sevgilim kaza yapti suclusu ben oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk olarak yaptığı şey büyük suç ve başkasının da canını tehlikeye atmak, şımarık ve olgunlaşmamış sorumsuz bir insan gibi davranan birinin yetişkin işi evliliğe bu denli takıntılı şekilde istekli olması ilginç... Ama alkollü olduğu kısmını bir kenara bırakırsak, empati yaparak ben bir konuda haklı buldum. Sizin koşullarınızdaki gibi birlikte yaşıyor olsak sevgilim kaza yapsa asla canı sıkkınken onu yalnız bırakıp dışarı çıkamazdım, sevgilim çıksa da fena bozulurdum.

Aynı evdemi yaşıosunuz?Yaşlar kaç?Bencede hazır deilsiniz .O senden büyük ilgi istemiş durumu kullanmaya çalışmış bence .Sen elınden gelenı yapmışsın.

bibicim normalde biz de mesajlasiriz ama hani “surdan ciktim suraya gidiyorum” gibi olur. veya ufak sakalar ozledimler vs. o gece ben arkadaslariyla takiliyor diye darlamadim, o da hic yazmadi. zaten ben bu ise sinirliyken sabah 8de yine yazdim. arabanin videosunu atmis. tabi ki cok korktum endiselendim, israrla babam var gelme dedi. en az 10 kez aradim, mesajlar attim, hastaneye git ben de geleyim dedim. cevap yok.

eve geldi yine sarildim, gozlerim doldu. soruyorum ne oldu nasilsin diye canim sikkin sonra konusuruz diyor. sonra tekrar sordum yine tersledi. bana ters ters bakiyor telefonda arkadaslariyla muhabbet ediyor whatsapptan. arabanin airbaglerini test etmis olduk falan yaziyoe. umrunda degil yani. ben de gectim odama sinirimden agladim. arkadasim arayinca da ciktim. ona da soyledim tabi gelmedi. ben cikinca o da cikmis hani ben cikmasam da o zaten evde degilmis.

ben zaten israri sevmem ama bu kadar da beni olayin disinda tutmasi ne bileyim. 3 yil olacak iliskimiz, bu kadar mi kendi basimiza buyruk hareket ediyoruz yani? ben kazanin nasil oldugunu bile yanindaki arkadasindan ogreniyorum.

evlilige hic hazir degilim, o da degil. bir kez ciddi bir adim atalim dedik tovbe ettim. benim hazir olmadigimi bile bile soruyorsa o zaman reddedilmeyi de goze aliyordur. zamani gelince evleniriz ne acelesi var ayol daha ben hayatimi yasiyorum

baya uzun yazdim, ilk mesaja ekleyeyim bunu.

Tamam da ciddi bir kaza geçirmiş normal değilmi bu durumu biraz idare edebilirdin diye düsünüyorum esim böyle birşey gecirse 1 saniye yanından ayrilamam

Hiç iyi değil bence evladını düşünen baba araba almaz ikinciye.. tekrar kaza yapıp olsun istemiyorsa adam alkollü kullanıyor sonucta

Hareketlerine tepki olarak cıkmışsın seni anlıyorum çünkü evli değilsin evli olsan bırakamazsın hiç konuşmasa da varlığını seyretmek için evde kalırsın ha! Erkekler bu incelikten anlar mı anlamaz yine de bağlılığımızı hisseder ve bundan mutluluk demiycem ego tatmini yaşarlar sen o gün bu adamınkini tatmin etmemişsin sorun da buradan çıkmış..doğru hareket insansıl bakarsan ne yaparsa yapsın o gün yanlız bırakmamaktı fakat bir erkeği 5 kere reddedilmesine rağmen evlilik teklifine iten şeyde bu umursamaz peşinden koşmaz kadın hareketleridir özetle sıkma canını doğru yoldaşın..evlenince istesen de bu kadar kuğul takılamıyorsun ne yazık ki keyfini çıkar..

Olayın suç ve erkek arkadaşının insanların canını hiçe sayacak kadar düşüncesiz ve sorumsuz olması boyutunu bir tarafa bırakırsak, sevgilisi yanında yokken sabahlara kadar partileyip sana haber verme gereksinimi duymayan adama az bile yapmışsınız, bence evlilik olgunluğu olmadığı kanusunda haklısınız ve hem kendinizi hemde erkek arkadaşınızı tanımanız olgun davranmanızdan da çok aklı başında biri olduğunız anlaşılıyor. Bu adam akşam işten eve gelirken kaza yapmamış, sabahlara kadar zil zurna sarhoş olup eğlenmiş, o kafayla sorumsuzca direksiyona geçp yapmış kazayı, üstelik sizin tek suçunuz olmamasına rağmen tribide siz yemişsiniz. Akşama kadar trip atmış birde üstüne, dışarı çıkmayıp evde kalsanız ne olacak, bu seferde adamın attığı tribi siz takıp gene kavga edecektiniz, ayrıca ergen gibi engellemek falan ne acaba, onun kafa lisede kalmış galiba. Bu kadar çocukça hareketten sonra bir sonraki adım ergence kıskandırma muhabbeti olacak gibi duruyor buradan. Bırakın ne hali varsa görsün. Daha kendi canının kıymetini bilmeyen adamın senin kıymetini bilmesi ütopik bir düşünce olur bana göre.

