sevgilim kaza yapti suclusu ben oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oncelikle gecmis olsun kuzum
Tribin sebebini anlayamadim ama buyuk ihtimalle yine evlilik mevzusundan tripli
Hani soz vermisti sana bir daha bu konuyu acmayacagina?

tatildeyken tekrar acti ben de yine ayni cevabi verdim. sozunde durmamasina ben alinacagima o aliniyor.

uzun zaman gecırmıssınız resmen bırlıkte buyumussunuz alısganlıklar benımsemeler var aslında garıp degıl kopmak ıstememenız bu anlasılır
asıl endıse duydugum sey su
fazla gamsız fazla rahat yanı herseyın fazlası zarar
hayatın omur boyu boyle gecmeyecegının sız farkındasınız cıddı sorunlarla karsılasabılecegınızın yarın bır gun anne baba olacagınızın cocugun okul sorunu ıs sorunu gelın damat hatta dünür sorunları sızlerın ıs hayatınızda sorunlar ozel hayatınızda sorunlar olacak
bu sorunların hıc bırını asla ama asla bu adamla cozemezsınız

sız kendı kendınızı yersınız bırde anne babanıza karsı ekstra stres hıssedersınız kayınvalıde bellıkı zor bırı onunda cıkaracagı zorluklar . aynı evde de yasasanız evlılık bambaska oluyor sevgılılerın aynı evı paylasması gıbı olmuyor . yanı sorumluluk bılmeyen dıkkatsız ozensız dedıgım dedık caldıgım duduk bırı ...sımdı boyle yazınca da resmen adamın ustune fuze atmıs gıbı oldum ama uzgunum

gercekten bunda ne buldugunuzu cok merak edıyorum cok sasırtıcı yanı hıc tanımıyorum ama resmen kk ahalısı olarak sevemedık kendısını . uygun ve deger goremedık sıze. annenızın sozu aklıma geldı ... kendıne bunu mu yakıstırıyorsun sozu gercekten uzgunum

bu adamla evlenme sassy

çok sorumsuz biri.

ben sonradan olgunlaşmaya inanmıyorum. yaşınız çok büyük değildi ama ehliyeti olacak yaştaysa hele yanında birileri de varken içkili araba kullanan biriyle arkadaş bile olmam ben.

kıl payı kurtarmış şu an arkadaş katili olup hapiste olabilirdi.

çıkmakla da iyi yapmışsın. kendi bi hata yapıp bir de bebek gibi pışpışlanma beklemesin.

ben sana hak verdim.

ooo balık bastan kokmus
maalesef bu ısın sonu yok bellı yanı

bütün mesajlarınızı okuyamadım ama anladığım kadarıyla benzer yapılardayız. ben sizin başta gereken ilgiyi gösterdiğinizi ama sonradan sabrınız zorlandığı için artık kendinizi dışarı attığınızı düşünüyorum.

biz de erkek arkadaşımla gerekli gereksiz çok kavga ederdik başlarda. hiç anlam veremediğim şekilde kalbimi çok kırardı, sonra ben de ona kırılırdım. bir de ben kırıcı cevap vermeyi sevmediğimden susardım, işler iyice büyürdü sonra vs. vs. İlerleyen zamanlarda karşılıklı olarak birbirimizi yine kırdığımız bir kavga sonrasında, bana birbirimize sinirliyken bile hep iyiliğimi düşündüğünü, o anlarda da bana sarılmak istediğini ve istisnasız olarak beni çok sevdiğini söyledi. bunu derkenki samimiyetine çok inandığım için artık hiçbir tartışmanın boyutunu büyütmemeye, sorunları daha ufakken bitirmeye çalışıyorum. gerçekten onun da kötü hissedeceği bir yere getirmeyip, alttan almaya çalışıyorum yapabildiğimce. düşününce, zaman zaman da o beni çok alttan alıyor. kaldı ki biz aylar boyunca maddi manevi çok ağır şeyler yaşadık.

bence siz de karşınızdaki kişinin sevgisinden ve samimiyetinden eminseniz, o anki beğenmediğiniz ve kırıcı bulduğunuz davranışları o haline verin ve onu öyle kabul edin. bazen benimki de susar, tek kelime etmez saatlerce. sorunca yok bir şey der. ben sadece durum benimle mi ilgili diye sorarım, hayır dedikten sonra başka bir şey demem, gider yanına yatarım örneğin. bir de yapabiliyorsanız her durumda yanında olmaya çalışmanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. bir kez erkek arkadaşım bana o kadar çok 'yanıma gelme istemiyorum seni' demişti ki -bunu kastetmediğinden emindim- o an intihar etmekte olduğunu düşünmüştüm, koşarak yanına gittim. insanların iç dünyalarında farkında olmadığımız çok şey olabiliyor. desteğinizi esirgemeyin.

bilmiyorum yani butun iliskiyi gozden gecirdigimde yasadigim olumlu seyler daha agir basiyor. spesifik seyler soyleyebilir miyim su an bilmiyorum. bir de sinirli oldugum icin onun hakkinda hep kotu seyler yazarim yani.

ama genel anlamda kafalarimiz uyusur, zevklerimiz ortaktir. cevrelerimiz ortak oldugu icin sanki ikimiz tek bir hayat yasiyor gibiyiz. is ortak, okul ortak, arkadaslar ortak. her sey yani. aklimdan gecenleri bilir, aklindan gecenleri bilirim. ama sadece bu simariklik huyu beni gercekten cok yoruyor.

