakalım, baştan böyle başlayan ilişki nasıl ilerler bilemiyorum,hakkında hayırlısı olsun

Yazdıklarımı okuyunca evet böyle bir yorum yapılır bu kızın burnu havada denilir evet ben dün tekrardan bir öfke nöbeti geçirdim ve yazmak ve rahatlamak istedim buraya yazdım. olayların çok fazla nedenleri sebepleri detayları var. Yine teşekkür ederim

iki ynei başlık açılmış ,'Gerizekalı teyzem' ve 'aptal embesil iş arkadaşım' diye hadi şimdi gidin biraz da onlara halak dersi verin :))

Oradaki yorumları bir oku istersen, konu açan arkadaşlara ne tarz yorumlar yapıldığını görün.
Ben karşımdaki kişi kim olursa olsun ne kadar üzerse üzsün beni bu tip başlıklar kullanarak veya içeriğim de bu tarz kelimelere yer vermem, seviyesine indiğim zaman eleştirdiğim insandan ne farkım kalır ki benim? Ben şimdi, '' bana aptal dedi, gerizekalı, salak insan ''desem millet seninde ondan bir farkın yok ödeşmişsiniz der. Tencere kapak misali..

Gerizekalı teyzem demek hiç bir yeğenin ağzına yakışmayacak bir sözdür kesinlikle. Ayrıca konuyu da okudum.
Konu sahibini hatalı görüyorum.

Son düzenleme:

Psikolojik destek alıyorum zaten evliliğimin ilk 1 ayı evde ağlayarak hiç birşey yemeyerek ve kendimi odaya kilitleyerek geçirdim. saçlarım da iki ayda yer yer beyazladı

Keske hersey agiz tadiyla olsa da , geriye donup baktiginizda dugunden aklinizda kalan bu cirkinlikler olmasa.
Cula caputa bu kadar deger vermeyin.
Ben hic birsey istemedim.
Ne ailem, ne de karsi taraf bu konulara girmediler bile.
Hersey usulune uygun oldu ben istemedikce esim ve ailesi elinden gelenin en iyisini
Yapmaya calistilar.
Esyalarimizi kendimiz aldik, krediyle odedik.
Bunlarin hic bir kiymeti yok inanki huzur yoksa.
Bundan sonra mutlu olmaya calisin.

Psikolojik destek alıyorum zaten. Evliliğimin 1. ayını kendimi odaya kilitleyerek ağlayarak ve hiç birşey yemeyerek geçirdim. Benim cicim ayım öyle geçti. Allah eşime sabır versin.

Psikolojik destek alıyorum zaten evliliğimin ilk 1 ayı evde ağlayarak hiç birşey yemeyerek ve kendimi odaya kilitleyerek geçirdim. saçlarım da iki ayda yer yer beyazladı

olan olmuş artık. bu kadar öfkeyle o insanlarla iyi ilişkiler kuramazsınız bu yüzden uzak durun görüşmeyin.zaman iyi gelir.

sonra başka kişilerle ilişkilerinizi geliştirin. öfkenizi başkalarından çıkarmayın.neticede hata kimde olursa olsun ki ben burda herkeste oldugunu düşünüyorum pozitif olmaya çalışın.

Psikolojik destek alıyorum zaten. Evliliğimin 1. ayını kendimi odaya kilitleyerek ağlayarak ve hiç birşey yemeyerek geçirdim. Benim cicim ayım öyle geçti. Allah eşime sabır versin.

canım bak ben 30 yasındayım pek hayat tecrübem yok ama boşver rahat ol... yaşamana bak şükret ... evrene olumlu mesaj yolla... bosver eşini seviyormusun o seni seviyormu ağlayacak sarılacak bir omzun varmı ... gece yatınca yanındamı bosverrrr ... ne fark eder mal mülk para pul ... inan Allh daha çok veriyor ona sükredene ... hamd olsun de boşvrerrr ... seninki dertmi bir tanıdığımn kocası 30 unda beyin kanaması sonucu felç oldu simdi biraz iyi ama konusamıyor yardımsız iş yapamıyor 30 yaş... ne kadar erken 1 çocugu var... simdi konussa neler derdi acaba... aman üzmeyin kendinizi deymezmis hiçbirseye derdi mesela.

sende takma bunları oldumu

bide şunu merak ediyorum kendimden örnek veriyim babamın evi var diye bana bırakmak zorundamı başkasınada verebilir, kazanırken yanında benmi vardım, en iyi üniversitelerden birinden mezunmuşsun eşinde ona keza, maaşınızda iyidir heralde kendiniz alın evinizi, ille birileri bişey bırakmak zorunda değil bence babada olsa

Uzun konuları okumak adetim değildir, bununda yarısını okumuştum
Şimdi tamamlamak istedim

Ben şu kısmı anlamadım..

Gelin kızıp babasının evine gidiyor, damat ise yanında kalmak yerine bizimkiler haklı demenin yanı sıra ben gideyim bi annemleri alayım düğün yerinden diyor..

Ailesi kendi dönemiyor mu ? Hadi aldı onları diyelim, kayınvalidenizde sinirli olduğu halde onları da toplayıp niye size geliyorlar cümbür cemaat sokak ortasında bağırmak için mi ?

Eltiniz ve ailesi annenize hayırlı olsun demedi diye kavga çıkmış, kayınvalideniz de eltiye hak vermiş.. Ve siz şeytan ve yamağı yakıştırmasında bulunyorsunuz ama eşiniz sizi bırakıp hala benim ailem haklı deyip gelinliğinizle sizi baba evinde bırakıp annesini almaya gittiği halde hiç bi söz söylemiyorsunuz..

Dengeyi erkek kurmalı, annesini almaya gitmese de olurdu kendileri yolu biliyordur.. Ama siz en özel gününüzde o kadar mutsuzken yanınızda olmak zorundaydı.. Servis çekmesinden daha önemli bir durum bu..

Olan olmuş artık çok fazla geçmişi düğününü düşünüp kendini daha da hırpalama. Eşine de sürekli bıt bıt anlatıp kendinden soğutma bu ilişkinize de zarar verir; içindekileri gel buraya dök ama üslubuna da dikkat et. Geçmişe dönüp düzeltemezsin; hatalarından pay çıkar ve ona göre davran bir arkadaşın da dediği gibi bu psikolojiyle zaten kayınvalidene ve eltine de yaklaşma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…