Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

Çalışmak da belli bir yaştan sonra ne kadar aci veren bir eylemmis ne kadar da eziklikmis desenize...

Kızımı bakan bakicim -bir sure de oğluma bakti- eşi rahatsızlanınca taşınmak zorunda kaldilar kisa bir sure önce . 55 yasindaydi ilk ise başladığında su an 63. Eğitimi yoktu, ev hanımıydı.

Özel eğitimde saat 4 ile 8 arasinda çalışıyorum. Bu sure zarfında onlarin basında durdu. Yemek istemedim, temizlik istemedim. Sadece çocukların basinda duruyordu. Asgari ücrete yakin bir para aldi ve sigorta. Bizim icin evin bir bireyi gibiydi ailemizin parcasi oldu hala görüşürüz. Manevi anneanne , babaanne...

Çalısan ve kucuk çocukları olan kadınlar cok ihtiyac duyarız boyle insanlara. Hic düşünmemiştim cocuklari da is güc sahibi niye çalıştırıyor bu kadini diye. O da düşündürmedi bunu bize.

Konudan bağımsız olarak yinelemek isterim 45 yaşında insanlar tabiatlarina uygun islerde gayet çalışabilir.

Sevgili adayı annesine destekte bulunma soyleminde hakli ve dogru bir hamle. Ama annenin ki bu annenin belli bir yasam standarti var tamamen cocuguna yaslanmasi da bencilce. Ortak hesaptan herkesin esit pay sahibi olmasi vs.

Bes kurus para kazanmayacagimi bilsem bile on tane tavuk alip yumurta üretimi yapardim. Domates biber ekerdim , gücüm kuvvetim yerindeyse. Allah hepimize saglik versin de bir varlik gösterelim su hayatta son nefesimize kadar, çalışalım, emek verelim.

Elden ayaktan düşmeden kimselere muhtac olmadan son anımiza kadar kendi suyumuzu koyabilelim bardağa, kendi kasigimizi tutabilelim. Bir cocuga bayram harçlığı verebilelim.

Cok santimentelist oldu sonlara doğru haklisiniz ama şunu cok görüyorum çevremde yaşlılık = bir yere sığınma = bakıma muhtaçlık= aktif hayattan cekilme

Allah korusun cok buyuk saglik sorunlari yoksa bir insanın üretmeli dostlarim...

Benim emeklilik yasim olmus 68,
45 yasa da yasli diyeceksek hepimiz kendimizi bir yerlerden atalim.
Yasli degil. 1000 tl gelir yetmez, ek gelir lazim veya evi falan kira olmayacak o sekilde.
Zaten ayrilmissiniz ama bence eski sevgili iyi kotu annesine bir ev alsa en iyi yatirimi yapar, evi olan da bir sekilde kisarak da olsa gecinir. En buyuk gider kira cunku. Ayrica evi kendi uzerine alacagi icin kendi icin de bir yatirim olmus olur.

Sahsen mevzu benim annem olsa ben bu tarz bir cozume yonelirim. Yoksa bunun ilerisi anne ile birlikte yasamaktan baska yola cikmaz. Ayrilmakla dogru karar vermissiniz bence.

Pandemiden once bir magazada çalışıyormuş, kalp spazmi gecirince ayrilmis isten. Oglu da annesinin bu nedenle çalışmasını istemiyormuş.

Calisma hayati ne kadar surmus bu dort yil icinde onu bilmiyorum ama.
o kismi gormemisim.. ben zaten sevgilisini ve annesini yargilamiyorum. herkesin kendi hayati. ama tecrube eden biri olarak uzak durmasini tavsiye ediyorum konu sahibine.

Benim ananem de sevgilinizin annesiyle benzer evi var hatta kiracısı da var ama ev geçindirmez yani o para. Çok uzun yıllarda çalıştı ama sigorta başlatmamış dolayısıyla annem babam geçindirdi evini.

