sevgilim kaza yapti suclusu ben oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üzgünüm ama sevgilin haklı sassy.
Her şeyden öte korku bu, kaza yaptın mı inşallah yapmazsın bilmiyorum ama, taklaya falan gerek yok öylece bir yere çarpsan şoku ve korkuyu atlatman günler alıyor.
Ve o an tek beklenen şey sevgi.

O şekilde direksiyona geçmek tabi ki eşeklik ama şuan yaşıyor olması mucize, pert arabadan çıkmış.
Gerek yok dese bile iyi olduğunu görmen adına gitmen gerekirdi, keza yine evde yanında olman gerekirdi.

ya onu tanisaniz gercekten kazayi o kadar umursamaz ki. bana arabanin videosunu atiyor arkadan arkadasiyla sesi geliyor “lan akuyu yeni almistim onu cikarsak mi yeni arabaya takarim” diyor. umrunda degil vallahi ya. ben demesem hastaneye bile gitmeyecek. ben agliyorum panikliyorum ariyorum acmiyor. eve geldiginde benle konusmuyor telefonda arkadaslariyla mesajlasiyor.

ben bilsem ki bu adam gercekten kazadan korktu ondan konusmuyor, vallahi cikmam disari. ama resmen psikolojik olarak cokertti beni o gun. gectim odama agladim sinirimden.

simdi de cikmis istanbula gitmis sanirim. herhalde kendini odullendiriyor.

Yanlış anlamayın ama ben sevgilinizi size pek uygun bulmuyorum, özellikle de son konularınızdan dolayı. Daha önceden konularınıza yorum yapmamıştım ancak denk gelmiştim. Bence evlilik teklifini kabul etmemekle doğru yapıyorsunuz. Ayrıca dışarıdan bir göz olarak diyebilirim ki erkek arkadaşınız baya ergen ve şımarık bir profil çiziyor.

Elbette iyi yanları da vardır ki berabersinizdir, buradaki problemlerden/sorunlardan bu kişi şöyle kötü böyle kötü yargı dağıtmak doğru olmaz. O yüzden seviyorum diyorsanız, konuşmanızı öneririm. Kendinizi açıklayıp, evet dışarı çıkmasaydım iyi olurdu minvalinde bir konuşma yapabilirsiniz. Bir de kaza sonrası insanlar değişik tepkiler verebiliyor, kendi mutluluğunuz için tepkilerini çok ciddiye almayın bence.

Ciddi bir kaza geçiren kişi sizin komşunuz olsa veya samimi olmadığınız bir arkadaş, bu tavır anlaşılır ama ölümden dönmüş ve sizin umurunuzda bile değil. Demek ki ya bencil bir yapınız var ya da sevmiyorsunuz. Dışarı çıkmanızı söylemiyorum bile. Vurdumduymaz bir tavır bu. Sizin hala onu suçlu bulmanız bile hiç farkında olmadığınızı gösteriyor. Karşınızdaki insan belki sonunda farkına varmıştır. Sizin yaptığınızı bana arkadaşım yapsa ben bir daha samimi olmam.

captain iyi de daha ne yapayim? geleyim diyorum babam gelecek gelme diyor. eve gelince sariliyorum opuyorum soruyorum ne oldu diye moralim bozuk sorma. tekrar yanasiyorum ne oldu hadi anlat iyi misin diyorum yok. yemek yapiyorum yiyoruz bir kelime soz yok. mal gibi oturmus oyun oynuyor. yahu ben sevgilimin hayatindaki bir olaya dahil olmak icin 40 takla mi atmak zorundayim neyim ben yoldan gecen biri mi? cikmasam iyiydi ama gercekten sinirlendim beni bu kadar savsaklamasina.

Bence bunu bu sekilde aciklayin. Yaninda olmak istedim izin vermemene bozuldum ondan evden ciktim diyin. Veya yalniz kalmak istedigini dusundum filan diyin. Bir de aklima gelen su ki ilk anda yanina gitmemenize de bozulmus olabilir ki hakli bence. Insan gelme dese de bekler. Siz biraz duz dusunen bir arkadasimizsiniz bence gelme demek gel demek oluyor bazen :p

Siz de adamin icip icip kaza yapmasina kizmissiniz onda yuzde 900 haklisiniz. Bu ne sorumsuzluk? Ya birine carpsaydi? Bu konuda cok ciddi uyarmalisiniz. Icki icip direksiyon basina gecen insanlara sok oluyorum. Sadece kendi canlarini degil masum insanlari da tehlikeye atiyor. Yasi genc tamam ama bunu anlamasi lazim.

yani bariz bir sorunu varmis hic ustelememissiniz. hep niye israr edeyim ki modundasiniz.
sevgiliniz onu onemsemediginizi dusunuyor olabilir ki burdan ben de oyle anladim.
o size 4 kere reddettiginiz halde 5. kez evlilik teklif etmis, demek ki israr onun icin normal olan.

