sevgilim kaza yapti suclusu ben oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben yorumlara hala sok olmaya devam ediyorum.

Sevgilinizi sevmediginiz onemsemediginiz falan filan...

Yahu kendi canini onemsemeyen adami sevmek nasil can yakar kimse bunu dusunmuyor sanirim.

esim boyle yapsa, sen bizi aileni hic dusunmuyorsun deyip bosanmaya bile kalkabilirim ben ya.
o olurse sanki siz mutlu olacaksiniz.
ben sizin adiniza cok uzuldum ya, beyefendi de azicik uzuluversin bi zahmet.

heh olay aynen bu bence.erkek arkadaşın bence aklından geçenleri yazıyorum:1 değil 2 değil bu kız benim evlenme teklifimi reddediyor hazır değilim diye(hazır olup olmamayı tartışmıyorum o ayrı).ki anladığım kadarıyla beraber yaşıyorsunuz zaten.kaza yapıyorum araba perte çıkıyor, can korkusu yaşıyorum sabaha kadar binbir şey bir de üstüne bi telefonla koştur koştur arkadaşlarına çıkıyor.canım zaten burnumda , ne olursa olsun ölümden dönmüşüm ama sessizliğime (ki insanın nazı tribi en sevdiğinedir hep) ok seninle uğraşamam modunda kenara da çekiliyor canıma minnet dercesine.E peki biz napıyoruz biz böyle nereye kadarız?
kuzum adamın huyu da belli.5 kere teklif reddetmek de pek hayırlara vesile değil yani.her ne kadar kazaya davetiye çıkartsa da akşam çıkman hoş olmamış, onun sessizliğine tamam sen de tribe gir ama bu olayda değil,bu sefer olay ölümden dönme meselesi.ben triplerin kraliçesiyimdir ama ben bile bu durumda böyle diyorum.

sakinleşin bi toplayın kafanızı ikiniz de düşünün konuşun.

evlenme teklıflerını red ettın dıye gergın oldugunu sanmıyorum bu mevzuda
ayrıca red edıyorsan bır sebebı var cok ıstıyorsa o sebep neyse onu duzeltmeye calıssın
yıne yuzde yuz haklı gordum sızı
yıne cocuk gıbı davranmıs sevgılınız

resmen suc bastırıyor .
salı aksamı gecenın bır vaktıne kadar eglenmeye katılmak zorunda olmadıgınız gıbı kendısıde aracla yola cıkmak zorunda degıldı. gecmıs olsun buyuk kaza atlatmıs ama hata kendısının ıhmal kendısının hatta normalde ıyı kı yanımda sen yoktun ya sana bırsey olsaydı demesı lazımdı.

sevgılınızden yana genel dusuncem buyumek ıstemıyor buyurse sorumluluklar artacak hep boyle goygoy ıstıyor, sızde aılenızde bazı hareketlerın daha farklı daha sakın olmasını ıstıyorsunuz bu da ona zor gelıyor ondan gergın ben sıze soyleyeyım. yoksa bazı hareketlerı coktan duzenler kendıne bır ıcsel konusma donusme yapar o evlılık sorununu cozerdı

O kadar içip araba kullanmak nasıl bir kafa? Hadi kendi canını tiye alıyorsun bari başkasının canına/malına kastetme, bir taksi çevir git nereye gidiyorsan. Çok sinir bozucu.
Ben siz de bir suç görmedim, kaç defa sormuşsunuz o terslemiş.
Edit: Böyle en ufacık şeyde sosyal medya listesinden çıkartan birinin evlilik teklifini reddetmen gayet yerin de olmuş zira adam daha o olgunluğa varamamış.

heh aynen ben disari ciktim da o patates gibi oturdu sanki evde. ben de arkadaslarimla kahve ictim o da once babasiyla gorustu sonra arkadaslariyla. ama oyle bir konusuyor ki sanki ben onu karanlik zindanlara attim.