Böyle davranan biriyle evlenmeyi ben de düsünmezdim.Alkollü arac kullanmanin hic bir aciklamasi olamaz bence.Taksiye binmeliydi.Erkek arkadasiniz cocuk gibi.Size uygun olmadigini düsünüyorum.Sizi yorumlarinizdan az cok tanidim saniyorum.Bence bir süre ara verin iliskinize.

Alkollü araç kullanacak kadar sorumsuz birisiymiş gerçekten ve bu ihaleyi size patlatamaz ama erkeklerin geneli böyle diye düsünüyorum olumsuz yasadiklari her seyin sorumlusu kendileri değil eşleri sevgilileri olur böyle zamanlarda.İlişkiden sıkılmadıysaniz onu seviyorsanız hosuna gidecek jestlerle moral verin destek bekliyordur burcu kova mı bu arada?

oglak burcu

O gun kaza yaptiginda o partiye sen de gitse idin o arabada sen de olacaktin degil mi?
Ickili araba kullandigi icin kendine kizmadi, kaza, koskoca adamin babadan azar isitmesi, oncesinde 5inci kez evlilik teklifinin red edilmesi..adamin o gun sessiz olmasini anlarim. Cunku ben de uzgunken icime kapanir, kendimle basbasa kalip yuzlesirim.
Evlilik teklifinin 5inci kez red edilmesi ona iliskisinin gelecegini de sorgulatiyor olabilir.
Sanirim ayni evde yasiyorsunuz. Sevgilim ben kaza yaptigimda arkadaslariyla bulussa ben de biraz alinirdim. Hatta iliskimi sorgulardim. E bir de 5inci kez red cevabi alinca bu iliskinin geleceginin olmadigini dusunuyordur muhtemelen.

birlikte alkol aldigimizda arabayla donmuyoruz eve veya biz kullanmiyoruz. yani ben gitsem bu sekilde kaza olmayacakti.

evlilige hazir olmadigimi, ileride evlenirsem o kisinin kesinlikle kendisi olmasini istedigimi her seferinde soyledim. ben oyle “aa bak cocuk bilmemkacinci defa teklif etti kabul edeyim gonlu kalmasin” diyemem ki. evlilik bu. hayatimi yasiyorken niye durduk yerde bir yukun altina gireyim, ben onu bencil buluyorum bu konuda.

Belki haddim degil ama peki ya hic evlenmek istemezseniz, o zaman sevgiliniz icin de bu zaman bosa harcanmis zaman olmayacak mi? Yani nasil anlatiyim belki de o gun hic gelmeyecrk ve adamin da yasi kemale erecek. Belki o aile olmayi istiyor, cocuk istiyor.
Tabi ki gonlu kalmasin diye evlenilmez de ya siz hic evlilige hazir olmazsaniz?

ben master bitince evleniriz diye dusunuyorum. simdilik isi resmilestirip aileleri falan dahil etmeye gerek yok sanki. bunu da denedik olmadi annesiyle anlasamiyorum.

Valla aynı evde yaşadığım sevgilim kaza yapacak ben o gün hayatta bir yerlere gidip eğlenemezdim..Yalanda olsa bir yas lazım yani.Evet sordun ettin ama çocuk sana tamam gel yardım et te hurdayı kaldıralım dicek hali yok..Uzaktanda olsa cidden üzüldüğünü bilmek ister insan.Biri öldüğünde yakınları hariç kimse gerçek üzüntü duymaz ama usulende olsa bir üzüntü sergiler herkes.Olaya saygı göstermektir esas olan.İçmiş bile olsa kaza geçirmesi üzücü ve travmatik bir durum.Biraz empatik olup olaya saygı duymak ve sükun kalmak gerekir.Ateşe odunla gidilmez..

eglendigimi kim soyledi? arkadaslarimla oturdum onlarin yaninda da agladim durdum bana boyle yapiyor diye.

ayrica benim konuda 3 mesajimdan biri bu, ben disari ciksam da cikmasam da adam zaten babasiyla ve arkadaslariyla gorusecekti. yani kaza isini o ciddiye alsa ben daha cok alirim. ki bu durumda da en cok ben panikledim ben sordum agladim. adamin umrunda degil. arabanin airbaglerini test ettim iste diye ortalikta geziyor. iki gun once arabayla takla atan insan simdi basip istanbula gidip kuluplerde gezer mi? bu geziyor. yani ben aslinda gereginden fazla yuz vermisim kendisine. keske ikinci kez sormasaydim bile diyorum su an.

Sevgilinizle de buradaki üyelerle konuştuğunuz gibi konuşuyorsanız daha çok trip atar adam size.

benim yasam tarzimi ustune vazife olmayacak sekilde elestiren babam olsa ayni sekilde konusurum. az bile demisim o bahsettiginiz uyeye.

Oncelikle gecmis olsun kuzum
Tribin sebebini anlayamadim ama buyuk ihtimalle yine evlilik mevzusundan tripli
Hani soz vermisti sana bir daha bu konuyu acmayacagina?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…