Babam senin maaşını ona veriyoruz benimkiyle ev dönüyor bu ne dese annem gözünün yaşına bakmaz koyardı kapıya. Tabi herkesin kabul edeceği bir durum olmayabilir deve diyar meselesi. Dürüstçe söylemiş siz de dürüst olmuşsunuz. Yapacagınız tek şey ayrılmak o yüzden. Kimse 45 yaşındaki kadına iş vermek için sırada değil çünkü başka bir çıkar yol yok bu durumda.

o kismi gormemisim.. ben zaten sevgilisini ve annesini yargilamiyorum. herkesin kendi hayati. ama tecrube eden biri olarak uzak durmasini tavsiye ediyorum konu sahibine.
Tabii, kolay kabul edilecek bir durum degil. Ileride bu boyle olmuyor, annem de bize taşınsın olayina varir muhtemelen.

muhtemelen zaten iki ev gecindirilemeyecek neticesine varip, birlikte yasayalim ona bir oda verelim konusuna zemin hazirlanacakti. pat diye annemi maddi manevi birakamam bizimle yasayacak dese kiz kosarak kacacak. bir de 45 yasinda ogluna dayanmis bir kadinin tek meselesi para olmuyor. ölen beyinin yerine koyuyor oglunu. ilgi alaka istiyor, yapilacak isine kosamasini istiyor, hanimini cok gezdirdin, aman bana gelmediniz, tribini nazini da ogluna yapiyor.. cok konu okuduk burada boyle. benim bir arkadasim var. annesi kizina yapiyor butun bunlari. arayip naz yaptigini, tavir trip yaptigini kac kere gordum. sirf benimle ilgilen diye kizi sömürüyor maddi manevi.

@ATTRAENTE size su konuda katilmiyorum; memurluk yapacak degil kadin. yatili sekilde cocuk, hasta baksa evini kapatsa, ne kira verir ne fatura.. uzerine yer icer maasini alir.. 45 yas cok genc onemli bir hastaligi yoksa. kadin rahati secmis eger sebepsiz calismiyorsa. yatili bile olmasa cocuk baksa simdiye kadar pasa pasa gecinirdi..
Doğru söylüyorsunuz mesele sadece para Olmaz ama evliliklerde bu tarz olaylar hep problemlere neden oluyor en azından adam baştan söylemiş geri kalan konu sahibinin istek ve tutumuna bağlı. Ama 45 yaşındaki bir kadın herhangi bir sağlık sorunu yoksa bana göre çalışabilir bulunduğumuz ortamda iş bulmak çok zor bende bu durumu yaşıyorum farkındayım ama isteyen bi şekilde biseyler yapıyor benim annem evden satış yaptı uzun süre ve halende yapıyor kendince güzel paralarda kazandı .çalışması sadece maddi değil manevi de kazanç sağlar sizinde dediginiz gibi oğluna manen de saracak zarar verecek bi yapı görüyorum bende .evlat olarak bende annemin babamın zorlanmasını istemem elimden geldiğince yardım etmek isterim ama 45 yaşındaki bir insanın da oğluna yük olmamak için ufak bir çabada olsa göstermesi lazım en azından evladını seven düşünen insan bunu yapar yoksa oğlu her acıdan ezilir.ablamin çocuklarına bakan hanım 43 yaşında aldığı parayla evini geçindiriyor eşi yok biraz da tercih meselesi bazı durumlar

valla o kadar çok yerde çalışır ki, bakıcılık yapar, ofislerde okullarda temizlik yapar, anasınıflarında kreşlerde yardımcı annelik yapar, fabrikalarda paketleme temizleme vs yapar, avmlerde temizlik yapar, 42 yaşında boşanmış kadın, 42de elden ayaktan düşülüyormu ya?
Bu kadının oğlu da ölürse allah korusun yada işsiz kalırsa napcak, taş mı kemircek? 42 yaşından sonra çalışılmıyorsa emeklilik yaşı nasıl 65?
Hahahha buldugunuz müthiş işlere bayıldım. Hepsi ayak işçiliği tam hiç çalışmamış insanlara göre gerçekten. Kimse kusura bakmasın ama aklı başında hiçbir evlat elin sümüklü oğlu/kızı için anasına milletin pisliğini temizle de kendine bak demez. Diyen varsa bulsun iş annesini çalıştırsın. İyice kafayı yediniz kayınvalide fobisinden.

Benim nişanlımın annesi 47 yaşında evlere temizliğe gidiyor gayet de iyi para kazanıyor. Üstelik eşi de hayatta. Kendisini takdir ediyorum.

Muhtaç durumda değilse, sağlık sorunu yoksa 45 yaşında genç bir kadın bir zahmet elini taşın altına koyup çalışsın.
Bu devirde bir ev geçindirmek bile yeterince zorken 2 ev geçindirmek insanı çok zorlar.