Koptum gerçekten.
Yok yahu kaza falan hikaye. Paşamız 5. Kez reddedilmenin acısını çıkarıyor
Şimdi empati yapalım diye biz olsak, kaza yapsak yanımızda isteriz falan diyoruz da,
Esim Bir kaç ay önce kaza yaptı benim arabamla, 50-60 Bin hasar vardı.
Arabanın altını neredeyse tamamen dağıtmış.
Eve geldi, aman neyse kaskosu var falan dedi.
1 ay ikame araç kullanmamın haricinde hayatımıza devam ettik.
O yaşlarda kaza yaptığında da en büyük derdi babama ne diyeceğim olurdu.
Kazadır olur, da gerçekten kızdığı öncesinde başka bir şey var..
Gerçekten senin yüzünden içtim, kafam dağılsın diye falan sucluyorsa yaptıkları mantığa oturuyor :)

evliligi neden kabul etmiyorum soyleyeyim ki ona da cok kez soyledim. siz de belki biliyorsunuzdur bir kez yanastim evlilige, annesi beni hayattan soguttu. komple ayrildik. yalvar yakar tekrar baristik bu sefer bana evlilik lafi acma dedim. tekrar basladi evlensek diye.

ya sen daha babandan harclik alan adamsin, ben babamdan harclik aliyorum, ikimiz de master dusunuyoruz, ortada belli bir isimiz yok, ben senin annenle anlasamiyorum, hayat tarzimiz evliligi kaldirmaz. niye bu simdi israr? ben buna sinirleniyorum. reddetmeyi de “hayir seninle evlenmem” seklinde yapmiyorum tabi. “hayatim zamani gelince hepsi olur tabi” diyorum o anliyor. ama sirf bunun icin bu yapilir mi?

isine gelince simarikligin dibine vuruyor, isine gelince de “ben cok olgunum, buyudum, benle evlen” oluyor.

daha hic konusamadik kapiyi carpti gitti ya. gitsin bakalim haftasonu kafasini dagitir geri gelir ozur diler. konusurum, anlatirim, “anladim askim” diye kafa sallar, iki hafta sonra “yaso sana pariste nikah kiysam nasil olur” diye cikar gelir. akli kendinden kac karis yukarida ben de sasiriyorum.

Icip icip arabayla takla atacak şuursuzlukta biriyle evlenilmez zaten bosver.
Ayni icip icip direksiyon basina gecen biri bundan 13 yil once benim canımı öldürdü oradan biliyorum. Gerisi benim icin teferruat sizin yerinizde olsam 1 dk durmam o adamin yaninda.

Ha kaza insanlik hali. Alkolsuz bir kaza yapsa araba hurda olsa derim ki disarida ne isiniz var adam hakli. Ama yok yani. Yenilir yutulur yani yok.

O aileyle zor bu adamı büyütmek, allah kolaylık versin.
Biraz yanlışlarının yaptırımı olması gerekiyor, adama ödül verir gibi aynı gününde arabası getiriliyor.
Hayır anlamadığım 24 yaşında da ne bu evlilik sevdası?
Aklını başından aldıysan demek

5.kez evlilik teklifi edip halen red ediliyorsa o kişinin ya aklinda zoru var yada sizden cikari var diye dusunurum

Sassycim sen genc yasina ragmen olgun, ozguvenli, akli basindan bir kizimizsin. Yasadiklarin seni bir sekilde cok olgunlastirmis. Erkek arkadasini konularda anlatisin ise bana hep sunu dusunduruyor: tamam iyi cocuk ama asiri simarik yetismis ve dunyadan haberi yok. Hic gucluk zorluk gormemis gibi duruyor burdan. Bilmiyorum haksiz miyim? Bir sure Ankara'da calistim, o profilde (okullar, aile yapisi vs) cok is arkadasim oldu. Yani cidden 30larina bile gelseler cocuk gibiler. Bilmiyorum belki de onyargiliyim. Ama bu cocugun bu Yani hosuma gitmedi.

yapici yorumunuz icin tesekkur ederim. :)

haklisiniz kesinlikle. maddi olarak benim durumum ondan kat kat iyi ama benim ailemin sinirlari var. bir sey yaparken babamin tepkisinden cekinecegim olaylar var. sevgilimde o yok. babasi kizar bagirir cagirir ama hicbir yaptirimi olmaz. cunku sevgilim arabasiz kalirsa babasi “benim oglum arabasiz kalmis dedirtmem” kafasindadir. benim babam “ee kaza yapmasaydin, otobus kullan” der gecer.

hayatta bir zorluk gormemis, ki cok sukur ben de gormedim, biraz daha her seyin tozpembe tarafini goren bir tip. ama bu icinde bulundugumuz ortam icin normal maalesef. yurt disinda yasarken oyle degil mesela cunku babasinin yetisemeyecegini bilir. daha once de yazmistim biz turkiyeye gelince iliskimizin dengesi alt ust oluyor.