ya onu tanisaniz gercekten kazayi o kadar umursamaz ki. bana arabanin videosunu atiyor arkadan arkadasiyla sesi geliyor “lan akuyu yeni almistim onu cikarsak mi yeni arabaya takarim” diyor. umrunda degil vallahi ya. ben demesem hastaneye bile gitmeyecek. ben agliyorum panikliyorum ariyorum acmiyor. eve geldiginde benle konusmuyor telefonda arkadaslariyla mesajlasiyor.

ben bilsem ki bu adam gercekten kazadan korktu ondan konusmuyor, vallahi cikmam disari. ama resmen psikolojik olarak cokertti beni o gun. gectim odama agladim sinirimden.

Anladım😂
Karakter olarak umursamaz da bu kazayı hafife almak gerçekten psikolojik sıkıntılı durum bence.
Her şeyi kendi canını geçtim, başka bir canın tırnağının kırılmasına sebebiyet vermek, ucundan dönmek o işte insanı mahveden.
Ya birine bir şey olsaydı benim yüzümden diye insan yıkılıyor ama maşallah pek 3 yaş zekasıyla yaklaşmış duruma😂

Valla bu koşullarda haklısın o zaman, senin tüm çabanı saçma triplerle geri çevirmiş ve bunun alt metni ‘ben kaza yaptım sen ilgilenmedin’ ise, ‘kendin ne kadar umursadın da benden bekliyorsun’ deme hakkına sahipsin.
Oyuncağı kırılmış hem de sanki suçlusu sen gibi davranacağına, az olgunluk göstersin, senle durumu paylaşıp rahatlasın ve en önemlisi seni bu yaşadığı duruma ortak etsin detaylı anlatarak ki, elinizden geleni beraberce yapabilin.

Valla bence rahat olan sizsiniz. Salı günü Hadi onunla beraber Gitmediniz neden gelişini beklemediniz. İlgi-alakanız sıfır. “Gelme dedi gitmedim” demişsiniz. Ne olursa olsun gitmeliydiniz. Babası yanındaydı. Olsun uzaktan da olsa gidip yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Olaylara tepkisiz kalmışsınız.
Burda birisi yazmış “erkekler böyle durumlarda bebek gibi ilgi bekler” aynı durum sizin başınıza gelse daha çok ilgi beklerdiniz. Adam sizle ciddi düşünüyor. Evlilik teklifini Reddettim Diyorsunuz. Eğer evlenmeyecekseniz adamın zamanını boşa harcamayın ya da güzel güzel söyleyin de siz hazır olana kadar evlilik teklifi etmesin. Ben burda sizin haklı hiçbir yanınızı göremedim.

Kesinlikle evlenmeyin iyi ki reddetmişsiniz
Hayatı bu kadar umursamaz ve sorumsuzca yaşayan bir insanla yola çıkılmaz...
Keza karşılıklı hata var bence sizin dışarı çıkmanız o gün bir hata neye üzülmüş olursa olsun morali bozuk mu bozuk...

bazen asıl istediklerimizi söyleyemiyor olabiliriz...
Ama sevgilinizde hatalı sorumsuzluk sorumsuzluk...
Ve zaten bu sorumsuzlugu o kadar çokki siz zaten alışmıssınız sanırım...

sizin karakter yapınız bu onunki de bu pek yapacak bir şey yok olan olmuş...
Bence o gün dışarı çıkma sebebiniz sizi hayatının dışında tuttuğu için ki bu bence ilişki de belli bir raddeye gelindiğini gösteriyor...

tahammulsuzluk ve umursamazlık

Kaç yaşında bu adam acaba? Ergen mi?

normalde olsa giderdim hani gitmisligim de var cunku bu onun ilk kazasi degil. ama babam var gelme deyince geri bastim acikcasi. oglen eve gelene kadar en az 10 defa aradim, mesajlar attim ne yaptin, hastaneye gittin mi, baban gittiyse ben geleyim diye. birine bile donmedi. bana dese ki “hayatim simdi cok yorgunum sonra anlatayim” ben okeyim. tersliyor, bana bakarken ters ters bakiyor telefona gozunun ici guluyor oyun oynarken.
Ay o başka tabii, iyi yapmışsınız o zaman bence. Konuşmak istememek ayrı terslemek ayrı. Bekleyin bakalım eğer sürdürürse bunu alın karşınıza konuşun. Gel dedin de gelmedim mi konuştun da dinlemedim mi diye.

Ne kadar surat asarsa assın yanında olmanız gerekirdi. Size değil aslında moral bozukluğundan öyle yapıyor ama arkadaslarinizla disari çıkınca haliyle bozulmuş. Kim olsa ayni şeyi hisseder.