Şahsen benim hayattan tek beklentim yaşayabilmek değil. Ev-araba sahibi olmak, senede bir kez güzel bir tatil yapıp yorgunluğumu atmak, hatta durumlar el verirse yurt dışına da çıkmak isterim. Bunu da kimseden beklemiyorum. Eşim ve ben çalışır kazanır imkanlarimiz dahilinde hareket ederiz. Ama eğer nişanlım annesi sağlıklı olduğu halde ona bakacağım deseydi gayet insani isteklerimin hiçbirini gerçekleştiremezdim ve bu durumu kabul etmezdim.

Peki aynı durumda anneniz olsaydı temizlege gitsin , kendi başının çaresine baksın dermiydiniz ?

Benim emeklilik yasim olmus 68,
45 yasa da yasli diyeceksek hepimiz kendimizi bir yerlerden atalim.
Yasli degil. 1000 tl gelir yetmez, ek gelir lazim veya evi falan kira olmayacak o sekilde.
Zaten ayrilmissiniz ama bence eski sevgili iyi kotu annesine bir ev alsa en iyi yatirimi yapar, evi olan da bir sekilde kisarak da olsa gecinir. En buyuk gider kira cunku. Ayrica evi kendi uzerine alacagi icin kendi icin de bir yatirim olmus olur.

Sahsen mevzu benim annem olsa ben bu tarz bir cozume yonelirim. Yoksa bunun ilerisi anne ile birlikte yasamaktan baska yola cikmaz. Ayrilmakla dogru karar vermissiniz bence.

Burda başka bir kadın ayrılmak istiyorum ama maddi durumum yok diye konu açtığı zaman herkes eeee işe gir neden çalışmiyorsun, git temizlik yap ama o adamı çekme diyor. Kimsede yan gel yat, oğlun/kızın sana bakar nasılsa, buna mecbur demiyor. Kimsede sen annesin tabiki bakılcaksın demiyor. 45 yaşındayım dese eee ne varmış yaşında, bizde çalışıyoruz denir.
Ama konu sahibi böyle bir konu açınca tabiki annesine bakacak, annesinimi atsınlarla doldu ortalık. Sanki annesini atsın diyen olmuş gibi.
Tekrar yaziyorum 45 yaşında eli ayağı tutarken, asalak gibi evladının ona bakmasını bekliyorsa kadın ondanda, oğlundanda uzak durmalı hata koşar adımlarla kaçmalı.

valla benim babam 90 yaşına kadar annesine , annem de hala kendi annesine destek oluyor (annanem 87 yaşında) ...yani bizzat 45 yıllik evlilikte ana baba kardes bakmaktan kendi çocuklarına doğru düzgün bakamamıs bir ailenin çocuğu olarak bildiriyorum, kendi çocuğuma ne anne ne de evlat olarak asla bunu yaşatmam, yaşatmayacağım...and içerim

Burda başka bir kadın ayrılmak istiyorum ama maddi durumum yok diye konu açtığı zaman herkes eeee işe gir neden çalışmiyorsun, git temizlik yap ama o adamı çekme diyor. Kimsede yan gel yat, oğlun/kızın sana bakar nasılsa, buna mecbur demiyor. Kimsede sen annesin tabiki bakılcaksın demiyor. 45 yaşındayım dese eee ne varmış yaşında, bizde çalışıyoruz denir.
Ama konu sahibi böyle bir konu açınca tabiki annesine bakacak, annesinimi atsınlarla doldu ortalık. Sanki annesini atsın diyen olmuş gibi.
Tekrar yaziyorum 45 yaşında eli ayağı tutarken, asalak gibi evladının ona bakmasını bekliyorsa kadın ondanda, oğlundanda uzak durmalı hata koşar adımlarla kaçmalı.

Asalak çok ağır bir tabir olmuş.

Bir ömür anne babamı sırtımda taşırım.

Fazla bencil olmuş insanoğlu artık.

Yıllarca dogur , bak , bütün hayatını ona endeksle büyüyünce sana asalak desin.

Allah hayırlı evlat versin , hayırlı anne babalar versin.

Çok açık soyluyorum, eşim ailesine böyle bir tepki verse , onlara arkasını dönse buz gibi olurum eşime ki aramız harika değil hicbiriyle.

şu an başka bir konu açılmış, orada çalışın diyorlar kadına. Hani iş yoktu ?

Asalak çok ağır bir tabir olmuş.

Bir ömür anne babamı sırtımda taşırım.