Soyle bir okudum yorumları şaşkınim yani, neymiş cikmadaymissiniz filanmis falanmis. Adam alkollü araç kullanıyor yanındakileri tehlikeye atıyor yetmiyor karşı trafikteki insanlarında canına kast ediyor, sizden ahhh canım sevgilim zavallı sevgilim denmesi bekleniyor! Ne münasebet! Ya bir babaya carpsaydi? 3 çocuğu yetim bıraksaydı? Ya bir yayaya carpsaydi? Ömür boyu sakat bıraksaydı? Bir de suç bastırıyor haspam! Sevgiliniz çok sorumsuz! Erkeklerin hepsi evlenilecek adamlar değildir, kimisiyle sizinkisi gibiyle sadece hos vakit geçirilip eğlenilir!

ben de sali gecesi it gibi icip carsamba sabah eve gelirken arabayla takla atacak kadar suursuz davranan sen sakasin bence dedim

Şu konumda başkaları ve kendini sakatlayıp öldürmediği için, içimden ferahlarken; dışımda öfkeyle kelimenin tam manasıyla ağzına şeapıyor olurdum eşimin, sitemin gayet kibar. Ben "Em...il misin?"le başlardım.

Geçmiş olsun. Yaptığı şey "Kaza" değil, "Cinayete teşebbüs" üzgünüm, tavır görmesi gerekiyor zaten şu konumda bence.

Sizinle ters düştüğümüz bir kaç konu oldu diye anımsıyorum ama aynı zamanda son derece ne istediğini bilen, kendini güzel ifade eden, ayakları yere basan bir kadınsınız. Niye bu adamdaki ısrarınız anlamıyorum. Bunu sormamışsınız elbette ama çok garip buluyorum sadece sevgiyle anlamlandıramıyorum ilişkinizi. Çocuk değil ergen değil zil zurna araba sürmek nedir yani. Tepkinizde haklısınız az bile olmuş.

Son olarak tepkisi evlilik teklifini reddettiğiniz içinse uzun bir süre daha reddetmeye devam edin derim.

Yorumlarinizi okudum da evlilik teklifini kabul etmemeye devam edin bence sevgi bir yere kadar evlenince daha beter olur benden size abla tavsiyesi bosverin o kadar soylemissiniz teklif etmek marifet değil kendini duzeltip devam ettirebilmek mesele kendine guvenen akli basinda birisiniz belli ama arkadaşınız hic öyle görünmüyor..
Konuya gelirsek destek olmaya calismissiniz zaten daha ne bekliyordu sabaha kadar gönlünü mu egleyecektiniz erkekler degmiyor hic canını sıkma hatalı falan diilsin

birlikte cok sey atlattigimiz icin bir kalemde silemiyorum acikcasi. garip gorunuyor farkindayim. ama benim hastaligimda en zor zamanlarimda yanimdaydi, adlandiramadigim farkli bir his. tabi ki bu sekilde devam ederse ben de bir yerde dolacagim biliyorum ama su an icin karsilikli konusabildigimiz zaman devam edebiliyoruz.

mesela bahsetmistim arkadaslariyla cok sacma hareketler yapiyorlar diye, iki haftadir o arkadaslariyla tatildeydik. oncesinde konustugumuz icin sevgilim inanilmaz sakin, dingin, huzurlu bir tatil gecirdi. konusunca ise yariyor yani. tabi benim de ters davranislarim var ona gore, ben de kendimi torpuleyebiliyorum. bu konuyu da konusmamiz gerekecek buyuk ihtimalle. ama iste bu “kavga et-kus-konus-duzel” dongusu nereye kadar gidecek bilmiyorum. yorumunuz icin tesekkurler.

Valla haksızsın bence gelme dese bile gidecektin kaza bu hele bırakıp gitmen hiç olmamış bu bana yapılsa cok bozulurum bide bu cocujla evlenmek istemiyorsan oyalama evlenmek istiyor demek ki veya kabul et uzun bi nişanlılık gecir derdin ne ha bide gece dışarı cıkınca ikinizden biri sabaha kadar neden iletişim kurmuyorsunuz hiç cok ilginç evliyim 13 senedir bir aradayız 2 saatte bir napiyorsun diyr mesajlaşıyoruz niye bu kadar uzaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…