Saka gibi gercekten
Bir de boyle bir olayda trip atiyor
Sen suclu falan degilsin , seni boyle hissettirmesine izin verme lutfen

babasi da beni aramis x duzeldi mi diyor. x zaten hic kotu olmadi ki kazadan etkilenmemis bile dedim. hay allah bu cocuk neden boyle dedi kapatti. hepimizin akliyla alay ediyor resmen. su an istanbulda egleniyor. eglensin ankaraya gelince nasilsa zirlayacak yassy ozur dilerim diye.

bu anlattıklarınızdan sadece arkadas goruyorum ıyı ıkı arkadas
su yasadıklarınızı 30 yasında yasasanız hıslerınız ve kararlarınız baska olurdu ınanın

İnatlaşma başlamış gibi görünüyor. Konuşarak çözmezseniz, birbirinizi daha çok kırarsınız. Yazılanı yaşamadan anlamak zor. Olayların gelişimi, mimikler her şey önemli. Kendini değersiz hissedip, heh ben de kendi hayatıma bakarım demek için çıkmış gibi duruyor buradan. Etkiye tepki, kısaca eşit hata var bence.

Canım empati yapıyorum da benim eşim (sevgiliyken de dahil) başına böyle bir iş gelse ilk beni arar başından geçenleri adam gibi anlatır ben de ona destek olurum dışarı da çıkmam. Ama seninki gibi ağzından lafı kerpetenle alıcam suçum yokken trip yiycem banane ne halin varsa gör derim banane yaw banane ben kenar süsü müyüm git git gel gel sus konuş bence haklısın evlilik teklifini kabul etmemekle. Seninki daha büyümemiş şımarık bi çocuk

Alkollü araba kullanan biri tarafından başka masum insanların canına kastedeceğini tartışmak gerekli burada. Kaza yapmış yanında olacakmışın. Oldu paşam kırmızı halıda döşeseydik madalya taksaydık bu ülke nereye gıdıyor kıme bu merhamet bile bile içip trafik terörünemş pes yahu İnsan hayatı diyorum sız ne düşünüyorsunuz

Allah korusun o kazadasevdıklerını kaybeden birisi olsaydı aynı yorumu yaparmıydınız bile bile olüme davetiye çıkarmış birde yok psikolojisi iyi değilmiş böyle birının yanında olacakmış çokşaşırdım ve yakıştıramadım yorumları üzüldüm açıkcası

Hayır ben bu platformdaki bazı üyeleri cidden anlamıyorum, adam tek başına partiye gidiyor, sevgilisi evde beklerken , kız buna anlayış gösterebiliyor ama sabahlara kadar gönlünü eğleyip sarhoş olan adam sorumsuzca alkollü araba kullanıp, kaza yapıyor , kıza gelme diye ısrar eden o olmasına rağmen eve gelince kıza resmen trip atıp yüzüne bakmıyor birde üstüne akşam kendi de dışarı çıkmasına rağmen, kız arkadaşı arkadaşları ile çıktı diye kavga çıkartıp, İstanbula gidip sanki iki gün önce alkol yüzünden neredeyse ölecek olan o değilmiş gibi, alemlere akıyor, siz burada konu sahibine neden yanında olmadın, alınmıştır haklı tabi yok yere vicdan yaptırmaya çalışıyorsunuz. Allah aşkına aynı şeyi konu sahibi yapsa , erkek arkadaşın olmadan partilerde ne geziyorsundan tutunda, hem suçlu birde şımarıklık yapıp adama haksız yere trip atıyor yorumları havada uçuşurdu. Kadın olarak biz kadınları erkeklerin tepesine çıkarırsak erkekler ne yapsa haklı, şu okuduklarımdan sonra.
Konu sahibi kendini ve karşısındakini evliliğe hazır hissetmiyorsa , sırf karşı tarafın gönlü olsun diye evlensin mi? Adamın derdi evlilikse zaten konu sahibinden ayrılırdı? Kimse kafasına silah dayamamış, teklifi reddedildikten sonra devam ederken. Ayrıca ilişkilerinde yaşadıkları bir sorunda hemen kendini İstanbul alemlerine atma potansiyeli olan adamla evlilikte ne kadar sağlıklı olur onu da düşünmek lazım. Bence konu sahibi sen gayet mantıklı bir kadınsın ama erkek arkadaşının senle ortak zevkleri ve çevresi olsa da kafa olarak senle aynı olgunlukta değil malesef. İnsan gençken çoğu şeyi göz ardı edebiliyor ama yaş ilerledikçe hayatı paylaştığı insanlara karşı verdiği krediler azalıyor, erkek arkadaşın bu kafayla devam ederse siz daha çok sıkıntı yaşarsınız, zira hayatta tahammülü en zor insan tipi yaptıklarından ders çıkarmayan insandır. Daha iki gün önce hem kendi canını hemde başkalarının canını yok yere tehlileye atan kocaman adam iki gün sonra yaptığının ağırlığını bile sorgulamadan hadi alemlere akalım kafasındaysa sen o adamdan çokta birşey bekleme bence.

Arabada neden uyuyakaliyor ve siz bunu nasıl normal karşılıyorsunuz

babasi bazen is icin ankaranin uzak ilcelerine gonderiyor, donmeye usenince arabada uyur. veya cok ictiyse de arabada uyudugu olur. hep olan bir sey degil ama oluyor yani.

bu mesaji elimden gelse de konunun girisine yapistirsam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…