Fazla bencil olmuş insanoğlu artık.

Yıllarca dogur , bak , bütün hayatını ona endeksle büyüyünce sana asalak desin.

Allah hayırlı evlat versin , hayırlı anne babalar versin.

Çok açık soyluyorum, eşim ailesine böyle bir tepki verse , onlara arkasını dönse buz gibi olurum eşime ki aramız harika değil hicbiriyle.
Ağır veya değil
Bu benim fikrim
Doğurdum diye hayat sigortası olarak görmüyorum çocuklarımı. Ne öyle bir isteğim var ne beklentim.
Benim annem babamda 60 yaş üstü, halen çalışır didinirler. Durumları iyi olmasına rağmen. Kimseden beklemezler, kimseye muhtaç değiller çok şükür. Tam tersi hep bizlere destek olmak için uğraşırlar. İhtiyacları olsa evlatları olarak hepimiz destek çıkarız, kol kanat gereriz. Ama oda biryere kadar olabilir.
Ütopyada yaşamiyoruz, sırtımda taşırımlarla dönmüyor bu işler. Kimsede kimseyi kandırmasın.

Evladı kadin ne dese inanır tabii ki de , şahsen ben o kalp spazmı raporunu gözümle görmeden karar veremem :olamaz:o kadar çok gördüm ki zora gelince bir anda olmayan tansiyonu kalbi şekeri kafadan fırlayıp doktora götürünce benden sağlam çıkanları:KK14: Bak, akıllı olduğu konusunda şüphem yok ama , gayet benden akıllı bu kadın, o konuda rapora gerek yok:rapci:
piraye bence çoğunuz atladığı bir konu var, kadın spazm geçirdikten sonra oğlu çalışmasını istememiş, ayrıca konu sahibesinin yazısına eklediği son güncellemeye göre delikanlı aslında sırf youandi'yi geçiştirmek için birçok konuda he he deyip youandi'nin istediği gibi davranmış, youandi fikirlerine destek olmayınca ben senin istediğin gibi davranmak istemiyorum artık, bana istemediğim şeyleri yaptıramazsın demiş, büyük ihtimalle ta başından beri de evlendikten sonra annesini yanına alma fikri vardı, anneme maddi yardımda bulunurum, annemin tüm masraflarını karşılarım'a evrilmiş eğer youandi ılımlı yaklaşsaydı sonraki adım annemi yalnız bırakamam bizimle yaşayacak demek olacaktı, kızın nabzını yoklamış işine gelmeyince de istemediğim şeyleri yaptıramazsın deyip zeytinyağ gibi su yüzüne çıkmaya çalışmış, kayınvalide adayının karakterini düşüncesini bilemem ama zaten oğlu annesinin çalışmasını istemiyor, anne ben eve bakarım diyorsa kadın babasından kalan yetim aylığıyla kendi özel harcamalarını yapıyordur ki bu konuda onu eleştirmek :KK43: bilemedim doğrusu, kalp spazmı geçiren kuaföre gidemez mi ya da çalışmayan kadınların konforu olmaz mı?

Bu konforu ve aylığını dilediği gibi harcama imtiyazını oğlu sağlıyor, şahsen kadından ziyade oğlunun tutumu eleştirilmeli, annesinin haberi bile yok belki de, delikanlı annesi üzerinden youandi'ye kendi fikirlerini dayatmış aslında, bu durumda ayrılmaları en mantıklı olanıydı.

Gerçekten iş bulmayı bu kadar kolay mı sanıyorsunuz?
merhaba ben geldim çaycı lazım mı diyince buyur gel mi diyecekler?
Bakıcılık için belli bir referans isteniyor. Öyle 45inden sonra sıfır deneyim nasıl bulsun?
Gerçekten bazılarınız hayal dünyasında yaşıyor. Gençler işsiz kim nasıl hemen iş bulsun?
insanlar temizlikçi tutarken ya şirket ya tanıdık sorar. Kimse bilmeden referansı olmayana evini emanet etmez.
Hayat o kadar kolay değil.
Bakması için evlat doğurmuyoruz ama buradaki anneyi de bırakmaya kimin içi el verir.
Şurada bu kızın annesi söz konusu olsa adam vicdansız bırak onu, elli koca bulursun anne bulamazsın diyecektiniz.
Evladın da kızı oğlanı yok annenin de kız anası oğlan anası diye farkı yok.
Yazıl günah ya

X