Yanımda olmalıydın diye trip atmış ama kendisi zaten konuşmak istememiş, bir de siz dışarıdayken o da zaten dışarıdaymış hatta siz eve geldikten daha sonra gelmiş.
Erkek arkadaşınızın tavrını gereksiz buldum.

Yanımda olmalıydın diye trip atmış ama kendisi zaten konuşmak istememiş, bir de siz dışarıdayken o da zaten dışarıdaymış hatta siz eve geldikten daha sonra gelmiş.
Erkek arkadaşınızın tavrını gereksiz buldum.

heh aynen ben disari ciktim da o patates gibi oturdu sanki evde. ben de arkadaslarimla kahve ictim o da once babasiyla gorustu sonra arkadaslariyla. ama oyle bir konusuyor ki sanki ben onu karanlik zindanlara attim.

Geçmiş olsun. Sizde hata göremedim. Alkolden sebep miymiş kaza, onu doğru anladıysam, ben olsam burnundan fitil fitil getirirdim. Bir de bana trip yapacak ha... Oysa siz üstelemişsiniz, yanında olmak, ne olduğunu anlamak istemişsiniz, o sizi dışlamış biraz. Sanırım konuşmasak da yanımda beklesin istemiş, bunu yapabilirdiniz ama yapmamanızın sebebi de yine onun tavırları.
Ek: Sonradan dank etti, siz dışarı çıkınca da evde değilmiş ki zaten. Ne yapmanızı bekliyormuş tam olarak?

Ben seni haksız bulmuştum da ben muhatabının olgun biri olduğunu düşünmüştüm. Sonuçta olgun olmasa 5 kez evlenme teklifi etmezdi dedim de hiç öyle değilmiş. Bu nasıl bir umarsızlıktır yani..
İlk önce büyüsün, yaptıklarının sonucu olduğunu bilsin, bıraksın laylaylom havalarını sonra evlenmeyi istesin.
Ben böyle biriyle zamanımı harcamazdım onu da söyleyeyim. Tabi sen naparsın bilemem.

Geçmiş olsun. Sizde hata göremedim. Alkolden sebep miymiş kaza, onu doğru anladıysam, ben olsam burnundan fitil fitil getirirdim. Bir de bana trip yapacak ha... Oysa siz üstelemişsiniz, yanında olmak, ne olduğunu anlamak istemişsiniz, o sizi dışlamış biraz. Sanırım konuşmasak da yanımda beklesin istemiş, bunu yapabilirdiniz ama yapmamanızın sebebi de yine onun tavırları.
Ek: sonradan dank etti, siz dışarı çıkınca da evde değilmiş ki zaten. Ne yapmanızı bekliyormuş tam olarak?

ben dedim ki arkadaslarim surada oturuyorlarmis hadi gel gidelim, yok dedi. oraya cikmak istemiyorsan cagirayim evin altindaki kahvecide oturalim dedim yok zaten isim var babami gorucem zart zurt dedi. ben cikinca o da cikmis benden sonra geldi. yani ben evde otursam da o cikacakti zaten.

normal sekilde anlatsa o ilk an gercekten kizmayacaktim. sonrasinda kizardim ama. hic anlatmadi ki. ben kazayi o an yaninda olan arkadasindan ve onun sevgilisinden ogrendim oyle dusunun. ben cidden dis kapinin mandali miyim kendi sevgilimin hayatinda olan seyin bu kadar disinda kaliyorum bilmiyorum.

ben dedim ki arkadaslarim surada oturuyorlarmis hadi gel gidelim, yok dedi. oraya cikmak istemiyorsan cagirayim evin altindaki kahvecide oturalim dedim yok zaten isim var babami gorucem zart zurt dedi. ben cikinca o da cikmis benden sonra geldi. yani ben evde otursam da o cikacakti zaten.

normal sekilde anlatsa o ilk an gercekten kizmayacaktim. sonrasinda kizardim ama. hic anlatmadi ki. ben kazayi o an yaninda olan arkadasindan ve onun sevgilisinden ogrendim oyle dusunun. ben cidden dis kapinin mandali miyim kendi sevgilimin hayatinda olan seyin bu kadar disinda kaliyorum bilmiyorum.
Kazanın gerginliğini çıkaracak birini arıyormuş, o da siz olmuşsunuz. Sevdiğimiz insanların zor zamanlarımızda yanımızda olup, bize destek olmalarını istiyorsak, onlara kum torbası ya da duvar gibi davranayamayız. Kötü bir şey yaşadık diye sonsuz kapris hakkı filan da kazanmıyoruz. Konuşmak istemiyorum ama yanımda ol, kötü hissediyorum diyebilirdi. Onun yerine şımarıklık yapmış. Ne güzel...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X